اهمیت نوسازی ساختمان
29
خرداد

اهمیت نوسازی ساختمان

تعمیرات و نوسازی ساختمان از جمله حائز اهمیت‌ترین مقوله‌های زندگی شهرنشینی و مدرن محسوب می‌شود که از ابعاد گوناگون اهمیت خود را نمایان می‌سازد. بالا بردن طول عمر بنا، صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به نوسازی ساختمان و همچنین ساخت و ساز، تغییر دکوراسیون داخلی خانه بنابر سبک‌های نوین، تمامی این‌ها از جمله اجزای بازسازی ساختمان‌ها محسوب می‌شود. با استناد به اهمیت این موضوع در امتداد این مطلب از خود حائز اهمیت‌ترین مزیت‌های تعمیرات و بازسازی ساختمان و هرآنچه که لازم است شما بدانید، بیان خواهیم کرد.

 

اهمیت نوسازی ساختمان، بهترین راه در راستای افزایش طول عمر بنا؛

ساختمان و سایر مکان‌های مسکونی و اداری ساختاری بسیار شبیه به بدن آدمی دارد. به همان شکل که توجه به تغذیه انسان، انجام ورزش، جلوگیری از بیماری‌های مختلف منجر به افزایش طول عمر آدمی خواهد شد، نوسازی ساختمان هم چنین نتیجه‌ای را به خود به همراه خواهد داشت. حال پرسش اصلی این می‌باشد که چرا بازسازی ساختمان بهترین شیوه افزایش طول عمر بنا است! با گذر روزها تأسیسات ساختمان‌ها با فرسودگی درگیر خواهد شد و به همین دلیل امکان دارد نم و رطوبت در سقف و دیوارها به چشم خورد.‌ مازاد بر این‌ها، مسدود شدن لوله‌های آب، تخریب نمای ساختمان به علّت آلودگی هوا و نیز ایجاد ترک و شکست در قسمت‌های گوناگون بنا با گذر روزها قابل مشاهده خواهد بود. با اجرای نوسازی ساختمان می‌توان تا حد بسیاری از تخریب خانه به علّت ایجاد نم و رطوبت و دیگر موارد بیان شده پیش‌گیری کرد.

علاوه بر این‌ها هم می‌توان با انجام عملیات بازسازی و تعمیرات خانه‌های قدیمی استانداردهای کاملاً به روز را در قسمت‌های گوناگون بنا مورد استفاده قرار داد و مانع از تخریب زودهنگام ساختمان شد.

مهم‌ترین نکات و اهمیت نوسازی خانه چه می‌باشد؟

بازسازی ساختمان شهر تهران و دیگر شهرها اعم از کوچک و بزرگ با چالش‌های به‌سزایی روبه‌رو شده است. به گونه‌ای که می‌توان به جرأت چنین بیان نمود در بخش اعظمی از موارد تغییر معماری داخلی ساختمان و یا آن‌که بازسازی نما و دیگر قسمت‌ها نسبت به ساخت و ساز کامل یک بنا از حساسیت بسیاری برخوردار می‌باشد. از حائز اهمیت‌ترین نکات بازسازی خانه قدیمی می‌توان به چندین نکته اشاره داشت که رعایت آن‌ها در تمامی پروژه‌ها اجباری است. که عبارت می‌باشند از؛

 

  • هدف خود از نوسازی ساختمان را معین دارید!

با استناد به این مسئله که چه گونه ساختمانی را مایل هستید، بازسازی نمایید و چه گونه تغییراتی را در آن رقم بزنید، میبایست هدف اصلی و پایه خود را معین دارید. آیا تنها نوسازی نمای ساختمان موردنظر شما می‌باشد و یا ساختار داخلی و همچنین اتاق خواب‌ها و دیگر قسمت‌ها کاملاً دگرگون شود؟ با جواب به این پرسش و دیگر پرسش‌های مشابه میبایست هدف پایه و اصلی از تعمیرات و بازسازی ساختمان را معین نمایید.

  • هدف خود از نوسازی ساختمان را معین دارید!هزینه مربوط به نوسازی ساختمان را تخمین زنید!

