سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

سبک‌های طراحی داخلی

سبک‌های طراحی داخلی

برای اینکه یک طراح ماهر و مجرب باشیم، باید آشنایی با انواع سبک‌ها برای طراحی داخلی داشته باشیم؛ زیرا سبک‌ها از همه نظر باهم متفاوت بوده‌ است، به عنوان مثال سبک امروزی با سبک مدرن اگرچه دیگران این دو سبک را یکی میدانند، اما این دو سبک از همه لحاظ باهم فرق دارند؛ مثلاً سبک مدرن از المان براق و صیقلی و خط خطوط فراوان در طراحی استفاده شده است؛ اما سبک‌های امروزی بلعکس می‌باشد.

سبک‌های طراحی داخلی بسیار متعدد و جذاب می‌باشد، که ما در مطالب فوق به دوتایی آن‌ها اشاره کرده‌ایم. هر فردی براساس علایق‌های خود سبک‌ها های مختلفی را برای طراحی انتخاب نموده؛مثلا سبک مدرن، سبک امروزی، سبک سنتی به انواع مختلف از جمله(سنتی شرق دور ، سنتی غربی، سنتی خاورمیانه و غیره )فرانسوی ، سبک بوهمیایی و غیره تقسیم  میشود. ما قصد داریم در این مطالب در خصوص انواع سبک‌ها‌ی داخلی توضیحاتی بیان نمایم پس با ما همراه باشید.

سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارنانواع سبک‌‌ها‌ی طراحی داخلی

سبک‌ها‌ی طراحی داخلی  بسیار متعدد و جذاب می‌باشند و طرفدار زیادی دارند، که به انواع آن‌ها می‌پردازیم:

 1. سبک دکوراسیون صنعتی

این نوع سبک برگرفته از دوران میلادی و انقلاب صنعتی اروپا می‌باشد، دورانی که تمام اشراف زاده برای طراحی داخلی منازل، شرکت و کارخانجات خود از این نوع سبک بهره می‌گرفتند. در این نوع سبک از آجر و انواع چوب و چرم‌ها، بخصوص چوب‌های طبیعی و چرم‌ها‌ی گاوی بسیار استفاده می‌شود. این نوع سبک حسی قدرتمندی به اشخاص انتقال می‌دهد، به همین دلیل در میان اقشام مرفع  بسیار پرطرفداربوده است.

 

 1. سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

این نوع سبک بسیار پرطرفدار و زبان زد می‌باشد، زیرا از ترکیب‌ها و تلفیق‌‌های متعددی تشکیل شده‌است. در سبک های سنتی از رنگ‌های گرم پاییزی و زمستانی بسیار به کار رفته است. طراحی داخلی به این سبک بسیار زیبا و باستانی می‌باشد، به عنوان مثال استفاده از گلیم، فرش‌های دستبافت ایرانی، پشتی و غیره در این نوع سبک طراحی داخلی از اجزایی مهم و پایه می‌باشد، به طور خلاصه می‌توان گفت عضو جدایی ناپذیر سبک سنتی خاورمیانه می‌باشد.

 

 

 1. سبک دکوراسیون امروزی

سبک‌های امروزی که به سبک معاصر معروف می‌باشند، ساده ولی بسیار جذاب هستند، از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند، سبک و طراحی آن‌ها  مانند سایر سبک‌ها  که از المان ‌های بسیار پیچیده و دشوار استفاده شده است؛ تشکیل نمی‌شود. در این نوع سبک از خطوط های انعطاف پذیر،  رنگ‌های بسیار روشن، چوب‌‌ها که زیبایی خاصی به طراحی داخلی می‌بخشند؛ بهره گرفته می‌شود.این نوع سبک احساس تازگی و راحتی به افراد القا می‌کند.

 

 1. سبک دکوراسیون فرانسوی

 سبک‌های فرانسوی بسیار مجلل و پیچیده می‌باشد.در طراحی این سبک از لوستر‌های پر زرق و برق، مبل‌های طویل و باطیف گرم و تند، آجرنما نقش نما شده،فرش‌ها، پرده‌های بسیار مجلل و همچون کنسول‌های قیمتی و غیره استفاده می‌شود.

 1. سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارنسبک دکوراسیون روستیک

این سبک بسیار زیبا و نمایانگر‌‌روستاها که دارای خانه ها، باغ‌ها و باغچه‌ها‌ی بسیار قدیمی هستند،می‌باشد؛  این سبک از طبیعت نشات گرفته؛ که در طراحی آن‌ها از چوب‌ها نم دار،سنگ، ماسه، پشم، الیاف، کناف و غیره استفاده شده. در طراحی این سبک از پنجره‌ها‌ی چوبی ، دیوار‌های سنگی، مبل و سرویس خواب فلزی و چوبی، قالیچه‌های قدیمی و غیره استفاده شده است. از این سبک برای طراحی داخلی ویلاها و خانه باغ ‌ها بهره گرفته می‌شود.

 

 1. سبک دکوراسیون مینیمال

این نوع سبک همانطور که از نامش پیداست؛ سبکی بسیار ساده با طرح و رنگ ملایم و ملیح می‌باشد. استفاده از رنگ‌ها و طیف سرد و ملایم از خصوصیت بارز این سبک می‌باشد، در طراحی این نوع سبک از پارچه، مبل، لوستر، سرویس خواب‌های بسیار ساده و دکوراتیو تزئینی ساده و به رنگ روشن استفاده می‌شود.

 1. سبک دکوراسیون معاصر

اگر به دنبال فضای باز برای اتاق یا سالن هستید، بهتر است از سبک معاصر در طراحی داخلی بهره بگیرید، زیرا به کار بردن سبک معاصر در طراحی داخلی جلوه و ظاهر محیط را برای ما دو چندان می‌کند. به این خاطر است که در سبک معاصر از طیف رنگی‌های سفید، خاکستری و کرمی به کار گرفته می‌شود. این سبک شباهتی با سبک مدرن دارد ولی نمی‌توان عیناً این نوع سبک را سبک مدرن دانست. سبک معاصر براساس زمان حال طراحی شده‌است؛ از المان ‌های بسیار آزاد و ساده ایجاد شده‌است.

 

 1. سبک دکوراسیون شابی شیک

سبک شابی شیک مربوط به دهه ۹۰ می‌باشد، این نوع سبک، سبکی تلفیقی از سبک دکوراسیون فرانسوی وسبک سنتی قدیمی می‌باشد، بنابراین سبکی است؛ از اشکال هندسی به دور است، نظم‌ واهنگین خاصی در این نوع سبک به کار نرفته‌ است. سبکیست؛ که آزادی خاصی در تمام جزییات آن  نمانگر می‌باشد.همان‌طور که بیان نموده‌ایم سبکی تلفیقی می‌باشد، بنابراین  در این نوع سبک برای طراحی داخلی می‌توان از طرف و ظروف قدیمی، کنسول های چوبی نقش نما، پارچه‌های طرح دار و غیره بهره گرفت.

 1. سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

 2. سبک دکوراسیون مدرن

این نوع سبک جلوه و ظاهری بسیار جذاب و صیقلی مانندی دارد، بسیار محبوب در میان افراد می‌باشد، به کاری گرفتن این نوع سبک در طراحی داخلی زیبایی محیط را دو چندان می‌کند، زیرا از اشکال های هندسی و خطوط‌های های راست و موازی در این نوع سبک بسیار استفاده می‌شود. این نوع سبک نمایانگر شفافیت و تمیزی در تمام جزئیات طراحی می‌باشد.

برای طراحی داخلی می‌توان از رنگ‌های بسیار روشن به عنوان مثال در تمام جزییات استفاده کنید، رنگ سفید به تنهایی زیبایی منحصر فردی به محیط می‌بخشد، همچنین از دیوار‌های شیشه‌ای برای جداسازی محیط میتوان بهره گرفت. لازم به ذکر بدانیم در طراحی این نوع سبک نباید از رنگ‌های گرم استفاده کرد، زیرا این نوع رنگ‌ها مناسب سبک‌های قدیمی می‌باشد.

از دیگر سبک‌ها‌ی طراحی داخلی می‌توان به سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم، اسکاندیناوی، سنتی غرب، ترانزیشنال، سنتی‌‌شرق دور، بوهیمیان، هالیوودی و ساحلی اشاره نمود.

سخن آخر

 همه‌ی ما به دنبال زیبایی مطلق هستیم، چنانچه این زیبایی در منازل و محیط کاری باشد، احساس خوشایندی به ما القا میدهد، چه زیبا می‌شود از سبک‌ها‌ی  طراحی داخلی برای محیط منازل و محیط کاری بهره بگیریم. اگر چنین قصدی دارید بهتر است؛با گروه متخصص هالی سازن که بسیار مجرب و کار بلد هستند؛ تصمیم خود را در میان بگذارید.

سبک‌های طراحی داخلی-وب سایت هالی سارن

آشپزخانه اُپن

آشپزخانه اُپن

در زمان چیدمان آشپزخانه با دو گزینه کلی آشپزخانه با پلان بسته و آشپزخانه با پلان باز رو به رو هستیم و به دلیل وجود ویژگی های بیشمار در آشپزخانه اُپن امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. با وجود آشپزخانه اپن حریمی بین نشیمن مرکزی و آشپزخانه وجود ندارد و در زمان پخت و پز به راحتی می توانید از آشپزخانه با سایر افراد خانه که در نشیمن هستند ارتباط بر قرار کنید و با وجود جزیره های بزرگ در آشپزخانه اپن موجب می شود تا کارایی آشپزخانه نسبت به قبل دو چندان شود و در بیش ر مواقع با کمک پیشخوان غذاخوری سینک و کابینت طراحی آن را تکمیل می کنند.

در آشپزخانه های اپن به دلیل فضای باز و گسترده به راحتی می توان یخچال های دو قلو و گاز دوبل را بدون نگرانی جای داد و به دلیل بزرگ بودن فضا می توان با طبقه بندی به کمک کابینت از شلوغی و درهم بودن آشپزخانه دور بود.

آشپزخانه اپن چیست؟

به آشپزخانه هایی که بدون دیوار طراحی شده اند و از بقیه اجرای خانه جدا نیستند آشپزخانه اپن گفته می شود. یک بخش از آشپزخانه اپن امکان دارد به اتاق نشیمن پذیرایی یا اتاق ناهار خوری و دیگر قسمت ها ادامه داشته باشد که یک اتاق زیبا در این زمان ایجاد می شود. در آشپزخانه های مدرن شاهد هستیم که یک پلان طبقه باز وجود دارد با کم ترین فاصله با اتاق نشیمن و آشپزخانه.

در زمان بازسازی خانه ها طراحی این نوع آشپزخانه بسیار کاربردی هستند و در خانه های امروزی ساخت آشپزخانه اپن به وضوح دیده می شود.

آشپزخانه اپن چیست؟آشنایی با چند مزیت مهم آشپزخانه اپن

با جود مزیت های بسیار عالی در آشپزخانه اپن شاهد هستیم که نظرات طراحان و صاحبان خانه به طرح آشپزخانه اپن جلب شده است.

 • استفاده بهینه از فضا :اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است با برداشتن دیوارهای آن می توانید به بزرگ تر به نظر رسیده فضای آشپزخانه کمک کنید. اگر از وجود جزیره در آشپزخانه لذت می برید می توانید در آشپزخانه های اپن از آن استفاده کنید از جزیره استفاده های بسیاری می کنند شما نیز می توانید آن را به یک محل مناسب برای غذا خوری یا سینک و… تبدیل کنید انتخاب موارد به سلیقه شما بستگی دارد.
 • نور طبیعی و جریان یافتن هوا: اگر از وجود نور طبیعی و هوای تازه در خانه لذت می برید می توانید از آشپزخانه باز کمک بگیرید تا نور طبیعی و هوای تازه را به دیگر اتاق ها منتقل کنید و از نور طبیعی و هوای تازه در کل خانه استفاده کنید.
 • نمای طراحی کلی: قسمتی از خانه که به گسترش نشیمن کمک می کند وجود آشپزخانه اپن است که قسمتی را برای طراحی و دیزاین در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید به عنوان مکمل از ان استفاده کنید. از چراغ های آویز و لوستر های ساده و جذاب به عنوان چراغ های سقفی در فضای باز استفاده کنید.

