بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری
14
اسفند

بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری

بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری، باید به صورت اصولی و بر اساس قواعد، گزینش شود. وجود طراحی شیک و زیبا، سبب ایجاد انگیزه و روحیه برای پرسنل و ارباب رجوع می شود. از آنجایی که افراد مدت زمان زیادی در دفتر و محل کار هستند، ضروری است، از حال و هوای آن فضا لذت ببرند، که بتوانند به نحوه احسنت کار خود را انجام دهند.

در مکان‌های اداری باید نور پردازی، چیدمان وسایل و پوشش دیوار ها به خوبی طراحی شود. طراحی یک دفتر کار شیک و مدرن شخصیت شما را به نمایش می‌گذارد. توجه داشته باشید، بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری باید بر اساس حیطه شغلی آن دفتر، میزان مساحت در دسترس و سلیقه شخص مورد نظر انتخاب شود. به‌شما پیشنهاد می‌کنیم که برای طراحی داخلی مکان‌های اداری از مشاورین طراحی و طراحان ماهر و مجرب کمک بگیرید. اگر این شرایط برای شما فراهم نیست، می‌توانید با مطالعه کامل و دقیق درباره طراحی داخلی برای مکان‌های اداری، به انجام طراحی اقدام کنید. در نتیجه منابع زیادی در فضای مجازی وجود دارد، که شما را به خوبی و درستی راهنمایی می‌کند. در نظر داشته‌باشید قبل از اینکه از اطلاعات سایت‌های مختلف بهره‌ببرید، حتما از معتبر بودن آن سایت اطمینان حاصل کنید.

ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

 اهمیت سادگی طراحی دکوراسیون مکان‌های اداری

مهم ترین و اساسی ترین خصوصیتی که طراحی دکوراسیون مکان‌های اداری باید دارا‌ باشد، سادگی و بی‌آلایش بودن‌است. توجه‌کنید، طراحی داخلی مکان‌های اداری باید کاربردی و اصولی باشد. در واقع تجملاتی‌بودن آن اهمیت‌ندارد. دکوراسیون داخلی دفاتر کار باید طوری طراحی شود، که تمام سلیقه‌ها را پوشش دهد و افراد مدت زمانی که در این مکان می‌گذرانند، دکور برایشان خسته کننده و کسالت‌آور نباشد.

باتوجه به نکاتی که ذکر شد حتما متوجه شده‌اید، که اهمیت طراحی داخلی برای مکان اداری بسیار محرزاست. بنابراین افرادی که قصد دارند در این زمینه اقداماتی انجام‌دهند، باید با مشاورین طراحی مشورت و در گام بعدی تیم مجرب و ماهر طراحی را برای انجام کار خود انتخاب کنند. در غیر این صورت با مشکلات زیادی از قبیل اتلاف وقت، هزینه، عدم ایمنی و کلافگی مواجه خواهند‌شد. فرد در خواست کننده باید تمام اطلاعات جزئی‌وکلی مربوط به ساختمان را در اختیار طراحان قراردهد. درآخر سادگی مکان‌ها اداری باعث می‌شود، افرادی زیادی را جذب کرده وبه خوبی با آن ارتباط برقرارکنند.

اهمیت سادگی طراحی دکوراسیون مکان های اداری
اهمیت سادگی طراحی دکوراسیون مکان های اداری

انتخاب رنگ در طراحی داخلی برای مکان اداری چه اهمیتی دارد؟!

اساسی ترین و مهم ترین المان در طراحی داخلی برای مکان‌های اداری، انتخاب رنگ مناسب است. برای ایجاد محیط منسجم و بصری پیشنهاد می‌شود، برای رنگ آمیزی دیوار‌ها و سایر قسمت‌ها، از رنگ‌های سازمانی بهره‌ببرید. باتوجه به اینکه افراد مدت زمان زیادی را در دفاترکار سپری می‌کنند، استفاده از رنگ‌های یکنواخت اصلا پیشنهاد نمی‌شود، چون بسیار کسالت ‌آور و خسته کننده‌است‌. در مکان های اداری، که پرسنل زیادی مشغول به کار هستند، باید از رنگ‌های هماهنگ و جذاب استفاده‌شود، که حضور در آن مکان را لذت بخش کند. رنگ‌های استفاده شده در دفاترکار باید مشابه، هماهنگ و یا خنثی باشد.

پارتیشن بندی دفترکار مدیریت باید چگونه باشد؟!

علت اینکه که سازمان و ادارات به پارتیشن‌بندی روی‌آورده‌اند، محدویت فضاست. پارتیشن بندی، برای فضاهای کوچیک و محدود بسیار کارآمد خواهدبود. دراین فرایند از حداقل فضا، می‌شود حداکثر استفاده‌را کرد. پارتیشن بندی ادارات ، موجب جدا شدن اصولی دپارتمان‌ها متفاوت ازیکدیگر شده و نظم خاصی به محیط می‌دهد.