تیم‌های بازسازی ساختمان‌های شهر تهران و یا مکان سکونت خویش را شناسایی می‌نمایند و با آن‌ها مشورت خواهند کرد. اشخاص متخصص می‌توانند قیمت پایانی پروژه تعمیرات و بازسازی خانه را تخمین خواهند زد. در پایان این شما خواهید بود که می‌باید بنابر بودجه‌ای که در نظر انگاشته‌اید، می‌توانید تصمیم‌گیری کنید که آیا تنها نوسازی پذیرایی و یا اتاق نشیمن کافی است و یا نیاز به نوسازی دیگر بخش‌های ساختمان به همراه نمای ساختمان است.

  • بهتر است در نوسازی خانه از افراد متخصص در این زمینه کمک دریافت کنید؛

تعمیرات و انجام نوسازی ساختمان‌ قدیمی چنانچه که با دانش و تخصص لازم صورت نپذیرد، نه تنها آن‌که هزینه بسیاری را به همراه خود خواهد داشت بلکه پایان کار هم چندان برای شما لذّت بخش نخواهد بود. تلاش نمایید که علم و دانش اشخاص متخصص در حیطه بازسازی منزل را به درستی مورد استفاده قرار بدهید تا خروجی مناسب و مطلوبی را به دست آورید.

نوسازی ساختمان را از کجاها شروع کنیم؟

اجرای نوسازی ساختمان با استناد به طول عمر و نیز مقدار تعمیرات موردنیاز در آن از مراحل گوناگونی ایجاد شده است. جهت جواب بدین پرسش که بازسازی ساختمان مسکونی را چگونه و از کجا آغاز نماییم، می‌توان مراحل کار را بدین شکل بیان داشت؛

  • فهرست تمام و کمالی از خواسته‌ها و تمایلات مدّنظر و نیز مقدار بودجه موردنظر را مشخص بنمایید. طی این فرآیند می‌توانید تصویری ابتدایی از طرح پایانی مدّنظر را برروی یک برگه بکشید.
  • اشخاص متخصص و مجرب در بازسازی ساختمان‌های شهر تهران و مکان سکونت خویش را شناسایی بنمایید. توجه کنید که این گروه از اشخاص می‌باید معماران داخلی و تیم‌های حرفه‌ای در تغییر طراحی داخلی خانه را دربرگیرد. معماران داخلی تمایلات و بودجه شما را در نظر می‌انگارند و تغییرات موردنیاز را در طرح شما رقم می‌زنند. طی این روند میبایست طرح سه بعدی از خروجی پایانی به شما عرضه بشود.
  • پس از به تأیید رسیدن طرح تعمیرات و بازسازی خانه، نیاز می‌باشد به هنگام نیاز به جواز، آن نیز از شهرداری اخذ نمایید.
  • پس از اخذ جواز، گروه اجرای نوسازی منزل مصالح موردنیاز را تهیه نموده و بنابر طرح عرضه شده پروژه را به اجراء می‌رسانند. طی این مرحله از کار نسبت به دیگر موارد نیاز به زمان بیشتری بوده است و حساسیت بسیاری بهره‌مند می‌باشد. رعایت استانداردها ضمن نصب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، نصب کابینت، لوله کشی خانه و… تمامی این‌ها می‌باید به واسطه‌ی اشخاص تماماً حرفه‌ای صورت پذیرد.

نوسازی ساختمان را از کجاها شروع کنیم؟تأثیر و اهمیت نوسازی ساختمان؛

به همان شکل که بدین موضوع اشاره نمودیم اجرای تعمیر و نوسازی خانه‌های قدیمی نیاز به سپری نمودن چند مرحله داشته و هزینه‌هایی را به همراه خود خواهد شد. پرداخت این هزینه‌ها در مقابل مزایای برجای مانده کاملاً چشم پوشی خواهد بود. علّت این حرف اثرات و مزایای بازسازی ساختمان در ماندگاری و دوام خانه‌ی کهن است. ما می‌توانیم دو نمونه از اهمیت نوسازی ساختمان را در موارد ذیل جای دهیم؛

  • نوسازی تأسیسات خانه.

  • نوسازی طراحی داخلی ساختمان.

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با برخی از مزایا و اهمیت نوسازی ساختمان آشنا سازیم. حال آن‌که شما دوستان عزیز می‌‌توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در هالی سرن تماس حاصل فرمایید. ما قطعاً می‌توانیم و البته سعی می‌کنیم بهترین پاسخ‌گو به تمامی پرسش‌های شما در این حیطه باشیم.