اشپزخانه مثلثی
08
شهریور

آشپزخانه مثلثی

ایده‌های زیادی برای بازسازی عالی آشپزخانه خانه وجود دارد که امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می‌کند. در واقع، فقط برای اطمینان از قابلیت استفاده کامل از محیط، بدون از دست دادن عمل‌کرد، یک پروژه آشپزخانه خاص را می‌توان در نظر گرفت: ترکیب مثلثی و سایر اشکال هندسی می‌تواند بسیار مفید باشد. انتخاب اشکال هندسی، به ویژه مثلثی، در مرحله طراحی در حین بازسازی، به شما این امکان را می‌دهد که ‌فضا‌های زیادی را به دست آورید و مهمتر از همه، محیط‌های کاملاً باز جدید و ایده‌آل برای هر نوع عملکردی را به دست آورید. به این ترتیب چیدمان سایر عناصر و لوازم داخلی آشپزخانه نیز آسان‌تر می‌شود.

راه‌حل کارآمد آشپزخانه مثلثی

 

اولین گام در مرحله طراحی بازسازی آشپزخانه مثلثی، اندازه‌گیری دقیق است تا فضا‌های موجود را به طور بهینه تعریف کنیم. پس از این مرحله اساسی، می‌توانید آشپزخانه را با لوازم جانبی و عناصر اساسی آن برای عملکرد‌های متعدد آن در خانه غنی کنید. بنابراین می‌توانید یک پایه گوشه‌ای را انتخاب کنید و سپس آشپزخانه، اجاق گاز‌ها و قفسه‌های آن را به سمت یکی از دو طرف دیوار توسعه دهید. به این ترتیب شکل هندسی مثلثی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که می‌تواند حتی زوایای محیط را به خوبی بهینه کند و در نتیجه وجود فضاهای بدون استفاده را فراموش کند. علاوه بر گوشه بالای آشپزخانه، یک قطعه مثلثی از رویه برجسته وجود دارد. علاوه بر یک هود بزرگ از جنس استیل و شیشه، برای جذابیت زیبایی آن نیز مفید است. چیدمان هود در این قسمت تصادفی نیست و خیلی کمتر به یک عامل صرفاً زیبایی‌شناسی مرتبط است: در واقع خروج بخار حاصل از پخت و پز غذا به دلیل دور بودن از دیواره محیطی مطلوب خواهد بود.

 

زیبایی‌شناسی آشپزخانه مثلثی

ایده‌آل برای طراحی آشپزخانه، ترکیب مثلثی موفق به ترکیب کامل عملکرد عالی و همچنین تاثیر زیبایی‌شناختی دلپذیر می‌شود. استفاده از آشپزخانه گوشه‌ای  با ترکیب مثلثی بهترین راه‌حل است زیرا عملکرد کارآمد هود تضمین شده است که دارای یک لوله اتصال است که در دید نیست و مستقیماً به بیرون باز می‌شود. علاوه بر این، با استفاده از این ترکیب، می‌توان یک محیط خاص اختصاص داده شده به آشپزخانه ایجاد کرد، مرز‌های آن را تا حد کمال مشخص کرد و آن را از بقیه خانه و در نتیجه از مناطق زندگی و روز / شب جدا کرد.

زیبایی‌شناسی آشپزخانه مثلثیآشپزخانه مثلثی به سبک مدرن

پروژه آشپزخانه: ترکیب مثلثی و سایر خطوط هندسی تضمین کننده بهینه‌سازی ‌فضا‌هاست. در مورد مثلثی نیز می‌توان از چیدمان دقیق لوازم و عناصر مبلمان بهره برد. بنابراین می‌توانید یخچال مستقلی را انتخاب کنید که مطمئناً مدلی جادارتر و کاربردی‌تر از آنهایی است که معمولاً در خانه‌های  مدرن یافت می‌شود.حتی ستون انباری می‌تواند در طراحی آشپزخانه مثلثی بسیار مهم باشد، به ویژه در مورد دیوارهای گچی ضروری است که برای بهبود استفاده از ‌فضا‌های داخلی ضروری است. همه چیز می تواند بر اساس سلیقه و نیاز متفاوت باشد.

