آشپزخانه سردوگرم-وب سایت هالی سرن
27
مرداد

آشپزخانه سردوگرم

آشپزخانه سردوگرم

آیا شما هم می‌دانید که بزرگترین دغدغه و مشغله‌ی ذهنی بانوان در ارتباط با آشپزخانه چه می‌باشد؟ شلوغی و کثیفی آن! البته که زمانی این مشغله‌ی ذهنی بسیار بیشتر خواهد شد که قرار است مهمان به خانه آید! علاوه بر این‌ها در طراحی‌های نوین که غالباً بیشتر آشپزخانه‌ها اُپن می‌باشند، میهمان‌ها تماماً به آشپزخانه دید خواهند داشت و به همین علّت می‌باشد که مرتب و منظم بودن آن بسیار و بسیار مهم خواهد بود. حال راه‌حل موجود در چه‌ها می‌شود! اصلاً آشپزخانه سردوگرم به چه معناست؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر حول محور این موضوع شما می‌توانید با ما تا به پایان این نوشتار از خود همراه باشید. قطعاً که به مطالب جذاب و جالبی دست پیدا خواهید کرد.

 

آشپزخانه سردوگرم-وب سایت هالی سرن

مقصود ما از آشپزخانه سردوگرم چه می‌باشد؟

ابتدا پیش از هر موضوعی بهتر است به سمت و سوی تعریفی جامع از آشپزخانه سرد گام بگذاریم. این آشپزخانه در واقع همان آشپزخانه‌ی اصلی شما خواهد بود که قرار است در مقابل دیدگان میهمانان باشد‌‌ در این نوع از آشپزخانه‌ها، آشپزی و اموراتی که منجر به کثیفی و شلوغی فضا می‌گردد انجام نمی‌گیرد‌. پس دائماً در حالت تمیزی و مرتب بودن برجای می‌ماند. درون آشپزخانه‌های سرد تنها وسیله‌هایی چون فر، مایکروفر دیواری و یا یخچال و فریزر واقع می‌شود. کابینت‌هایی که در این فضا می‌باشد تمامی آن‌ها باکیفیت بوده چرا که همیشه در مقابل دیدگان قرار خواهد گرفت. همچنین امکان دارد قفسه‌هایی به منظور واقع نمودن ظروف و لوازم تزئینی نیز درون آشپزخانه سرد واقع بشود.

حال مقصود ما از آشپزخانه گرم چیست؟ آیا همان مطبخ می‌باشد!

بهتر است بگوییم که آشپزخانه‌های گرم همان مطبخ خانه می‌باشند که زمان‌های قدیم هم، جایی بیرون از منزل و یا محیط آشپزخانه اصلی بوده تا امور آشپزی بسیار راحت‌تر در آن قسمت پشت سرگذاشته شود. طراحی و ساخت آشپزخانه‌های مطبخ دار زمانی بسیار مفید و مؤثر خواهد بود که قرار است غذاهایی چون؛ سرخ کردنی و این نوع از غذاها در فضایی بیرون از محیط اصلی خانه پخته شود. حال شما از سویی می‌توانید به آسانی از ورود بوی غذا به درون پیش‌گیری بنمایید‌.

دلیل طراحی آشپزخانه‌های گرم در چه‌ چیزهایی خلاصه می‌شود؟

ابتدایی‌ترین علّت برای آشپزخانه‌های گرم این است که منجر به بهبود کاربری بیشتر آشپزخانه‌های سرد خواهد شد. حال دلیل دوّم این می‌باشد که به منظور آشپزی یک فضایی دیگر در اختیار خود داشته باشیم تا ملزم نباشیم آشپزخانه سرد خود را که با متریال درجه یک طراحی گردیده است، کثیف و نامرتب نماییم. یعنی بتوانیم ما یک آشپزخانه همیشه مرتب در اختیار خود داشته و در عین حال با خیالی آسوده امور آشپزی خود را پشت سر بگذاریم.

خلاصه مطلب این که طراحی آشپزخانه سردوگرم راه‌حل به منظور آشپزی سهل‌تر و بدون اضطراب و استرس خواهد بود.

دلیل طراحی آشپزخانه‌های گرم در چه‌ چیزهایی خلاصه می‌شود؟-وب سایت هالی سرن

انواع مدل‌های طراحی آشپزخانه گرم عبارت است از؛

  • آشپزخانه‌های گرم به همراه درب‌های شیشه‌ای؛

شما می‌توانید در طراحی آشپزخانه‌های گرم از درب‌های شیشه‌ای استفاده بنمایید به حالتی که مطبخ را با استناد بدین درب از آشپزخانه سرد جدا بنمایید. در این زمان خواهد بود که می‌توانید بدون هراس از پخش شدن بوی غذا و جلزولز کردن روغن به امور آشپزی خود بپردازید.