آشنایی با چند مزیت مهم آشپزخانه اپنآشنا شدن با مزیت آشپزخانه اپن:

همان طور که می دانید آشپزخانه های اپن به دلیل داشتن مزایای زیاد نظر طراحان و صاحب خانه ها به خود جلب کرده است اما در کنار مزایا معایبی نیز وجود دارد که چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد

 • نیاز بیش تر به تمیز و مرتب کردن محیط: در خانه ای از آشپزخانه اپن استفاده شده است شلوغی و بهم ریختگی در آشپزخانه بیش تر به چشم می خورد و ممکن است شلوغی موجود در آشپزخانه سایر قسمت های خانه را نیز بهم ریخته نشان دهد. اگر نمی توانید همه روزه محیط آشپزخانه را از شلوغی دور کنید انتخاب آشپزخانه اپن هرگز برای شما مناسب نخواهد بود.
 • گزینه های انتخابی در طراحی تقویت می شوند: آشپزخانه باز به گونه ای طراحی شده است که تمامی اجزای موجود در خانه اعم از کابینت، چراغ و لوستر، لوازم خانگی و… قابل مشاهده است پس باید در زمان انتخاب هر یک از آن ها دقت بالایی داشته باشید. اگر به تنهایی نمی توانید مشکل را حل کنید بهتر است از یک طراح داخلی کمک بگیرید. همان طور که می دانید به دلیل باز بودن این آشپزخانه ها و جدا نبودن آن از سایر قسمت های خانه بهم ریختگی در آن نباید وجود داشته باشد. و اگر قصد دارید در هنگام کار در آشپزخانه حریم خصوصی رعایت شده باشد بهتر است از طرح آشپزخانه بسته برای طراحی آشپزخانه خود استفاده نمایید.
 • وجود فضای ذخیره سازی محدود: اگر در سایت ها درباره آشپزخانه اپن و بسته سرچ کنید می بینید که در آشپزخانه اپن کابینت کم تری به نسبت آشپزخانه بسته وجود دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که به وجود لوازم آشپزخانه به تعداد بالا علاقه دارید طراحی آشپزخانه اپن اصلا برای شما مناسب نخواهد بود.

آشنا شدن با مزیت آشپزخانه اپن:انتخاب کردن طرح اپن که در رده بهترین ها قرار دارند

انتخاب کردن طرح اپن به عوامل گوناگونی بستگی دارد که مهم ترین آن ها سبک کلی دکوراسیون خانه سلیقه شما و از همه مهم تر بودجه و هزینه ایست که قرار است صرف طراحی آن کنید.

اگر قصد دارید هزینه کمی را بپردازید و یا به طرح ساده علاقه دارید بهتر است سبک مدرن را مد نظر داشته باشید چرا که سادگی مهم ترین اصل در سبک مدرن می باشد.

در ادامه شما را با برخی از نکات کلیدی که به زیبا تر شدن اپن کمک می کند اشاره خواهیم کرد:

آویز و لوستر مناسب آشپزخانه

برای جذاب تر کردن آشپزخانه بهتر است از نورپردازی با لوستر و آویز کمک بگیرید که در بازار امروزه لوستر ها در طرح ها و اندازه ها با قیمت های مختلف وجود دارند. لوستر ها را می توان به نسبت طول سقف تنظیم کرد و همچنین برخی از آن ها قابلیت تنظیم نور را نیز دارند.

رابیتس بندی اپن آشپزخانه

رابیتس بندی آشپزخانه یعنی به کار بردن شبکه های فلزی رابیتس در ساخت سازه ها که از ان برای ایجاد تنوع در ظاهر کار و نورپردازی در سقف یا اپن استفاده می کنند که به کار بردن این سبک به سلیقه شما بستگی دارد.

انواع اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه دارای طرح و مدل متنوعی است که پر کاربرد ترین متریال آن ام دی اف گچ و کناف می باشد. از گچ بری در اپن دیگر مثل قبل استفاده نمی کنند اما اپن های امروزی را از  کناف و ام دی اف می سازند. در هنگام طراحی اپن با کمک mdf باید چوب را به گونه ای انتخاب کنید که با کابینت آشپزخانه همخوانی داشته باشد و همچنین می توانید رنگ آن را متناسب با رنگ تم خانه انتخاب کنید.

اگر به مجموعه هالی سارن سر بزنید با نمونه آشپزخانه ها به سبک مدرن و کلاسیک بیش تر آشنا خواهید شد در سایت ما از جزیره اپن و… نمونه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب عالی داشته باشید. همچنین در هالی سارن مشاوران و طراحان زیادی هستند که به صورت رایگان در رابطه با طراحی آشپزخانه به شما کمک می کنند.

طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی مدرن

اولین باری که از دکوراسیون مدرن استفاده شده است قرن نوزدهم می باشد، امروزه طراحی داخلی مدرن در خانه ها بسیار دلبری می کند زیرا اکثر خانم ها علاقه به دکوراسیون ساده و شیک دارند که اصل مهم که در سبک مدرن نیز سادگی آن است اما سادگی سبک مدرن جوری طراحی نشده که در مدت زمان کوتاهی فضای خانه برایتان خسته کننده و تکراری به نظر برسد در سبک مدرن شاهد دکوری ساده اما جذاب هستید که با هر بار دیدن دکوراسیون محو تماشای ان خواهید شد و با هر بار دیدن سبک مدرن قطعا بیش تر شیفته این سبک خواهید شد.

در ادامه با سبک مدرن بیش تر آشنا خواهید شد و در مجموعه هالی سارن  می توانید درباره انواع دکوراسیون داخلی همچنین سبک مدرن اطلاعات مفیدی به دست آورید.

تفاوت دو سبک داخلی مدرن و جدید

از مهم ترین تفاوت هایی که در سبک داخلی مدرن و دکوراسیون جدید با آن رو به  رو هستیم زمان استفاده از سبک دکوراسیون می باشد.

