بازسازی ساختمان هالی

بازسازی ساختمان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

خانه و مسکن یکی از نیاز های اساسی زندگی بشر می باشد، متاسفانه ساختمان ها نیز مانند یک سری کالا ها دارای تاریخ انقضا می باشند. در اثر شرایط مختلفی ساختمان مستهلک خواهد شد، اگر فکری به حال استهلاک هایی که در پی هم اتفاق میافتند، نکنیم. در‌مدت‌زمان کوتاهی ساختمان فرسوده خواهد‌شد.بازسازی ساختمان به معنای فعالیت‌هایی است که سبب ایجاد تغییرات اساسی در داخل و بیرون ساختمان می‌شود.هدف از آن ها رفع  و بهبود تمامی ویرانی‌های ایجاد‌شده د ساختمان می‌باشد.البته ممکن است به بنایی آسیب های زیادی وارد نشده باشد اما به دلیل سبک معماری قدیمی که دارد، صاحب خانه بخواهد آن را به یک ساختمان جدید با سبک معماری به روز تبدیل کند.
بازسازی یک راه‌حل موثر برای پیشگیری‌از فروپاشی ساختمان‌و بروزسازی ساختمان می‌باشد. اما به‌شرطی که کاملا اصولی و تحت نظر افراد متخصص و حرفه ای همچو مجموعه هالی سارن انجام شود.هالی‌سارن برای این امر وارد عمل شده و درطی مراحل مختلف، با رعایت استاندارد های مربوطه بنای قدیمی را به یک ساختمان جدید تبدیل می‌کند.

منظور از بازسازی ساختمان چیست؟

برای تعریف بهتر بازسازی ساختمان، از یک مثال ساده استفاده خواهیم‌کرد. یک ساختمانی که در سال ۱۳۷۰ احداث شده‌است را در نظر بگیرید. فرض بر‌این گذاشته‌ می‌شودکه ساختمان درزمان احداث‌کامل است، در‌طول سی‌سال که‌از احداث‌ساختمان می‌گذرد، کچ کاری‌های قسمت داخلی، کاملا فرسوده شده‌است و قسمت‌هایی از آن تغییر رنگ داده‌است. ممکن است انشعابات آب و گاز نیز دچار مشکلات زیادی شده‌باشد و رسوب زیادی در آن ها دیده‌شود. ایزوگام سقف نیز از هم پاشیده و قسمت‌هایی از سقف عاری‌از ایزوگام می‌باشد. به‌علت نفوذ آب باران و برف به درون ساختمان قسمت‌های زیادی از دیواره از درون پوسیده‌شده که با کوچکترین فشار‌وارده بر آن می‌ریزد.
حدود ۳۰ سال از عمر ساختمان می گذرد، نیاز به تعمیرات مختلف به شدت احساس می شود. اما هم چنان ساختمان سرپا بوده و کلنگی نیست. در چنین موارد توصیه می شود، تا اقدام به بازسازی ساختمان به صورت اصولی انجام‌شود. بازسازی این فرصت را در اختیار مالکین قرارمی‌دهد، تا ساختمان فرسوده‌ی خود را به یک ساختمان نوساز تبدیل کنند. همچنین چهزینه ی استهلاک را تا حد زیادی کاهش می دهد، ارزش ساختمان و هم‌چنین عمر مفید آن بالاتر می‌رود. این امر پس‌از بررسی و کارشناسی‌های لازم، ایرادات موجود در آن را کاملا رفع می‌کند، علاوه بر قسمت‌های داخلی، بیرون ساختمان اعم از حیاط، نما و سقف را دستخوش تغییرات زیادی خواهد‌کرد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای تعمیر آپارتمان قبل از بازسازی