چیدمان مبلمان و میز در ادارات باید به چه صورت باشد؟!

چیدمان درست و اصولی مبلمان و میز در ادارات از مهم ترین قواعد و اصول مهم طراحی داخلی است که باید به خوبی اجرا شود. انتخاب و چیدمان میز، صندلی و مبلمان در مراکز اداری باید به خوبی صورت بگیرد. بنابراین از مبلمان و صندلی‌هایی استفاده کنید، که هنگام نشستن روی آن ها خودتان و بقیه‌ی پرسنل احساس راحتی کنید. همچنین چیدمان و انتخاب وسایل مورد نیز باید به حیطه شغلی دفاتر اداری مربوط باشد و مدیران با پرسنل و ارباب رجوع بتوانند به خوبی ارتباط  برقرارکنند. با توجه به نکات فوق نتیجه می‌گیریم افراد مجرب و کار بلد باید در زمینه‌ی انتخاب و چیدمان تمامی وسایل مورد نیاز ادارات، اقدام کنند.

 

بهره گیری از شلف و قفسه‌های دیواری الزامی است؟!

وجود فضای کم و مساحت کوچک دفاتر اداری به یک دغدغه بزرگ برای مدیران تبدیل شده‌است. اما وجود بعضی اشیا و لوازم این قابلیت را میدهد،‌ که شما از حداقل فضا بیشترین بهره را ببرید. برای مثل استفاده از شلف و قفسه‌ها برای پوشه، مدارک و کاغذ های اداری یک ایده بسیار خوب و کابردی هست، که پیشنهاد می‌شود از آن ها استفاده کنید. وجود شلف و قفسه همچنین سبب گسترش نظم و انضباط می‌شود و شما می‌توانید تمام این پوشه و مدارک را به خوبی دسته‌بندی کنید، که در مواقع مورد نیاز آن‌ها را به راحتی پیدا کنید. استفاده از قفسه و شلف‌های مدرن حال و هوای خوبی به فضا می‌دهد و دیوارها از حالت بی‌روح خارج می‌شوند.

 

 

آشنایی با انواع سبک‌های اداری

اهمیت وجود دکوراسیون خوب و جذاب ادارات از نظر روانشناختی نیز محرز شده‌است. نما و دکور خوب سبب تشدید انرژی مثبت و انگیزه می‌شود. سبک دکوراسیون داخلی ادارات و دفاتر به دلیل وجود تنوع زیاد و مختلف، گوناگون هست. اما امکان تشابه در میان این سبک‌ها نیز وجود دارد.  طراحان قبل‌از اینکه سبکی را پیشنهاد دهند، در وهله‌ی اول ابعاد و جزئیات کلی و جزئی ساختمان را بررسی کنند و با توجه به روحیات و نوع کار مورد نظر طرح‌های مناسب‌را ارائه می‌دهند. دکوراسیون ادارات و محل‌کار بسته به نوع شغل و فعالیت بسیار متفاوت خواهدبود.

آشنایی با انواع سبک های اداری
آشنایی با انواع سبک های اداری

سبک مدرن در  طراحی داخلی برای مکان اداری

سبکی با رنگ های خنثی و روشن که به پر طرفدار ترین سبک شهرت یافته و افرادی زیادی‌رابه خود جذب کرده‌است. در این سبک لوازم و وسایل اضافی به‌چشم نمی‌خورد. خطوط عمودی و افقی در این سبک بسیار دیده می‌شود. ساده‌بودن از علت‌اصلی خاص‌بودن و نامی بودن این سبک به شمار می‌رود.

سبک مینیمال

در این سبک  استفاده از رنگ های روشن در محیط و دیوار سبب خنثی شدن محیط شده و لذت بیشتری را منتقل می‌کند. وسایل اضافی در سبک مینیمال حذف شده‌است. استفاده‌از رنگ‌های متضاد، بی‌روح بودن محیط‌ را ازبین می‌برد. توجه‌کنید بهره‌گیری از رنگ‌های براق حال و هوای خوبی به محیط می‌بخشد.

 

سبک صنعتی

انقلاب صنعتی در اروپا سبب رایج شدن این سبک شد. در ادارات و شرکت‌ها از این سبک پرطرفدار، استفاده می‌شود. وجود رنگ‌های پرحرارت و تند در این سبک بسیار جلب توجه می‌کند.

 

در این مقاله به معرفی بهترین طراحی داخلی برای مکان اداری پرداختیم‌. همانطور که گفته‌شد، طراحی داخلی مراکز اداری بسیار حائزاهمیت است.