9265298fe56f3f974c2811a97b2d6e14

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

واژه دکوراسیون به معنی چیدن و مرتب کردن می باشد. بنابراین دکوراسیون داخلی چیدن اصولی وسایل منزل در کنار هم، به گونه ای که اتاق ها، پذیرایی، آشپزخانه و سایر قسمت های منزل دارای یک سبک مشخص باشند. امروزه با گسترش موضوع دکوراسیون داخلی این مفهوم تنها برای منازل مسکونی به کار نمی رود و برای تمامی محیط ها مانند فروشگاه ها، اداره، مغازه، کارخانه ها، هتل ها و غیره از دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

برای این که بتوانید برای منزل خود یک دکوراسیون زیبا را پیاده سازی کنید، لازم است نکاتی را در مورد دکوراسیون داخلی منزل بدانید. ما در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را برای شما ذکر کنیم تا بتوانید زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در واقع به معنی هماهنگ کردن اجزای داخلی منزل می باشد و به شما کمک می کند تا علاوه بر این که فضایی زیبا و دلنشین داشته باشید، از فضای منزل به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در این طراحی باید به هماهنگی رنگ ها بین بین وسایل مختلف منزل نیز توجه داشته باشید زیرا این هماهنگی موجب زیباتر شدن فضای منزل شما خواهد شد.

چرا باید دکوراسیون داخلی را طراحی کرد؟

امروزه دکوراسیون داخلی در واقع یک تخصص و دانش به شمار می رود. به کار بردن این تخصص برای هر مکانی متفاوت بوده و هر مکانی سبک خاص خود را دارد. در هر محیطی طراحی دکوراسیون به دلایل مشخصی صورت می گیرد.

به عنوان مثال طراحی دکوراسیون در فروشگاه ها و مغازه ها برای جذب مشتری صورت می گیرد. در محیط های اداری به دلیل این که برای کارکنان فضایی امن و راحت ایجاد شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

در بیمارستان ها برای این که بتوانند  یک محیط کاملا آرام برای بیماران و کادر درمان ایجاد کنند، از دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

زیباترین دکوراسیون منزل سبک های مختلف برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی دارای سبک های مختلف می باشد، هر کدام از این سبک ها زیبایی خاصی به فضای منزل شما می بخشد و به شما کمک می کند تا از فضای داخلی بهترین استفاده را داشته باشید. در ادامه ما چند مورد از سبک‌های پرطرفدار را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با انتخاب هر کدام از آن ها زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشید.

بیشتر بخوانیم  دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل

سبک مدرن

سبک مدرن از گذشته تا به امروز وجود داشته و در هر بازه زمانی نام‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته اند. به عبارت ساده تر با گذشت زمان ممکن است یک نوع چیدمان دیگر مدرن محسوب نشود زیرا هر روزه بر دانش طراحی داخلی اضافه می‌شود و چیدمان های جدیدتر و ایده های جدیدتری وارد بازار می شود.

برای مثال سبک دکوراسیون داخلی سنتی فرانسوی در زمان خود جز دکوراسیون‌های مدرن محسوب می‌شد اما امروزه در دسته دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک قرارگرفته‌است.

سبک صنعتی

سبک صنعتی امروزه برای مکان های مختلف از جمله دکوراسیون منازل نیز به کار می رود اما در گذشته از این سبک تنها برای دفاتر کاری، کارخانه ها و مراکز صنعتی استفاده می شد.

در سبک صنعتی از مصالحی مانند فلز، شیشه و چوب بیشتر استفاده شده است و رنگ های استفاده ده برای این سبک رنگ های گرم و تیره هستند که جلوه زیبایی به فضا می بخشند. در سبک صنعتی از اکسسوری های کم و ساده استفاده می‌شود.

سبک مینیمال

سبک مینیمال یکی از سبک های جدید و امروزی است و حدود ۱۰ سال است که معرفی شده است. این سبک همان گونه که نامش مشخص است از هر المان برای دکوراسیون داخلی به‌کمترین آن بسنده‌کرده، در واقع این سبک نوعی قناعت پیشگی را معرفی و نمایش می دهد. همچنین سبک مینیمال بر خلاف سبک های دیگر مانند سنتی به تجملات توجه زیادی ندارد.

سبک سنتی

استفاده از سبک سنتی در دکوراسیون داخلی برای کشورهای مختلف دارای چیدمان های متفاوت است. در ایران ما دو سبک سنتی داریم که سبک سنتی پیش از ورود اسلام و سبک سنتی پس از ورود اسلام است. می توان گفت سبک سنتی در واقع نشان دهنده فرهنگ و تمدن یک کشور است.

سبک ترانزیشنال یا انتقالی

با دیدن این سبک در ابتدا ممکن است فکر کنید کاملا شبیه به سبک سنتی است و تفاوت چندانی ندارند، اما در سبک انتقالی برخلاف سبک‌سنتی فضای منزل از تک سبکی بودن خارج‌شده در واقع می‌توان گفت ترکیبی از دو سبک می‌باشد. برای مثال ممکن است در این سبک از مبلمان‌های سنتی درکنار عناصر مدرن استفاده شده باشد به عبارت دیگر این سبک تلفیقی می‌باشد.

بیشتر بخوانیم  دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک و شیک

یکی از مزایای استفاده از سبک انتقالی این است که در ترکیب لوازم می‌توانید تعادل ایجادکنید و یک محیط گرم و آرامش بخش را فراهم کنید. این سبک در حد تعادل از سبک دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن الهام گرفته‌است.