مراحل اولیه بازسازی ساختمان

انواع بازسازی ساختمان

۱.بازسازی ساختمان اداری

محیط‌های اداری مانند بانک، مدرسه، بیمارستان و … مانند تمامی بناهایی که اخداث شده اند، عمر ابدی ندارند و همواره در معرض آسیب‌های زیادی قرار گرفته‌اند. اگردر مقابل آسیب‌های واردشده به‌ساختمان اداری هیچ‌کاری نکنیم، آرام آرام ساختمان اداری فرسوده شده‌و به‌جایی می‌رسد که خسارت‌های آن ایجاد شده درآن غیرقابل جبران می‌شود. یکی‌از راه‌های موثر برای رفع این حوادث، بازسازی ساختمان‌اداری می‌باشد. بازسازی در برهه‌های مختلفی چندساله انجام می‌شود که وظیفه دارد معایب‌و مشکلات موجود‌را بطرف کند. در اثر بازسازی ساختمان اداری نه تنها بنا مجددا تقویت می‌شود و قادربه ادمه‌ی حیات خودتا چندسال آینده خواهدبود، بلکه بارفع خسارات واردشده ازسلامت جسمی افراد فعال درآنجا محافظت خواهدشد.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی ساختمان اداری

۲.بازسازی ساختمان تجاری

ساختمان های تجاری به دلیل ماهیتی که دارند، بیش از ساختمان‌های مسکونی تردد در آن ها انجام می‌شود. رفت و آمد های زیاد و هم چنین نوع فعالیتی که در آن جا انجام می شود، باعث شده تا ساختمان تجاری با سرعت بیشتری‌از ساختمان مسکونی نیاز به بازسازی پیدا کند. تصور کنید که یا پاساژ در شبانه روز میزبان صدها نفر است، اما در یک واحد مسکونی در روزهای عدی تعداد انگشت شماری فرد در آن وجود دارد. بازسازی ساختمان تجاری علاوه‌بر حفظ بنا و جلوگیری از انباشت استهلاک آن، ازنظر مالی نیز برای تجارت موجود در آن جا سودمند خواهدبود. هر چه که محیط کاری شیک و به روز باشد، افراد تماسل بیشتری به حضور در ان مکان دارند و حتی هزینه‌های بیشتری برای ان جا تحمل می کنند. ازاین رو بهتراست در زمان‌های مختلفی بازسازی ساختمان تجاری زیرنظر کاردانان این حوزه انجام شود.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی ساختمان تجاری
بیشتر بخوانیم   بازسازی آشپزخانه|ایده های موثربرای نوسازی آشپزخانه

۳.بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اگر بهداشت فردی وجود نداشت، امروز هیچ انسانی زنده نبود. چرا که ویروس ها و انواع باکتری ها مجالی به بشر برای زندگی نمی دادند. سرویس بهداشتی و حمام به عنوان مهم‌ترین مکان برای رعایت بهداشت فردی و سلامت جسم یک قسمت بسیار مهم در ساختمان به شمار می آید. این بخش همواره در معرض آب و انواع شوینده های قدرتمند می باشد. از این رو آسیب های وارد شده بر این قسمت ها چندین برابر می باشد.
برای حفظ بیشتر بهداشت وهمچنین جلوگیری از افزایش خرابی‌های ایجاد شده، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام یکی از فرآیند های پیش رو برای ساختمان می باشد. ممکن است لوله کشی ویا دیواره  و کف سرویس بهداشتی‌و حمام نیاز‌به‌تعمیرات اساسی داشته‌باشد. بازسازی سرویس بهداشتی‌و حمام تمام معایب و مشکلات موجود در این بخش از ساختمان‌را رفع‌و رجوع خواهدکرد. ممکن است به دنبال تغییر شکل سرویس بهداشتی و حمام باشیم، بازسازی دراین آیتم نیز سودمند واقع شده و مشکلات موجودرا برطرف خواهد کرد.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

۴.بازسازی ساختمان قدیمی

خانه های قدیمی همان گونه که از نامشان پیداست، قدمت زیادی دارند و سال های زیادی از عمر آن ها می گذرد. در طی گذران سال های زیاد خسارت های زیادی بر پیکره ی ساختمان وارد شده‌است، با وجود مشکلات پیش آمده ساختمان قدیمی برای سکونت خطرناک شده است و باید هرچه سریع تر ویرانی های ان برطرف شود. بازسازی ساختمان یک راه حل موثر برای این هدف می باشد. برآورد هزینه های ناشی از بازسازی ساختمان قدیمی بسیار کمتراز تخریب‌و ساخت مجدد واحد مسکونی می‌باشد. با این وجود می توان اکسیر جوانی را به واسطه ی بازسازی ساختمان به درون خانه قدیمی تزریق کرد و ساختمان را در حالی که دچار کهولت‌سن شده‌است، به جوانی نو پا و سالم تبدیل کرد.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی ساختمان قدیمی

۵.بازسازی ویلا

ویلا به‌مکانی اطلاق می‌شود که‌از دو بخش باغ ویا باغچه و هم چنین ساختمان تشکیل شده‌است. در گذر زمان ویلا ممکن است دراثر استهلاک‌های مختلف دچار فرسایش شود. ازآنجا که جلوی ضرر را از هرجا بگیری، غنیمت است. بازسازی ویلا یک راه حل موثر برای برطرف کردن تمام مشکلات ایجاد شده در ویلا می باشد. البته فعالیت‌های موجود دربازسازی ویلا گسترده‌تر از بازسازی ساختمان می باشد. چرا که علاوه بر ساختمان بخش دوم ویلا یعنی باغچه نیز باید مورد بازسازی قرار بگیرد. ممکن‌است پیش از بازسازی ویلا، سکونت در آن یک ریسک بزرگ باشد، چراکه درصد خرابی‌های ایجاد شده بالا بوده و احتمال آوار شدن ویلا وجود داشته‌باشد. زمانیکه بازسازی ویلا توسط متخصصین مربوطه انجام می‌شود، تمامی خطرات بنا از بین رفته و برای زیستن کاملا ایمن می‌باشد. علاوه بر آن عمر مفید ویلا افزایش خواهدیافت.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی ویلا

۶.بازسازی و طراحی داخل منزل

بسیاری از افراد زمانی که منزلی را خریداری می کنند، به هیچ عنوان طراحی آن را نمی پسندند و هم چنین خواهان برطرف نمودن مشکلات فنی ساختمان نیز می‌باشند. از این‌رو اقدام به بازسازی و طراحی داخلی منزل می‌کنند. عملیات درخواستی برای ساختمان علاوه بر احیا و مرمت بخش های داخلی و خارجی ساختمان در نظر دارد تا طراحی داخل منزل‌را نیز با استفاده از به‌روز ترین متدها انجام‌دهد. این فرآیند باوجود اینکه پروسه طولانی‌تری را طلب می‌کند، اما در نهایت نتیجه‌ی رضایت بخشی دارد که افراد را شگفت‌زده خواهدکرد. دامنه ی تغییرات اعمالی در بازسازی و طراحی داخل منزل بیشتر بوده و پیمانکار می‌تواند تغییرات اساسی بر روی ساختمان ایحادکند و بنای جدیدی را به‌وجودبیاورد.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی و طراحی داخل منزل
بیشتر بخوانیم  دکوراسیون و بازسازی ساختمان

۷.بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان تنها مشمول قسمت های بیرونی ساختمان نمی شود، بلکه بخش های داخلی مانند دکوراسیون داخلی را در بر می گیرد. منظور از دکوراسیون داخلی وسایل بکار رفته‌شده ونوع چیدمان آن‌ها می‌باشد، شاید واژه ی دکوراسیون داخلی چندان قابل درک نباشد. اما باید بدانیم که دکوراسیون داخلی ساختمان نیز ممکن است، دچار آسیب های زیادی شود. به‌عنوان مثال کاغذ دیواری‌های پس‌از چند مدت، کثیف‌و خراب شده‌اند. MDF های بکار رفته شده به دلیل نفوذ آب پف کرده و زیبایی خود‌را از دست داده‌اند. هرچقدر که بنا زیبا باشد، درصورتی که‌از دکوراسیون داخلی خوبی برخوردار نباشد، زیبایی آن به چشم نخواهد آمد. ازاین رو با واژه‌ی بازسازی دکوراسیون داخلی مواجه هستیم که‌با استفاده ازآن می توانیم معایب موجود در دکوراسیون را برطرف کنیم.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی دکوراسیون داخلی

