دکوراسیون هتل
05
اردیبهشت

دکوراسیون هتل

امروزه یکی از دغدغه های مهم صاحبان هتل ها ” دکوراسیون هتل ” است، صاحبان هتل ها به دنبال یک طراحی و دکوراسیون جذاب هستند تا بتوانند مسافران زیادی را جذب کنند و در نهایت در آمد بیشتری داشته باشند. در ایران هتل های زیادی وجود دارد که برای دکوراسیون داخلی خود هزینه های زیادی صرف می کنند، اگر شما نیز صاحب هتل هستید و می خواهید در مورد دکوراسیون هتل اطلاعاتی کسب کنید تا هزینه ی کمتری در این زمینه صرف شود، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

 

یکی از اساسی ترین موضوعات در مورد دکوراسیون هتل، سلیقه مخاطبان می باشد، این به این معناست که اگر تنها سلیقه خود را مد نظر داشته باشیم دکوراسیون جذابی نخواهیم داشت و در نتیجه مخاطبین خود را از دست می دهیم. بنابراین دکوراسیون داخلی هتل را باید طبق نظر طراحان داخلی که در این زمینه تخصص کافی دارند، انجام دهیم و در این صورت طراحی دکوراسیون هتل مشتری پسند خواهد بود.

طراحان دکوراسیون داخلی، طراحی هتل را با توجه به سلیقه مشتریان انجام می دهند. طراحان برای طراحی یک دکوراسیون ایده آل و جذاب باید نکاتی را مد نظر قرار داده و آن ها را رعایت کنند. در ادامه چند نکته ی مهم در این زمینه را به شما معرفی خواهیم کرد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی لابی هتل

همان طور که می دانید لابی هتل، اولین جایی است که مخاطب با آن برخورد می کند و پس از آن دکوراسیون پذیرش هتل است. بنابراین شما باید دکوراسیون خود را به گونه ای طراحی کنید که مشتری با برخورد اول و نگاه اول به آن جذب شود و او را ترغیب کنید که از خدمات شما استفاده کند.

اولین گزینه ای که به قسمت لابی هتل ظاهری جذاب می بخشد، صندلی و مبلمان می باشد. این که هتل شما قرار است هتل چند ستاره باشد اهمیتی ندارد شما در هر صورت باید بهترین نمونه های موجود در بازار را برای این قسمت خریداری کنید.

اگر هتل شما یک هتل پنج ستاره باشد باید برای قسمت لابی آن حداقل سه ۳ مدل مبلمان  و صندلی انتخاب کنید، یک دسته از مبلمان های شما باید راحتی بوده و برای استراحت مخاطب باشد، یک دسته مبلمان سلطنتی برای قرارهای کاری و مبلمان ها و صندلی های ساده برای انتظار مخاطب باشد.

طراحی داخلی هتلدکوراسیون هتل ها باید چگونه باشد؟

دکوراسیون داخلی هتل علاوه بر این که باید به صورت مدرن طراحی شده باشد، باید طراحی آن به گونه ای باشد که برای اسکان مخاطب محیطی با آرامش باشد. طراحی  دکوراسیون هتل شامل قسمت های مختلفی از جمله طراحی لابی هتل، طراحی دکوراسیون اتاق های هتل، طراحی دکوراسیون داخلی، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ و غیره است.

هتل داری امروزه جزء یکی از فعالیت های پر سود است و گاهی یک هتل می تواند نماینده بخشی از فرهنگ یک کشور باشد بنابراین در طراحی دکوراسیون آن باید نهایت دقت و خلاقیت را به خرج داد و طراحی دکوراسیون آن را به متخصصان سپرد. طراحی دکوراسیون یک هتل بسیار مهم است زیرا هتل باید یک فضای آرام و دلنشین برای مسافر باشد.

پس به طور کلی می توان گفت تمرکز اصلی شما باید روی زیبا سازی دکوراسیون  باشد و یک دکوراسیون  جذاب و منحصر به فرد داشته باشید تا زمانی که مخاطب وارد هتل شما می شود از انتخاب خود راضی باشد و همچنین هتل شما را به دیگران نیز معرفی کند و این نوعی تبلیغات و بازار یابی برای هتل شما است.

در گذشته معمولا تمرکز مردم روی کیفیت غذا و نحوه ارائه خدمات یک هتل بود و کمتر کسی به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه می کرد اما امروزه طراحی دکوراسیون داخلی یک موضوع بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی بر روی رضایت مشتریان دارد.

