سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

سبک‌های طراحی داخلی

سبک‌های طراحی داخلی

برای اینکه یک طراح ماهر و مجرب باشیم، باید آشنایی با انواع سبک‌ها برای طراحی داخلی داشته باشیم؛ زیرا سبک‌ها از همه نظر باهم متفاوت بوده‌ است، به عنوان مثال سبک امروزی با سبک مدرن اگرچه دیگران این دو سبک را یکی میدانند، اما این دو سبک از همه لحاظ باهم فرق دارند؛ مثلاً سبک مدرن از المان براق و صیقلی و خط خطوط فراوان در طراحی استفاده شده است؛ اما سبک‌های امروزی بلعکس می‌باشد.

سبک‌های طراحی داخلی بسیار متعدد و جذاب می‌باشد، که ما در مطالب فوق به دوتایی آن‌ها اشاره کرده‌ایم. هر فردی براساس علایق‌های خود سبک‌ها های مختلفی را برای طراحی انتخاب نموده؛مثلا سبک مدرن، سبک امروزی، سبک سنتی به انواع مختلف از جمله(سنتی شرق دور ، سنتی غربی، سنتی خاورمیانه و غیره )فرانسوی ، سبک بوهمیایی و غیره تقسیم  میشود. ما قصد داریم در این مطالب در خصوص انواع سبک‌ها‌ی داخلی توضیحاتی بیان نمایم پس با ما همراه باشید.

سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارنانواع سبک‌‌ها‌ی طراحی داخلی

سبک‌ها‌ی طراحی داخلی  بسیار متعدد و جذاب می‌باشند و طرفدار زیادی دارند، که به انواع آن‌ها می‌پردازیم:

 1. سبک دکوراسیون صنعتی

این نوع سبک برگرفته از دوران میلادی و انقلاب صنعتی اروپا می‌باشد، دورانی که تمام اشراف زاده برای طراحی داخلی منازل، شرکت و کارخانجات خود از این نوع سبک بهره می‌گرفتند. در این نوع سبک از آجر و انواع چوب و چرم‌ها، بخصوص چوب‌های طبیعی و چرم‌ها‌ی گاوی بسیار استفاده می‌شود. این نوع سبک حسی قدرتمندی به اشخاص انتقال می‌دهد، به همین دلیل در میان اقشام مرفع  بسیار پرطرفداربوده است.

 

 1. سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

این نوع سبک بسیار پرطرفدار و زبان زد می‌باشد، زیرا از ترکیب‌ها و تلفیق‌‌های متعددی تشکیل شده‌است. در سبک های سنتی از رنگ‌های گرم پاییزی و زمستانی بسیار به کار رفته است. طراحی داخلی به این سبک بسیار زیبا و باستانی می‌باشد، به عنوان مثال استفاده از گلیم، فرش‌های دستبافت ایرانی، پشتی و غیره در این نوع سبک طراحی داخلی از اجزایی مهم و پایه می‌باشد، به طور خلاصه می‌توان گفت عضو جدایی ناپذیر سبک سنتی خاورمیانه می‌باشد.

 

 

 1. سبک دکوراسیون امروزی

سبک‌های امروزی که به سبک معاصر معروف می‌باشند، ساده ولی بسیار جذاب هستند، از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند، سبک و طراحی آن‌ها  مانند سایر سبک‌ها  که از المان ‌های بسیار پیچیده و دشوار استفاده شده است؛ تشکیل نمی‌شود. در این نوع سبک از خطوط های انعطاف پذیر،  رنگ‌های بسیار روشن، چوب‌‌ها که زیبایی خاصی به طراحی داخلی می‌بخشند؛ بهره گرفته می‌شود.این نوع سبک احساس تازگی و راحتی به افراد القا می‌کند.

 

 1. سبک دکوراسیون فرانسوی

 سبک‌های فرانسوی بسیار مجلل و پیچیده می‌باشد.در طراحی این سبک از لوستر‌های پر زرق و برق، مبل‌های طویل و باطیف گرم و تند، آجرنما نقش نما شده،فرش‌ها، پرده‌های بسیار مجلل و همچون کنسول‌های قیمتی و غیره استفاده می‌شود.

 1. سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارنسبک دکوراسیون روستیک

این سبک بسیار زیبا و نمایانگر‌‌روستاها که دارای خانه ها، باغ‌ها و باغچه‌ها‌ی بسیار قدیمی هستند،می‌باشد؛  این سبک از طبیعت نشات گرفته؛ که در طراحی آن‌ها از چوب‌ها نم دار،سنگ، ماسه، پشم، الیاف، کناف و غیره استفاده شده. در طراحی این سبک از پنجره‌ها‌ی چوبی ، دیوار‌های سنگی، مبل و سرویس خواب فلزی و چوبی، قالیچه‌های قدیمی و غیره استفاده شده است. از این سبک برای طراحی داخلی ویلاها و خانه باغ ‌ها بهره گرفته می‌شود.

 

 1. سبک دکوراسیون مینیمال

این نوع سبک همانطور که از نامش پیداست؛ سبکی بسیار ساده با طرح و رنگ ملایم و ملیح می‌باشد. استفاده از رنگ‌ها و طیف سرد و ملایم از خصوصیت بارز این سبک می‌باشد، در طراحی این نوع سبک از پارچه، مبل، لوستر، سرویس خواب‌های بسیار ساده و دکوراتیو تزئینی ساده و به رنگ روشن استفاده می‌شود.

 1. سبک دکوراسیون معاصر

اگر به دنبال فضای باز برای اتاق یا سالن هستید، بهتر است از سبک معاصر در طراحی داخلی بهره بگیرید، زیرا به کار بردن سبک معاصر در طراحی داخلی جلوه و ظاهر محیط را برای ما دو چندان می‌کند. به این خاطر است که در سبک معاصر از طیف رنگی‌های سفید، خاکستری و کرمی به کار گرفته می‌شود. این سبک شباهتی با سبک مدرن دارد ولی نمی‌توان عیناً این نوع سبک را سبک مدرن دانست. سبک معاصر براساس زمان حال طراحی شده‌است؛ از المان ‌های بسیار آزاد و ساده ایجاد شده‌است.

 

 1. سبک دکوراسیون شابی شیک

سبک شابی شیک مربوط به دهه ۹۰ می‌باشد، این نوع سبک، سبکی تلفیقی از سبک دکوراسیون فرانسوی وسبک سنتی قدیمی می‌باشد، بنابراین سبکی است؛ از اشکال هندسی به دور است، نظم‌ واهنگین خاصی در این نوع سبک به کار نرفته‌ است. سبکیست؛ که آزادی خاصی در تمام جزییات آن  نمانگر می‌باشد.همان‌طور که بیان نموده‌ایم سبکی تلفیقی می‌باشد، بنابراین  در این نوع سبک برای طراحی داخلی می‌توان از طرف و ظروف قدیمی، کنسول های چوبی نقش نما، پارچه‌های طرح دار و غیره بهره گرفت.

 1. سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

 2. سبک دکوراسیون مدرن

این نوع سبک جلوه و ظاهری بسیار جذاب و صیقلی مانندی دارد، بسیار محبوب در میان افراد می‌باشد، به کاری گرفتن این نوع سبک در طراحی داخلی زیبایی محیط را دو چندان می‌کند، زیرا از اشکال های هندسی و خطوط‌های های راست و موازی در این نوع سبک بسیار استفاده می‌شود. این نوع سبک نمایانگر شفافیت و تمیزی در تمام جزئیات طراحی می‌باشد.

برای طراحی داخلی می‌توان از رنگ‌های بسیار روشن به عنوان مثال در تمام جزییات استفاده کنید، رنگ سفید به تنهایی زیبایی منحصر فردی به محیط می‌بخشد، همچنین از دیوار‌های شیشه‌ای برای جداسازی محیط میتوان بهره گرفت. لازم به ذکر بدانیم در طراحی این نوع سبک نباید از رنگ‌های گرم استفاده کرد، زیرا این نوع رنگ‌ها مناسب سبک‌های قدیمی می‌باشد.

از دیگر سبک‌ها‌ی طراحی داخلی می‌توان به سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم، اسکاندیناوی، سنتی غرب، ترانزیشنال، سنتی‌‌شرق دور، بوهیمیان، هالیوودی و ساحلی اشاره نمود.

سخن آخر

 همه‌ی ما به دنبال زیبایی مطلق هستیم، چنانچه این زیبایی در منازل و محیط کاری باشد، احساس خوشایندی به ما القا میدهد، چه زیبا می‌شود از سبک‌ها‌ی  طراحی داخلی برای محیط منازل و محیط کاری بهره بگیریم. اگر چنین قصدی دارید بهتر است؛با گروه متخصص هالی سازن که بسیار مجرب و کار بلد هستند؛ تصمیم خود را در میان بگذارید.

سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

مدل کمد دیواری جادار-وب سایت هالی سارن

مدل کمد دیواری جادار

مدل کمد دیواری جادار

در زمان خرید کمد دیواری و یا سفارش دادن آن می‌باید دقّت و حساسیت لازم را به خرج بدهید. چرا! به چه دلیل؟ چون که کمد دیواری‌ها زود به زود قابل تعویض نخواهند بود. بنابراین شما باید تا به سالیان طولانی از آن بهره گیرید. تا به انتهای این متن با ما در هالی سارن همراه باشید. ما به شما خواهیم گفت که از چه مدل کمد دیواری جادار و بزرگ بهره گیرید تا با کم جایی کمدها برای همیشه خداحافظی نمایید‌.

مدل کمد دیواری جادار-وب سایت هالی سارن

انگاری که مشکل کم جایی خانه‌ها با وجود تنوع در مدل کمد دیواری جادار و بزرگ برطرف شده است!

در طراحی کمد دیواری برخلاف تصور بسیاری از اشخاص بایستی گزینه های متنوعی را در نظر بی‌انگارید‌.‌ چرا که قرار است کمد دیواری‌ها حجم بسیاری از لباس‌ها و لوازم شخصی ما را درون خود جای دهند. بنابراین باید به گونه‌ای طراحی گردند که این پتانسیل را در خود داشته باشند.