۸.بازسازی داخل منزل بدون تخریب

بازسازی داخل منزل لزوما به معنای تخریب و از بین بردن قسمت هایی از ساختمان نمی باشد. در این روش ساختمان پیش از بازسازی باید مورد کارشناسی قرار بگیرد و مشکلات موجود در آن شناسایی شوند. با توجه به این که هدف بازسازی داخل منزل بدون تخریب می باشد، نیازمند افراد متخصصی هستیم تا با بهره مندی از دانش خود تغییراتی را اعمال کنند و بدون این که نیازی به تخریب پیدا شود. البته بازسازی داخل منزل به دو قسمت بازسازی دکوراسیون داخلی و بازسازی قسمت های اصلی ساختمان یعنی دیوار، سقف و … تقسیم می‌شود. در صورتی که هدف از بازسازی معطوف به دکوراسیون داخلی می باشد، نیازی به تخریب اساسا نخواهد بود. اما زمانی که قسمت های اصلی داخل منزل نیازمند بازسازی است، پروسه باید توسط افراد ماهری انجام شود تا تخریب به حداقل و صفر میل کند.

  • بیشتر بخوانید: بازسازی داخل منزل بدون تخریب

چک لیست بازسازی ساختمان

 مراجعه به یک مرکز ارائه دهنده‌ی امر بازسازی ساختمان

بازسازی امری مهم و حساس است و نباید با سمبل کاری آن را خراب کرد. ابتدا قبل از اقدام به بازسازی باید با یک مرکز معتبر و با تجربه در زمینه بازسازی ساختمان مانند هالی‌سارن که در زمینه‌ی بازسازی ساختمانها مهارت لازم را دارند، مشورت کرد و از کارشناسی‌های این مجموعه استفاده کرد. این مرحله مهمترین مرحله دراین امر می‌باشد.لذا نهایت دقت و زمان لازمه جهت گذینش و بررسی مجموعه‌های این امر را به‌کار گیرید.

سنجیدن خرابی‌ها و تعمیرات لازم

افراد تنها ظاهر ساختمان‌ها را می‌بینند، باوجود اینکه ممکن است ظاهر همچنان سرپا و بدون ایراد و مشکل باشد، اما ازنظر تکنیکی درون ساختمان به‌شدت فرسوده و داغون شده‌باشد. به‌همین‌سبب نیاز به کارشناسی پیش‌از اقدام به بازسازی ساختمانها به سبب کشف مواردی که درساختمان  نیاز به بازسازی دارند،امر مهمی است. در این مرحله ، یک سری افرد متخصص و کارشناس از مجموعه هالی سارن بااستفاده از ابزار و دستگاه‌های مشخص تمامی ایرادات و مشکلات موجود در ساختمان را بررسی می‌کنند. تعمیرات ساختمان بر اساس این کارشناسی‌ها صورت می‌پذیرد. بدون این بررسی‌های کارشناسانه مراحل بعدی امکان‌پذیر نیست.

بیشتر بخوانیم  بازسازی ساختمان حفاظتی

برآورد هزینه‌ها

توجه داشت،افزایش قیمت مصالح ساختمانی، هزینه بازسازی را بسیار بالا میبرد.لذا پس‌از آنکه کارشناسی های مربوطه انجام شد، هزینه‌ی تعمیرات باید به صورت تقریبی تخمین زده شوند. این برآورد هزینه باید به‌شکل دقیق‌و اصولی انجام شود.کارفرما با توجه به هزینه برآوردی تصمیات لازم در رابطه با بازسازی را خواهد‌گرفت و هم‌چنین عقد قرارداد بازسازی با توجه با هزینه‌های صورت می‌پذیرد.
پیشنهاد هالی‌سارن به‌شما این است‌که بخش‌هایی از ساختمانتان که نیاز بیشتری به تخریب‌وبازسازی دارند و ممکن است درآینده مشکلات بوجود بیاورند رادر اولویت قراردهید.

عقد قرارداد

مراکزی معتبر همچو مجموعه هالی سارن که طراحی داخلی و بازسازی ساختمان‌را ارائه می‌دهند، با عقد قرارداد بازسازی متعهد خواهند‌شد، تا عملیات بازسازی و مرمت ساختمان‌به بهترین شکل ممکن انجام‌شود. تنها کاری‌که کارفرما انجام خواهد‌داد، پرداخت هزینه‌های توافق شده و امضای قرارداد معتبر خواهدبود.

