بوتیک زنانه-وب سایت البرزساز
29
مرداد

بوتیک زنانه

بوتیک زنانه

البته‌که در هر فضایی در قالب فروش؛ نوع طراحی دکوراسیون؛ در جذب مشتری و در نتیجه فروش بالا و صعودی شدن نمودار سود دهی؛ نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کند. این شرایط در میان بوتیک‌های لباس به سبب فروش کالایی که با بعد ظاهری و استایل فرد در ارتباط است، بیش از بیش خواهد بود‌. قرار است در این مبحث از؛ یکی از این مراکز خرید را که عمده مراجعه‌کنندگان آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند؛ صحبت به میان آوریم. همانطور که می‌دانید؛ توجه به نظم،ظاهربینی یا جزئی بینی در خانم‌ها نسبت به آقایان پر رنگ‌تر است. به همین سبب طراحی داخلی یک بوتیک زنانه برای تصمیم‌گیری ‌خانم‌ها جهت تثبیت تصمیم آن‌ها به جهت خرید، بسیار تاثیرگذار است. وابسته به همین موضوع به دور از حیرت نخواهد بود که فضایی با آرایش زیباتر و خاص‌تر نمودار صعودی‌تری را در فروش طی نماید.

بوتیک زنانه-وب سایت البرزساز

نوع طراحی داخلی بوتیک زنانه در چه درجه‌ای از اهمیت قرار دارد؟

خانم‌ها در مبحث زیبایی‌شناختی مکان‌های مختلف؛ دید ریزبینانه‌تری را دارا هستند. آن‌ها زمانی در یک فضا برای مشاهده اجناس و خرید ثبات خواهند یافت که نوع طراحی پیاده شده آن‌ها را جذب و یا به شرح آمیانه‌تر میخکوب کند. به همین سبب به‌شدت تأکید می‌گردد که پیش از پرداختن به سایر امور این فاکتور مهم را در رأس توجه قرار دهید. همه ما در طول زندگی و شرایط شغلی خود؛ تجربه نموده‌ایم که زمانی در طی یک پروسه نتیجه مثبت دریافت خواهیم کرد که عنان امور را به دست متخصص آن حوزه بسپاریم. البته‌که همه ما در زمینه بخصوصی مهارت داریم اما زمانی که بحث طراحی داخلی منزل یا فضای شغلیمان به میان می‌آید، نیاز است تا از یک طراح داخلی؛ مهارت و تجاربش کمک بگیرید. البته اگر خودتان در این حوزه پیش‌گام هستید؛ می‌توانید با مدنظر قرار دادن اصولی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم بوتیک زنانه را طراحی و آماده سازی نمایید. فراموش نکنید که باید فضای داخلی بوتیک زنانه را به واسطه المان‌های متعدد زنده نگه دارید تا مشتری در بدو ورود به بوتیک جذب شود و حس مطلوبی را دریافت نماید‌.

نوع طراحی داخلی بوتیک زنانه در چه درجه‌ای از اهمیت قرار دارد؟-وب سایت البرزساز

قوانین مهمی که در طراحی داخلی بوتیک زنانه باید مدنظر قرار داده شود

محاسبه ابعاد فضای بوتیک زنانه

مطمئناً همه بوتیک‌ها در فضایی با یک متراژ ثابت اجرا نمی‌شوند. به همین سبب نیاز است برای اولین گام متراژ کلی فضا و اندازه تمامی قسمت‌ها را به صورت مجزا محاسبه و به ثبت برسانید. البته می‌توانید برای این پروسه از نرم‌افزارهای ۳بعدی نیز کمک دریافت نمایید. شما برای اجرای تمامی مراحل از قفسه‌بندی‌ها گرفته تا تعبیه اتاق پرو و ویترین‌ها نیازمند در دست داشتن ابعاد فضا هستید پس در ابتدای راه برای اندازه گیری دست‌به­کار شوید‌.

تعیین بودجه برای اجرای پروژه بوتیک زنانه

میزان بودجه‌‌ای که برای تغییر و یا طراحی بوتیک در نظر گرفتید را معین نمایید. البته فراموش نکنید که ممکن است با تغییراتی که در ضمن پروژه ایجاد می‌گردد، ۱۰درصد افزایش هزینه‌ها را در پیش داشته باشید. نکته مهم‌تر دیگر این است که نباید گمان برد که در دست داشتن بودجه محدود نمی‌تواند خواسته‌های ما را برای اجرای دکوری جذاب برآورده سازد.بلکه با ایده‌پردازی و خلاقیت و تداخل مهارت طراح داخلی میتوان حتی با محدودترین هزینه؛ بهترین دکور را اجرایی نمود.