در این سبک از مبلمان های ساده در کنار فرش هایی با طرح شلوغ و رنگی استفاده شده است، دیوارها را با رنگ های ساده رنگ آمیزی کرده و در کنار آن تابلوهای شلوغ و پر طرح را قرار داده اند. همچنین در طراحی دکوراسیون از فلز، شیشه، چوب و سنگ در کنار هم استفاده شده است.

برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل پیشنهاد می‌شود حتما ازاین سبک استفاده‌کنید زیرا همان طور که گفته‌شد این سبک فضا را از تک سبکی بودن دور کرده و از دو سبک مختلف استفاده می کند که ترکیب این سبک‌ها فضای بسیار زیبا و چشم نوازی را برای‌شما به‌ارمغان می‌آورد.

انواع دکوراسیون زیبا برای منزل سبک فرانسوی

سبک فرانسوی، یکی از سبک های پر طرفدار در ایران است. قدمت این سبک به‌زمان اولین سفر پادشاهان قاجار به اروپا برمی‌گردد و تابه‌امروز مورد استفاده قرارگرفته و استفاده ازاین سبک در اکثر منازل ایرانی به‌چشم می‌خورد.

این سبک دارای ویژگی‌های زیادی است که‌از جمله آن‌ها می توان به مبلمان‌های خراطی‌شده، دیوارهای شلوغ، تابلوهای شلوغ و رنگی زرق و برق دار، اکسسوری‌های گران قیمت و رنگ‌های پر تحرک در کنار رنگ‌های خنثی اشاره کرد.

سبک روستیک

سبک روستیک در واقع ترکیبی از دو سبک صنعتی و روستایی می‌باشد. درطراحی سبک روستیک از طبیعیت الهام گرفته‌اند به‌این صورت که برای طراحی داخلی روستیک فضای داخلی منزل‌را شبیه به فضای باز طراحی‌می‌کنند.

برای دیوارها معمولا رنگ سفید را به‌کار می‌برند و همچنین در این سبک از چوب، فلز، چرم و پوست استفاده‌می‌کنند.  اکسسوری‌هایی که برای این سبک استفاده می شود در واقع صنایع دستی محلی هستند.

بیشتر بخوانیم  فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

سبک ساحلی

سبک ساحلی برای طراحی داخلی از فضای داخلی شهرهای ساحلی الگو بردای کرده، این سبک معمولا در شهرهای ساحلی استفاده می‌شود. درسبک ساحلی بیشتراز رنگ‌های آبی، سبز و سفید استفاده کرده‌اند همچنین متریال ساحلی مانند حصیر و ظروف چوبی را نیز در این سبک می‌توانید مشاهده‌کنید. در سبک ساحلی استفاده از گل و گیاه از اهمیت زیادی برخورداراست.

نقش آشپزخانه برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

همان طور که می‌دانید آشپزخانه قلب یک خانه است و معمولا بیشتر افراد خانه زمان زیادی را در آن‌جا می‌گذرانند. برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل باید به‌دکوراسیون داخلی آشپزخانه  توجه ویژه‌ای داشته‌باشید.

برای زیباتر شدن فضای آشپزخانه باید بتوانید کاغذ دیواری با رنگ مناسب انتخاب کنید به گونه‌ای که باسایر وسایل آشپزخانه همخوانی و هماهنگی داشته‌باشد. همچنین می توانید از رنگ نور متفاوت برای آشپزخانه استفاده‌کنید زیرا هرقسمت با توجه به کاربردی که دارد دارای رنگ نور مخصوص به خود است.

شما می‌توانید برای کف آشپزخانه از کفپوشی متفاوت و در ارتفاع غیر هم‌سطح با سطح پذیرایی استفاده کنید. کفپوشی که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید باید یک ویژگی مهم داشته باشد و آن این است‌که در برابر آب و افتادن تجهیزات بسیار مقاوم باشد.

برای زیباسازی فضای آشپزخانه همچنین می‌توانید مبلمان‌های مناسب را در فضای آشپزخانه قرار دهید. البته استفاده از مبلمان در صورتی توصیه می‌شود که متراژ آشپزخانه شما زیاد باشد.

نقش اتاق خواب برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

اتاق خواب هرمنزل جایی است که افراد در آن به استراحت می پردازند بنابراین باید یک مکان کاملا راحت  و آرام باشد. برای این که فضای اتاق خواب شما آرام باشد باید در طراحی دکوراسیون آن به موارد زیر توجه داشته باشید.

از نور پردازی آرامش بخش و ملایم با شدن نور کم استفاده کنید، رنگ سرویس خواب را متناسب با سبک انتخاب کنید. برای دیوارها رنگ های ملایم و غیر هیجانی را انتخاب کنید.

پرده ای را انتخاب‌کنید که در طول روز نور کافی را به اتاق منتقل کند و در اخر از کفپوشی متفاوت با سایر قسمت های منزل را به‌کار ببرید.

دکوراسیون منزل های زیبا

جمع بندی

دکوراسیون داخلی منازل با توجه به سلیقه افراد و فضای که در اختیار دارند کاملا متفاوت است. ما به‌شما پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل حتما بایک طراح دکور مشورت کنید تابتوانید فضای دلنشین‌را برای خود و خانواده‌تان ایجادکنید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *