دکوراسیون داخلی
۰۴
فروردین

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به منظور ایجاد محیطی زیبا و سالم‌تر، علم و هنری وجود دارد.این امر سبب ارتقای طراحی دکوراسیون داخلی می‌شود.
طراحی دکوراسیون داخلی معانی متفاوتی دارد. برای مثال در لغت نامه وبستر، این گونه ذکر شده است که طراحی دکوراسیون داخلی، علم یا یک هنر برنامه ریزی بوده و اجرای معماری داخلی مبلمان، نظارت بر طراحی را شامل می‌شود.
هدف طراحی دکوراسیون داخلی تامین نیازهای لازم به منظور استفاده آسان بوده و فرآیند شکل گیری، زیباسازی و هماهنگی های لازم برای طراحی مناسب و شیک ساختمان را در پی دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک ها و شیوه های مختلفی وجود دارد، که هر یک از افراد بر اساس سلیقه خود و برحسب وضعیت و شرایط پروژه، از میان سبک های متنوع دکوراسیون داخلی،یکی را گزینش می‌کنند.
اگر بخواهیم،به سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کنیم.می ‌توان از سبک‌های کلاسیک،بوهمیایی،اسکاندیناوی، مدرن و سنتی نام برد. هریک از این سبک ها ویژگی و خصوصیات مختص به خود را دارند.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی با هالی

طراح دکوراسیون داخلی

شاید شما هم جز آن دسته افرادی باشید که طراحی و دکوراسیون داخلی را کار آسانی بدانید. اما باید به این علم آگاه باشید این حرفه فقط با چیدمان دکوراسیون داخلی با سلیقه ی افراد پیش نخواهد رفت.عوامل بسیار زیادی دراین کار دخیل هستند تا شما چیدمان دکوراسیون زیبا و اصولی داشته باشید.طراحی دکوراسیون داخلی تنها به سادگی کلمه زیبا سازی محدود نمیشود و هماهنگی وسائل بکار رفته در این طراحی دکوراسیون همگی به عهده طراح دکوراسیون داخلی می‌باشد.بنابراین کسی که مسئول طراحی دکوراسیون داخلی است، طراح دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید.این شخص نظارت، مدیریت، برنامه ریزی، تحقیق و هماهنگی پروژه‌های ارتقایی را بر عهده دارد. می‌توان گفت، طراحی دکوراسیون داخلی یک حرفه و حیطه ی شغلی چند وجهی از قبیل برنامه ریزی فضا، توسعه مفهومی، تحقیق، برنامه نویسی، بازرسی سایت و برقراری ارتباط با ذینفعان یک پروژه را در بر می‌گیرد.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

امروزه داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا یکی از نیازهای هر فردی شده است . از این رو ما باید به دکوراسیون داخلی به صورت علمی توجه کنیم تا بتوانیم یک دکوراسیون داخلی منزل زیبا داشته باشیم . دکوراسیون داخلی به طور کلی به چنیدین بخش تقسیم می شود که مهم ترین آن چیدمان وسایل، بازسازی ساختمان، طراحی داخلی و ایجاد فضاهای یکپارچه اشاره کرد.لزوما شما برای داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا نیازمند این نیستید که خانه خود را به طور کلی بازسازی کنید. شما می توانید با به‌کار‌گیری اجسام دکوراتیو و گلدان و تابلو عکس‌ها منزل خود را به زیباترین حالت ممکن دربیاورید.از این رو ما به شما کمک می کنیم که در گروه‌های با طراحی حرفه‌‌ای و چیدمان بی نظیر از تمام ظرفیت خانه خود استفاده کنید و به این مهم برسید که داشتن یکی از زیباترین دکوراسیون داخلی منزل کار سختی نیست.اما اگر بازسازی ساختمان انتخاب شماست،مقاله با عنوان بازسازی ساختمان برای شماست.در ادامه این مقاله دکوراسیون انواع آشپزخانه‌هارا بررسی میکنیم.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از موارد هست که برای هر خانه اهمیت دارد.برای داشتن یک دکوراسیون آشپزخانه زبیا باید به این مورد توجه کرد که چه سبک از دکوراسیون مورد پسند ما می باشد.آیا ما سبک مدرن دوست داریم یا سبک کلاسیک یا هیچ کدوم از این موارد که می توان از سبک نئو کلاسیک استفاده کرد.ما می‌توانیم با یک طراحی داخلی جذاب از تمام فضاهای موجود در آشپزخانه خود استفاده کنیم.در طراحی داخلی آشپزخانه می توان جانمایی های گاز،یخچال،هود،سینگ و ماشین لباس شویی را مشخص نمود.آشپزخانه‌ها امروزی معمولا به صورت جزیزه طراحی می‌شوند اما اینو باید در نظر داشته‌باشید مساحت و زیربنای آشپزخانه دارای اهمیت خاصی می‌‌باشد و بر اساس این موضوع می‌تونید شروع به طراحی و چیدمان آشپزخانه خود نمایید.آشپزخانه های مدرن نسبت به آشپزخانه‌های کلاسیک از ابزارهای کمتری برخوردار هستند.در آشپزخانه‌های کلاسیک از ابزار بیشتری استفاده می‌شود.با کلیک روی مقاله دکوراسیون داخلی آشپزخانه در باره‌ی نحوه دکوراسیون کردن آشپزخانه‌ی خود بیشتر بدانید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه در فرهنگ ایرانی دارای اهمیت به سزایی می‌باشد.از این رو دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی خود یک سبک طراحی می‌باشد.در طراحی و دکور آشپزخانه های ایرانی ما باید به موراد زیادی توجه کنیم . در سبک ایرانی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد می توان به استفاده از فضاهای بیشتر در کابینت ها اشاره کرد که بتوان از اجسام بزرگتر را در خود جا دهند.آشپزخانه های ایرانی معمولا به سبک کلاسیک نزدیکتر می باشند زیرا در دکوراسیون داخلی ایرانی از ابزار و گاها از نقاشی های برجسته استفاده می شود.اما چیزی که باید در سبک ایرانی در نظر گرفت حائل بود بین اتاق پذیرایی و آشپزخانه می باشد زیرا صدا و بوی غذا یکی از مواردی بوده است که با رعایت آن از موارد یاد شده فاصله بگیریم. اگر این سبک از دکوراسیون آشپزخانه مورد پسند شماست مقاله موجود در سایت هالی سارن با عنوان دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی شمارا بیشتر راهنمایی میکند.

"<yoastmark

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک

دکوراسیون داخلی آشپزخانه بیش از هر چیزی و مکان های دیگر خانه وابسته به فضا می باشد.در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک ما باید به این مورد توجه کنیم که یک طراحی داخلی با دقت داشته باشیم تا بتونیم از تمام فضاهای پیش رو استفاده کنیم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک محل قرار گیری یخچال،گاز و لباس شویی معمولا در کنار هم می باشند اما باید تا آنجایی که می شود بین این موارد فاصله برقرار کرد تا در ادامه و به مرور زمان آسیب کمتری به وسایل برقی وارد شود.در مورد امکان استفاده  از جزیره و میز نهارخوری وجود ندارد و معمولا میز نهار خوردی در پذیرایی فرار دارد.آشپزخانه های کوچک بهتر از سبک مدرن استفاده شود زیرا فضا را بزرگتر و دل بازتر جلوه می دهند.اگر شماهم آشپزخانه کوچک دارید با خواندن مقاله دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک ،آشپزخانه ای زیباتر داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

فکنم اولین موردی که به ذهن شما بعد از شنیدن این موضوع به ذهن شما می‌رسد آشپزخانه‌های قدیمی و کوچک ایرانی می‌باشد که هیچ شباهتی به دکوراسیون‌ها امروزی ندارد.اما کمی صبر کنید آن طوری که شما فکر می‌کنید نیست در آشپزخانه‌های ایرانی ساده امروزی تمام موارد تغییر کرده است شما به وضوح می توانید دکوراسیون که تلفیقی از مدرن و کلاسیک هست رو مشاهده کنید و به صورت کلی می توانید پیکیجی از انواع سیستم ها برقی و گازهای صفحه ای در آشپزخانه ایرانی مشاهده کنید . در آشپزخانه ایرانی دیگر مثلا قدیم فضای حائلی بین آشپزخانه و دیگر اتاق ها وجود ندارد و از اپن به طور کلی استفاده می شود.آشپزخانه ایرانی ساده از رنگ بندی و سبک نوکلاسیک استفاده می شود تا علاوه بر داشتن یک سبک کلاسیک بتوان فضایی به مراتب بزرگتر و دل باز تر استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