نحوه چیدمان  عناصر اصلی آشپزخانه در آشپزخانه مثلثی

مثلث فعالیت یک مثلث خیالی بین نقاط ضروری آشپزخانه شما و در آن گردش خواهید کرد. آشپزخانه شما را سازماندهی می‌کند تا مجبور نباشید هنگام آشپزی از چپ به راست بروید. برای این کار متخصصان سه نکته ضروری در آشپزخانه را در نظر می گیرند.

اجاق‌ها و فر‌گاز  : در محلی که غذا‌ها در آنجا طبخ می‌شوند با هم گروه‌بندی می‌شوند. به آن منطقه طبخ نیز می‌گویند.

کمد‌های مواد غذایی و یخچال  : در محلی که مواد غذایی  در آن نگهداری می‌شوند، در کنار هم قرار می‌گیرند. به آن منطقه سرد نیز می‌گویند.

سینک و ماشین ظرفشویی  : به محلی که شستشو انجام می‌شود اطلاق می‌شود. به آن منطقه آب یا منطقه شستشو نیز می‌گویند.

چه آشپزخانه شما بسته باشد، چه باز یا نیمه باز و صرف نظر از سطح آن، باید این قسمت‌‌ها را شامل شود. به لطف اینها، شما یک مثلث فعالیت عملی خواهید داشت که فعالیت شما را آسان‌تر می‌کند. این کار انجام کار‌های روزمره شما را آسان‌تر  می‌کند.

 

توجه داشته باشید که با توسعه چیدمان آشپزخانه، به سه قسمت ذکر شده در بالا، قسمت‌های دیگری مانند ناهارخوری در صورتی که فضا داشته باشید، اضافه می‌شود .

نحوه چیدمان  عناصر اصلی آشپزخانه در آشپزخانه مثلثی

بهینه سازی مثلث فعالیت در آشپزخانه مثلثی

برای بهینه سازی مثلث فعالیت خود، باید اطمینان حاصل کنید که فاصله بین سه منطقه تا حد امکان برابر است . برای صرفه جویی در فعالیت‌های طولانی، ترجیحاً مسافت نیز کوتاه باشد. برای چیدمان، به طور طبیعی توصیه می‌شود که ماشین ظرفشویی را در کنار سینک در منطقه سرد قرار دهید. همچنین فر باید زیر اجاق گاز قرار گیرد.

بهینه‌سازی مثلث فعالیت شامل بهینه‌سازی  مناطق ضروری نیز می‌شود . برای فضایی که برای نگهداری مواد غذایی در نظر گرفته شده است، یک فضای ذخیره سازی در کنار یخچال در نظر بگیرید. از این فضا برای نگهداری مواد غذایی شما و در دسترس نگه داشتن آنها استفاده می‌شود.

برای منطقه پخت و پز، ترجیحاً میز کار در سطح چشم باشد. اگر اجاق دارید، می‌توان آن را روی ستونی که در امتداد میز کار قرار می‌گیرد نصب کرد. علاوه بر این، فضایی را برای نگهداری قابلمه‌ها و ظروف خود در نظر بگیرید. در مورد محل شستشو، توصیه می‌شود که یک سطل زباله را یکپارچه کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که باقی مانده غذا را قبل از قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی مستقیماً در سطل زباله بیندازید.

اگر آشپزخانه شما فضای ناهارخوری دارد، آن را در نظر بگیرید تا مانعی برای شما ایجاد نشود. برای تسهیل گردش در اتاق، توصیه می‌شود فضایی حداقل ۹۰ سانتی متری در اطراف صندلی ها در نظر بگیرید.

همانطور که متوجه شده اید، یک آشپزخانه خوب با هر شنل هندسی اعم از مثلثی ، آشپزخانه‌ای  است که مثلث فعالیت آن بهینه شده باشد.

بهینه سازی مثلث فعالیت در آشپزخانه مثلثی