اجرا

با توجه به شرایط ساختمان، بازسازی شروع می شود. درجه آسیب ساختمان‌ها با‌همدیگر مختلف است، به‌همین سبب ممکن‌ است استارت بازساری دریک ساختمان، تخریب قسمت‌های آسیب دیده‌باشد و دریک ساختمان دیگر، از کاغذ دیواری و رنگ زدن دیوار‌ها شروع‌شود. اما مرحله‌ای که در بازسازی تمامی ساختمان‌ها مشترک است، خرید مصالح مربوط به بازسازی ساختمان می‌باشد. مصالح شامل؛ کاشی، سرامیک، رنگ، کاغذ دیواری، شیشه، ایزوگام و مصالح این چنینی خواهد‌بود. البته این موارد در هر ساختمان متفاوت از دیگری است.

انجام طراحی داخلی ساختمان

پس‌از آنکه تمامی ایرادات موجود در ساختمان برطرف شد، لازم است تا طراحی داخلی انجام‌شود. قطعا یک سقف سالم با دیوارهای مرمت شده، ساختمان مورد علاقه‌ی شما نخواهدبود. طراحی داخلی ساختمان را آماده‌ی سکونت می‌کند، از یک اتاق خالی و بی روح،‌مکانی برای زندگی می‌سازد که از بودن در آن لذت می برید. در واقع یکی از مهم ترین مراحل در امر بازسازی ساختمان، فرآیند طراحی داخلی بوده‌که باید حتما توسط کادری ماهر و متخصص انجام‌شود.

 

اجرای بازسازی ساختمان:

بیشتر بخوانید: تخریب و بازسازی ساختمان

انجام طراحی داخلی ساختمان:
قبل و بعد از بازسازی

کلام پایانی

بازسازی ساختمان به جهت افزایش عمر بنای سازه،کمک می کند تا از یک ساختمان مستهلک و در حال خراب شدن، ساختمانی نو و سالمی بسازید که پس از سال ها استفاده، هم چنان سرپا خواهد ماند. اما در صورتی که از یک مرکز معتبر در این راه کمک بگیرید. خوشبختانه مراکز زیادی در این حوضه فعالیت می کنند. مجموعه‌ی هالی‌سارن با دهه‌ها تجربه در زمینه ی طراحی داخلی و بازسازی،آماده‌ی همکاری و خدمت‌رسانی به مراجعه کنندگان می‌باشند. در این مجموعه تمامی مراحل بازسازی به بهترین شکل ممکن و مطابق استاندارد های ساختمانسازی انجام خواهد شد.

پیشنهاد هالی

بازسازی ساختمان یک فرآیند پیچیده است‌که دارای شاخه‌های مختلفی است. قطعا شرح بازسازی ساختمان در این مقاله کوتاه ممکن نخواهدبود، برای درک بهتر و کسب اطلاعات کافی دراین زمینه لازم است تا مقالات بازسازی ساختمان را در سایت هالی سارن مورد مطالعه قرارداد. دراین مقالات به‌تمامی آیتم‌های مربوط پرداخت شده و هرکدام در سرفصل‌های مجزا به‌خوبی تعریف شده‌اند. مقالات بازسازی ساختمان همواره‌با تغییر متدهای اجرایی به‌روز می‌شوند. بامطالعه مقالات بازسازی ساختمان از آخرین تحولات این حیطه آگاه خواهیدشد. اگر بازسازی ساختمان برای شما حائز اهمیت است ویا خواهان انجام آن هستید، توصیه می‌شودتا ابتدا اطلاعات خودرا دراین

 

سوالات متداول

۱- آیا بدون مراجعه به مراکز مختلف می توان بازسازی ساختمان را انجام داد؟
در این مراکز تمامی خدمات، از جمله ؛ کارشناسی،تعمیرات، احیا و طراحی با حداقل قیمت انجام خواهد شد. بدون مراجعه به ایشان، تمامی سختی کار بر دوش شما خواهد بود که بسیار سخت است.

۲- هزینه برآوردی بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟
این هزینه‌ها شامل دستمزد کارکنان و بهای مواد اولیه و مصالح بکار‌رفته در ساختمان خواهد‌بود.

۳- آیا تخریب و بازسازی ساختمان یکسان است؟
خیر، بازسازی و تخریب دو مقوله متفاوت و مجزا هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_js][/vc_raw_js][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *