آشپزخانه اپن -hollysaren.com
02
شهریور

آشپزخانه اپن

آشپزخانه‌ اپن به گونه‌ای طراحی می‌شود که فضای آشپزخانه را از اتاق‌های مجاور که اغلب اتاق نشیمن است، جدا می‌نماید‌. این قبیل از آشپزخانه‌ها معمولاً از یک طرف خود باز بوده و طرف دیگر به دیوار وصل می‌شود. در حالی‌که یک عدد کانتر آشپزخانه به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید به آسانی غذای خود را سرو نموده و با میهمانان خود به خوبی وقت بگذرانید، آشپزخانه بسته همیشه محیط خصوصی را که گاهاً در آشپزخانه پریشان خود به آن نیاز دارید، مهیا می‌کند. بهتر است شما را در امتداد این نوشتار از خود کمی بیشتر و بهتر با ویژگی‌های این نمونه از آشپزخانه اپن آشنا سازیم.

آشپزخانه اپن-hollysaren.com

برخی از مهم‌ترین کاربردهای آشپزخانه اپن را بدانید!

اگر که فضای آشپزخانه شما کم می‌باشد می‌‌توانید اپن آشپزخانه را به صورت کابینت طراحی بنمایید و برروی آن را با صفحه کابینت کورین بپوشانید. این‌گونه شما جای کافی را به منظور قرار دادن وسیله‌های خود فراهم خواهید کرد. حال آن‌که زیر صفحه را به حالت کابینت درب‌دار یا کشو طراحی و از این فضا نهایت استفاده را به عمل بیاورید. ولی اگر که فضای آشپزخانه شما به قدر کافی بزرگ می‌باشد، می‌توانید زیر صفحه اپن آشپزخانه را به صورت خالی نگهدارید‌ و به عنوان یک میز نهارخوری از آن بهره گیرید.

چنانچه که زیر صفحه اپن کاملاً خالی باشد، صندلی اپن به گونه‌ای کامل در زیر صفحه خواهد رفت و محیط کاملی از اتاق نشیمن اشغال نمی‌شود. از سویی اگر که فضای آشپزخانه شما بیش از حد کوچک می‌باشد که حتی نمی‌توانید سینک ظرفشویی و اجاق گاز را داخل آشپزخانه جای بدهید، آن‌ها را برروی آشپزخانه اپن طراحی بنمایید.

برخی از مهم‌ترین کاربردهای آشپزخانه اپن را بدانید!-hollysaren.com

اندازه اپن آشپزخانه چقدر است؟

حتی اگر که فضای آشپزخانه شما کم باشد، همیشه فضا در راستای ایجاد یک اپن مهیا می‌شود. سازندگان می‌توانند اپن‌هایی خاص با مشخصات خاص چون؛ ارتفاع خاص، عمق خاص، حاوی کابینت‌هایی منحصر به فرد بزرگ و یا کوچک طراحی نمایند. طی بیشتر موارد، اندازه آشپزخانه است که اندازه اپن را معین می‌نماید. قطعاً که آشپزخانه‌های بزرگ می‌توانند اپن‌های بزرگ‌تری را هم در خود جای بدهند. شما لازم است در آشپزخانه اپن فضای کافی را در نظر بگیرید تا تردد و عبور و مرور برای شما راحت باشد‌.

می‌باید به این نکته توجه داشته باشید که درب کابینت، کشوی، وسیله‌ها تا به چه اندازه باز می‌شود. فاصله بایستی به اندازه‌ای باشد که اجازه بدهد این ارکان در آشپزخانه با هم برخورد نکرده و به خوبی باز شود. این موضوع بسیار مهم هم باز شدن درب ماشین ظرفشویی است. چرا که درب ماشین ظرفشویی است که سمت پایین باز شده و فضای بسیاری را می‌طلبد. از جمله موارد مهم دیگر که امکان دارد برروی اندازه اپن اثرگذار باشد، عرض گذرگاه به آشپزخانه می‌باشد. اگر که شما تنها توسط یک راه تنگ و باریک می‌توانید به آشپزخانه خود دسترسی داشته باشید، احتمال دارد مجبور شوید که عرض اپن آشپزخانه را کاهش بدهید.

اندازه اپن آشپزخانه چقدر است؟-hollysaren.com

آشپزخانه اپن و محل قرارگیری اپن در آن!

با تکیه بر فضای آشپزخانه اپن جای معینی را به خود اختصاص می‌دهد. حال شما باید جای دیگر تجهیزات را متناسب با اپن طراحی بنمایید. باید لوازمی در کناره اپن خود قرار بدهید که بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است. به عنوان نمونه؛ اگر که شما می‌خواهید از آرک اپن آشپزخانه به عنوان یک میز تهیه غذا بهره گیرید، منطقی می‌باشد که یخچال خود را نزدیک به اپن واقع بنمایید تا بتوانید به سرعت به مواد اوّلیه دسترسی پیدا نمایید. اگر که شما می‌خواهید از اپن در راستای سرو غذا بهره گیرید، نزدیک بودن اجاق گاز به اپن هم می‌تواند یک فکر خوب باشد.

نکات بسیار مهم در انتخاب متریال ساخت اپن چیست؟

حال که شما متوجه شدید آشپزخانه اپن چیست؟ بهتر است در زمان اتخاذ تصمیم در ارتباط با متریال‌ برای میزهای آشپزخانه اپن، دو پیشنهاد بیان شده را در ذهن خود داشته باشید:

  • باید با طرح دارای مطابقت باشد!

    متریالی که شما برای اپن انتخاب می‌نمایید بایستی مکمل طراحی جامع آشپزخانه شما باشد. یک شیوه‌ی کاربردی این می‌باشد که مواد مشابهی که در دیگر فضاها بهره گرفته‌اید، را انتخاب بنمایید. با این موضوع شما نمای منسجمی را در آشپزخانه خود ایجاد خواهید کرد که برای دکوراسیون کلاسیک منحصر به فرد است. شیوه‌ی دیگر یافتن متریالی می‌باشد که صرفاً مکمل دیگر بخش‌های آشپزخانه باشد.

 

  • بایستی متناسب با عملکرد باشد؛

    به کارهایی که شما برروی سطح اپن به انجام می‌رسانید فکر کنید. بهتر است متریالی مناسب در راستای انجام فعالیت‌های خود برروی اپن برگزینید. یک سطح مقاوم و مستحکم چون کوارتز می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای شما در این زمینه باشد.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صفحه اپن عبارت است از:

بهترین مواد در راستای ساخت اپن آشپزخانه، ماده‌ای می‌باشد که تمامی نیازهای شما را در این زمینه برآورد کند. از آن سوی که صفحه کابینت اپن یک رکن اساسی برای آشپزخانه کاربردی است، باید از موادی باشد که چندین شرایط را در دل خود جای بدهد؛

  • مستحکم در مقابل لکه؛

اگر که شما آشپزخانه اپن را انتخاب نموده‌اید بهتر است بدانید که سطح اپن می‌باید از موادی باشد که در برابر لک شدن از خود مقاومت به خرج دهد. پیشنهاد ما به شما صفحات کوارتز و سنگ های طبیعی است. البته که سنگ های طبیعی به خودی خود ضد لک نبوده و تولید کنندگان با مواد خاصی استحکام آن ها را بالا می‌برند. پیشنهاد ما به شما این است که در راستای اطمینان از خوب ماندن اپن، از مواد تمیز کننده خشن استفاده ننمایید.

  • مقاومت در مقابل گرما؛

در زمان تصمیم‌گیری در ارتباط با بهترین مواد برای ساخت اپن، استحکام در مقابل حرارت از جمله حائز اهمیت ترین مواردی می باشد که بایستی بدان توجه داشته باشید. گرانیت به همراه سنگ طبیعی، کوارتز، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم برخی از متریال‌هایی هستند که در مقابل گرما مقاومت بسیاری از خود نشان می‌دهد. اپن‌های طراحی شده با این مواد توانایی تحمل گرما تا به حد بسیاری دارد و می‌تواند در مقابل قابلمه داغ مستحکم باشد.

  • مقاومت در برابر خط و خش؛

زمانی‌که به دنباله‌ی طراحی اپن می‌باشید، استحکام در برابر خراش نیز از جمله حائز اهمیت‌ترین فاکتورها خواهد بود. استفاده از چاقوهای تیز می‌تواند سطح اپن را مملو از خط و خش کند. بهترین اپن‌های ضد خط و خش را می‌توانیم کوارتز و گرانیت معرفی کنیم.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صفحه اپن عبارت است از-hollysaren.com

مزایای آشپزخانه‌ اپن چیست؟

از جمله بزرگ‌ترین نکات مثبت این می‌باشد که اپن آشپزخانه تمامی افراد خانواده را دور همدیگر جمع می‌کند. از این جهت منجر خواهد شد که آشپزخانه قلب تپنده خانه باشد. هنگامی‌که شما غذا را در آشپزخانه آماده می‌نمایید، می‌توانید در گفت‌و‌گوی اطرافیان خود شرکت بنمایید‌. در کل یک اپن مدرن منجر به برقراری پیوند بهتر با خانواده و میهمانان می‌گردد. هنگامی‌که شما به منظور پخت و پز زمان خود را در آشپزخانه صرف می‌کنید، به معنی از دست دادن دیدن برنامه مورد علاقه در اتاق نشیمن می‌باشد.

ولی با وجود اپن در دل آشپزخانه شما هیچ لحظاتی از فیلم و سریال مورد علاقه خود را از دست نمی‌دهید. این یک شیوه‌ی منحصر به فرد به منظور به نمایش گذاردن نوین‌ترین تجهیزات آشپزخانه خواهد بود که با توجه و اشتیاق فراوانی آن را خریداری کرده‌اید. این امکان را برای شما مهیا می‌سازد که تمامی زیبایی‌های دکوراسیون افسانه‌ای آشپزخانه خود را به رخ میهمانان بکشید. البته که بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید بدون آن‌که دیوارها جلوی دید شما را بگیرد، دیگر فضاها به راحتی در دسترس خواهند بود.

امیدواریم که شما به خوبی با آشپزخانه اپن و مزایای آن آشنا شده باشید. حال آن‌که شما می‌توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما در هالی سِرن همراه باشید.