در سبک داخلی جدید مهم ترین اصل ابداع و خلاقیت است که بسیار اهمیت دارد؛ اما در دکوراسیون داخلی مدرن با عصر خاص رو به رو هستیم. دیده می شود که طراحان داخلی دکوراسیون از سبک مدرن در زمان طراحی نیز ایده می گیرند که این کار باعث شده تا سبک دکوراسیون جدید را تلفیقی از سبک های پیشرفته و قدیمی بدانند.

همان طور که مشخص است در دکوراسیون داخلی تابلو های قدیمی را کنار گذاشته اند و تابلو های هنری که با کمک رنگ و قلم و هنر دست طراحی شدند را جایگزین تابلو های قدیمی کرده اند. قاب های نسبتا بزرگ و چشم نواز روی دیوار نیز از دیگر زیبایی های سبک مدرن به حساب می اید و در برخی مواقع نیز دیده شده که از چند تابلو با ابعاد مختلف در کنار هم استفاده می کنند که زیبایی محیط را دو چندان می کند.

برای زیبا تر جلوه دادن دیوار های خانه استفاده از کاغذ دیواری دیگر جذابیت چندانی ندارد و در سبک مدرن سعی می کنند تا از رنگ های خنثی برای دیوار استفاده کنند که بهترین رنگ ها برای دیوار خانه ها رنگ خاکستری سفید می باشد که هرگز از وجود این رنگ ها در خانه دل زده نخواهید شد.

در سبک مدرن از خطوط ساده عمودی و افقی برای مبلمان و دیگر طراحی ها استفاده می شود و برای به تصویر کشیدن خط های عمودی در جای جای خانه از ستون ها کمک می گیرند که سادگی در سبک مدرن توانسته یک تحول عظیمی را به وجود آورد.

تفاوت دو سبک داخلی مدرن و جدیدبه کار بردن رنگ ها در دکوراسیون داخلی سبک مدرن

چیزی که در سبک مدرن تمام حواس ها را به خود جلب می کند ترکیب رنگ ها هستند  که خاص ترین رنگ ها در این سبک به رنگ خاکستری قرمز سفید آبی و مشکی تعلق گرفته است و با به کار بردن رنگ های گفته شده در فرش مبلمان دکوری ها و… می توان زیبایی را به خانه تزریق کرد. بهترین رنگ ها برای مبلمان و پرده نیز رنگ ها گرم در نظر گرفته شده اند.

به کار بردن پنجره های با ابعاد بزرگ در دکوراسیون داخلی مدرن

استفاده از پنجره های بزرگ در سبک مدرن قابل تحسین است زیرا با وجود پنجره های بزرگ نور طبیعی و روشنایی و همچنین هوای تازه وارد خانه می شود که فضای خانه را پر از نشاط و شادابی می کند. از پنجره های بزرگ بیش تر برای خانه هایی با وسعت بالا و ویلا ها به کار می برند تا بتوانند از وجود منظره زیبا و تماشا کردن آن در کنار خانه و ویلا لذت ببرند.

به کار بردن پنجره های با ابعاد بزرگ در دکوراسیون داخلی مدرنایده های از دکوراسیون داخلی مدرن

اولین قسمت خانه که مهمان در آن قدم می گذارد پذیرایی است پس قبل از هر کاری باید به سراغ دکوراسیون پذیرایی برویم.

در زمان انتخاب دکوراسیون داخلی باید طبق سلیقه و خواسته خود پیش بروید و اگر می خواهید با بودجه کم دکور خانه خود را بچینید بهترین گزینه که سبک مدرن است را انتخاب کنید تا بتوانید با سادگی دلنشین سبک مدرن فضایی را در خانه تان ایجاد کنید که زیبا و خارق العاده به نظر برسد.

 • سعی کنید از سادگی سبک دکوراسیون مدرن بیش تر استفاده کنید

تلاش کنید از وسایل دکوری بیش از حد در فضای داخلی اتاق پذیرایی به کار نبرید زیرا با وجود اجسام گوناگون محیط خانه شلخته و خسته کننده به نظر می رسد، همیشه به دنبال چند اکسسوری ساده و جذاب باشید تا بتوانید با آن ها فضای کاملا خاص و ساده ایجاد کنید.

 • از آثار تاریخی در دکوراسیون مدر به کار ببرید

با کمک ترکیب فلز سنگ چوب پارچه و همچنین شیشه کاری کنید تا بتوانید فضای جذابی در پذیرایی به وجود آورید و سعی کنید در زمان استفاده از این عناصر بودجه خود را در نظر داشته باشید.

 • از فرش و گلیم در دکوراسیون داخلی مدرن استفاده کنید که جذابیت بیش تری در محیط خانه ایجاد کنند

همیشه در تلاش باشید فرشی انتخاب کنید تا به سبک دکوراسیون منزلتان بیاید. زیرا فرش یکی از عناصری است که در طراحی دکوراسیون مدرن نقش بسزایی را ایفا می کند. فرش هایی که طرح های درشت و شلوغ دارند با سبک مدرن همخوانی چندانی ندارند بهتر است فرشی را انتخاب کنید که دارای طرحی ریز و ترکیب رنگ سفید کرم باشد تا محیط خانه با وجود آن جذاب به نظر برسد.

 • از فرش و گلیم در دکوراسیون داخلی مدرن استفاده کنید که جذابیت بیش تری در محیط خانه ایجاد کنندپارچه های رنگی و طرح دار استفاده کنید

از پارچه های قدیمی و زیبا می توان برای کوسن مبل استفاده کرد تا زیبایی محیط خانه با وجود این پارچه ها بیش تر نمایان شود. همچنین به کار بردن پارچه های طرح دار در صندلی نشیمن باعث می شود تا دکوراسیون داخلی مدرن دو چندان زیبایی اش نمایان شود.

در مجموعه هالی سارن درباره سبک مدرن و طراحی دکوراسیون داخلی اطلاعات مفیدی قرار داده اند. در این مجموعه نیرو های کار کاملا حرفه ای در کارخانه امکان خرید لوازم مورد نظر با کم ترین قیمت و بالا ترین کیفیت را برایتان فراهم کرده اند.

