آشپزخانه مستطیلی-hollysaren.com
20
مرداد

آشپزخانه مستطیلی

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مستطیلی باید قوانین و شرایط خاصی را رعایت کنید. در این صورت می توانید آشپزخانه را به دلخواه طراحی و چیدمان کنید و فضایی منحصر به فرد در آشپزخانه منزل خود ایجاد کنید.

طراحی آشپزخانه مستطیلی

اکثر خانه های مدرن دارای اتاق های مستطیل شکل هستند. بنابراین می توان این شکل هندسی را یکی از رایج ترین شکل ها برای آشپزخانه دانست. برای طراحی دکوراسیون  آشپزخانه مستطیلی می توانید از مدل های مدرن یا کلاسیک استفاده نمود. همچنین می توانید سبک روستیک را در فضای این آشپزخانه ها پیاده کنید.

کابینت ها

کابینت ها-hollysaren.com
آشپزخانه مستطیلی

کابینت ها مهمترین عنصر فضای آشپزخانه محسوب می شوند. بنابراین بهتر است مبلمانی با طرح و رنگ مناسب برای آشپزخانه منزل خود تهیه کنید. اگر طرح کابینتی که انتخاب میکنید مناسب نباشد، فضای آشپزخانه را می توان به یک راهروی وسیع تبدیل کرد. یکی از مهم ترین مزیت های آشپزخانه مستطیلی این است که در فضای آن می توان انواع کابینت را جای داد. همچنین می توانید در دو طرف آشپزخانه کابینت نصب کنید و محیط آن را بیشتر کاربردی کنید.

رنگ آشپزخانه

در نظر داشته باشید که در صورت تمایل می توانید از رنگ های تیره یا روشن در دکوراسیون آشپزخانه مستطیلی استفاده کنید. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، از رنگ های روشن در طراحی خود استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بازتر و روشن تر شود. در صورت تمایل می توانید رنگ های مختلفی را برای کابینت های بالا و پایین آشپزخانه خود انتخاب کنید. علاوه بر این، اگر می خواهید آشپزخانه فضایی منحصر به فرد داشته باشد، رنگ دیوار و واحدهای پایه را در یک طیف رنگی انتخاب کرده و مکمل آن ها باشید.

 

مدل کابینت در آشپزخانه مستطیلی از نظر شکل

اولین نکته مهم در طراحی آشپزخانه های مستطیلی، طول و عرض آشپزخانه است. چرا؟ زیرا اگر آشپزخانه باریک یا عریض باشد بسیار متفاوت است. جدای از این، قرارگیری آشپزخانه در پلان خانه نیز تاثیر زیادی در طراحی و چیدمان کابینت دارد. در اینجا چند ایده و پیشنهاد برای طراحی کابینت آشپزخانه مستطیلی وجود دارد:

می توانید هر دو طول آشپزخانه را مبله کنید و ابتدا انتهای آن را باز بگذارید

می توانید طول و عرض آشپزخانه را در یک کابینت L شکل بسازید

شما فقط می توانید تمام طول آشپزخانه را مبله کنید. برخی از آشپزخانه های مدرن به این شکل طراحی شده اند

می توانید مبلمان آشپزخانه یک طول و دو عرض بسازید.

در نظر داشته باشید که چیدمان کابینت ها باید بر اساس ابعاد و شکل مستطیل آشپزخانه باشد. در ضمن اگر خانه نو نباشد عوامل دیگری مانند محل لوله های آب، فاضلاب و گاز و همچنین محل پریزهای برق نیز بر طراحی نهایی تاثیر می گذارد.

مدل کابینت در آشپزخانه مستطیلی از نظر شکل-hollysaren.com
آشپزخانه مستطیلی

مدل مبلمان آشپزخانه مستطیلی از نظر رنگ

انتخاب مدل کابینت برای آشپزخانه مستطیلی نیز از نظر رنگ و طرح بسیار مهم است. آیا تا به حال از راه راه های افقی استفاده کرده اید و خود را کمی بزرگتر نشان داده اید؟ یا پوشیدن راه راه عمودی شما را بلندتر نشان می دهد؟

لباس هایی که در آشپزخانه می پوشید نیز می تواند آن را کوچکتر یا بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. مثلاً شکل مستطیل آشپزخانه خیلی باریک است؟ با کمک چیدمان کابینت و انتخاب رنگ مناسب می توانید آشپزخانه خود را کمی شلوغ کنید.

مثلاً می‌توانید طول کابینت‌ها را به سه قسمت تقسیم کنید، دو کابینت کناری را به رنگ‌های تیره‌تر و کابینت‌های وسط را به رنگ‌های روشن بسازید.

مدل مبلمان آشپزخانه مستطیلی از نظر رنگ-hollysaren.com
آشپزخانه مستطیلی

روشنایی کابینت آشپزخانه مستطیلی

چیزهایی که در مورد انتخاب رنگ گفتیم اغلب در مورد نور و نور صادق است. با کمک نور مناسب می توانید شکل آشپزخانه را به صورت بصری در سطح قابل قبولی کنترل کنید.

نورپردازی کابینت به شما کمک می کند عمق بیشتری به فضاهای مورد نظر در طراحی کابینت بدهید و نقطه کانونی طرح را مشخص کنید. عکس بالا طراحی کابینت آشپزخانه مستطیلی و تاثیر نور بر زیبایی آن را نشان می دهد.

روشنایی کابینت آشپزخانه مستطیلی-hollysaren.com
آشپزخانه مستطیلی

دیزاین آشپزخانه مستطیلی

اکثر خانه های مدرن دارای اتاق های مستطیل شکل هستند، بنابراین این شکل هندسی را می توان یکی از رایج ترین اشکال برای آشپزخانه در نظر گرفت.

برای طراحی آشپزخانه مستطیلی می توانید از سبک های مدرن یا کلاسیک استفاده کنید، همچنین می توانید سبک روستیک را در فضای این آشپزخانه ها پیاده کنید.

کابینت ها مهمترین قسمت فضای آشپزخانه هستند، پس بهتر است ابتدا کابینتی با طرح و رنگ مناسب آشپزخانه منزل خود تهیه کنید، زیرا اگر طرح کابینتی که انتخاب می کنید مناسب نباشد، فضای آشپزخانه می تواند مناسب باشد. تبدیل به راهرو که بیش از حد گسترده شده است.

یکی از مهم ترین مزیت های آشپزخانه مستطیلی این است که می توانید انواع کابینت را در فضای آن قرار دهید، همچنین می توانید در دو طرف آشپزخانه کابینت نصب کنید و فضای خود را کاربردی تر کنید.

در نظر داشته باشید که در صورت تمایل می توانید از رنگ های تیره یا روشن در فضای آشپزخانه مستطیلی استفاده کنید و اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است از رنگ های روشن در طراحی خود استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بازتر و درخشان تر به نظر برسد.

در صورت تمایل می توانید رنگ کابینت بالا و پایین آشپزخانه خود را متفاوت از یکدیگر انتخاب کنید همچنین اگر می خواهید آشپزخانه فضای منحصر به فردی داشته باشد بهتر است رنگ کابینت بالا و پایین را انتخاب کنید. طیف رنگی یکسان و مکمل یکدیگر هستند.

سخن نهایی 

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مستطیلی باید قوانین و شرایط خاصی را رعایت کنید تا بتوانید آشپزخانه را به شیوه خود طراحی کنید و فضایی منحصر به فرد در آشپزخانه منزل خود ایجاد کنید.