ویلاهای کلاسیک
06
شهریور

ویلاهای کلاسیک

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا معماری کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد؟ آیا می‌خواهید در مورد موضوع بیشتر بدانید و نکاتی را برای استفاده از سبک کلاسیک در طراحی یک ویلا بررسی کنید؟

 

معماری کلاسیک چیست؟

سبک کلاسیک در دوران باستان ظهور کرد و مهمترین آثار این دوره را مشخص کرد. می‌توان به بنا‌های مختلف در قرون وسطی و رنسانس اشاره کرد که ویژگی‌های مشابهی برای نشان دادن قدرت اشراف داشتند.

با این حال، لمس تجمل و ظرافت در معماری رومی و یونانی در اوج این تمدن‌ها قابل مشاهده بود. برای مثال، مؤسسه سلطنتی معماران بریتانیا ، سبک کلاسیک را به عنوان سبکی تعریف می‌کند که عمدتاً معماری معابد یونان باستان و معماری مدنی، نظامی و مذهبی امپراتوری روم را مشخص می‌کند.

ماهیت آن قرن‌ها را پشت سر گذاشته است و امروزه سبک کلاسیک یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها برای نوشتن  پروژه‌های پیچیده است. زیرا شامل استفاده از مواد با کیفیت و راه حل‌های سلیقه ای است. مراقبت به تمام جزئیات از ساختار بیرونی ساختمان‌های چون ویلا‌ها گرفته تا تزئینات محیط‌های داخلی انجام می‌شود.

 

ویژگی‌های اصلی معماری کلاسیک چیست؟

معماری کلاسیک جذابیت منحصر به فردی دارد که حاصل ترکیب چند عنصر است. این توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از افراد استایل را با اصطلاح “شیک” مرتبط می کنند. از جمله ویژگی‌های اصلی آثار و فضاهایی که این سبک را ارائه می‌کنند عبارتند از:

 

عمودی‌سازی : ارتفاع دو برابر، خطوطی که به آسمان اشاره می‌کنند و ستون‌های بلندی که دامنه می‌دهند و عظمت به نظر می‌رسند.

عظمت : محیط‌های بزرگ و ترکیبی از اتاق‌های بزرگ که همه چیز را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

مواد اصیل:  تعداد زیادی سنگ مرمر، چوب جامد، سنگ‌های قیمتی و سایر منابع با کیفیت بالا است.

رنگ‌های خنثی: نمودار‌های رنگی خنثی ترجیح داده می‌شوند، به خصوص در سطوح بزرگ‌تر این رنگ‌ها طرفدار زیادی دارد .

دکوراسیون غنی : پارچه‌ها، عناصر اثاثه یا لوازم داخلی، اقلام کمیاب و قطعات ارزشمند را نمی توان از تزئینات نادیده گرفت.

همه این ویژگی‌ها به دستیابی به زیبایی‌شناسی ظریف و پیچیده کمک می‌کند. هر کسی که با این سبک آشنا باشد مطمئناً می‌خواهد این جلوه‌ها را به خانه خود اضافه کند.

با چنین زیبایی و ظرافت، معماری کلاسیک برجستگی خود را در ساختمان‌های مختلف چون ویلا‌های کوچک و بزرگ ، حفظ کرده است. حتی می‌توان آن را انتخاب عاقلانه‌ای برای کسانی دانست که به دنبال ظاهر معماری جاودانه هستند.

ویژگی‌های اصلی معماری کلاسیک چیست؟چگونه سبک کلاسیک  را در دکوراسیون ویلا کنیم؟

بهترین راه برای پایبندی به  کلاسیک معماری در ویلا‌ها سرمایه‌گذاری در طراحی داخلی است . برخی از پیشنهاد‌ها، مانند تم رمانتیک یا پتینه، از سبک سنتی الهام گرفته‌اند، تا از پیچیدگی نهایت استفاده را ببرند. نکات ما را برای اعمال پروپوزال در یک محیط ببینید.

 

رنگ‌های روشن و نور مایل به زرد را در اولویت قرار دهید

با توجه به اینکه در معماری کلاسیک عناصر زنده غالب است، پیگیری این پیشنهاد در دکوراسیون جالب توجه است. کف‌ها، دیوارها و سقف‌ها بیشترین سطوح در معرض دید را دارند، بنابراین مطمئن شوید که رنگ‌های خنثی و کم‌رنگ مانند سفید، بژ، خاکستری روشن و کرم همگی گزینه‌های عالی هستند.

هنگام افزودن راحتی بصری، نور را می‌توان ترکیب کرد. برای این کار، سعی کنید از لامپ‌هایی استفاده کنید که نور مایل به زرد ساطع می‌کنند. رنگ گرم منعکس شده در فضا‌های بزرگ اتاق‌ها و فضای بیرونی ویلا را دلپذیرتر می‌کند.