آشپزخانه کلاسیک-وب سایت هالی سارن

آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون داخلی به طور کلی به این معناست که در خانه محیطی شیک و زیبا ایجاد کنید و هدف ما از طراحی دکوراسیون تامین کردن نیاز ها و ایجاد راحتی در محیط خانه می باشد. در زمان باز سازی ساختمان افراد می توانند از هر یک سبک های طراحی دکوراسیون برای زیبا سازی فضای داخلی منزل شان استفاده کنند.

سبک های طراحی دکوراسیون ساختمان سبک بوهمیایی، مدرن، اسکاندیناوی، سنتی و کلاسیک هستند که هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی ها مزایا و معایب مختص به خود می باشند.

امروزه در باز سازی ساختمان طراحی داخلی و دکوراسیون مربوط به آن بسیار اهمیت دارد مهم ترین بخش خانه که آشپزخانه است توجه بالایی نسبت به طراحی دکوراسیون را نیاز دارد زیرا بیش ترین توجه مردم به سمت آشپزخانه جلب می شود به همین علت ایجاد یک فضای زیبا به همراه سبکی خاص از واجبات می باشد.

طراحان داخلی مدتی است که با دو سبک مدرن و کلاسیک مشغول به کار هستند زیرا این دو سبک دارای ویژگی های خارق العاده می باشند.

در این مقاله قصد داریم که درباره سبک کلاسیک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم، شاید شما از آن دسته افرادی باشید که به ایجاد فضای مجلل و باشکوه علاقه دارید پس بهتر است با نکات طلایی سبک کلاسیک بیش تر آشنا شوید.

آشپزخانه کلاسیک-وب سایت هالی سارندرباره دکوراسیون داخلی آشپزخانه

یکی از مهم ترین مواردی که در دکوراسیون داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد که باید در هنگام انتخاب سبک به سلیقه و دکور مورد علاقه خود بسیار توجه کنید و طبق خواسته خود پیش بروید.

قبل از اقدام به هر کاری باید به این فکر کنید که آیا از سبک مدرن بیش تر لذت می برید یا نئو کلاسیک؟ سبک کلاسیک را می پسندید یا سبک سنتی؟

بعد از انتخاب سبک مورد نظرتان می توانید یک فضای کاملا زیبا و آرام بخش برای آشپزخانه ایجاد کنید.

ما در مجموعه هالی این توانایی را داریم که از تمامی فضا های موجود در آشپزخانه استفاده کنیم  و در زمان طراحی داخلی آشپزخانه می توانیم جانمایی های یخچال، هود، سینک، ماشین لباس شویی، گاز و… را بر روی کابینت مشخص کنیم.

امروزه  کابینت آشپزخانه را بر حسب متراژ و مساحت آشپزخانه به شکل جزیره طراحی می کنند که در این زمان مساحت و زیربنا از اهمیت بالایی برخوردار است بعد از بررسی این موضوع می توانید اقدام به چیدمان و طراحی آشپزخانه کنید.

آشپزخانه کلاسیک-وب سایت هالی سارنآشنایی با ویژگی های آشپزخانه به سبک کلاسیک

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که طراحی کلاسیک را برای آشپزخانه انتخاب کرده اید باید بدانید که ابزار هایی که در این سبک زده می شود نسبت به سایر سبک ها بیش تر و کار شده تر است و سبک کلاسیک نزدیک ترین سبک به طراحی آشپزخانه ایرانی ها می باشد زیرا بیش تر طرح های آن به شکل سنتی طراحی شده اند.

در میان ما ایرانی ها آشپزخانه به قلب خانه تشبیه شده است به همین منظور توجه زیادی به زیبایی تمیزی و دکور آن می شود که بخاطر این موضوع برای دوری از شلوغی از تمامی فضا ها برای ایجاد کابینت استفاده می کنند تا بتوانند هر آن چه که موجب شلوغی و از بین بردن زیبایی دکور می شود را در کابینت ها جای بدهند.

برای این که بتوانید سبک کلاسیک را به نحوه احسنت در آشپزخانه خود پیاده کنید بهتر است به عواملی همچون ترکیب رنگ ها، هماهنگی های خانه و آشپزخانه، انتخاب درست کابینت آشپزخانه، نورپردازی و… توجه داشته باشید ادامه مطالب را با دقت مطالعه کنید تا با ویژگی های آشپزخانه کلاسیک بیش تر آشنا شوید.

آشپزخانه کلاسیک-وب سایت هالی سارنترکیب رنگ مناسب انتخاب کنید

نکته بسیار مهمی که باید توجه زیادی به آن داشت ترکیب رنگ به شیوه صحیح می باشد، زیرا در سبک کلاسیک شما نمی توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید رنگ هایی که مجاز است در سبک کلاسیک از آن ها به کار برد رنگ هایی هستند که فضای مورد نظر را مجلل نشان دهد؛ پس بهترین ترکیب ها می توانند رنگ های طلایی، سفید، قهوه ای، نباتی، شکلاتی، کرم باشند.

نکته کلیدی که باید به ان توجه کنید این است که باید در دیگر نقاط خانه نیز از ترکیب این رنگ ها به کار ببرید تا هماهنگی به وجود آید.

نورپردازی در آشپزخانه را از یاد نبرید

یکی دیگر از ویژگی های آشپزخانه های کلاسیک نورپردازی به شکل صحیح می باشد. نور از مهم ترین و کلیدی ترین ارکان در طراحی به حساب می آید که باعث می شود دکوراسیون جلوه بیش تری در محیط داشته باشد.

در طراحی کلاسیک نورپردازی باید با استفاده از لوستر های بزرگ و شیک انجام شود و با توجه به متریال کابینت می توانید از نور آفتابی یا یخی استفاده کنید. همچنین اگر سقف آشپزخانه کوتاه بود با بازسازی ساختمان می توانید به دلباز تر شدن فضا کمک کنید.

آشپزخانه کلاسیک-وب سایت هالی سارنکابینت های کلاسیک را دست کم نگیرید

کابینت از مهم ترین اجزای آشپزخانه می باشد که تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی محیط دارد. در آشپزخانه ای که سبک کلاسیک دارد باید از کابینت هایی با چوب طبیعی مانند راش گردو و افرا استفاده کنید  که به کار بردن آن ها جلوه زیبایی به محیط آشپزخانه می بخشد.

