5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالی
25
تیر

۵اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

۵اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

همه ما همیشه در باب تاثیر انرژی‌ مثبت مکرر شنیده‌ایم. اما گاهی نسبت به صحت آن شبهه به خرج می‌دهیم بی‌خبر از آن‌که ممانعت از هر رخداد منفی را می‌توانیم به واسطه انرژی مثبت به حقیقت مبدل سازیم. پیاده‌سازی این روند در فضایی که در آن زندگی می‌کنیم می‌تواند بیش از هر فضای دیگری تاثیرات مطلوبی را در در زندگی شخصی و شغلی ما بدنبال داشته باشد. در این مبحث سعی داریم ۵اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی را معرفی نماییم که با تکیه بر آن‌ها میتوان بسیاری از انرژی‌های منفی را از هر فضایی دفع نمود.

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالیفنگ‌شویی به چه معناست؟

فنگ شویی از لحاظ لغوی متشکل از دو واژه فنگ و شویی به معنای باد و آب است. که سعی در به جریان درآوردن انرژی مثبت با الهام گرفتن از پنج عنصر اصلی یعنی آب ، خاک، چوب، فلز و آتش و دفع انرژی‌های منفی دارد. قانون فنگ‌شویی با پیاده سازی در طراحی داخلی فضای شغلی یا محل سکونت ما با اصول بخصوصی همراه است که در نوع چیدمان یا انتخاب برخی کالاها و المان‌ها همراه می‌گردد.

به طور کلی چیدمان و نوع قرارگیری اجسام و اشیا از لوازم شخصی تا اثاثیه منزل یا گلدان‌ها، پنجره و درهای خانه، طبق اصول و قوانینی معین و باهدف به جریان انداختن انرژی هدف اصلی فنگ شویی تلقی می‌گردد.

فنگ‌شویی در هیج فضایی به مرتب بودن یا عدم بهم ریختگی فضا خلاصه نمی‌گردد بلکه به ممانعت از هر نوع  بی‌نظمی و انباشتگی وسایل و المان‌ها، چیدمان قانونمند، بکارگیری صحیح طیف رنگ‌ها، ایجاد خطوط منحنی در ترکیب بندی وسایل و نوع چیدمان آن‌ها و… مرتبط می‌شود.

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالی۵ عنصر فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی خانه

بعد از چالش‌ها و فشارهای متعددی که در طول روابط شخصی و حیطه کاری متحمل می‌گردیم؛ خانه امن‌ترین فضایی است که می‌توانیم بدان پناه ببریم. خانه به عنوان مهمترین و گاهی تنها مرکز ایجاد ارتباطات عاطفی و مراودات خانوادگی است پس باید در بهبود اوضاع حاکم در آن تمام سعی خود را بکارگیری گیرید.در اینجاست که قانون فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی خانه به عنوان تنها و بهترین روش ممکن در پیش روی ما قرار می‌گیرد.

البته ممکن نیست که بتوانیم کلیت قوانین فنگ‌شویی را در فضای خانه به اجرا در آوردیم اما بهره‌مندی از برخی از آن‌ها در خانه می‌تواند سبب القای انرژی‌های مثبت و مطلوب به اعضای خانواده و دوری انرژی‌های منفی از آن‌ها به واسطه خستگی‌ها و فشار‌های روانی ایجاد شده گردد. کافیست تنها با ۵ مورد از اصول فنگ شده در دکوراسیون داخلی همراه گردید تا تاثیرات معجزه آسای آن را تنها در طی مدت کوتاهی تجربه نمایید:

استفاده از ۵ عنصر اصلی طبیعت

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالیدر تمام قسمت‌‌های یک منزل؛ از پذیرایی گرفته تا جزئی‌ترین قسمت‌ها چون سرویس بهداشتی؛ پنج عنصر آب،چوب،آتش،خاک و فلز را از یاد نبرید‌. البته نیاز نیست که عینا همین عنصر را در اتاق‌ها قرار دهید؛ چراکه المان‌هایی که نشانگر این عناصر می‌باشند نیز همین تاثیر را در پی خواهند داشت.