  • طراحی آشپزخانه گرم در بطن آشپزخانه سرد؛

بله، درست است، شما می‌توانید طراحی آشپزخانه گرم را به گونه‌ای در پیش گیرید که در بطن آشپزخانه سرد شما باشد. این دو فضا می‌توانند با استناد به یک درب همرنگ کابینت‌های آشپزخانه سرد از یک دیگر جدا شوند. شما می‌توانید به جای نصب نمودن کابینت در مطبخ خود، از قفسه‌هایی که برروی دیوارها نصب گردیده است، بهره گیرید. در نهایت هم بسیار پر هزینه نخواهد بود. از سویی شما می‌توانید ظرف‌های دم‌دستی خود را برروی قفسه‌های تعبیه شده داخل مطبخ جای بدهید.

  • طراحی آشپزخانه گرم با استناد به سقف شیشه‌ای؛

شما می‌توانید محل مطبخ را در فضایی به دور از آشپزخانه سرد خود در نظر بگیرید. علاوه بر این‌ها مطبخ را به واسطه‌ی یک سقف شیشه‌ای به گونه‌ای تمام و کمال از آشپزخانه سرد جدا بنمایید. شیشه‌ای بودن سقف مطبخ ابتدا این‌که منجر می‌گردد فضای مطبخ نور بسیار خوبی را در اختیار خود داشته باشد و دلگیر نباشد. دوّمین مورد هم این است که جدا بودن مطبخ از آشپزخانه سرد، آشپزی در آن بسیار و بسیار راحت‌تر خواهد شد.

  • طراحی آشپزخانه سردوگرم به صورت مخفی!

بله، اکنون نوبت به این موضوع می‌رسد که شما مطبخ را به صورت مخفی طراحی بنمایید. خیلی از اوقات خانم‌ها اصلاً مایل نیستند محیط نامرتب آشپزخانه گرم به چشم خورد. در این قبیل از موقعیت‌ها طراح، آشپزخانه گرم را به حالت مخفی در محیط آشپزخانه سرد واقع می‌نماید. حال اگر که درب آشپزخانه گرم به حالت بسته باشد، شاید اصلاً متوجه نشوید که آشپزخانه گرم وجود دارد!

  • طراحی یک آشپزخانه گرم در امتداد آشپزخانه سرد؛

طراحی و ساخت آشپزخانه مطبخ دار در برخی از اوقات به صورتی است که مطبخ در امتداد آشپزخانه اصلی و در انتهای آن واقع می‌شود. بدین هنگام آشپزخانه گرم هم به آشپزخانه اصلی شما راه خواهد داشت و هم در مقابل دیدگان میهمانان نخواهد بود.

امتیاز بسیار بزرگ و غیرقابل چشم پوشی آشپزخانه‌های گرم این می‌باشد که می‌شود از بالا تا به پایین آن را از قفسه‌ها پر نمود و برروی قفسه‌ها هرچی که نیاز است را بدون نگرانی از به چشم خوردن قرار بدهید. از مواد غذایی گرفته است تا به ظرف‌هایی که برای آشپزی نیاز خواهید داشت همه و همه در آشپزخانه گرم حتی شده برروی یک‌دیگر قرار بگیرند. طراحی آشپزخانه گرم واقعاً که یکی از بهترین طراحی‌های ممکن است‌.

  • طراحی آشپزخانه مطبخ دار با کاربری یک انباری؛

از جمله دیگر فوایدی که آشپزخانه‌های مطبخ دار در دل خود جای داده‌اند این می‌باشد که می‌شود از آن علاوه بر فضایی به عنوان امور آشپزی و شست‌وشو، تحت عنوان انباری هم به منظور قرار دادن مواد غذایی خود بهره گرفت. اگر که قرار بر این امر باشد تمامی مواد غذایی داخل آشپزخانه اصلی شما قرار بگیرد، آشپزخانه اصلی شما تبدیل به یک محیطی پرهرج‌و‌مرج در مقابل دیدگان میهمانان خواهد شد. بله، این موضوع قطعاً می‌تواند برروی زیبایی و چَشم نوازی فضای نشیمن شما هم تأثیرات بدی برجای گذارد.

دلیل طراحی آشپزخانه‌های گرم در چه‌ چیزهایی خلاصه می‌شود؟-وب سایت هالی سرن

هزینه موردنیاز در راستای طراحی آشپزخانه گرم!

ممکن است گاهاً شما به این موضوع فکر کنید که طراحی آشپزخانه مطبخ دار می‌تواند بسیار هزینه بر باشد! ولی خب چندی پیش هم به این موضوع اشاره نمودیم که از آن سوی که قرار نمی‌باشد آشپزخانه گرم در مقابل دیدگان باشد، از این جهت چندان هم نیاز نخواهد بود از مواد اوّلیه و متریال گران قیمت در این راستا استفاده شود. حتی علّتی در این میانه‌ها وجود ندارد که رنگ و طراحی آشپزخانه سردوگرم با یک‌دیگر هماهنگی و همخوانی داشته باشد.