 

استفاده از مبلمان منحنی و قطعات حجیم

ترکیب کلاسیک همچنین راحتی معمولی عمارت‌های قدیمی و  خانه‌های لوکس مدرن را به ارمغان می آورد . اگرچه بسیاری از این مکان‌ها دارای المان‌های اضافی هستند، اما محیط آنها زمانی که با مبلمان و انواع لوازم جانبی پر شود، شخصیت پیدا می‌کند.

یک راه خوب برای کار با زیبایی‌شناسی ویلا ، سرمایه گذاری بر روی مبلمان با‌شکوه، پر از جزئیات و زیور آلات است. صندلی‌های راحتی با دسته‌های حجیم، ‌کمد‌هایی با جزئیات کنده‌کاری شده، کابینت‌هایی با گوشه‌های گرد و قطعاتی با پایه‌های منحنی نمونه‌های بسیار خوبی هستند.

استفاده از مبلمان منحنی و قطعات حجیمروی تکمیل و لوازم  ویلا  تمرکز کنید

بسیاری از اصلاحات سبک کلاسیک از کیفیت مواد و وسایل تزئینی ناشی می‌شود. بنابراین، مهم است که حداقل یک سطح یا شیء دارای بالاترین سطح پرداخت مانند یک طبقه با تخته‌های چوبی سبک، یک میز گرانیتی، یک راه پله مرمر و غیره باشد.

 

عناصر فلزی در سایه‌های طلایی، نقره‌ای یا مسی نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند. این پیشنهاد زمانی کار می‌کند که روی لامپ‌ها، مجسمه‌ها، سینی‌ها و لوازم تزئینی کوچک اعمال شود.

 

مزایای استخدام معمار متخصص در  اجرای سبک کلاسیک ویلا چیست؟

برای به دست آوردن حداکثر برتری هنگام پایبندی به ویژگی‌های معماری کلاسیک در طراحی ویلا خود، بهتر است کار را به  متخصص بسپارید. بنابراین باید به یک معمار متخصص که در این زمینه تخصص دارد اعتماد کرد. در مرحله بعد، می‌توانید بهتر متوجه شوید که مزایای داشتن متخصص در سبک کلاسیک چیست.

مزایای استخدام معمار متخصص در  اجرای سبک کلاسیک ویلا چیست؟امنیت در اجرای پروژه

یک متخصص معماری مسئولیت پروژه و همچنین تمام بروکراسی‌هایی را که یک کار یا بازسازی شامل می‌شود، بر عهده دارد. به عنوان مثال، متخصص در مورد مشخصات فنی در هنجار‌ها و قوانینی صحبت می‌کند که توسط کد خاصی از کار‌ها ایجاد شده است.

 

جزئیات، زمانی که پیش‌بینی نشده و در برنامه‌ریزی گنجانده نشده باشند، می‌توانند مشکل بزرگی را در مسیر ایجاد کنند. بنابراین، خوب است که از چنین رویدادهای پیشبینی نشده اجتناب کنید و تمام امنیت را به معمار متخصص در سبکی که می‌خواهید اعمال کنید.

 

سهولت یافتن مبلمان و اشیاء خاص

علاوه بر بخش فنی و بوروکراتیک پروژه، معمار متخصص در سبک کلاسیک دقیقاً می‌داند که چه چیز‌هایی را با هم ترکیب کند و چه اشیا یا مبلمانی را در دکوراسیون بگنجاند. بنابراین، در جستجوی مبلمان ایده‌آل و قطعات باکیفیت، مطابق با زبان کلاسیک، در زمان، انرژی و هزینه صرفه‌جویی می‌کنید.

 

شبکه خوبی از مخاطبین و تامین کنندگان

از آنجایی که متخصص قبلاً در این منطقه تجربه دارد، دقیقاً می‌داند که بهترین تأمین‌کنندگان، بودجه و مقرون به صرفه بودن را در کجا پیدا کند. از این گذشته، او قبلاً شبکه‌ای از مخاطبین تشکیل شده و یک شبکه بالغ دارد که زمان برنامه‌ریزی و اجرای پروژه او را کوتاه می‌کند.

 

در زمان تحویل

استخدام یک معمار که دقیقاً در مورد آنچه شما می خواهید متخصص باشد، به شما اطمینان از بازسازی یا کار با شروع، میانه و پایان را می‌دهد. این بدان معناست که شما با مهلت‌های مشخص و سازمان‌دهی شده و بدون خطر هزینه‌های اضافی کار خواهید کرد. این هزینه‌ها معمولاً زمانی به وجود می‌آیند که با یک برنامه استراتژیک و برنامه ریزی نشده کار نمی‌کنند .