نور پردازی هتل

در مورد نور پردازی تنها نباید به دکوراسیون داخلی هتل توجه کنید و علاوه بر آن باید در تمام قسمت های هتل مانند لابی، راه پله ها و اتاق ها از نور کافی استفاده کنید. قطعا استفاده از نور کافی در تمام قسمت های هتل موجب افزایش رضایت مشتریان خواهد شد و در نتیجه تمام هزینه های صرف شده برای نور پردازی به جیب شما بر می گردد. برای مثال بهتر است در قسمت لابی هتل با نصب یک لوستر بزرگ در هنگام ورود مخاطب نظر او را جلب کنید.

 

طراحی دکوراسیون اتاق های هتلطراحی دکوراسیون اتاق های هتل

اصلی ترین هدف طراحی   داخلی جذاب برای هتل این است که شما بتوانید مخاطب را به مشتری تبدیل کنید، بنابراین نباید از اهمیت این موضوع غافل شوید زیرا زیبایی ظاهری هتل شما در نگاه اول هر مخاطبی را به خود جذب کرده و طراحی دکوراسیون داخلی نیز موجب رضایت آنان می شود.

از مهم ترین مکان هایی که باید به طراحی  دکوراسیون آن توجه کنید، اتاق های هتل است در واقع جایی که محل استراحت مخاطب است، پس باید طراحی آن به گونه ای باشد که مخاطب بتواند با آرامش وقت خود را سپری کند و به استراحت بپردازد. سعی کنید برای طراحی دکوراسیون اتاق ها از رنگ هایی استفاده کنید که آرامش بخش می باشند.

 

چیدمان داخل اتاق هتل

زمانی که مشتری در حال استراحت در اتاق خود است شما برای تمامی موارد مورد نیاز او را تامین کرده و در اختیار او قرار دهید. همان طور که می دانید امروزه مردم بیشتر وقت خود را با تلفن های همراه، لپ تاپ و تبلت می گذرانند بنابراین اتاق هتل شما باید دارای پریزهای برق و کابل های شارژر و هر آنچه که مورد نیاز مشتری است، باشد. توجه کنید که پریزهای برق باید در دسترس ترین جای ممکن قرار بگیرند تا مخاطب به راحتی بتواند از آن ها استفاده کند.

مورد دیگر استفاده از رسانه است، طراحی اتاق هتل شما باید به گونه ای باشد که مخاطب به راحتی بتواند در حال استراحت مشغول تماشای تلویزیون باشد بدون این که مجبور باشد جا به جا شود.

در صورتی که اتاق  دارای پنجره است، حتما در کنار پنجره یک مبل راحتی قرار دهید تا مخاطب به راحتی بتواند از فضای بیرون لذت ببرد و نیازی نباشد دکوراسیون را بهم بریزد.

آرامش مخاطب در طراحی داخلی

بعضی از افرادی که به هر دلیل مجبورند به هتل مراجعه کنند، ممکن است عادت داشته باشند از تلویزیون با صدای بلند استفاده کنند یا این که بخواهند تا پاسی از شب بیدار بمانند یا موسیقی گوش دهند بنابراین شما نمی توانید مانع کار این افراد شوید و اعتراض شما موجب از دست دادن مشتری خواهد شد.

پس برای حل این مشکل در زمان ساخت هتل باید به موضوع عایق بندی دیوارها توجه ویژه ای داشته باشید و یا اگر قصد دارید هزینه کمتری پرداخت کنید می توانید از پوشش های عایق صوت استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی هتلسخن آخر

در جمع بندی تمام این مطالب باید گفت که طراحی داخلی در کنار تمام موارد دیگر مانند ارائه خدمات و غیره می تواند در جذب مشتری تاثیر گذار باشد  و این موضوع باعث افزایش در آمد هتل شما می شود اما ویژگی های یک هتل ایده آل تنها شامل این موارد نمی شود.

همان طور که در مطالب فوق نیز اشاره کردیم بهتر است برای طراحی دکوراسیون هتل خود از متخصصانی که در این زمینه تجربه دارند، استفاده کنید زیرا این افراد سال ها در این زمینه فعالیت کرده اند و سلیقه و علایق افراد را به خوبی می شناسند.