آشپزخانه کوچک -hollysaren.com
18
مرداد

آشپزخانه کوچک 

طراحی و اجرای دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک نسبت به یک آشپزخانه بزرگ دشوارتر است زیرا کوچک بودن فضا موانعی در طراحی ایجاد می کند. این هنر طراح است که می داند چگونه از کوچکترین فضاها به لطف دانش خود بهترین استفاده را ببرد. بسیاری از اصول طراحی دکوراسیون وجود دارد که با استفاده از چیدمان، وسایل و رنگ های مناسب،به تبدیل شدن به محیطی با پلان باز کمک می کند. در ادامه می خواهیم قابلیت های آشپزخانه های کوچک را بیان کنیم و چند ترفند طراحی برای بزرگتر نشان دادن آنها را ببینیم، با ما همراه باشید.

 

ایده طراحی آشپزخانه کوچک

طرح های دکوراسیون داخلی آشپزخانه شامل جزیره، شبه جزیره، L شکل، U شکل و راهرو می باشد. بارها طرح u شکل را در خانه های ویکتوریایی یا آپارتمان های شهری جدید دیده اید، این ایده  بسیار کاربردی است زیرا در این آشپزخانه ها می توان سه نقطه اصلی آشپزخانه یعنی یخچال، سینک و فر را طراحی کرد. به عنوان یک مثلث برای حرکت بین آنها در طول زمان. کاهش پخت و پز انتخاب طرح مناسب و ایده مناسب به شما این امکان را می دهد که اکثر وسایلی که در آشپزخانه های بزرگ دیده می شود را در این آشپزخانه ها داشته باشید.

 

سبک مناسب برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک

برای طراحی داخلی بهتر است از سبک مدرن، بی صدا و مینیمال استفاده شود و از طرفی توصیه می شود از سبک مبلمان کلاسیک، آراسته و پر زرق و برق برای فضاهای آشپزخانه  استفاده نکنید.

سبک مناسب برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک-hollysaren.com

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

برای داشتن  سبک مدرن و مناسب باید نکات خاصی را در حین طراحی در نظر داشته باشید. ویژگی اصلی این سبک داشتن ظاهری ساده و آرام است که باید در خانه و آشپزخانه حفظ شود. بنابراین باید فضا را طوری تنظیم کرد که هر وسیله در جای خود قرار گیرد و تا حد امکان وسایل اضافی روی پیشخوان و کابینت قرار نگیرد. علاوه بر این، بهتر است در دکوراسیون مدرن خود از رنگ هایی استفاده کنید که هنگام نگاه کردن به آن آرامش داشته باشید و احساسات را تحریک نکنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک و ساده

یک دکوراسیون ساده را می توان با ترفندهای زیبا و جذاب طراحی کرد. بهتر است در دکوراسیون  خود از رنگ های روشن و شاد مانند سفید، سبز روشن، زرد یا قرمز استفاده کنید تا فضای شما دلپذیرتر شود. با چیدمان مناسب کابینت ها، قفسه ها و کشوهای مختلف، می توانید از کل فضای آشپزخانه استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک و ساده-hollysaren.com

طراحی ساده

برای چیدمان ساده، داشتن وسایل بزرگ مانند ماشین لباسشویی، یخچال و گاز و همچنین وسایل کوچک مانند لوازم خانگی و قابلمه بسیار مهم است. هر کدام باید در جای خود قرار گیرد تا فضا را اشغال نکند و کاربردی باشد. اگر دکوراسیون ساده شما بیش از حد شلوغ و تک رنگ است، می توانید بخشی از دیوار را به رنگ دیگری رنگ آمیزی کنید یا از کاغذ دیواری های رنگارنگ شلوغ برای دیوار سفید استفاده کنید و حال و هوای فضا را تغییر دهید.

 

رنگ مناسب برای دکوراسیون

بهتر است از رنگ های روشن، خنثی و شفاف مانند کرم، سفید، خاکستری روشن یا آبی روشن استفاده کنید، این رنگ ها آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهند. استفاده از کابینت ها و کاشی ها در رنگ های تیره مانند قهوه ای و مشکی فضا شما را کوچک و خسته کننده می کند، بنابراین استفاده از این رنگ های مختلف  پیشنهاد نمی شود. توصیه می شود برای بزرگ کردن و ایجاد حس آشپزخانه های اسکاندیناوی، کف آشپزخانه سفید و پرده های رنگ روشن را انتخاب کنید. همچنین می توانید از عناصر برنجی و رنگ های متالیک در کنار رنگ های روشن استفاده کنید تا ظاهری زیبا در دکوراسیون خود ایجاد کنید.

 

نور در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

داشتن فضای کوچک باعث افزایش روشنایی  می شود. در این آشپزخانه ها توصیه می شود با نصب لامپ های رشته ای و چراغ های ال ای دی در قفسه ها و زیر کابینت ها و یا با نصب لوستر فضا را زیبا و گسترش دهید. همچنین می توانید با نصب آینه بر روی دیوار یا کابینت، نور بیشتری را منعکس کرده و آشپزخانه را روشن کنید.

نور در دکوراسیون آشپزخانه کوچک-hollysaren.com

استفاده از وسایل با اندازه مناسب در دکوراسیون

توصیه می شود با توجه به اندازه آشپزخانه لوازمی مانند گاز، یخچال و سایر لوازم مورد نیاز را خریداری کنید تا فضای  شما محدود نباشد و فضای کافی برای باز و بسته شدن وسایلی مانند یخچال وجود داشته باشد.

 

بهترین متریال کابینت در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

برای داشتن فضای بازتر و بزرگتر در از کابینت با در شیشه ای سفید یا روشن استفاده کنید. شیشه بلند یا ام دی اف خام با روکش پلکسی گلاس شبیه شیشه است اما سبک تر است. این کابینت ها نور را منعکس می کنند و بهترین انتخاب هستند.

بهترین متریال کابینت در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک-hollysaren.com

نقش کابینت در دکوراسیون

کابینت ها نقش مهمی در دکوراسیون  دارند. بنابراین بهتر است کابینت ها به صورت عمودی زیر سقف ادامه پیدا کنند تا فضای بیشتری داشته باشند. مراقب باشید وسایلی که کمتر به آن نیاز دارید را در طبقات بالاتر قرار دهید و همچنین از سازمان دهنده ها، جداکننده های کشو و پشت درهای کابینت برای کابینت ها استفاده کنید.

 

سخن نهایی 

آشپزخانه بخش مهمی از هر خانه ای است که باید جادار، مرتب و کاربردی باشد. همانطور که خانه ها کوچکتر شده اند، آشپزخانه ها نیز کوچکتر شده اند.  همه چیز در دسترس است، هزینه کمتری برای دکوراسیون آن صرف می شود و باید از فضا حداکثر استفاده را کرد. در این مقاله توضیح داده شده است که چگونه می توانیم با طراحی مناسب دکوراسیون مشابه آشپزخانه های بزرگ داشته باشیم. با طراحی و نظم بخشیدن به دکوراسیون آن می توانید آن را مرتب، کاربردی و زیبا کنید.