نمونه دکوراسیون داخلی
04
اردیبهشت

نمونه دکوراسیون داخلی

دکوراسیون در لغت به معنای چیدمان و مرتب کردن می باشد. هنگامی که بحث نمونه دکوراسیون داخلی پیش می آید در واقع منظور نحوه چیدمان و چیدمان صحیح وسایل قسمت‌های مختلف مانند آشپزخانه ، اتاق ها و غیره است.  همان طور که می دانید طراحی دکوراسیون به یکی از دغدغه های افراد برای چیدمان منزل خود تبدیل شده است. البته  امروزه با توجه به جذاب شدن طراحی دکوراسیون این طراحی تنها برای منزل نیست و برای طراحی دفاتر، مغازه ها، فروشگاه هاو غیره نیز از نمونه طراحی دکوراسیون استفاده می شود.

برخی ها تصور می کنند طراحی دکوراسیون داخلی منزل کار راحتی بوده و افراد مطابق سلیقه خود می توانند  چیدمان را انجام دهند. اما این تصور کاملا اشتباه است زیرا برای طراحی دکوراسیون داخلی باید نکات زیادی را رعایت کنید. با رعایت این نکات شما می توانید یک دکوراسیون جذاب داشته باشید و از فضای منزل خود به خوبی استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، در واقع با هدف هماهنگ کردن اجزای داخلی منزل صورت می گیرد. این طراحی موجب زیباتر شدن و دلنشین تر شدن فضای منزل شما می شود. برای خانه هایی که بسیار کوچک هستند، استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی می تواند به شما کمک کند تا به راحتی بین اجزای منزل خود هماهنگی ایجاد کرده و از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

همیشه رفتن به یک منزل جدید برای افراد بسیار هیجان انگیز بوده اما همیشه یک دغدغه وجود دارد آن هم چیدمان دکوراسیون منزل است، شما باید بتوانید وسایل خود را در فضایی که در اختیار دارید به خوبی جای دهید و به گونه ای طراحی دکوراسیون منزل خود را انجام دهید که یک فضای مناسب و دلنشین داشته باشید. بنابراین به این منظور شما باید برخی از نکات مربوط به دکوراسیون داخلی را منزل را یاد بگیرید تا بتوانید وسایل مختلف مانند مبلمان ها و رنگ دیوارها و غیره را به درستی انتخاب کنید به گونه ای که در همانگی با یکدیگر باشند.

نمونه دکوراسیون داخلی

اروپایی ها بر این باورند برای این که شما بتوانید به خط پایان برسید باید از ابتدا بدانید که به کجا می روید. بنابراین شما برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود باید ابتدا یک فضای کلی از منزلی که مد نظر شماست در ذهن خود داشته باشید تا به راحی بتوانید مراحل مختلف چیدمان دکوراسیون را پیش ببرید.

خرید اول چی باشه؟

زمانی که موضوع خرید وسایل منزل پیش می آید اکثر خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که برای خرید انتخاب می کنند، فروشگاه مبلمان باشد. این انتخاب اشتباه است. زیرا شما را با محدودیت رو به رو می کند در واقع اگر مبلمان خاصی توجه شما را جلب کند برای خرید سایر وسایل دچار محدودیت خواهید شد.

همان طور که گفته شد شما در اولین قدم باید یک نقشه از دکوراسیون را در نظر داشته باشید و فکر کنید به این موضوع که قرار است در کنار این مبل چه تلویزیونی، میز جلو مبلی، پرده و وسایل دیگری قرار بگیرد. پس از این که تمامی آن ها را در ذهن خود تصور کردید می توانید اقدام به خرید وسایل کنید.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که وسایل را با توجه به فضای منزل خود خریداری کنید. زیرا خرید وسایل بزرگ تر یا کوک تر از فضای منزل شما موجب می شود نتوانید یک دکوراسیون اصولی و درست داشته باشید. ممکن است به خاطر سپردن طرح دکوراسیون برای شما کار سختی باشد بنابراین شما می توانید نقشه منزل خود را روی یک کاغذ طراحی کنید و محل قرار گیری وسایل را مشخص کنید.