به ورودی خانه توجه داشته باشید

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالی

ورودی هر خانه مدخل انرژی محسوب می‌گردد پس در گام ابتدایی به سراغ این قسمت بروید. اولین چیزی که فضای شما را در راهرو اشغال می‌کند کفش‌هاست‌. به همین سبب به فکر تعبیه یک جا کفشی کاربردی بیوفتید. البته قسمت دیگری از این جاکفشی می‌تواند دارای کمدی مجزا باشد که می‌توانید لباس‌ها و وسایل اضافی را در آن قرار دهید. البته نظم حاکم در نوع چیدمان کفش‌ها و به طور کلی، وسایل داخل کمد در نوع انرژی ساطع شده بسیار تاثیر گذار است.

شما قبل از ورود به خانه اولین قدم‌هایتان را در راهرو یا ورودی برخواهید داشت پس حال‌و‌هوایی که در این قسمت تجربه می‌کنید می‌تواند جهت انرژی شما را شکل دهد. به همین سبب مطمئنا تفاوت می‌کند که بعد از بدو ورود به خانه با حجمی از بی‌نظمی مواجه گردید یا به واسطه فضای تمیز و همراه با گیاهان مورد استقبال قرار گیرید. لازم به ذکر است که طیف رنگ درب ورودی در این فرآیند تاثیر گذار است.

گل‌وگیاهان معجزه می‌کنند

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلی-وب سایت هالیباور داریم که اگر متوجه تاثیر مثبت گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه شوید؛ به طور مدام نسبت به حضور آن‌ها در محل سکونت و فضای کاریتان پافشاری خواهید نمود. به جرات می‌توانیم گیاهان را از اولین مواردی بخوانیم که انرژی مثبت زیادی را در فضا ساطع می‌کنند‌. البته این تاثیرات در گیاهان عظیم الجثه با شدت و سرعت بیشتری همراه است‌. اما اگر در آپارتمان با فضای محدودی زندگی می‌کنید؛ می‌توانید در آن از گیاهان کوچک‌تر و مقاوم‌تر استفاده کنید. گیاهان ماهیت احساسی دارند، به همان اندازه که مهربانی به آن‌ها منتقل کنید از آن‌ها مهربانی و حس مثبت دریافت خواهید کرد. وابسته به همین موضوع گیاهان را در سدره اصول فنگ‌ شویی قرار می‌دهیم.

استفاده از تابلوهایی با عکس‌های خانوادگی

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلیعموما عکس‌ها و آلبوم‌های خانوادگی در خانه اکثر ما وجود دارد و با مشاهده آن‌ها حس خوبی تجربه می‌کنیم اما جالب است بدانید جهت نصب یا قرار گیری عکس‌ها بسیار حائز اهمیت است. برای مثال اگر نیاز به حامی دارید عکس‌ها را در شمال غرب خانه و در غیراینصورت عکس‌های خانوادگی را در شرق خانه قرار دهید.

البته بهتر است عکس‌های انتخابی از ثبت لحظات نابی  باشد که خاطرات خوشی را در ذهن ما تداعی می‌سازد‌. فراموش نکنید افراط در استفاده یا نصب عکس‌ها ما را سردرگم خواهد کرد.

موسیقی را جدی بگیرید

5اصل فنگ شویی در دکوراسیون داخلیفراموش نکنید همه چیز در نوع چیدمان یا انتخاب کالاها و اکسسوری‌هایی خلاصه نمی‌شود. زمانی که همه شرایط بالا تمام‌وکمال اجرا شد. وقت آن است همانطور که در خانه تمیز و به اصطلاح رفت و روب شده قدم می‌زنید و باد ملایم لای پنجره صورتتان را نوازش می‌دهد،گوش خود را به موسیقی بسپارید و روحتان را جلا دهید.

سخن پایانی

خانه هر کدام از ما که در آن در کنار جمع خانوادمان زندگی می ‌کنیم؛ می‌تواند امن‌ترین جایگاه ما برای پناه بردن به آن تلقی گردد. وابسته به همین دلیل محکم باید برای یک جریان مثبت و دائمی در این فضا تلاش نماییم، که مطمئنا راه‌حلی نتیجه‌بخش‌تر از یاری گرفتن از اصول فنگ شویی نخواهیم یافت.