چیزی که شاید برای هر دکور آشپزخانه مهم باشد طریقه قرار گیری و جانمایی وسایل و کابینت ها در دکوراسیون آشپرخانه باشد.بهتراست که در آشپزخانه‌هایی که دارای پنجره می‌باشند از سینک در روبروی پنجره استفاده‌شود. زیرا از نظر ایمنی و همچنین زمانی که برای شستن ظرف ها استفاده می شود فضای مطلوب تری در اختیار می فرار می دهد.ما معمولا برای پنجره ها از پرده استفاده می کنیم و از این رو قرار گیری پرده در کنار گاز باعث ایجاده آتش سوزی می شود. بر خلاف آنچه کلا قبلا فکر می شود آشپزخانه هایی که داری پنجره می باشند کوچک تر به نظر می رسند طرز تفکر اشتباهی می باشد . در آشپزخانه های کوچک پنجره و نورگیر می تواند فضا را به مراتب بزرگتر نمایش دهد اگر اول طراحی دکوراسیون داخلی در آن رعایت شود.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

اما از نظر شما چه دکوراسیون آشپزخانه ای زیبا می باشد؟‌‌امروزه آشپزخانه ها بر اساس میل و سلیقه فردی طراحی می شوند و مواردی همچون فضا و مساحت آشپزخانه در زیباتر شدن آشپزخانه تاثیرگذار می باشد.برای آنکه بتوان یک آشپزخانه زیبا داشت باید یک چک لیست از نیازهای خود آماده کنیم و بر اساس آن چک لیست شروع به طراحی آشپزخانه نماییم.آشپزخانه های زیبای امروزی هر چه به مدرن بودن نزدیک تر باشند بزرگتر و زیباتر هستند.به طور کلی سبک آشپزخانه بر اساس دکوراسیون کلی خانه انتخاب می شود.رنگ دکوراسیون در زیبایی آشپزخانه بی تاثیر نمی باشد اگر شما کابیت های خود را به صورت خام رنگ در بیاورید به مراتب زیبایی بیشتر نسبت به کابیت های روکشی و هایگلاس خواهید دید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه
زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

به طور کلی آشپزخانه های مدرن امروزی از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشند.یکی از مواردی که در موضوعات قبلی اشاره شد نمایش بزرگتری نسبت به سبک های نئو کلاسیک و کلاسیک می باشد.در سبک های مدرن شما می توانید در عین سادگی یک آشپزخانه زیبا و باکیفیت داشته باشید و فعالیت خود را در یک مکان دلنشین انجام دهید.در دکوراسیون آشپزخانه مدرن معمولا کابینت ها به صورت هایگلاس و یا خام رنگ می باشد.

"<yoastmark

دکوراسیون داخلی شیک

دکوراسیون داخلی لوکس به موارد زیاد می تواند مربوط باشد.از نورپردازی گرفته تا رنگ و نقاشی و پتینه کاری می توان اشاره کرد.لوکس بودن یک دکوراسیون را می‌توان با یک طراحی داخلی ازپیش تعیین‌کرد.بازسازی ساختمان به صورت مهندسی از اهمیت بالایی در طراحی لوکس یک ساختمان ، منزل و اداری دارد.هرچه بازسازی مطلوبتری داشته‌باشیم به مراتب در دکور و چیدمان وسایل مانند مبلمان ، تلویزیون ، وسایل آشپزخانه ، اتاق خواب کودکان و والدین انعطاف پذیری بالایی برخوردار خواهیم بود.دکوراسیون داخلی شیک را بیشتر با سبک کلاسیک می‌شناسند زیرا در سبک کلاسیک از ابزارهای بیشتر استفاده می‌شود.در این سبک ما می توانیم از پتینه کاری در طراحی خود استفاده کنیم تا فضا به سمت رسمی تر سوق پیدا کنید این فضا هرچه پر زرق برق تر باشد برای بینده گیرایی بیشتری خواهد داشت.اما ما می توانیم در دکوراسیون مدرن یک دکور لوکس داشته باشیم اما هیچگاه به کیفیت سبک کلاسیک و نئو کلاسیک نخواهیم‌رسید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

پذیرای یا سالن اصلی یکی از مهمترین مکان ها در خانه هر ایرانی می باشد.ما بیشتر طول روز رو در پذیرایی به سر می بریم و معمولا تلویزیون و مبلمان اصلی در این مکان قرار دارد.هرچه این محیط از نظر بصری و زیبایی دارای طرح بهتری باشد روز بهتری را می توان در آن سپری کرد.در دکوراسیون پذیرایی مبلمان و پرده ها دارای اهمیت خاصی می‌باشند.دکوراسیون پذیرایی مانند دیگر موارد دارای سبک ها خاص خود می باشد که قوانین مربوط به خود را دارا می‌باشد.در سبک‌کلاسیک پذیرایی معمولا از لوسترها و مجسمه‌های سلطنتی استفاده می‌شود وگاهی‌از پتینه بر روی سقف هم برنمایش‌دادن سقف بصورت بلندتر استفاده می‌شود درسبک دکوراسیون داخلی پذیرایی کلاسیک گاهانه از فرورفتگی گنبدی شکل در سقف استفاده می‌شود و بروری دیوارها از ابزارهای برجسته استفاده می‌شود.