قوانین مهمی که در طراحی داخلی بوتیک زنانه باید مدنظر قرار داده شود-وب سایت البرزساز

تعیین سبک دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه

شما برای تعیین سبک مدنظرتان در بوتیک محکوم به انتخاب یک سبک منحصر نیستید. سبک‌های متعددی وجود دارند که وابسته به میزان بودجه‌ای که دارا هستید و نیز نوع سلایق و علایقتان انتخاب می‌گردند.   دکوراسیون مدرن بوتیک زنانه، دکوراسیون مینیمال و سایر سبک‌ها؛ هر کدام با مزیت‌ها و ویژگی های خاصی همراه هستند پس نمی‌توان تنها به یک سبک؛ امتیازی بالا و قابل قبول بخشید. موضوعی که در انتخاب سبک مناسب مدنظر قرار می‌گیرد علاوه بر متراژ فضا؛ سبک لباسی که بفروش می‌رسد یا به زبان دیگر سلایق مشتری و فروشنده دخیل خواهد بود. اما سبک مدرن و مینیمال در راس سایر سبک‌ها برای بوتیک‌های زنانه قرار گرفته است. در سبک مدرن بوتیک زنانه؛ وسایل تجملاتی با برق و درخشش چشمگیر از المان‌های اصلی محسوب می‌گردند و اما مینیمال که از بهترین گزینه ها برای فضاهای کوچکتر محسوب می‌شوند دارای دو شاخصه حفظ زیبایی و سادگی فضا می‌باشد و سعی بر آن دارد تا بوتیک‌هایی با محدودیت فضایی را بسیار منظم و جذاب نمایان سازد.

قفسه بندی و چیدمان لباس

نیاز است بدانید در همه سبک‌ها نمی‌توانید قفسه‌بندی و رگال‌ چینی و استفاده از ماینکن‌ها را در یک قالب واحد انجام دهید. در این مرحله نیز در ابتدا میزان بودجه در دسترس مدنظر قرار داده می‌شود و بعد از آن سبک لباس‌های قابل فروش مورد توجه قرار می‌گیر‌. برای مثال اگر سبک فروش در زمینه لباس‌های مجلسی و گران‌قیمت قرار می‌گیرد، نیاز است تا  رگال‌های و کمدهای خاص‌تری بهره ببرید. رگال های متحرک در فضای داخلی بوتیک و نصب قفسه‌های روی دیوار از ایده‌هایی به حساب می‌آیند که در همه سبک‌ها کارآمد می‌باشد. در این حالت مشتری برای سفارش مدام لباس‌ها در منگنه قرار نخواهد گرفت چراکه خودش به راحتی به مدل و رنگ همه لباس‌ها احاطه دارد.

نورپردازی بوتیک زنانه

نور مناسب و کافی با ایجاد روشنایی در فضا موجب به نمایش گذاشته شدن بهتر مدل و طیف رنگی لباس‌ها می‌گردد. بسیاری از رنگ‌ها در نور نامناسب همچون رنگ زرد طیفی کاملا متفاوت را به نمایش خواهند گذاشت. علاوه‌بر این موارد نور کافی نه تنها سبب روشنایی فضا می‌گردد؛ در صورت متراژ پایین بوتیک سبب دلبازتر به نظر رسیدن فضا می‌شود. به همین سبب نباید از کنار این فاکتور به سادگی گذر کرد.

 طراحی اتاق پرو در بوتیک‌های زنانه

این حق طبیعی مشتری می‌باشد که برخی از لباس‌ها را قبل از خرید تست نماید. پس باید آینه‌ها در سایز مناسب و در ۳ بعد طراحی گردد. البته نور کافی اتاق پرو و ابعاد کافی آن برای گردش کامل فرد به جهت مشاهده تمامی جزئیات لباس بسیار حائز اهمیت است.

قوانین مهمی که در طراحی داخلی بوتیک زنانه باید مدنظر قرار داده شود-وب سایت البرزساز

سخن پایانی

در این مبحث در باب طراحی فضایی سخن به میان آوردیم که عمده مشتریان آن را بانوان تشکیل می‌دهند. قرار نیست افراط به خرج دهیم ولی وسواس در زیبایی سازی بوتیک زنانه به جهت جزئی‌نگری بیشتر خانم‌ها نسبت به آقایان بسیاری حیاتی است. مطمئناً اگر در این مسیر باتکیه‌بر تمامی فاکتورهای بررسی شده در مبحث پیش رویم؛ با نتایج اعجاب‌انگیزی مواجه خواهیم گشت.