در صورتی که نمی توانید این کار را انجام دهید بهتر است از طراحان دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

 

نمونه دکوراسیونانواع سبک های نمونه دکوراسیون داخلی

اگر دوست دارید منزل شما یک سبک مشخص داشته باشد باید نسبت به سبک های مختلفی که امروزه وجود دارد. آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین سبک را برای منزل خود انتخاب کنید و در نهایت یک دکوراسیون جذاب داشته باشید. بنابراین شما بایدنسبت  به تمامی قسمت های مختلفی که چیدمان را تشکیل می دهند. شناخت داشته باشید و تمامی نکات لازم برای چیدمان منزل را رعایت کنید.

امروزه برای دکوراسیون منزل سبک های مختلفی وجود دارید و همان طور که گفته شد شما باید بتوانید سبک مناسب منزل خود را انتخاب کنید. در ادامه ما چند سبک مختلف از سبک های نمونه دکوراسیون داخلی را به شما معرفی خواهیم کرد.

سبک دکوراسیون مدرن

انتخاب سبک دکوراسیون مدرن نیازمند داشتن یک ویژگی مهم است و آن هم این که هر چقدر منزل شما رنگ های ساده تر و خط های صاف و منظم و همچنین فضای خلوت تری داشته باشد، پیاده سازی دکوراسیون مدرن راحت تر است. برای استفاده از این سبک بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و همچنین رنگ هایی مانند سفید و نقره ای برای فضا استفاده کنید. زیرا هر چقدر وسایل منزل شما صاف تر باشند با این سبک مطابقت بیشتری داشته و جذاب تر خواهد بود.

سبک دکوراسیون امروزی

یکی دیگر از سبک های نمونه دکوراسیون داخلی، سبک دکوراسیون امروزی است. برخی ها با دیدن این سبک فکر می کنند این سبک مطابق سبک مدرن است اما این ذهنیت کاملا اشتباه است و شما برای شناخت این سبک باید اطلاعات کاملی در مورد مد و طراحی داشته باشید تا بتوانید متوجه تفاوت های این دو سبک شوید.

از تفاوت های این دو سبک می توان به قدمت سبک مدرن اشاره کرد، این سبک قدیمی تر بوده و برای چیدمان دارای قوانین مشخصی است. سبک امروزی نسبت به سبک مدرن دارای انعطاف پذیری بالا تری بوده و معمولا از علایق مردم در آن بیشتر استفاده شده است. به عنوان مثال یکی از تحولات سبک امروزی استفاده از خط های خمیده است.

انواع سبک های نمونه دکوراسیون داخلیسبک دکوراسیون مینیمال

بعضی از افراد ترجیح می دهند برای منزل خود از سبک دکوراسیون مینیمال استفاده کنند. یکی از پر کاربرد ترین رنگ هایی که در این سبک استفاده می شود، رنگ سفید می باشد. سبک مینیمال از نظر سادگی شباهت زیادی به سبک مدرن دارد. یکی از ویژگی های سبک مینیمال این است که در این سبک معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود. همچنن در این سبک باید سعی کنید که وسایل اضافی و دکوری بیش از حد را حذف کنید. زیرا یکی از مهم ترین ویژگی های سبک مینیمال خلوت بودن فضا می باشد که موجب ایجاد آرامش در منزل می شود.

سبک شیکر در دکوراسیون داخلی

همان طور که قبل تر نیز اشاره کردیم شما برای دکوراسیون منزل خود می توانید از سبک های مختلفی استفاده کنید. در بین تمامی آن ها، سبک شیلر یک سبک بسیار زیبا و جذاب است و سادگی چشم نوازی دارد. مهم ترین ویژگی سبک شیلر استفاده از رنگ های مات و خنثی مانند طوسی و خاکستری است.

بنابراین وسایلی که در منزل استفاده می شود دارای رنگ مات  خنثی هستند. هر چقدر رنگ های تیره تری در این سبک استفاده شود جذابیت آن را دو چندان می کند.

دکوراسیون داخلینتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با نمونه دکوراسیون داخلی و نکات آن آشنا کنیم. همان طور که متوجه شدید طراحی دکوراسیون داخلی یک کار تخصصی بوده و اگر به درستی آن را انجام دهید تاثیرات مثبت آن را خواهید دید. بنابراین تا حد امکان سعی کنید این کار به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.