به عنوان نمونه قفسه‌بندی کمد دیواری بایستی کاربردی و مفید باشد که بشود از تمامی فضا بهره‌گیری کرد. یک عدد کمد دیواری که به خوبی طبقه بندی و قفسه بندی نشده است عملاً به کار شما نخواهد آمد. به نظر شما دوستان یک کمد دیواری بزرگ و جادار باید چه خصوصیاتی را در خود داشته باشد؟

 • مدل کمد دیواری جادار و بزرگ!

اتخاذ درست مدل بهره‌گیری شده برای کمد دیواری نقش پررنگی در کارایی آن خواهد داشت. به طور رایج کمد دیواری‌ها را در اقسام گوناگون ریلی، کشویی، کلاسیک و… می‌توانیم مشاهده کنیم. هریک از موارد نام‌برده شده با استناد به گونه طراحی و ساخت آن‌ها امکانات و کارایی متفاوتی دارد.

 • کیفیت مدل کمد دیواری جادار و بزرگ؛

از جمله فاکتورهایی که برای اتخاذ مدل کمد دیواری بزرگ و جادار حتماً باید در نظر بی‌انگارید‌، جنس و کیفیت کمد است. از گذشته بهره‌گیری از فرآورده‌های چوبی برای ساخت کمد متداول بوده است. کیفیت روکشی که برای قسمت بدنه‌ی چوبی کمد دیواری خود اتخاذ می‌کنید اهمیت به‌سزایی دارد.

 • فضای کمد دیواری بزرگ و جادار؛

سوّمین ویژگی که یک کمد دیواری باید در خود داشته باشد، فضاهای خالی این کمد می‌باشد. البته شیوه‌ی بهره‌گیری از این فضا هم از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. پیش از آن‌که کمد دیواری‌ خود را سفارش بدهید کاربرد این کمد را برای خود معین خواهید کرد که از کمد چه انتظاراتی را در سر دارید. می‌خواهید هم فضایی برای واقع نمودن لباس‌ها داشته باشید و هم کفش‌های خود! فضای خالی کمد شما براساس انتظارات شما پر می‌شود، از این جهت پیش از طراحی باید خوب به نیازهای خود فکر نمایید.

 • دستگیره‌های کمد دیواری بزرگ و جادار؛

یکی از حائز اهمیت‌ترین ویژگی‌هایی که هر کمد دیواری باید در خود داشته باشد، دستگیره‌های مناسب برای آن کمد خواهد بود. هریک از انواع مدل‌های کمد دیواری بزرگ و جادار یا کوچک را انتخاب نمودید، در گام بعدی می‌باید به فکر اتخاذ دستگیره مناسب کمد خود باشید. دستگیره‌ها برای آن‌که کارایی خوبی را داشته باشد باید از مقاومت و پایداری خوبی هم برخوردار باشد. از سویی هم به درستی برروی کمد دیواری نصب گردد. علاوه بر تمامی این‌ها دستگیره‌ها نقش حیاتی هم در زیبایی کمد دیواری شما خواهند داشت.

 • مدل کمد دیواری جادار و عمیق؛

از جمله انواع کمد دیواری جادار، کمد دیواری‌های با عمق بسیار است. حتماً شما به این نمونه از کمد دیواری‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. برای آن‌که بتوانید در فضای داخلی کمد خود، کشوی لباس، شلف گاهاً قفسه‌هایی در راستای آویز نمودن لباس‌ها قرار بدهید، کمد دیواری شما لازم است عمق بسیاری را داشته باشد.‌

عمق مطلوب برای یک کمد دیواری بزرگ و جادار چقدر خواهد بود؟ این موضوع که کمد دیواری شما تا به چه میزان عمق داشته باشد به کاربری که این کمد برای شما دارد بستگی خواهد داشت. غالباً عمق مناسب برای کمدها شصت سانتی‌متر می‌باشد. که این مقدار با استناد به توقعات شما می‌تواند کمتر و یا بیشتر بشود. بهره‌مندی از درب‌های ریلی برای مدل کمد دیواری با عمق بسیار این امکان را به شما خواهد داد تا هیچ فضای هدر رفته‌ای به منظور باز نمودن و بستن درب‌های کمد دیواری نداشته باشید.

مدل کمد دیواری جادار و عمیق؛-وب سایت هالی سارن

 مهم‌ترین خواص استفاده از کمد دیواری بزرگ و جادار چیست؟

زمانی‌که فضای اتاق خواب شما شلوغ و به هم ریخته می‌شود و خرت‌ و پرت‌های بسیاری داشته باشید، جهت جمع و جور کردن تمامی آن‌ها و یک گوشه جای دادن آن‌ها حتماً به یک کمد دیواری بزرگ و جادار نیاز خواهید داشت. اگر که شما مایل هستید یک کمد دیواری داشته باشید، به انواعی از مدل کمد دیواری بزرگ و جادار فکر کنید. چرا که قطعاً شما به همین زودی‌ها امکان تعویض آن‌ها را نخواهید داشت‌. در امتداد تعدادی از این مدل‌ها را می‌بینید.

اگر که شما وسایل بسیاری دارید، تعبیه نمودن فضاهایی بالای کمد دیواری چون تصویر موجود، بهترین موقعیت برای جای دادن این وسیله‌ها خواهد بود. طراحی کمد بدین حالت به اندازه کافی فضای آزاد در اختیار شما خواهد گذاشت. بنابراین شما می‌توانید استفاده‌های بسیاری از کمد دیواری خود بنمایید. کارآمدترین نمونه‌های کمد دیواری بزرگ و جادار آن‌هایی می‌باشند که به بهترین حالت ممکن از فضای موجود بهره‌گیری می‌کنند‌. اگر که شما مایل هستید یک مدل کمد دیواری جادار داشته باشید، کمد دیواری سفارش بدهید که دارای درب‌های مسطح شکل است. یک نمونه از کمد دیواری‌های بزرگ و جادار منحصر به فرد، فرای از طبقه ‌بندی و قفسه‌ بندی اصولی باید اختیاراتی دیگر را هم برای شما به همراه آورد. به عنوان نمونه سیستم روشنایی داخلی در راستای مشاهده بهتر لوازم موجود داخل کمد دیواری.

 • کمد دیواری‌های ریلی و بزرگ؛

از جمله پرکاربردترین اقسام گوناگون کمد دیواری جادار و بزرگ، کمد دیواری ریلی می‌باشد که یکی از دوست داشتنی‌ترین نمونه‌های حال حاضر بازار محسوب می‌شود. خصوصیات بارز این نمونه از کمد دیواری‌ها در این مورد خلاصه می‌شود که می‌توانند درب‌های خود را تا به چهارچوب باز و بسته کنند و فضایی از محیط پیرامون را اشغال نخواهد کرد. یکی از معایب کمد دیواری ریلی این می‌باشد که فضای مورد نیاز به منظور باز و بسته شدن درب‌های آن به داخل کمد دیواری انتقال پیدا می‌کند. به همین دلیل می‌باشد که برای دیوارهای کوچک و با عرض کم به سختی می‌توان از این نمونه کمدها بهره‌گیری کرد. به هنگامه‌ی انتخاب کمد دیواری ریلی بزرگ و جادار توجه به جنس یراق آلات آن از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. برای این موضوع که بتوانید به صورتی بهینه از کمد دیواری خود بهره گیرید، باید از ریل‌های هشتاد کیلویی و یا بالاتر از آن استفاده کنید.

کمد دیواری‌های ریلی و بزرگ؛-وب سایت هالی سارن

 • ساخت مدل کمد دیواری جادار و بزرگ؛

زمانی‌که سخن از ساخت کمد به خصوص برای اتاق خواب‌ها به میانه‌ها می‌آید، ابتدایی‌ترین چیزی که بدان فکر می‌کنیم یک کمد دیواری لباس بزرگ است. کمد لباس از قدیم تا به اکنون مورد بهره‌گیری و ساخت واقع شده است و با گذر روزها طرح‌ها و انواع متنوع آن دستخوش بسیاری از تغییرات و تحولات شده است. هم‌اکنون شاهد مدل‌های جذابی از آن می‌باشیم. یک کمد دیواری لباس بزرگ و جادار، حاوی میله رخت آویز، طبقه‌بندی با ارتفاع متنوع، کشوهایی بازشونده که حاوی محل‌هایی برای واقع نمودن جوراب و حوله و لباس زیر، کراوات و… است.

نتیجه گیری؛

کمتر فردی را می‌توانید پیدا کنید که خانه‌ای را بدون یک مدل کمد دیواری جادار و بزرگ بپسندد. نقش کمد دیواری مناسب تحت عنوان محلی در راستای نگهداری و مرتب نمودن وسایل اهالی خانه‌ همیشه پررنگ و غیرقابل انکار خواهد بود. البته که ساخت این نمونه از کمدها هم از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. از این جهت برای پیدا نمودن یک کمدساز حرفه‌ای باید وقت گذارید.

ویلا مدرن دوبلکس

ویلا مدرن دوبلکس

امروز در مجله اینترنتی ما قرار به این شد که در مورد طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس مفصلا صحبت کنیم. همچنین در ادامه مقاله ایده های برای طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس به شما میدهیم. این پیشنهاد ها تحت نظر معمار و طراح داخلی سایت ما انجام شده است. با ما همراه باشید.

نکاتی برای طراحی مجلل ورودی ویلا مدرن دوبلکس

اولین چیزی که هنگام بازدید از هر ویلایی متوجه می شوید چیست؟ ورودی بیرون از خانه است که اولین تصور را در مورد ویلا ایجاد می کند. این قسمت منعکس کننده سلیقه و شخصیت صاحب و مالک ویلا است. ورودی مجلل طراحی شده حس خوشامدگویی برای مهمانان شما ایجاد می کند. هر بار که به ویلا باز می گردید روحیه شما را بالا می برد. راه های زیادی برای طراحی دکوراسیون ورودی ویلا مدرن دوبلکس  وجود دارد. انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی بسته به سبک طراحی و دکوراسیون ویلا متفاوت است. طراحان سایت ما نکاتی را در مورد طراحی و دکوراسیون ویلا برای شما به اشتراک می گذارند.

نکاتی برای طراحی مجلل ورودی ویلا مدرن دوبلکسطراحی ویلا دوبلکس با جزئیات معماری:

 • پله ها، پرده ها، ستون‌ها و تزئینات به ویلای کلاسیک شما شکوه می‌بخشد. این جزئیات کوچک همگان را تحت تأثیر قرار می دهد و به طور کلی جالب و جذاب تر به نظر می رسد.
 • طراحی ورودی اصلی با طاق ها و لوسترهای بزرگ یا فانوس های آویزان بر روی در، ورودی شما را شیک تر و بسیار زیباتر می کند.
 • با انتخاب مواد لوکس مانند سنگ های طبیعی و یا حتی مس و برنج ظاهر را زیباتر کنید.
 • دکوراسیون مدرن ویلا می تواند مینیمال باشد و بر عناصر طبیعی تاکید کند.
 • شما می توانید درب را به عنوان نقطه کانونی اصلی دکوراسیون ورودی انتخاب کنید.

ممکن است درب ورودی از چوب که تا سقف بالا می رود ساخته شده باشد. یا درب از شیشه بازتابنده با روکش فلزی ساخته شده باشد. هر طرح، رنگ یا متریالی که انتخاب می کنید باید با سبک طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس هماهنگ باشد. درب تنها عنصری است که باید صد در صد با طراحی داخلی ویلا مطابقت داشته باشد، به این دلیل که از داخل نیز دیده می شود.

 • سایبان بر روی ورودی طراحی شده به عنوان یک قطعه ساختمانی کاربردی است و به نظر عالی می رسد.
 • یک راهروی طراحی شده از دروازه تا در با الگوهای منحصر به فرد، حس لوکسی را به شما می دهد. نورپردازی نیز نقش مهمی را ایفا می کند.
 • هیچ چیز بیشتر از افزودن آب نما در ورودی ویلای خود، تجمل را نمایان نمی کند. ممکن است در وسط در ورودی، فواره یا حوض آب از دو طرف منتهی به پلکان باشد.

 

طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس در تهران

هر ویلا از سطح زمین مرتفع است و پله ها جزء لاینفک ورودی هستند. بنابراین می توانید از آن برای لوکس کردن خانه خود با تزئین آنها با کاشی های زینتی و نورپردازی استفاده کنید.

گلدان‌های گل با گیاهان عجیب و غریب و نخل‌ها به فضای ورودی سرزندگی می‌بخشند. که باید با سبک معماری ویلا شما مطابقت داشته باشد. رنگ گل ها برای ایجاد کنتراست هماهنگ با دیوارهای بیرونی خانه و درب ورودی باید هماهنگ باشد.

هنگام طراحی دکوراسیون ویلای مدرن دوبلکس از این نکات استفاده کنید تا زیبایی ویلای خود را افزایش دهید :

به یاد داشته باشید که لوکس ترین راه برای طراحی داخلی ویلا، انتخاب منحصر به فرد و طراحی هماهنگ با سلیقه شخصی شما است. اما این نکته مهم است که وجود یک طراح دکوراسیون داخلی مطرح و با تجربه و همچنین بروز در کنار شما لازم است.

 

برای الهام بیشتر نمونه کارها ما را بررسی کنید .

 

طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس در تهران۶  ترفند خلاقانه برای طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس

آیا مدتی است که در ویلای مجلل خود زندگی می‌کنید؟ یا به تازگی به آن نقل مکان کرده‌اید؟ ممکن است بخواهید ظاهر و حس فضای داخلی خود را کمی تغییر دهید یا قبلاً ایده‌ای در مورد آن داشته باشید. طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس  در تهران با قیمت مناسب.

ذهن شما به صد چیز فکر می‌کند، اول به دنبال یک طراح داخلی خوب می‌گردید، و بعد بودجه شما که نیاز به برنامه ریزی دارد.

نگران نباش. ما شما را با نکات و ترفندهای هوشمندانه طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس آشنا می کنیم. ما ویلای دوبلکس شما را به سلیقه خودتان تغییر می دهیم!

 • رنگ روشن تر و پاستیلی روی دیوارها باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد! یکی از ساده ترین راه ها برای به حداکثر رساندن اندازه فضا رنگ آمیزی دیوارها به رنگ های روشن تر است. برعکس، هر اتاق یا فضایی در سایه های تیره کوچکتر به نظر می رسد. می‌توانید با افزودن آینه‌ها، ظاهر و احساس اتاق را مدرن تر کنید، زیرا آنها یک ساید نوری جذاب ایجاد می‌کنند.
 • از آینه های تزئینی برای نور فوری و جلوه روشن تر استفاده کنید! آینه ها وقتی که مستقیماً روی پنجره ها قرار می گیرند. فضاهای کوچکتر را فوراً بزرگتر نشان می دهند، زیرا آینه های تزئینی به هر اتاقی سبکی خاص، نور روشن و بعد می بخشند.
 • با وسایلی که از قبل دارید ویلا دوبلکس خود را تزئین کنید! برای اینکه ویلای شما در عین حال شیک و باکلاس به نظر برسد، لازم نیست مبلغ زیادی برای دکور آن هزینه کنید. در عوض، آنچه را که قبلاً در داخل جعبه های قدیمی دارید، نگاه کنید. سینی های فلزی یا چوبی را روی میزهایی با یک گلدان گل قرار دهید، شمع ها را کنار میز شام خود بچینید، انبوهی از مجله ها را کنار میز قهوه خوری خود نگه دارید، چند بشقاب قدیمی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید آویزان کنید. خلاقیت محدودیتی ندارد.
 • محدودیت‌ها مانع شما نمی‌شود که آشپزخانه‌تان را کمتر از اتاق‌های دیگر شیک‌تر نشان دهید! آشپزخانه در هر خانه ای مورد علاقه ماست. آنها گرم و سرگرم کننده هستند زیرا ما بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانیم. قفسه قابلمه های آویز یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین آشپزخانه شماست زیرا نه تنها جلوه زیبایی به آن می بخشد بلکه در عین حال بسیار منظم به نظر می رسد.
 • گیاهان سبز زیبا را به اتاق نشیمن و اتاق خواب خود اضافه کنید! در داخل ویلای خود، در هر اتاق مجزا، به تعداد گیاهان اضافه کنید. گیاهان فضا را دلپذیرتر و مثبت می کنند. گیاهان نه تنها رنگ و بافتی زیبا به فضای داخلی شما می بخشند، بلکه تمام آلاینده ها و گازهای مضر هوای داخل خانه را نیز جذب می کنند.

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس در تهران می گردید. ما همچنان بهترین گزینه برای شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره های رایگان از کارشناسان کلیک کنید.

 

رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی

رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی

خانه همه مطمئن ترین و اصلی ترین منبع آرامش اوست. بنابراین، برای داشتن خانه ای که مایه آرامش شما و خانواده باشد، باید چندین قدم بردارید. دکوراسیون منزل یکی از اصلی ترین مواردی است که در این میان نقش بسیار مهمی دارد.

 

یکی از کاربردهای اصلی فنگ شویی دکوراسیون منزل است که شامل چیدمان کلی وسایل، رنگ های مورد استفاده، استفاده از لوازم خاص خاص مانند گلدان و آینه و یا محل قرارگیری آنها می باشد.

 

اگرچه برای بسیاری از ما اجرای همه یا اکثر قوانین فنگ شویی امکان پذیر نیست، اما به کارگیری برخی مفاهیم اصلی آن به ما کمک می کند تا انرژی مثبت را به خانه خود بیاوریم و در آرامش خانواده موثر باشیم. در ادامه این مقاله، رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

 

 

فنگ شویی چیست؟

 

نصب کاغذ دیواری با نصاب حرفه ای هزینه بر است، اما تا زمانی که ندانید چه نوع کاغذ دیواری را روی چه دیواری نصب کنید، نباید کاغذ دیواری خود را تغییر دهید. در مورد فنگ شویی نیز وضعیت به همین صورت است،

 

در واقع بهتر است ابتدا اصول اولیه فنگ شویی را بدانید و سپس دکوراسیون داخلی را تغییر دهید. در فنگ شویی هدف ایجاد تعادل بین انسان و اشیاء در محیط است. فنگ به معنای باد و شستشو به معنای آب است. فنگ شویی به این معنی است که هر شی در جای خود قرار دارد. به این ترتیب انرژی مثبت و سازنده در فضا به گردش در می آید و هر روز شاهد اتفاقات خوب و خوشایندی خواهید بود. در زیر به رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی را یادآوری می کنیم.

فنگ شویی چیست؟اصول فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 

آیا تا به حال هنگام ورود به خانه یکی از عزیزان احساس خوبی داشته اید؟ آیا شنیده اید که برخی افراد با تغییر محل سکونت ناگهان وضعیت اقتصادی خود را تغییر دادند؟ طرفداران فنگ شویی معتقدند که بسیاری از پیشرفت ها مربوط به دستگاه های موجود در محیط است. به این ترتیب تجهیزات باید به گونه ای چیده شوند که انرژی را مسدود نکنند.

 

بنابراین به نظر می رسد دکوراسیون داخلی آپارتمان به دلیل بسته بودن فضای بیشتر از دکوراسیون بیرونی اهمیت دارد و بر روحیه افراد تاثیر می گذارد. برای تغییر دکوراسیون و بازسازی آپارتمان بر اساس فنگ شویی، نیازی به صرف هزینه های زیادی نیست، اما قطعا به صبر و حوصله زیادی نیاز دارید. تغییرات را با ورودی خانه شروع می کنیم:

 

طراحی ورودی خانه

 

ورودی مهم ترین مکان در رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی است. ورودی شلوغ یا تاریک احساس ناخوشایندی ایجاد می کند. طراحی یک ورودی مناسب ساده ترین راه برای جذب (انرژی مثبت) در داخل است. سالن ورودی نباید بهم ریخته باشد، همه چیزهای اضافی را از این فضا حذف کنید. ورودی را با جاکفشی، آینه، کمد لباس و غیره سازماندهی کنید.

 

نور ورودی بسیار مهم است، اگر نور طبیعی وجود ندارد، حتما از نور مصنوعی برای روشنایی ورودی استفاده کنید. نکته مهم دیگر، نصب آینه در جلوی در ورودی خانه خلاف قوانین فنگ شویی است. طبق قوانین فنگ شویی، آینه انرژی های خوبی را در خارج از خانه منعکس می کند و نباید جلوی درب ورودی نصب شود.

طراحی ورودی خانهفنگ شویی و منظره شگفت انگیز

 

اتاق خواب فنگ شویی حس راحتی و امنیت را به شما می دهد. قرار دادن یک اثر هنری در بالا یا قرار دادن یک وسیله نورپردازی خاص در بالای وسایل دیگر باعث می شود چشم ها به سمت بالا نگاه کنند که به عنوان یکی از روش های ایجاد حس مثبت شناخته می شود.

 

اگر فضای شما برای یک اثر هنری مناسب نیست، می توانید از هر شی زیبایی که توجه شما را جلب می کند، استفاده کنید، مانند تزئین بالای پنجره یا نصب یک شی به سقف.

 

فنگ شویی در طراحی داخلی آشپزخانه

 

محل اجاق گاز (اجاق گاز یا مایکروفر) نباید جلوی درب ورودی، حمام یا اتاق خواب باشد.

 

اجاق گاز باید همیشه تمیز باشد

 

وسایل خراب انرژی منفی دارند و نباید در آشپزخانه باشند

 

لوله های فاضلاب و کف نمک نباید قابل مشاهده باشند

 

فضای آشپزخانه باید با نور پر شود تا انرژی جذب شود

 

فنگ شویی در طراحی داخلی اتاق خواب

 

تخت نقطه عطف طراحی در اتاق خواب فنگ شویی است. همه وسایل و تجهیزات باید مطابق با تخت چیده شوند

 

قرار دادن تخت در مقابل درب ورودی صحیح نیست، اما فرد باید بتواند در هنگام دراز کشیدن درب جلو را ببیند.

 

برای القای احساس امنیت، ترجیحاً سر تخت به دیوار ثابت شود

 

 

دکوراسیون حمام بر اساس اصول فنگ شویی

 

توالت ها جریان چی منفی تولید می کنند و نباید قابل مشاهده باشند

 

درب توالت و حمام نباید جلوی آشپزخانه، درب ورودی یا اتاق نشیمن باز شود

 

حمام باید نور کافی و تهویه مناسب داشته باشد

 

شیرها و لوله ها نباید چکه کنند یا نشت کنند

 

 

سخن نهایی

 

حتما نام رابطه فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی را شنیده اید. اما آیا تا به حال به معنای فنگ شویی و اینکه چگونه بر هر جنبه از زندگی شما تأثیر می گذارد فکر کرده اید؟ چگونه با پیروی از اصول ساده انرژی را در زندگی خود به گردش درآورید و با تجهیز و تزیین منزل خود بر اساس اصول فنگ شویی به سمت خوشبختی و موفقیت پیشرفت کنید؟

سخن نهایی

آشپزخانه با کابینت سفید-وب سایت هالی سارن

آشپزخانه با کابینت سفید

آشپزخانه با کابینت سفید

یکی از زیبا ترین کابینت هایی که در همه زمان در صدر جدول قرار دارد کابینت سفید رنگ می باشد.

اگر قصد دارید آشپزخانه خود را منحصر به فرد جلوه دهید بهترین کار استفاده از کابینت های سفید است. طراحان و دیزاینر هایی که مشغول آماده سازی کابینت هستند به دلیل زیبایی چشم نواز رنگ سفید، ترجیح می دهند تا رنگ غالب دکوراسیون آشپزخانه سفید باشد یا در ترکیب رنگ در آشپزخانه از سفید به نسبت رنگ های دیگر بیش تر استفاده کنند.

اگر شما عزیزان نیز از آن دسته افرادی هستید که به رنگ سفید علاقه دارید از شما دعوت می شود تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

آشپزخانه با کابینت سفید-وب سایت هالی سارن

با نصب کابینت های سفید رنگ چه ویژگی هایی نصیب آشپزخانه می شود؟

 1. همان طور که می دانید رنگ ها خصوصیاتی که در ذات شان نهفته است را به محیط اطرافشان تزریق می کنند؛ به همین منظور رنگ های شاد و زنده باعث می شود تا نشاط در آشپزخانه به وجود آید و همچنین با وجود رنگ روشن محیط آشپزخانه بزرگ تر دیده می شود؛ اما در رنگ های تیره فضای آشپزخانه دلگیر و کوچک تر به نظر می رسد زیرا وجود کابینت های تیره رنگ موجب می شود تا فضای آشپزخانه کوچک تر از ابعاد واقعی به نظر برسد.
 2. آشپزخانه اصلی ترین بخش خانه است که تمیزی در آن حرف اول را می زند، رنگ سفید موجود در آشپزخانه نیز باعث ایجاد حس تمیزی و پاکیزگی در محیط می شود.
 3. آشپزخانه ای که دارای کابینت سفید رنگ است انتخاب دکوراسیون و چیدمان آن را به کاری آسان تبدیل می کند و چیدمان لوازم آشپزخانه نیز راحت تر انجام می شود دلیل راحتی کار این است که رنگ سفید با تمامی رنگ ها هماهنگ می شود و ترکیبی فوق العاده زیبا ایجاد می کند. برای مثال شما می توانید بخشی از لوازم آشپزخانه را به رنگ کرم انتخاب کنید زیرا ترکیب رنگ سفید و کرم از زیبا ترین ترکیب ها به شمار می روند و با ترکیب رنگ ها با رنگ سفید محیطی شاد و جذاب به وجود آورید.
 4. اگر آشپزخانه شما نور گیری بسیار کمی دارد و یا پنجره ای در آشپزخانه نصب نشده است استفاده از کابینت به رنگ سفید موجب انعکاس نور در محیط می شود. استفاده کردن از کابینت سفید رنگ در آشپزخانه هایی که بسیار کم نور هستند موجب می شود تا فضا روشن تر به نظر برسد که این امر برای افزایش روحیه افراد خانه بسیار تاثیر گذار است.
 5. کابینت سفید از زمان های قدیم در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گرفت اگر قصد دارید بعد از باز سازی ساختمان برای سالیان طولانی کابینت آشپزخانه تان را تغییر ندهید بهترین انتخاب رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه می باشد. از رنگ های قهوه ای سفید کرم و مشکی از زمان های بسیار دور تا به امروز در دکوراسیون استفاده می کردند و همیشه این رگ ها در رده پر کاربرد ترین رنگ ها برای کابینت به حساب می آیند.
 6. اگر به دنبال ایجاد آرامش در آشپزخانه خود هستید می توانید با رنگ سفید این حس ناب را تجربه کنید البته یادتان باشد که افراط امکان دارد عکس ماجرا عمل کند و محیط را کاملا بی روح و سرد جلوه دهد و ایجاد این حس موجب می شود تا در کوتاه ترین زمان از محیط آشپزخانه دل زده شوید.
 7. با ترکیب رنگ تیره در کنار رنگ سفید و به وجود آمدن تضاد در بین رنگ ها به زیبایی محیط بیفزایید حتما لزومی ندارد که ترکیب رنگ در کابینت ها باشد می توانید با انتخاب پرده هایی با طرح تیره یا کاشی بین کابینت قهوه ای روشن یا به کار بردن لوازم تزیینی با رنگ های تیره تضاد در بین رنگ ها ایجاد کنید

آشپزخانه با کابینت سفید-وب سایت آشنایی با انواع کابینت سفید

کابینت آشپزخانه شما در هر طرح و متریال که باشد مهم نیست زیرا سفید تنها رنگی است که در همه طرح ها می توان از آن استفاده کرد. در سبک کلاسیک کابینت های گلاس و پولیشی بهترین انتخاب متریال است که می توان برای ساخت کابینت سفید از آن استفاده کرد. تنها سبک کلاسیک نیست که برای کابینت با رنگ سفید مناسب باشد در سبک مدرن نیز می توان در کابینت های ام دی اف از رنگ سفید استفاده کرد و محو زیبایی کار شد.

اگر دوست دارید خانه تان همیشه تمیز و مرتب به نظر برسد از کابینت سفید غافل نشوید

اگر از شلوغی و محیط بهم ریخته کلافه شده اید می توانید از رنگ معجزه آسای سفید برای فراهم کردن محیطی تمیز و مرتب استفاده کنید تا همیشه محیط آشپزخانه شما با وجود رنگ سفید مرتب به نظر برسد. تمیزی آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا بیش تر کار های مربوط به خانه اعم از نظافت پخت و پز و… در این مکان انجام می شود و وجود جلوه مرتب و پاکیزه در آشپزخانه با دکوراسیون و کابینت سفید نمایان می شود.

آشپزخانه با کابینت سفید-وب سایت هالی سارن

کلام آخر با همراهان

کابینت سفید یک انتخاب عالی هم برای آشپزخانه های با متراژ بالا هم آشپزخانه نقلی می باشد. در زمان استفاده از رنگ سفید با محدودیت رو به رو نیستید و بدون نگرانی در همه نقاط می توانید از این رنگ استفاده کنید.

اگر بتوانید به درستی از رنگ سفید در آشپزخانه استفاده کنید می توانید زیبایی محیط را دو چندان جلوه دهید، اما در هنگام استفاده از رنگ سفید اگر تعادل را رعایت نکنید در کم ترین زمان فضای آشپزخانه برایتان خسته کننده خواهد شد.

اما ما در مجموعه هالی با آخرین متد روز دنیا مشغول فراهم طراحی های مد نظر شما عزیزان هستیم و شما بدون نگرانی می توانید تمام آن چه را که بر اساس سلیقه خود می خواهید به صورت مهندسی به دست بیاورید چرا که مجموعه هالی سرشار از ایده ها و طراحی های ناب است.

طراحی کابینت آشپزخانه مطابق با دکوراسیون-hollysaren.com

طراحی کابینت آشپزخانه مطابق با دکوراسیون

آشپزخانه و طراحی کابینت آشپزخانه مطابق با دکوراسیون ،یکی از مهم ترین اتاق های هر خانه ای است و خانم های خانه دار در طول روز بیشتر وقت خود را در این قسمت از خانه می گذرانند. همین امر باعث می شود طراحی داخلی آشپزخانه و طراحی کابینت آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا کند. به همین دلیل برای تهیه دکوراسیون آشپزخانه باید قوانین مختلفی را رعایت کنید.

برای طراحی آشپزخانه، به یاد داشته باشید که از گاز در نزدیکی وسایلی مانند ماشین لباسشویی و مایکروفر استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد و آسیب به وسایل شود. علاوه بر این، آشپزخانه ها باید دارای نور طبیعی و مصنوعی کافی باشند تا علاوه بر وسایل و اشیاء زیبا، جذابیت بیشتری داشته باشند به عنوان مثال اگر آشپزخانه شما دارای کف خاصی است، این کفپوش ها باید در برابر نفوذ آب مقاوم باشند، زیرا در محیط آشپزخانه آب یا مایعات دیگر روی زمین می ریزد و به دلیل شیارهای بیشتر، از روکش هایی استفاده کنید که دوام بیشتری دارند و شیاردار نیستند.

طراحی کابینت آشپزخانه مطابق با دکوراسیون خانه:

هر چه سیستم آشپزخانه شما زیباتر باشد، بهتر است. در کل آشپزخانه خانه کارایی بیشتری در خانه دارد.  می توان به جرئت گفت آشپزخانه پر استفاده ترین قسمت هر خانه ای است. و هسته اصلی خانه آشپزخانه است و مهم ترین عناصر در آشپزخانه کابینت ها هستند. و در نگاه اول، هر بیننده ای در فضای آشپزخانه به کابینت و مدل آن توجه می کند، بنابراین در خرید آن باید بسیار دقت کنید.

کابینت ها با توجه به متریال به کار رفته در ساخت آن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای سبک خاصی از دکوراسیون مناسب هستند و شما می توانید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید و فضای موجود انتخاب کنید. به شما بستگی دارد سبک اصلی دکوراسیون منزل، نوع کابینت و مدل آن را انتخاب کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه مطابق با دکوراسیون خانه-hollysaren.com

طراحی کابینت چوبی کار شده برای آشپزخانه ها و خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک:

کابینت های چوبی با طرح های زیبای کلاسیک می توانند آشپزخانه را به اصیل و قدیمی و زیبا تغییر دهند. اما اکنون کابینت ها با مبلمان متفاوت بوده و از انواع چوب و فلز ساخته شده اند. اما تصمیم نهایی برای خرید کابینت با شماست و کابینتی را انتخاب کنید که بتوانید در منزل خود از آن استفاده کنید

طراحی کابینت آشپزخانه برای دکوراسیون مدرن:

جدا از زیبایی کابینت ها و تاثیر آن ها در ظاهر آشپزخانه، یکی دیگر از عوامل مهم وجود کابینت آشپزخانه و ایجاد فضایی راحت است. کابینت ها باید اینطور باشند، تمام وسایل ضروری آشپزخانه را در خود داشته باشند و در عین حال آشپزخانه را زیبا جلوه دهند.

کابینت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به مواد به کار رفته در ساخت آنها به دو دسته چوبی و فلزی تقسیم می شوند. کابینت های چوبی که قدمت بیشتری دارند، کابینت آشپزخانه ایرانی محسوب می شوند. رنگ کف باید با رنگ آشپزخانه و کابینت ها همخوانی داشته باشد و برای طراحی آشپزخانه های ساده یا مدرن سینک، گاز و یخچال باید در یک خط و روی یک دیوار باشد و این امر مخصوصاً برای کوچک ها صادق است. و کوتاه ها محیط بسته تر است تا دکوراسیون مدرن بهتری ایجاد شود

انواع کابینت آشپزخانه:

نوع کابینت بر اساس متریالی که آن را می سازد شامل موارد و تغییرات زیادی می باشد. مهم ترین کابینت های آشپزخانه را می توان بر اساس مواد به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • انواع کابینت آشپزخانه-hollysaren.comانواع کابینت چوبی 

چوب یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مواد برای ساخت مبلمان آشپزخانه است. این کابینت ها بسته به ترکیب و نوع ساخت شامل ام دی اف، روکش چوب، تمام چوب، پی وی سی، ممبران و هایگلاس می باشد. بیشتر این چوب های به کار رفته در ساختار این کابینت ها راش، افرا، گردو، بلوط، تکه های چوب، چوب مصنوعی، صنوبر، انجیل و گلابی می باشد.

 • کابینت فلزی

در سال های اخیر به دلیل تنوع محصولات چوبی استفاده از کابینت های فلزی منسوخ شده است. با توجه به قیمت ارزان این نوع استیل خام، ورق گالوانیزه، کابینت آشپزخانه استیل، مردم همچنان تمایلی به خرید و استفاده از آن ندارند. برای طراحی و تکمیل تجهیزات آشپزخانه بر اساس نوع جنس، کیفیت، قیمت و زیبایی بهترین نوع کابینت را برای آن انتخاب می کنند.

سخن پایانی

با شناخت مهم ترین انواع کابینت و شناخت نقاط قوت و ضعف آن ها می توانید خرید آگاهانه تری داشته باشید و سال ها از آن استفاده کنید. برای شناخت و آشنایی با این مبحث می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

سبک نئوکلاسیک-وب سایت هالی سارن

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها براساس سبک‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از سبک‌های بسیار معروف و پرطرفدار در طراحی و چیدمان داخلی ساختمان‌ها سبک نئوکلاسیک می‌باشد. این سبک نیز مانند هر سبک دیگری دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود بوده و منشا الهام آن یونان و رم باستان می‌باشد. از قرن ۱۸ میلادی به بعد سبک مذکور وارد معماری اروپا شد و کم‌کم محبوبیت بسیار زیادی را به خود اختصاص داد. اگر شما هم قصد انتخاب یک سبک خاص و زیبا را برای طراحی دکوراسیون منزل خود دارید، بهتر است در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با ویژگی‌های یکی از مشهورترین سبک‌های معماری آشنا شوید.

آشنایی با سبک نئوکلاسیک

هر سبکی از یک‌سری ویژگی‌ها، وسایل مخصوص و جزئیات خاص برخوردار است. سبک نئوکلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای ویژگی‌های مخصوص خود می‌باشد؛ به‌طور کلی می‌توان آن را ساده‌شده سبک کلاسیک و حد وسط سبک مدرن دانست. سایر ویژگی‌های این سبک در موارد زیر خلاصه می‌شود:

سبک نئوکلاسیک-وب سایت هالی سارن

 • وجود ابعاد بزرگ در بناها و ساختمان‌ها
 • استفاده از خطوط منظم و مرتب
 • دارای ظاهری ساده و در عین حال پیراسته
 • برخورداری از ستون‌های بلند به‌خصوص سبک ستون‌های دوریک
 • استفاده از کفپوش‌های مختلف مانند سنگ، کاشی، سرامیک، پارکت، لمینت و…
 • دارای برجسته‌کاری‌های مسطح
 • وجود نور زیاد و روشنایی مناسب
 • استفاده از قاب و حاشیه‌های زینتی
 • برخورداری از رنگ‌های مختلف و ترکیبی و وجود زمینه روشن درمیان آن‌ها
 • استفاده از گچ‌بری‌های حرفه‌ای با تزئینات ساده و زیبا

اجزای مخصوص سبک نئوکلاسیک

در طراحی سبک نئوکلاسیک معمولاً از شلوغی و افراط پرهیز می‌شود. این سبک در عین برخورداری از ظرافت دارای پیچیدگی‌هایی است که موجب قرارگیری ثروت و سادگی در کنار هم خواهد شد. استفاده از جزئیات و وسایل خاص در سبک مذکور تداعی‌کننده تلفیق سبک‌های کلاسیک و مدرن با یکدیگر می‌باشد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود این سبک همیشه زیبا و کاربردی باشد و هرگز از مد نرود. نئوکلاسیک سبکی است که بیشتر برای مکان‌هایی که دارای متراژ و فضای زیادی هستند، کاربرد دارد و خیلی مناسب فضاهای کوچک و محدود نیست.

سبک نئوکلاسیک-وب سایت هالی سارن

در رابطه با اجزای خاص سبک نئوکلاسیک نیز می‌توان گفت: استفاده از مبلمان استیل ساده با ساختاری از جنس چوب و فلز و پارچه‌های مخمل و ابریشم، پرده‌های دولایه و ترکیبی از حریر ساده و مخمل طرح‌دار، فرش‌هایی با رنگ ملایم و گرم و طرح‌هایی مانند ترکیب گل و اشکال هندسی، درب‌های شیشه‌ای، ریلی یا چوبی دارای خطوط و گل‌های برجسته، اکسسوری‌های مناسب و گل‌ها، کفپوش‌های مختلف مانند سنگ مرمر، سرامیک، پارکت و… از ویژگی‌های اجزای خاص این سبک محسوب می‌شود.

کابینت در سبک نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه یکی از وسایلی می‌باشد که به سبک نئوکلاسیک نیز ساخته می‌شود و طراحی آن بسیار شیک و پرطرفدار می‌باشد. کابینت‌هایی که به این سبک ساخته می‌شوند، در واقع دارای ویژگی‌های مدرن با ظاهری کلاسیک هستند و در عین کارایی از زیبایی بسیاری برخوردار خواهند بود. این نوع از کابینت‌ها به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که طرح‌های ساده در کنار جزئیات ظریف قرار می‌گیرد و خطوط منحنی و دایره‌ای شکل در آن‌ها موجود است.

سبک نئوکلاسیک-وب سایت هالی سارناستفاده از رنگ‌های سفید و طوسی در ساخت کابینت آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک رواج زیادی دارد و تقارن یکی دیگر از ویژگی‌های بارز آن‌هاست. میزان فضای داخلی کابینت‌های این سبک نیز به‌دلیل برخورداری از ارتفاع زیاد و ادامه داشتن تا سقف بسیار زیاد بوده و جزء کابینت‌های جادار محسوب می‌شود.

مزایا و معایب کابینت سبک نئوکلاسیک

کابینت‌های که به سبک نئوکلاسیک ساخته می‌شوند، دارای ویژگی‌هایی خاصی هستند که آن‌ها را دانستید. ویژگی‌های مخصوص این سبک کابینت‌ها مزایای زیر را شامل می‌شود:

 • تنوع بالا در استفاده از متریال مختلف برای ساخت اجزای مختلف آن‌ها
 • دارای فضای بسیار زیاد و قابل استفاده
 • قابل استفاده برای فضاهای کوچک و محدود یا بزرگ
 • استفاده از سنگ به‌عنوان صفحه روکابینتی و جزیره
 • محدودیت در انتخاب وسایل مدرن و استفاده از گزینه‌های کلاسیک و سنتی

نکات خرید کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک دارای طرفداران بسیاری می‌باشد و تنوع آن به‌دلیل اشتراک سبک مدرن و کلاسیک زیاد است. برای خرید این نوع کابینت باید به نکاتی توجه کنید که شامل: توجه به جنس ام دی اف به‌کار رفته، توجه به کیفیت و برند سازنده آن، توجه به جنس و کیفیت رنگ استفاده شده، توجه به جنس ابزارآلات مصرف شده آن مانند دستگیره‌ها و… خواهد بود. همچنین رنگ علت پایین بودن قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به چوب و بالا بودن آن نسبت به کابینت‌های مدرن می‌باشد؛ زیرا کابینت مدرن به‌علت استفاده از هایگلاس به رنگ نیاز نداشته و در عوض برای ساخت کابینت نئوکلاسیک از ام دی اف خام و روکش چوبی استفاده می‌شود که قیمت کمتری نسبت به چوب دارد.

سخن نهایی

نئوکلاسیک یکی از سبک‌های مشهور در طراحی و ساخت ساختمان‌ها، نماها و وسایل مختلف مانند کابینت آشپزخانه و… است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. در این مقاله سعی کردیم شما را با این سبک و ویژگی‌های مختلف آن آشنا کنیم. همچنین قصد داریم شما را با مجموعه بزرگ هالی سارن که در زمینه‌های مختلفی همچون طراحی داخلی، بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی در انواع سبک‌ها از جمله سبک نئوکلاسیک فعالیت می‌کند، آشنا کنیم. این مجموعه با بیش از یک دهه تجربه فعالیت‌ها و خدمات خود را طبق مدرن‌ترین و به‌روزترین معیارهای روز دنیا، کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

اشپزخانه مثلثی

آشپزخانه مثلثی

ایده‌های زیادی برای بازسازی عالی آشپزخانه خانه وجود دارد که امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می‌کند. در واقع، فقط برای اطمینان از قابلیت استفاده کامل از محیط، بدون از دست دادن عمل‌کرد، یک پروژه آشپزخانه خاص را می‌توان در نظر گرفت: ترکیب مثلثی و سایر اشکال هندسی می‌تواند بسیار مفید باشد. انتخاب اشکال هندسی، به ویژه مثلثی، در مرحله طراحی در حین بازسازی، به شما این امکان را می‌دهد که ‌فضا‌های زیادی را به دست آورید و مهمتر از همه، محیط‌های کاملاً باز جدید و ایده‌آل برای هر نوع عملکردی را به دست آورید. به این ترتیب چیدمان سایر عناصر و لوازم داخلی آشپزخانه نیز آسان‌تر می‌شود.

راه‌حل کارآمد آشپزخانه مثلثی

 

اولین گام در مرحله طراحی بازسازی آشپزخانه مثلثی، اندازه‌گیری دقیق است تا فضا‌های موجود را به طور بهینه تعریف کنیم. پس از این مرحله اساسی، می‌توانید آشپزخانه را با لوازم جانبی و عناصر اساسی آن برای عملکرد‌های متعدد آن در خانه غنی کنید. بنابراین می‌توانید یک پایه گوشه‌ای را انتخاب کنید و سپس آشپزخانه، اجاق گاز‌ها و قفسه‌های آن را به سمت یکی از دو طرف دیوار توسعه دهید. به این ترتیب شکل هندسی مثلثی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که می‌تواند حتی زوایای محیط را به خوبی بهینه کند و در نتیجه وجود فضاهای بدون استفاده را فراموش کند. علاوه بر گوشه بالای آشپزخانه، یک قطعه مثلثی از رویه برجسته وجود دارد. علاوه بر یک هود بزرگ از جنس استیل و شیشه، برای جذابیت زیبایی آن نیز مفید است. چیدمان هود در این قسمت تصادفی نیست و خیلی کمتر به یک عامل صرفاً زیبایی‌شناسی مرتبط است: در واقع خروج بخار حاصل از پخت و پز غذا به دلیل دور بودن از دیواره محیطی مطلوب خواهد بود.

 

زیبایی‌شناسی آشپزخانه مثلثی

ایده‌آل برای طراحی آشپزخانه، ترکیب مثلثی موفق به ترکیب کامل عملکرد عالی و همچنین تاثیر زیبایی‌شناختی دلپذیر می‌شود. استفاده از آشپزخانه گوشه‌ای  با ترکیب مثلثی بهترین راه‌حل است زیرا عملکرد کارآمد هود تضمین شده است که دارای یک لوله اتصال است که در دید نیست و مستقیماً به بیرون باز می‌شود. علاوه بر این، با استفاده از این ترکیب، می‌توان یک محیط خاص اختصاص داده شده به آشپزخانه ایجاد کرد، مرز‌های آن را تا حد کمال مشخص کرد و آن را از بقیه خانه و در نتیجه از مناطق زندگی و روز / شب جدا کرد.

زیبایی‌شناسی آشپزخانه مثلثیآشپزخانه مثلثی به سبک مدرن

پروژه آشپزخانه: ترکیب مثلثی و سایر خطوط هندسی تضمین کننده بهینه‌سازی ‌فضا‌هاست. در مورد مثلثی نیز می‌توان از چیدمان دقیق لوازم و عناصر مبلمان بهره برد. بنابراین می‌توانید یخچال مستقلی را انتخاب کنید که مطمئناً مدلی جادارتر و کاربردی‌تر از آنهایی است که معمولاً در خانه‌های  مدرن یافت می‌شود.حتی ستون انباری می‌تواند در طراحی آشپزخانه مثلثی بسیار مهم باشد، به ویژه در مورد دیوارهای گچی ضروری است که برای بهبود استفاده از ‌فضا‌های داخلی ضروری است. همه چیز می تواند بر اساس سلیقه و نیاز متفاوت باشد.

نحوه چیدمان  عناصر اصلی آشپزخانه در آشپزخانه مثلثی

مثلث فعالیت یک مثلث خیالی بین نقاط ضروری آشپزخانه شما و در آن گردش خواهید کرد. آشپزخانه شما را سازماندهی می‌کند تا مجبور نباشید هنگام آشپزی از چپ به راست بروید. برای این کار متخصصان سه نکته ضروری در آشپزخانه را در نظر می گیرند.

اجاق‌ها و فر‌گاز  : در محلی که غذا‌ها در آنجا طبخ می‌شوند با هم گروه‌بندی می‌شوند. به آن منطقه طبخ نیز می‌گویند.

کمد‌های مواد غذایی و یخچال  : در محلی که مواد غذایی  در آن نگهداری می‌شوند، در کنار هم قرار می‌گیرند. به آن منطقه سرد نیز می‌گویند.

سینک و ماشین ظرفشویی  : به محلی که شستشو انجام می‌شود اطلاق می‌شود. به آن منطقه آب یا منطقه شستشو نیز می‌گویند.

چه آشپزخانه شما بسته باشد، چه باز یا نیمه باز و صرف نظر از سطح آن، باید این قسمت‌‌ها را شامل شود. به لطف اینها، شما یک مثلث فعالیت عملی خواهید داشت که فعالیت شما را آسان‌تر می‌کند. این کار انجام کار‌های روزمره شما را آسان‌تر  می‌کند.

 

توجه داشته باشید که با توسعه چیدمان آشپزخانه، به سه قسمت ذکر شده در بالا، قسمت‌های دیگری مانند ناهارخوری در صورتی که فضا داشته باشید، اضافه می‌شود .

نحوه چیدمان  عناصر اصلی آشپزخانه در آشپزخانه مثلثی

بهینه سازی مثلث فعالیت در آشپزخانه مثلثی

برای بهینه سازی مثلث فعالیت خود، باید اطمینان حاصل کنید که فاصله بین سه منطقه تا حد امکان برابر است . برای صرفه جویی در فعالیت‌های طولانی، ترجیحاً مسافت نیز کوتاه باشد. برای چیدمان، به طور طبیعی توصیه می‌شود که ماشین ظرفشویی را در کنار سینک در منطقه سرد قرار دهید. همچنین فر باید زیر اجاق گاز قرار گیرد.

بهینه‌سازی مثلث فعالیت شامل بهینه‌سازی  مناطق ضروری نیز می‌شود . برای فضایی که برای نگهداری مواد غذایی در نظر گرفته شده است، یک فضای ذخیره سازی در کنار یخچال در نظر بگیرید. از این فضا برای نگهداری مواد غذایی شما و در دسترس نگه داشتن آنها استفاده می‌شود.

برای منطقه پخت و پز، ترجیحاً میز کار در سطح چشم باشد. اگر اجاق دارید، می‌توان آن را روی ستونی که در امتداد میز کار قرار می‌گیرد نصب کرد. علاوه بر این، فضایی را برای نگهداری قابلمه‌ها و ظروف خود در نظر بگیرید. در مورد محل شستشو، توصیه می‌شود که یک سطل زباله را یکپارچه کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که باقی مانده غذا را قبل از قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی مستقیماً در سطل زباله بیندازید.

اگر آشپزخانه شما فضای ناهارخوری دارد، آن را در نظر بگیرید تا مانعی برای شما ایجاد نشود. برای تسهیل گردش در اتاق، توصیه می‌شود فضایی حداقل ۹۰ سانتی متری در اطراف صندلی ها در نظر بگیرید.

همانطور که متوجه شده اید، یک آشپزخانه خوب با هر شنل هندسی اعم از مثلثی ، آشپزخانه‌ای  است که مثلث فعالیت آن بهینه شده باشد.

بهینه سازی مثلث فعالیت در آشپزخانه مثلثی

آشپزخانه اپن -hollysaren.com

آشپزخانه اپن

آشپزخانه‌ اپن به گونه‌ای طراحی می‌شود که فضای آشپزخانه را از اتاق‌های مجاور که اغلب اتاق نشیمن است، جدا می‌نماید‌. این قبیل از آشپزخانه‌ها معمولاً از یک طرف خود باز بوده و طرف دیگر به دیوار وصل می‌شود. در حالی‌که یک عدد کانتر آشپزخانه به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید به آسانی غذای خود را سرو نموده و با میهمانان خود به خوبی وقت بگذرانید، آشپزخانه بسته همیشه محیط خصوصی را که گاهاً در آشپزخانه پریشان خود به آن نیاز دارید، مهیا می‌کند. بهتر است شما را در امتداد این نوشتار از خود کمی بیشتر و بهتر با ویژگی‌های این نمونه از آشپزخانه اپن آشنا سازیم.

آشپزخانه اپن-hollysaren.com

برخی از مهم‌ترین کاربردهای آشپزخانه اپن را بدانید!

اگر که فضای آشپزخانه شما کم می‌باشد می‌‌توانید اپن آشپزخانه را به صورت کابینت طراحی بنمایید و برروی آن را با صفحه کابینت کورین بپوشانید. این‌گونه شما جای کافی را به منظور قرار دادن وسیله‌های خود فراهم خواهید کرد. حال آن‌که زیر صفحه را به حالت کابینت درب‌دار یا کشو طراحی و از این فضا نهایت استفاده را به عمل بیاورید. ولی اگر که فضای آشپزخانه شما به قدر کافی بزرگ می‌باشد، می‌توانید زیر صفحه اپن آشپزخانه را به صورت خالی نگهدارید‌ و به عنوان یک میز نهارخوری از آن بهره گیرید.

چنانچه که زیر صفحه اپن کاملاً خالی باشد، صندلی اپن به گونه‌ای کامل در زیر صفحه خواهد رفت و محیط کاملی از اتاق نشیمن اشغال نمی‌شود. از سویی اگر که فضای آشپزخانه شما بیش از حد کوچک می‌باشد که حتی نمی‌توانید سینک ظرفشویی و اجاق گاز را داخل آشپزخانه جای بدهید، آن‌ها را برروی آشپزخانه اپن طراحی بنمایید.

برخی از مهم‌ترین کاربردهای آشپزخانه اپن را بدانید!-hollysaren.com

اندازه اپن آشپزخانه چقدر است؟

حتی اگر که فضای آشپزخانه شما کم باشد، همیشه فضا در راستای ایجاد یک اپن مهیا می‌شود. سازندگان می‌توانند اپن‌هایی خاص با مشخصات خاص چون؛ ارتفاع خاص، عمق خاص، حاوی کابینت‌هایی منحصر به فرد بزرگ و یا کوچک طراحی نمایند. طی بیشتر موارد، اندازه آشپزخانه است که اندازه اپن را معین می‌نماید. قطعاً که آشپزخانه‌های بزرگ می‌توانند اپن‌های بزرگ‌تری را هم در خود جای بدهند. شما لازم است در آشپزخانه اپن فضای کافی را در نظر بگیرید تا تردد و عبور و مرور برای شما راحت باشد‌.

می‌باید به این نکته توجه داشته باشید که درب کابینت، کشوی، وسیله‌ها تا به چه اندازه باز می‌شود. فاصله بایستی به اندازه‌ای باشد که اجازه بدهد این ارکان در آشپزخانه با هم برخورد نکرده و به خوبی باز شود. این موضوع بسیار مهم هم باز شدن درب ماشین ظرفشویی است. چرا که درب ماشین ظرفشویی است که سمت پایین باز شده و فضای بسیاری را می‌طلبد. از جمله موارد مهم دیگر که امکان دارد برروی اندازه اپن اثرگذار باشد، عرض گذرگاه به آشپزخانه می‌باشد. اگر که شما تنها توسط یک راه تنگ و باریک می‌توانید به آشپزخانه خود دسترسی داشته باشید، احتمال دارد مجبور شوید که عرض اپن آشپزخانه را کاهش بدهید.

اندازه اپن آشپزخانه چقدر است؟-hollysaren.com

آشپزخانه اپن و محل قرارگیری اپن در آن!

با تکیه بر فضای آشپزخانه اپن جای معینی را به خود اختصاص می‌دهد. حال شما باید جای دیگر تجهیزات را متناسب با اپن طراحی بنمایید. باید لوازمی در کناره اپن خود قرار بدهید که بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است. به عنوان نمونه؛ اگر که شما می‌خواهید از آرک اپن آشپزخانه به عنوان یک میز تهیه غذا بهره گیرید، منطقی می‌باشد که یخچال خود را نزدیک به اپن واقع بنمایید تا بتوانید به سرعت به مواد اوّلیه دسترسی پیدا نمایید. اگر که شما می‌خواهید از اپن در راستای سرو غذا بهره گیرید، نزدیک بودن اجاق گاز به اپن هم می‌تواند یک فکر خوب باشد.

نکات بسیار مهم در انتخاب متریال ساخت اپن چیست؟

حال که شما متوجه شدید آشپزخانه اپن چیست؟ بهتر است در زمان اتخاذ تصمیم در ارتباط با متریال‌ برای میزهای آشپزخانه اپن، دو پیشنهاد بیان شده را در ذهن خود داشته باشید:

 • باید با طرح دارای مطابقت باشد!

  متریالی که شما برای اپن انتخاب می‌نمایید بایستی مکمل طراحی جامع آشپزخانه شما باشد. یک شیوه‌ی کاربردی این می‌باشد که مواد مشابهی که در دیگر فضاها بهره گرفته‌اید، را انتخاب بنمایید. با این موضوع شما نمای منسجمی را در آشپزخانه خود ایجاد خواهید کرد که برای دکوراسیون کلاسیک منحصر به فرد است. شیوه‌ی دیگر یافتن متریالی می‌باشد که صرفاً مکمل دیگر بخش‌های آشپزخانه باشد.

 

 • بایستی متناسب با عملکرد باشد؛

  به کارهایی که شما برروی سطح اپن به انجام می‌رسانید فکر کنید. بهتر است متریالی مناسب در راستای انجام فعالیت‌های خود برروی اپن برگزینید. یک سطح مقاوم و مستحکم چون کوارتز می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای شما در این زمینه باشد.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صفحه اپن عبارت است از:

بهترین مواد در راستای ساخت اپن آشپزخانه، ماده‌ای می‌باشد که تمامی نیازهای شما را در این زمینه برآورد کند. از آن سوی که صفحه کابینت اپن یک رکن اساسی برای آشپزخانه کاربردی است، باید از موادی باشد که چندین شرایط را در دل خود جای بدهد؛

 • مستحکم در مقابل لکه؛

اگر که شما آشپزخانه اپن را انتخاب نموده‌اید بهتر است بدانید که سطح اپن می‌باید از موادی باشد که در برابر لک شدن از خود مقاومت به خرج دهد. پیشنهاد ما به شما صفحات کوارتز و سنگ های طبیعی است. البته که سنگ های طبیعی به خودی خود ضد لک نبوده و تولید کنندگان با مواد خاصی استحکام آن ها را بالا می‌برند. پیشنهاد ما به شما این است که در راستای اطمینان از خوب ماندن اپن، از مواد تمیز کننده خشن استفاده ننمایید.

 • مقاومت در مقابل گرما؛

در زمان تصمیم‌گیری در ارتباط با بهترین مواد برای ساخت اپن، استحکام در مقابل حرارت از جمله حائز اهمیت ترین مواردی می باشد که بایستی بدان توجه داشته باشید. گرانیت به همراه سنگ طبیعی، کوارتز، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم برخی از متریال‌هایی هستند که در مقابل گرما مقاومت بسیاری از خود نشان می‌دهد. اپن‌های طراحی شده با این مواد توانایی تحمل گرما تا به حد بسیاری دارد و می‌تواند در مقابل قابلمه داغ مستحکم باشد.

 • مقاومت در برابر خط و خش؛

زمانی‌که به دنباله‌ی طراحی اپن می‌باشید، استحکام در برابر خراش نیز از جمله حائز اهمیت‌ترین فاکتورها خواهد بود. استفاده از چاقوهای تیز می‌تواند سطح اپن را مملو از خط و خش کند. بهترین اپن‌های ضد خط و خش را می‌توانیم کوارتز و گرانیت معرفی کنیم.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صفحه اپن عبارت است از-hollysaren.com

مزایای آشپزخانه‌ اپن چیست؟

از جمله بزرگ‌ترین نکات مثبت این می‌باشد که اپن آشپزخانه تمامی افراد خانواده را دور همدیگر جمع می‌کند. از این جهت منجر خواهد شد که آشپزخانه قلب تپنده خانه باشد. هنگامی‌که شما غذا را در آشپزخانه آماده می‌نمایید، می‌توانید در گفت‌و‌گوی اطرافیان خود شرکت بنمایید‌. در کل یک اپن مدرن منجر به برقراری پیوند بهتر با خانواده و میهمانان می‌گردد. هنگامی‌که شما به منظور پخت و پز زمان خود را در آشپزخانه صرف می‌کنید، به معنی از دست دادن دیدن برنامه مورد علاقه در اتاق نشیمن می‌باشد.

ولی با وجود اپن در دل آشپزخانه شما هیچ لحظاتی از فیلم و سریال مورد علاقه خود را از دست نمی‌دهید. این یک شیوه‌ی منحصر به فرد به منظور به نمایش گذاردن نوین‌ترین تجهیزات آشپزخانه خواهد بود که با توجه و اشتیاق فراوانی آن را خریداری کرده‌اید. این امکان را برای شما مهیا می‌سازد که تمامی زیبایی‌های دکوراسیون افسانه‌ای آشپزخانه خود را به رخ میهمانان بکشید. البته که بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید بدون آن‌که دیوارها جلوی دید شما را بگیرد، دیگر فضاها به راحتی در دسترس خواهند بود.

امیدواریم که شما به خوبی با آشپزخانه اپن و مزایای آن آشنا شده باشید. حال آن‌که شما می‌توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در هالی سِرن همراه باشید.

رنگ کابینت چه تأثیری در فضای منزل دارد؟-وب سایت هالی سارن

رنگ کابینت چه تأثیری در فضای منزل دارد؟

رنگ کابینت چه تأثیری در فضای منزل دارد؟

رنگ‌ها تنها فاکتوری هستند که در پروسه طراحی داخلی هر فضایی می‌توانند با قدرت تمام بر عواطف و روان افراد تأثیرات قابل توجهی داشته باشند و سبب ایجاد آرامش، شادی، انرژی، خستگی و غم گردند. در هر خانه‌ای؛ آشپزخانه قلب آن فضا محسوب می‌گردد و پیاده‌سازی هر نوع طیف رنگی تأثیر بسزایی را در روند فعالیت افراد و روان آن خواهند داشت. شاید درگذشته با مجزا شدن آشپزخانه از سایر فضاها به‌واسطه دیوارهای بلند؛ نوع طراحی آشپزخانه هیچ تأثیری بر قسمت نشیمن نداشت اما در معماری‌های جدید قسمت گسترده‌ای از دید افراد را نوع طراحی آشپزخانه تشکیل می‌دهد. پس باید طیف رنگی قالب آشپزخانه را با دقت بیشتری انتخاب نمایید. اجازه دهید تا در ادامه به شکل جامع‌تری تأثیر رنگ کابینت در فضا را موردبحث قرار دهیم.

البته که قسمت اعظمی از پوشش دیوار و کف آشپزخانه را سرامیک‌ها و کاشی‌ها تشکیل می‌دهند اما عموماً المانی که بیش از سایرین قالب آشپزخانه را شکل می‌دهد؛ سبک و طرح کابینت‌ها می‌باشد. به همین سبب است که بر انتخاب دقیق‌تر کابینت‌ها اسرار بیشتری ورزیده می‌شود. هر کدام از طیف رنگ‌ها در قالب شگفت‌انگیزی تأثیرات متفاوتی را برای ساکنین خانه دارند که در درازمدت به سهولت قابل مشاهده است.

کابینت با رنگ سفید

اگر قرار باشد کابینت‌ها را از لحاظ طیف رنگی در یک نمودار قرار دهیم؛ کابینت‌های سفید رنگ به سبب محبوبیت بیشتر در صدر سایرین قرار خواهد گرفت. رنگ سفید بدنه کابینت‌ها نور خورشید را به خوبی منعکس ساخته و سبب روشن‌تر و دلبازتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می‌شود. رنگ سفید انحصار به  سبک خاصی ندارد و دارای قابلیت تطبیق با همه سبک‌ها اعم از مدرن، کلاسیک و سنتی است و از طرف دیگر هیچگاه؛ بروز بودن خود را از دست نخواهد داد. در صورت انتخاب کابینت سفید برای انتخاب سایر المان‌ها در مشقت قرار نخواهد گرفت زیرا به‌راحتی با هر رنگ دیگری قابل تطبیق است.

کابینت با رنگ سفید-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ قرمز

به‌کارگیری رنگ قرمز  در هر وهله‌ای نشان‌دهنده القای انرژی می‌باشد. استفاده از رنگ قرمز در طراحی کابینت‌های آشپزخانه مساوی است با جایگزین نمودن فضایی انرژی‌زا به‌جای فضای کسل‌کننده خانه است. البته گرمی و صمیمیت که رنگ قرمز به فضا می‌بخشد را نمی‌توان از چشم پوشاند. توجه داشته باشید اگر فرزند بی‌اشتهایی دارید که برای خوردن غذا شما را آزار می‌دهند؛ با استفاده از رنگ قرمز در کابینت‌ها می‌توانید به شکل معجزه‌آسایی سبب افزایش اشتها او در هنگام صرف غذا گردید. اما نیاز است بدانید استفاده افراطی از رنگ قرمز سبب افزایش هیجان بی‌مورد و استرس می‌گردد.

کابینت با رنگ قرمز-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ زرد

رنگ زرد به سبب طیفی که دارا است به فضای آشپزخانه روشنایی بسیاری را می‌بخشد؛ بنابراین فضایی دلپذیر‌تر را در اختیار خواهید داشت. رنگ زرد، طیف خورشید را در بر دارد به همین سبب روحیه شما را تقویت خواهد نمود و احساسات خوشایندی را رقم خواهد زد که در نتیجه سبب بهبود فعالیت‌های ذهنی، تقویت حافظه و ارتقای احساس نشاط و دلنشینی در آشپزخانه می‌شود. رنگ زرد در صدر رنگ‌هایی قرار می‌گیرد که به سبب درمان افسردگی از سوی روان‌شناسان به‌شدت مورد توصیه قرار می‌گیرد. اما افراط در آن همچون سایر طیف‌ها می‌تواند نتایج عکسی را چون تحریک‌پذیری، خصومت و تبعیض به دنبال داشته باشد. البته توصیه می‌گردد که رنگ زرد را در طیف تیره‌تری استفاده کنید.

کابینت با رنگ زرد-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ نارنجی

همان‌طور که نوشیدن چای در یک فنجان نارنجی در شروع روز می‌تواند به ما انرژی ببخشد؛ انتخاب کابینت‌هایی با طیف نارنجی می‌تواند یک منبع عظیم انرژی در خانه محسوب گردد. البته این احساس شادی و نشاط در کنار ظاهری مدرن و خوش‌ترکیب قرار می‌گیرد. فراموش نکنید اگر در منزل خود فرزندی پیش فعال دارید بهتر است از رنگ نارنجی با طیف تند استفاده نکنید همان‌طور که به‌کارگیری طیف تند نارنجی در کابینت‌ها می‌تواند سبب افزایش نشاط گردد در افرادی با خلق‌وخوی تند نیز سبب افزایش عصبانیت می‌گردد. در نتیجه اگر گمان می‌برید نارنجی رنگی مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه منزلتان به‌حساب نمی‌آید، می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای کابینت‌ها کمک بگیرید و جزیره آشپزخانه و لوازم جانبی از قبیل حباب لامپ‌ها یا لوازم تزئینی را با رنگ قالب نارنجی انتخاب نمایید.

کابینت با رنگ نارنجی-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ سبز

بکارگیری رنگ سبز در طراحی داخلی هر فضایی نمودار صعودی را به خود اختصاص می‌دهد چراکه آرامش چشمگیری را در هر فضایی به جریان می‌اندازد. شما هم می‌توانید این میزان از آرامش را به واسطه اجرای این رنگ در آشپزخانه و بخصوص در کابینت‌ها برای همه افراد به ویژه بانوی خانه به اجرا درآورید.

رنگ سبز برای آشپزخانه‌هایی با فضای سرد؛ ایده‌آل‌ترین گزینه است و سبب رقم خوردن تعادل و هماهنگی در فضا می‌گردد. این طیف نیز همانند رنگ سفید قابلیت اجرا در همه سبک‌های مینیمال، کلاسیک و سنتی را دارد. البته دست افراد در طیف سبز بسیار باز است و میتوان   هر یک از سایه‌های روشن چون سبز نعنایی و سایه‌های گرم‌تر چون سبز زیتونی و … را انتخاب نمود. فراموش نکنید رنگ سبز از طبیعت نشئت می‌گیرد پس به‌دور از تعجب نیست که آرامش و حس خوشایندی را به شما القا نماید.

کابینت با رنگ سبز-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ آبی

با انتخاب کابینت‌هایی با طیف غالب آبی؛ در رقم زدن محیطی آرام همراه با حس خوش‌بینی، امید و شادابی  موفق خواهید گشت. این رنگ نه‌تنها با مزیت‌هایی در بهبود ابعاد روانی انسان همراه است؛ سبب ارتقای سلامت جسمی افراد چون کاهش فشارخون و کاهش ضربان قلب بر بدن می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده رنگ آبی به تنهایی می‌تواند سبب سردی و بی‌روح گشتن فضا شود؛ بنابراین بهتر است از ترکیب طیف‌های دیگری چون سفید، طلایی و نقره‌ای با رنگ آبی کمک بگیرید.

کابینت با رنگ آبی-وب سایت هالی سارن

کابینت با رنگ قهوه‌ای

قرار است در باب ویژگی‌های همه رنگ‌ها و اجرای آن در کابینت‌ها؛ کاملاً علمی و اثبات شده سخن به میان آوریم.   وابسته به این اوصاف؛ روان‌شناسان رنگ قهوه‌ای و سایه‌های آن را در دسته رنگ‌های گرم و طبیعی قرار می‌دهند. طراحی آشپزخانه با چوب فضایی گرم و صمیمی را به تصویر می‌کشند که هیچگاه قدیمی نخواهد شد و جذابیت دائمی خود را حفظ خواهند ساخت. شاید اجزای رنگ قهوه‌ای در کابینت‌ها و فضای کلی آشپزخانه شما را خسته کند؛ پس بهتر است از طیف کرم برای تلفیق نمودن آن و ایجاد طیفی جذاب و منحصربه‌فرد کمک بگیرید.

کابینت با رنگ قهوه‌ای-وب سایت هالی سارن

سخن پایانی

قرار نیست از علایق خود به جهت بودجه محدودی که در دست دارید گذر کنید. فراموش نکنید که آشپزخانه؛ قلب تپنده خانه شماست که هر تلاشی برای زیباسازی و آرامش بخشیدن به آن، با تأثیرات مثبتی در فضای کلی خانه همراه است. عمده تصویر فضای آشپزخانه را کابینت‌ها تشکیل می‌دهند؛ پس توصیه داریم پیش از خرید هر کالا دیگری قسمت اصلی بودجه اختصاص داده شدتان را صرف طراحی کابینت‌هایی با سبک و رنگ مناسب نسبت فضای آشپزخانه و البته سلایق و علایقتان نمایید.