سبک مدرن در دکوراسیون پذیرایی

سبکی که امروزه مورد پسند اکثر مردم قرار دارد دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن می‌باشد.در پذیرایی مدرن معمولا از شلف برای قرار گیری تلویزیون استفاده می‌شود و مبلمان های از حالت پایه استیل و سلطنتی به حالت راحت‌تر و کاناپه تغییر شکل می‌دهند.از دیگر مواردی که در پذیرایی مدرن می توان اشاره کرد استفاده از پرده های سبک زبرا یا اکاردیونی می باشد.این پرده ها دارای ظرافت و یک نواختی خاص خود می یاشند.نور پردازی در سبک مدرن به صورت یک نواخت می‌باشد و معمولا از نور مخفی و ریسه و یا نورخطی استفاده می‌گردد.سقف ها در سبک مدرن به صورت کناف می‌باشد که در کنارها به صورت فرورفتگی قراردارد.

سبک نئو کلاسیک در دکوراسیون پذیرایی

از این سبک برای دکوراسیون داخلی پذیرایی می‌توان استفاده کرد که تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک می‌باشد در این سبک که حدمیانی بین کلاسیک و مدرن هست معمولا ابزارهایی ساده بر روی دیوارها استفاده می‌شود و محل قرارگیری مبلمبان در وسط می باشد.در این سبک می توان از مبلمان کلاسیک نیز استفاده کرد و پرده‌ها می توانند به سبک کلاسیک نزدیکتر باشند.سبک نئوکلاسیک معمولا در سقف از المان های کمتری استفاده می‌کنند . اما می‌توان با نقاشی به صورت رنگ یک نواخت فضایی بهتر و آرامش بخشی طراحی کرد.

دکوراسیون جدید منزل

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه سبکی می تواند امروزی باشد و چه سبکی امروزه وایرال شده است؟سبک ها بر اساس حال و هوا و سلیقه شما انتخاب می شوند.دکوراسیون جدید منزل می تواند یک سبک خاصی را دنبال کند اما در نظر داشته باشید این سبک باید به دل شما بنشیند.معمولا سبک های مدرن در بین جوانان محبوبیت خاص خود را دارد این سبک در عین سادگی فضا خانه را دلپذیر تر می کند و‌به‌ما کمک می‌کند که یک فضایی یک دست داشنه باشیم.معمولا توصیه می‌شود که در منزال کوچک از سبک مدرن استفاده شود.سبک مدرن همچنین از هزینه کمتری برای شما خواهد داشت و تا سالیان متمادی می‌توان از آن استفاده کرد.
دکوراسیون جدید منزل لزوما نیازمند بازسازی ساختمان نمی باشد شما می‌توانید با تغییر کوچک مانند رنگ‌آمیزی ، استفاده از وسایل دکوراتیو ، یا تغییر درب‌ها کابینت‌ها به این مهم دست پیدا کنید.دکوراسیون‌های وایرال شده عموما به صورت مدرن می‌باشند.اما شما می‌توانید با بازسازی حرفه‌ای توسط گروه هالی از تمام فضاهای موجود در خانه استفاده کنید.

دکوراسیون جدید منزل
دکوراسیون جدید منزل

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در نظر داشته باشید با وسایل ساده می‌توان در داشتین یک دکور ساده برای خانه کوچکمان اقدا کنیم.شما می‌توانید با وسایلی کوچک مثل تابلو و بوم رنگ ها به دیوارهای اتاق خود جلوه خاصی بدهید.یا اینکه پارچه مبلمان خود را به روز کنید.در مورد آشپزخانه هم شما می توانید از گیاهان استفاده کنید واگر بخواهیم کمی بیشتر هزینه کنیم می‌توانیم اقدام به رنگ یا تعویض درب های کابینت کنیم.اگر سبک خانه ما به مدرن نزدیک هست با یک رنگ آمیزی ساده می‌توان یک دکوراسیون منزل کوچک داشته باشیم.در دکوراسیون منزل‌کوچک طراحی حرفه ای به ما کمک می کند از تمام فضاها در‌طول بازسازی استفاده کنیم و به صورت مطلبوبتری از محیط خود استفاده کنیم در طراحی‌داخلی شما می‌توانید چینش وسایل را پیش‌بنیی کنید و آنچه به سلیقه شما نزدیکتر است رو پیاده‌سازی کنید.دیزاین خانه‌های کوچک اهمیت دارد دستیابی به آرامش در طول فرآیندی که ما در خانه حضور داریم.به طور مثال دکوراسیون خانه کوچک عروس بسیار اهمیت دارد.

