طراحی تالار

تالار‌ها مکانی مجلل و شکیل برای برگزاری مراسم می‌باشند، طراحی تالار نیازمند دقت و مهارت منحصر به فردی‌ می‌باشد، چنانچه تالاری از زیبایی چشمگیری برخوردار باشد، قاعدتاً  مشتری  بسیاری جذب آن شده، و در نتیجه موجب در آمدزای و سوددهی آن می‌شود. وقتی اسمی از تالار به میان باشد، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، بزرگی و جذابیت منحصربه فرد  و امکانات و خدمات لوکس و لاکچری تالار ازجمله تعدد طبقات، آسانسور، تعدد اتاق و رختکن و غیره  است، که آن را نسبت به تالار دیگر متمایز ساخته است، که هوش از سر عروس و داماد برده است.

طراحی تالار مانند طراحی مکان‌های دیگر از ضوابط و اصول خاصی برخوردار است، رعایت چنین اصولی در زیبایی تالار نقش بسزایی دارد. معماران و طراحان می‌توانند، برای جذابیت و شکیل بودن طراحی فضای تالاراز سبک‌ها‌ی متعدد طراحی ایده بگیرید، ناگفته نماند، علاوه بر تخصص فرد باید ذهنی هنرمند و خلاق برای طراحی داشته باشد، همان‌طور که می‌دانیم؛ تالار‌های چند منظوره هستند، قابلیت برگزاری انواع جشن‌های را دارند، بنابراین طراحی چنین مکانی باید متناسب با مراسمات باشد، که هر کدام آنان تابع اصول خاص طراحی هستند.

طراحی تالار بستکی به مقداربودجه  و نوع سبک که افراد در نظر گرفته اند، دارد. مطالب مفیدی قابل ذکر است؛ با ما همراه باشید.

طراحی تالار-hollysaren.com

فضا‌ها‌ی پایه تالار و چگونگی طراحی تالار:

  • ورودی فضای تالار

ورودی تالار‌های نفش موثری در جذب مشتری دارند، اولین چیزی که به چشم مخاطب دیده می‌شود، و محل ورود و رفت و آمد افراد می‌باشد، بنابراین نیازمند مهارت و خلاقیت خاصی می‌باشد. بهتر است به گونه‌ای طراحی شود، که فضای کافی برای ورود افراد به خصوص عروس و داماد وجود داشته باشد و در صورت ازدحام افراد دردسر ساز نباشد.

  • وجود رختکن و تعدد اتاق‌ها

یکی اجزای جدایی ناپذیر تالار وجود رختکن و اتاق می‌باشد، که وجودش الزامی و بسیار کاربردی است، که باید نزدیک ورودی سالن تالار باشد. چه زیباست برای دکوراسیون رختکن از آیینه‌های قدی استفاده شود، زیرا وجود آیینه احساس شیک پوشی را به افراد منتقل می‌کند.لازم به ذکر است، فضا رختکن و اتاق نباید در ابعاد کوچک ساخته شود.

  • سالن اصلی

مهم‌ترین قسمت تالار سالن اصلی می‌باشد، نیازمند دقت بسیار در طراحی می‌باشد ارتفاع آن نسبت به ساختمان ها بسیار بیشتر است، بنابراین برای طراحی تالار باید به تمام ابعاد سالن اهمیت داد.

سالن اصلی دارای عناصر گوناگون می‌باشد: از جمله صحن استیج، محل صرف شام، پیست رقص، محل نصب آلات موسیقی، دوربین‌های فیلم برداری و غیره برای طراحی هر یک از این موارد نیازمند مهارت خاصی می‌باشیم، که در زیبایی و چشمگیری تالار بسیار موثر می‌باشند.

فضا‌ها‌ی پایه تالار و چگونگی -hollysaren.comطراحی تالار

 طراحی داخلی تالار:

 

  • طراحی تالار با میز و صندلی لوکس

میز و صندلی از  ارکان و عناصر اصلی تالار محسوب می‌شوند، بنابراین هرچه شکیل‌تر باشد و از متریال با کیفیت همچون چوب، فلز و روکش ‌های چرم  ساخته شوند، بسیار چشمگیر بوده است. امروزه در اغلب تالار‌های باشکوه و مجلل از میز و صندلی چوبی بهره گرفتند، زیرا چوب نماد لوکس بودن است، و  به تنهایی نما و جلوه خاصی به هر مکانی می‌بخشد.

  • طراحی تالار با نورپردازی و لوستر‌های لوکس

 نورپردازی و بهره گرفتن از لوستر‌های گران قیمت و لوکس در تالار بسیار مهم و چشمگیر است، چنانچه تالاری از چنین امکاناتی برخوردار باشد ، بی شک جز بهترین و پر درآمد‌ترین تالار‌هاست.

 زیباست از لوستر‌های مدرن که امروزه بسیار پرطرفدار هستند، بهره بگیریم. لازم به ذکر است لوستر‌ها به تنهایی روشنایی کافی به محیط تالار نمی‌بخشد، باید در کنار لوستر از وجود نورپردازی‌ها‌ی رنگی غافل نشویم.نورپردازی در اجرای رقص عروس و داماد بسیار تاثیر گذار است، با وجود نورپردازی شکیل شبی به یادماندنی برای عروس و داماد رقم می‌زنیم.

  • بهره‌گیری از رنگ‌های اصلی

رنگ‌ها تاثیر‌ مستقیمی بر روح و روان افراد دارند، بنابراین فراموش نشود، در تمامی جزئیات طراحی تالار از رنگ‌های اصلی همچون رنگ گرم و تند پاییزی و رنگ‌های ملایم و ملیح  بهره بگیریم.

  • جداسازی محل ورود عروس و داماد

چه زیباست، همه مشتاق ورود عروس و داماد هستند و چه زیبا‌تر است، عروس و داماد ازمحلی مخصوص وارد شوند، که جنبه سوپرایزی برای بقیه وجود داشته باشد.

  • طراحی با پارکت‌های شکیل و با کیفیت

پیست رقص محل جنب و جوش و تخلیه انرژی افراد است، استفاده از پارکت‌ها‌ی لوکس که با متریال با کیفیت ساخته شده باشند، در زیباسازی فضا بسیار موثر است، می‌توان برای کف سازی محیط تالار از پارکت‌ها‌ی با کیفیت همچون چوب، سرامیک، کفپوش سنگی و غیره  بهره گرفت. که هم سر و لیز نباشند و هم بسیار مقاوم باشند ، در صورت جنب و جوش اتفاق ناخوشایندی بروز ندهد.

طراحی داخلی تالار-hollysaren.com

 چرا طراحی تالار اهمیت دارد؟

تالار محل کسب درآمد افراد می‌باشد، بنابراین باید تمام مهارت و خلاقیت برای طراحی آن به کار ببریم. همان‌طور که در مطالب فوق بیان نموده‌ایم، همه افراد  خواستار تالاری هستند، برای برگزاری مراسمات خود که از امکانات و خدماتی بسیار لوکس و لاکچری برخوردار باشد. در نتیجه تالاری که از این نوع امکانات برخوردار باشد، قاعدتاً مشتری‌های خاص و مرفعی دارند، و از این طریق به سوددهی و درآمد مطلوبی کسب می‌نمایند.

چه نوع سبکی مورد پسند اکثریت است؟

  از ایام قدیم تا الان انتخاب تالار برای برگزاری مراسمات همیشه بنا بر علایق و سلیقه خانم‌ها بوده است، همه‌ی ما می‌دانیم خانم‌ها همیشه به دنبال تجملات و زیبایی برای برگزاری مراسمات خود هستند. ناگفته نماند، تمامی سبک‌ها طراحی بسیار زیبا ولوکس هستند، اما در میان آن‌ها سبک فرانسوی و معاصر بسیار شاهانه و مجلل می‌ باشد، و همیشه طرفداران خاص خود را دارد.

لازم به ذکر است؛ انتخاب سبک برای طراحی تالار بستکی به علاقه و بودجه افراد دارد. هر فرد بنابر بر میزان بودجه سبک مورد پسند خورد انتخاب می‌نماید.

آیا فضای بیرونی تالار نیازمند طراحی می‌باشد

 همان‌طور اهمیت دادن به فضا داخلی تالار بسیار مهم است، توجه به فضای بیرونی تالار بسیار مهم و حائز اهمیت است.نباید از طراحی آن غافل شویم، به این خاطر اولین چیزی که به چشم مشتری رویت می‌شود، فضای بیرونی است، که در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است، که می‌توان از سنگ فرش، آبنما‌، آلاچیق، گل و گیاه و غیره بهره گرفت.

کلام پایانی

در خصوص طراحی داخلی نیازمند متخصصین باتجربه هستیم، پیشنهاد ما گروه هالی سرن بسیار مجرب و کار بلد هستند، می‌باشد.