طراحی حیاط

 طراحی حیاط

طراحی حیاط؛ یکی از عوامل تاثیر گذار بر روح و روان افراد می‌باشد. چنانچه منزلی دارای حیاط زیبا و دلنشین باشد حس خوشایندی به  افراد خانواده منتقل می‌کند. بهتر است؛ برای طراحی حیاط از سبک دکوراسیون به روز و امروزی بهره بگیریم . حیاط ورودی منزل، محیط کاری، سالن و غیره محسوب می‌شود، اولین چیزی است که در نگاه اول به چشم می‌آید و مخاطب را مجذوب خود می‌کند؛ چه بهتر است؛ زیبایی و جلوه خاصی داشته باشد.

برای زیباتر شدن حیاط می‌توان از طراحی خاص و منحصر به فردی بهره گرفت و از متریال با کیفیت و مرغوب از جمله سنگ، چوب، آجر، شیشه و غیره در طراحی در آن به کار برد.

امروزه طراحی حیاط، محیط کاری بسیار در جلب مشتری تاثیر گذار بوده‌است، مثلاً یک مزون لباس مجلسی در نظر داشته باشیم؛ چنانچه فضای باز بیرون  زیبایی و جلوه خاصی نداشته باشد، در نگاه اول فضای معمولی به چشم آید، برای مشتری جذاب نیست، در این صورت پیشرفتی در این شغل وجود ندارد. در غیر این صورت نه تنها آن فضا بسیار زیبا دیده می‌شود، بلکه تاثیر بسزایی در بیشتر و موفقیت مشاغل دارد.

درخصوص طراحی حیاط مطالب مفیدی قابل ذکر‌است، با ما همراه باشید.

 طراحی حیاط-وب سایت هالی سارنطراحی حیاط با استفاده از باغچه

وجود گل و گیاه حس تازگی و نشاط به افراد می‌بخشد. چه زیباست که در محیط حیاط از وجود گل و گیاه بهره بگیریم. ناگفته نماند طراحی حیاط به فضای موجود و هزینه برای صرف آن بستگی دارد. می‌توان  قسمتی از فضای حیاط را اختصاص بدهیم به باغچه، درختکاری وکاشت گل و گیاه که حس تازگی و شاداب در محیط را دو چندان کند.

طراحی حیاط با سنگ و سنگ نما

استفاده از سنگ در فضا باز به‌خصوص حیاط جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. می‌توان از سنگ‌های مقاوم ‌و دکوراتیو‌ها‌ی سنگ نما در طراحی حیاط بهره بگیریم. از ایام قدیم از سنگ‌ها برای دفع انرژی‌های منفی و جذب انرژی مثبت استفاده بسیاری می‌شد.می‌توان از سنگ‌های دکوراتیو در قسمت‌های مختلف فضا بهره گرفت.

 طراحی حیاط-وب سایت هالی سارن

طراحی حیاط با ایجاد بالکن

وجود بالکن در زیباسازی فضای حیاط نقش دو‌چندانی دارد و مکانی مناسب برای استراحت و رفع خستگی می‌باشد. بهتر است؛ در طراحی فضای حیاط از وجود بالکن غافل نشویم.

طراحی حیاط با استفاده از ریسه

نورپردازی و چراغ‌های رنگی شکیل در محیط بیرون از خانه مثل حیاط، تراس و… بسیاری از مردم از آنها به عنوان طراحی حیاط استفاده می‌کنند، که جلوه بسیار زیبایی دارد و روشنایی زیاد هم محیط خانه می‌بخشد و در زیبایی و شکیل بودن ساختمان نقش بسزایی دارد

وقتی نور پردازی در فضا حیاط  مورد استفاده قرار گرفته باشد؛ این امکان را فراهم می‌کند، که در اکثر فصل های خوب سال مهمانی های خود را در چنین فضای برگزار کنیم.

 

طراحی حیاط با استفاده از چوب

چوب‌ها امروز کاربردی زیادی در تمام حرفه‌ها به‌خصوص حرفه طراحی دارند، بی‌شک مهم‌ترین ابزار کار محسوب می‌شوند، استفاده از چوب اعم از چوب‌های طبیعی و دکوراتیو های چوبی برای زیباسازی فضا حیاط بسیار فراوان می‌باشد و نقش و  نگار زیبایی به فضا می‌بخشد. وجود چوب در محیط حیاط احساس تازگی و شادابی به افراد القا می‌کند.

 

طراحی حیاط با استفاده از آلاچیق

حیاط خانه ، ویلا و یا شهرک مثل قلب یک انسان می‌ماند،  آلاچیق نوعی دکوراتیو  برای زیباساز‌ی فضا حیاط محسوب می‌شود، که بهترین سایه‌بان در فصول‌های مختلف سال‌ است و هم مکانی زیبا و دلنشین  برای رفع خستگی و استراحت می‌باشد. آلاچیق‌ها در تمام فصول سال کاربرد فراوانی دارد، در تابستان از تابش نور آفتاب و در فصل زمستان و پاییز  از بارش باران جلوگیری می‌کند.

آلاچیق در انواع مختلفی طراحی شده است: ازجمله فلزی، چوب و مدرن که بسیار پر کاربرد بوده است.

طراحی های آلاچیق ها متنوع بوده، که در موارد ذیل به آن‌ها اشاره شده است:

  • طراحی آلاچیق با پارچه
  • طراحی آلاچیق با دیواره‌های بسته

 

طراحی حیاط با استفاده ازابنما

اگر فضای حیاط شما بزرگ می‌باشد وقصد دارید،  جلوه و نمای فضای بیرونی خاصی داشته باشید، از آبنما بهره بگیرید، زیرا آبنما‌ها هم زیبایی خاصی به حیاط و یا محیط خونه می‌بخشد و هم صدای آرامش بخش خاصی فضا را پر می‌کند.

اگر فضای حیاط شما پوشانده شده از گل و گیاه چه زیباست، در کنار آن‌ها آبنماهای کوچک و بزرگ قرار دهید، آبنما‌ها می‌تواند از یک تخته سنگ کوچک باشد که آب در آن جریان داشته باشد.

 

آیا طراحی حیاط با بودجه ای کم امکان پذیر است؟

 همان‌طور که در مطالب فوق بیان شد، طراحی حیاط بستگی به میزان هزینه موجود دارد؛ در رابطه با این سوال آیا طراحی حیاط با بودجه‌ای کم امکان پذیر است، باید پاسخ دهیم بله می‌توان با بودجه‌ای کم محیط بسیار زیبا و جذابی داشته باشیم. چنانچه حیاطی دارای بالکن باشد این امکان به ما می‌دهد که کف بالکن را با چمن‌های منصوعی  بپوشانیم و همچنین با استفاده از ریسه‌ها ، گلدان های کوچک و رنگی و رنگ کردن نرده‌ها زیبایی آن را دو چندان کنیم.

برای زیباتر شدن محیط کاشتن درخت و گل و گیاه در قسمت‌های مختلف حیاط کمک فراوانی به ما می‌کند. به‌ طور خلاصه می‌توان با هزینه محدود محیطی زیبا و دلنشین داشت.

بهره گیری از آجرنقش نما جایگزین پارکت‌های گران قیمت، استفاده از تاب، چمن‌های مصنوعی، سنگ ریزه‌ها ، ریسه و  در حین غیره مقرون به صرفه بودن، محیطی جذاب و منحصر به‌فردی برای ما ایجاد می‌کند.

 

برای طراحی و دکوراسیون حیاط باید سراغ چه کسانی برویم؟

طراحی و دکوراسیون داخلی و فضای بیرونی ملزم به داشتن هنر، مهارت، تخصص و  خلاقیت است. پس باید سراغ گروه‌های متخصص رفت، که از چنین مهارتی برخوردار می‌باشند، که می‌تواند معمار، کابینت سازان محرب و طراح باشد، که در حرفه خود کار بلد و زبان‌زد هستند.

 

کلام آخر

 بهتر است؛  برای طراحی حیاط و فضای بیرون از متخصصین مجرب و کاربلد  مشورت بگیرید، پیشنهاد ما به شما گروه متخصص هالی سرن می‌باشد.

 طراحی حیاط-وب سایت هالی سارن