دکوراسیون داخلی منزل عروسی

در دکوراسیون خانه عروس ما می‌توانیم به صورت متمرکز بر روی موارد همچون اتاق خواب تمرکز کرد و اتاق خواب رو به صورت کامل بهینه‌شده از وسایل مورد نیاز مانند میزتوالت ، آباجور ، پاتختی و تخت خواب چیدمان نمود. معمولا در اتاق خواب از رنگ‌ها خنثی استفاده می شود تا در فرآیند استراحت محیط آرامش بخشی در اختیار ما باشد.خلاقیت در تزیین خانه یک امر ذاتی می‌باشد. برای انکه یک خانه زیبا داشته‌باشید باید طراحی خانه در ذهن خود متصور شوید.

دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه

دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه رو می توان با یک طراحی پیش‌بینی کرد.در طراحی داخلی می توان علاوه بر ایجاد یک بستر مناسب جهت پیاده سازی دکوراسیون خود می توان هزینه ها رو پیش بینی کرد و از هزینه های اضافه خود داری کرد یا هزینه‌های  ییش رو را به تعویق انداخت.در نظر داشته باشید همانطوری که در مطالب قبلی گفت هزینه بستگی به سبک ، متراژ و عناصر موجود در طراح ما دارد.پیش بینی موارد پیش رو در دکوراسیون داخلی به ما کمک می‌کند که در ادامه هزینه کمتری رو انجام دهیم و در وقت ما هم صرفه جویی صورت گیرد.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده

در پایان این بخش می‌توان گفت سبک مدرن از اهمیت بالایی بین افراد و جوامع امروزی برخوردار می‌باشد و این موضوع باعث شده‌است که یک سبک فوق العاده محبوبی در‌بین جوانان و اقشار متوسط جامعه قرار‌بگیرید.دکوراسیون داخلی منزل مدرن در ایران کم کم جایگاه خانه های کلاسیک رو می‌گیرد.این موضوع از زمانی صورت گرفته‌است که خانه‌ها از ویلایی به آپارتمانی تغییر کاربری داده‌اند.در سبک مدرن ظرافت باعث شده‌است که خانه‌های کوچک بزرگتر بنظر برسند.

 

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی کلاسیک چیست؟

سخن آخر

ما در این مقاله در رابطه با طراحی‌داخلی صحبت کردیم و همانطور که گفته‌شد، انواع متفاوت و متنوعی از آنها وجود دارد. افراد با استفاده از فنون طراحی داخلی و شرایط خود می توانند، هر یک از سبک ها را به درستی گزینش کنند. به شما پیشنهاد می‌شود، برای طراحی‌دکوراسیون از تیم‌های طراحی دکوراسیون‌داخلی ماهر و مجرب کمک بگیرید. در صورت نداشتن شرایط و بودجه کافی،می توانید سایت ها و منابع مختلف مربوط به طراحی داخلی را راهنما خود قرار‌دهید.سبک های طراحی  فقط به موارد فوق محدود نمی‌شود. بلکه انواع متفاوتی از سبک ها وجود دارد، که هر یک از این سبک ها یک ویژگی بارز و مختص به خود را دارند. همگی این سبک‌ها از فرهنگ و تمدن های مختلف الهام گرفته‌اند و همین ویژگی‌ها و خصوصیات آنها را یونیک و خاص کرده‌است.

 

سوالات متداول

1-دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی چگونه است؟  آشپزخانه در فرهنگ ایرانی دارای اهمیت به سزایی می‌باشد.از این رو دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی خود یک سبک طراحی می‌باشد.

2- .در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک به چه نکته ای باید توجه کرد؟در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک ما باید به این مورد توجه کنیم که یک طراحی داخلی با دقت داشته باشیم تا بتونیم از تمام فضاهای پیش رو استفاده کنیم .

3-دکوراسیون آشپزخانه مدرن چگونه است؟ در سبک های مدرن شما می توانید در عین سادگی یک آشپزخانه زیبا و باکیفیت داشته باشید و فعالیت خود را در یک مکان دلنشین انجام دهید.در دکوراسیون آشپزخانه مدرن معمولا کابینت ها به صورت هایگلاس و یا خام رنگ می باشد.