هالی سارن بزرگ ترین مجموعه ای است که با بیش از یک دهه تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی با بروز ترین و مدرن ترین متدهای روز دنیا سر و کار دارد.

در این مجموعه شما می توانید محصولاتی را خریداری کنید که کیفیت بالایی دارند و با وجود کیفیت بالا قیمت مناسب محصولات شما را شگفت زده می کند.

باشگاه بدنسازی-وب سایت هالی سارن

باشگاه بدنسازی

باشگاه بدنسازی

باشگاه بدنسازی در دسته مراکز ورزشی محبوب در میان بیشتر گروه‌های سنی قرار می‌گیرد. به‌جرئت می‌توان گفت که ورزش بدنسازی در اولین انتخاب‌های اکثر افراد در میان فعالیت‌های ورزشی مدنظر می‌باشد که در میان گروه سنی جوانان پررنگ‌تر می‌باشد. به همین سبب  احداث باشگاه‌های بدنسازی روند سرعتی‌تری را گرفت و نسبت به یکدیگر در رقابت تنگاتنگی قرار گرفتند‌. وابسته به این اوصاف نوع طراحی و چیدمان داخلی باشگاه به یکی از چالش‌های بزرگ مدیران این حوزه مبدل گشت. به نظر می‌‌رسد که چیدمان این فضاها زیاد به چشم نمی‌آید؛ ولی با اندکی تأمل خواهیم دریافت که دکوراسیون داخلی باشگاه بدنسازی به‌شدت حائز اهمیت است. چراکه این فضاها به عنوان محل ورزش برای حفظ و ارتقای سلامت جسمی با روان افراد نیز در ارتباط است؛ پس باید دارای استاندارها و اصول خاصی باشد. کافی است در فضای باشگاه نقایصی چون عدم تهویه مناسب، نور به اندازه و چند استاندار مهم دیگر به درستی اجرا نگردد تا افراد از حضور در آن امتناع ورزند و صاحبان باشگاه‌ها متحمل ضرر بسیاری شوند. در ادامه با اصول مهم در باشگاه بدنسازی آشنا خواهیم گشت که اجرای همه آن‌ها در کنار یکدیگر فضایی بی‌نقص و استاندارد را به جهت ارتقای سلامت جسمی و روانی رقم خواهد زد.

باشگاه بدنسازی-وب سایت هالی سارن

اصول و استانداردهای مهم در طراحی فضای داخلی باشگاه بدنسازی

نوع طراحی دیوارهای داخلی باشگاه

اولین تصاویری که افراد بعد از ورود به باشگاه مجذوب آن می‌گردند نوع طراحی دیوار‌هاست. البته که تصاویر ورزشی مهیج و تلفیق آن با رنگ‌های گرم سبب همراه شدن حرکات ورزشی به‌واسطه افراد باانرژی و هیجان بیشتری خواهد بود. به یقین که فضای یک باشگاه ورزشی پیش از هر هدف دیگری نیازمند به تحقق پیوستن جنبه عملکردی می‌باشد. ‌ اما جذابیت و زیبایی فضا سبب افزایش نشاط و تجربه حس خوشایندتری در فرد می‌گردد. البته ایجاد طیف رنگی مهیج و تصاویر جذاب علاوه بر دیوارها، روی سقف و حتی کف‌پوش‌ها قابل ‌اجراست.

میزان نورپردازی و روشنایی باشگاه ورزشی

اصل دیگری که دریافت آن به شکل طبیعی و اجرای صحیح آن در قالب مصنوعی نقش ویژه‌ای را در ساختن بدنی سالم و جوان‌سازی آن خواهد داشت؛ ورود و اجرای نور در فضا است. اجرای نورپردازی مدرن به کمک طیف‌های رنگی جذاب به سبب متصل ساختن قسمت‌های مختلف سالن به یکدیگر و ترکیبشان برای اجرای یک تیم ورزشی همچون پیمایش در دنیایی کاملاً  متفاوت، با نور‌پردازی متفاوت و انرژی بخش در طراحی این باشگاه ورزشی می‌باشد. البته تنها راه برای تأمین روشنایی باشگاه؛ یاری گرفتن از تجهیزات متفاوت نورپردازی نمی‌باشد زیرا استفاده از نور طبیعی نقش ویژه‌تری را به جهت حفظ آرامش، ایجاد انرژی مضاعف و زیبایی ورزشگاه ایجاد می‌کند.

اصول و استانداردهای مهم در طراحی فضای داخلی باشگاه بدنسازی-وب سایت هالی سارن

تعبیه رخت‌کن باشگاه ورزشی

مطمئناً شما نمی‌توانید با همان لباسی که به باشگاه ورود می‌کنید، تمرینات ورزشی خود را اجرا نمایید. پس علاوه بر تعویض لباس وسایل شخصی به همراه خواهید داشت که قادر نخواهید بود در تمام طول تمرین؛ آن‌ها را به همراه خود داشته باشید، به همین سبب به رخت‌کن باشگاه مراجعه می‌کنید‌. این رخت‌کن‌ها علاوه بر دارا بودن کمدهای انفرادی جهت نگهداری از تمامی وسایل شما به سرویس بهداشتی و در برخی از باشگاه‌ها حمام برای دوش بعد از تمرین راه خواهد داشت. موضوع حائز اهمیت این است که فضای رخت‌کنن باید سبب القای آرامش ورزشکار چه پیش از تمرین چه بعد از تمرین گردد. شاید رخت‌کن متراژ محدودی را به خود اختصاص دهد اما میزان تهویه و نورپردازی و بهره بردن از طیف‌های رنگی جذاب در طراحی آن؛ به اندازه سالن ورزشی اصلی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در نزدیکی کمدها؛ استفاده از نیمکت‌ها به جهت نشستن، تعویض کفش و … در این پروسه از موارد برجسته محسوب می‌گردد.

ایجاد فضاهای جذاب داخلی در باشگاه

فضای باشگاه نباید یکنواخت باشد. طراحی بخش‌های متعددی با کاربری‌های مختلف و جذاب ورزشکار را بر آن می‌دارد که رغبت بیشتری برای حضور در باشگا داشته باشد. این تنوع در بخش‌ها می‌تواند با بکار گیری امکاناتی چون سالن ماساژ و سونا، آرایشگاه، بوفه و فروشگاه ورزشی، فضاهای بازی، استفاده از آینه‌های بلند، گیاهان طبیعی، آب‌نما، استفاده از متریال چوب و آجرهای مدرن، نورپردازی مدرن و هوشمند، ویدئو پروژکتور، سیستم موسیقی، راحتی و آرامش ورزشکاران ایجاد گردد.

اصول و استانداردهای مهم در طراحی فضای داخلی باشگاه بدنسازی-وب سایت هالی سارنتهویه مناسب در باشگاه بدنسازی

همان‌طور که مستحضر هستید در باشگاه‌های بدنسازی تمرینات ورزشی و سنگینی اجرا می‌گردد و ورزشکاران به هنگام انجام تمرینات تحت‌فشار زیادی قرار می‌گیرند؛   بنابراین باید هوا در فضا به جریان درآید تا میزان اکسیژن مورد نیاز بدنشان تأمین گردد. در غیر این صورت تمرینات را در نیمه‌راه رها می‌کنند و دائماً با حالت نا‌خوشایند از باشگاه خارج می‌شوند. به همین سبب باید تعبیه؛ تهویه مناسب را در رأس امور مرتبط به معماری و طراحی باشگاه بدنسازی قرار داد؛ بنابراین بهتر است که سالن‌های ورزشی در مکان‌هایی احداث گردند که پنجره‌های زیاد و بزرگی داشته باشند. این پنجره‌ها در قالب تهویه طبیعی قرار می‌گیرند که علاوه بر آن‌ها نیاز است از تجهیزات قدرتمند تهویه هوا نیز کمک گرفته شود.

استفاده از شعارهای الهام‌بخش بر روی دیوارهای باشگاه بدنسازی

در باشگاه‌های ورزشی، نیاز است ورزشکاران به واسطه تصاویر و جملاتی تأثیرگذار با هدف تقویت روحیه، تمرینات خود را بهبود بخشند و با نیروی مضاعف‌تری ادامه دهند. اجرای شعارهای الهام‌بخش به شیوه‌های جذاب و متعدد بر درودیوار باشگاه می‌تواند این روند مطلوب را ایجاد نماید. این جملات می‌تواند در قالب‌های متفاوتی چون طراحی بنر گرفته؛ تا سفارش حروف بزرگ همراه با نورپردازی روی دیوارها نصب گردد. لازم به ذکر است نوع طراحی جملات و جذب خواننده در میزان تأثیرگذاری با تفاوت همراه است.

اصول و استانداردهای مهم در طراحی فضای داخلی باشگاه بدنسازی-وب سایت هالی سارن

سخن پایانی

همان‌طور که متوجه شدید اجرای اصول و قوانین مرتبط در طراحی باشگاه‌های بدنسازی؛ می‌تواند آن را به فضایی جذاب مبدل سازد که علاوه بر عملکردی مؤثر در ارتقا سلامت جسمانی، روان فرد را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد؛ پس نمی‌توان از کنار آن به‌سادگی گذشت. در واقع می‌توان بیان داشت که در نوع چیدمان این باشگاه‌ها علاوه بر جنبه عملکردی، باید جنبه‌های زیبایی‌شناسی نیز موردتوجه قرار گیرند. چراکه این عوامل سبب ایجاد تأثیر مثبت بر روی ورزشکاران شده و افزایش بهره‌وری در آن‌ها را به دنبال دارد. کافی است با تکیه بر اصول بیان شده پیش روید تا فضایی استاندارد را رقم بزنید که سبب ترغیب ورزشکاران بیشتری برای حضور در آن گردید.

کمد دیواری شیک و به روز برای اتاق خواب

کمد دیواری شیک و به روز برای اتاق خواب

کمد‌های دیواری  راه نجاتی برای خانه‌ها و آپارتمان‌های مدرن از نظر بهینه‌سازی فضا هستند. با کمک کمد‌های دیواری، شیک و به روز می‌توانید بسیاری از اشیا را در اتاق ذخیره کنید و یک منطقه نسبتاً کوچک در دسترس داشته باشید. اطلاعات دقیق ارائه شده در زیر به شما کمک می‌کند تا کمد دیواری اتاق خواب را  مناسب  با طراحی، شکل و سایر ویژگی‌ها انتخاب کنید.کمد دیواری کشویی یک انتخاب شیک، کاربردی، هوشمند و به روز برای اتاق خواب است.

 

معیار‌های انتخاب کمد دیواری شیک و به روز برای اتاق خواب

برای انتخاب یک کمد دیواری شیک و به روز ، ابتدا باید بدانید که چند چیز، چه اندازه و چه نوع را می خواهید در آن ذخیره کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید آن را فقط برای نگهداری لباس‌های بیرونی اختصاص دهید، باید فضای خالی کافی در این مبلمان فراهم کنید. درب باید آزادانه باز و بسته شود.

در واقع ویژگی‌های زیادی برای انتخاب کمد دیواری شیک و به روز وجود دارد. همه چیز به وظایف و موقعیت فردی بستگی دارد. در ادامه در مورد نحوه انتخاب کمد دیواری مناسب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

انواع سازه‌های کمد دیواری برای اتاق خواب

امروزه دو نوع اصلی کمد دیواری وجود دارد:

داخلی : این نوع  در محل مونتاژ شده است. آنها بیشتر برای اتاق‌هایی با طاقچه‌ها و فرورفتگی‌های ارائه شده مناسب هستند. در این حالت، دیوار‌های پشتی و جانبی دیوار هستند. ‌اویز‌ها و قفسه‌ها به دومی وصل شده‌اند که به شما امکان می‌دهد به طور منطقی از هر سانتی متر رایگان استفاده کنید. با نصب مناسب، یکپارچگی و پرداخت دیوار‌ها دست نخورده باقی می‌ماند. آنها به صرفه جویی در سرمایه گذاری‌های مالی و استفاده موثر از فضای موجود کمک می کنند.

روکار : در این نوع بدنه  از قبل مونتاژ شده آورده شده‌اند. برخلاف راه حل داخلی، این یک آیتم داخلی جداگانه است. در صورت نیاز می‌توانید حرکت کنید، بچرخانید، حمل کنید. همه دیوار‌ها از جنس کمد است.

کاربرانی که قصد ندارند سازه نصب شده را در آینده جابجا کنند، بهتر است کمد داخلی را انتخاب کنند.

انواع سازه‌های کمد دیواری برای اتاق خوابانواع کمد دیواری بر اساس شکل برای اتاق خواب

 

چهارگوش:  یک شکل کلاسیک مناسب برای هر سبک داخلی است. مبلمان با نمای مستقیم با سادگی و تطبیق پذیری استفاده مشخص می‌شود. از معایب، فقط عدم اصالت را می‌توان  مشخص کرد، اما اکثر مصرف‌کنندگان از نظر شکل کمد به آن نیاز ندارند. مناسب برای کسانی است که مدل‌های سنتی کمد را ترجیح می‌دهند.

گرد : این یک فرم نسبتا جدید است که غیر‌استاندارد است. می تواند به مرکز بصری اتاق تبدیل شود و توجه مهمانان را به خود جلب کند. اگرمبلغ برایتان اهمیت دارد، بهتر است این گزینه را ترجیح ندهید، زیرا هزینه آن بیشتر از سایرین است.

گوشه‌ای:  این نوع  برای مواردی مناسب هستند که صاحبان اتاق می‌خواهند فضای کمتری را با کمد دیواری شلوغ کنند. حتی در اتاق‌های کوچک نیز قابل استفاده است. نقطه ضعف  کمد‌های گوشه را می توان هزینه‌های اضافی نامید که برای ساخت یک فرم پیچیده از مبلمان سفارشی مورد نیاز است.

 

انتخاب متریال شیک و به روز برای کمد دیواری اتاق خواب

درباره ویژگی‌های موادی که کمد‌ها از آنها ساخته شده‌اند بیشتر بدانید:

 

ام دی اف :  از نظر ایمنی و سازگاری با محیط زیست در بین گزینه چ‌های ذکر شده در زیر متفاوت است. اساس آن شامل ذرات کوچک براده‌های چوب است که تحت فشار بالا از پرس خشک با دمای بالا عبور می‌کند. رزین‌های اوره مواد پایه را به هم متصل می‌کنند.

نئوپان: به دلیل نسبت بهینه قیمت به کیفیت محبوب ‌ترین گزینه است. نئوپان بر اساس ضایعات چوب است. برای تولید آنها از گونه‌های چوبی کم ارزش به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود. عنصر اتصال برای تخته نئوپان رزین فرمالدئید است. مخلوط حاصل در دمای بالا پردازش می‌شود تا محصول به استاندارد‌های کیفی مورد نیاز برسد. سازنده سطح تخته‌های نئوپان را لمینیت می‌کند و انتهای آن با یک لبه تزئینی ویژه درمان می‌شود. این امکان دستیابی به درجه بالایی از شباهت تخته نئوپان را با چوب طبیعی با کلاس بالا یا سایر مواد زیبا از نظر زیبایی‌شناسی فراهم می‌کند. نئوپان با رطوبت میانه خوبی ندارد، که برای مبلمانی که عملاً با آن تماس پیدا نمی‌کند، ضرر جدی نیست.

تخته فیبر :  از گرد و غبار چوب فشرده شده در هنگام پرس گرم ساخته شده است. موادی که مقاومت در برابر رطوبت را افزایش می‌دهند به عنوان یک عنصر اتصال استفاده می‌شود:تخته‌های فیبر همیشه نازک هستند، بنابراین اغلب به عنوان پایه‌ای برای دیوار‌های پشتی عمل می‌کنند.

محاسبه ابعاد کمد دیواریذبرای اتاق خواب

چگونه کمد اتاق خواب را بر اساس اندازه انتخاب کنیم؟ راحت ترین نسخه این مبلمان آن است که کاملاً متناسب با اتاقی است که در آن قرار خواهد گرفت. از فضای آزاد موجود دور شوید. برای اینکه نه تنها در هفته‌های اول، بلکه در سال‌های بعد قطعاً از خرید راضی باشید، از قبل در نظر بگیرید که کمد کجا خواهد بود و چه چیز‌هایی در آن ذخیره می‌شود.

در برخی شرایط، پیش‌بینی دقیق نحوه استفاده از کمد  در آینده دشوار است، اما لازم است حداقل به طور تقریبی آن را درک کنید. راه‌حل ایده آل این است که یک کمد دیواری شیک و به روز و  سفارشی با توجه به ابعاد اتاق خواب انتخاب کنید. این گزینه قابل اعتمادترین است، اگرچه اغلب می‌توانید یک راه حل مناسب در بین کاتالوگ‌های شرکت پیدا کنید.

محاسبه ابعاد کمد دیواریذبرای اتاق خوابویژگی‌های اندازه‌های کمد لباس:

ارتفاع اغلب فقط به مرز‌های اتاق محدود می‌شود.

در‌ها از ۲.۶ تا ۲.۶۵ متر هستند . یک محدودیت تکنولوژیکی که فراتر از آن مشکل‌ساز است.

اگر کمد ‌بالا‌تر از ۲.۶۵ متر باشد، فضای خالی از در با پانل‌های کاذب یا در‌های اضافی پوشانده می‌شود.

عمق استاندارد کمد دیواری ۶۰ سانتی‌متر است . کافی است میله‌های آویز و قفسه‌های بزرگ را قرار دهید.

اگر امکان اجرای کابینت با عمق استاندارد در اتاق وجود ندارد، سازنده می‌تواند محصولی با تنظیمات فردی برای شما تولید کند.

 

 

طراحی داخلی حیاط خلوت

طراحی داخلی حیاط خلوت

یکی از قسمت‌های مهم هر منزلی که می‌توان از آن هر استفاده‌ای داشت، حیاط خلوت است، اگر طراحی حیاط خلوت را با اصول مشخص و زیبایی خاصی انجام دهید، قطعا به یک محل برای گذراندن اوقات فراغت در کنار دوستان و خانواده  تبدیل خواهد شد. اگر شما هم قصد دارید تا یک طراحی داخلی حیاط خلوت زیبا و جذاب داشته باشید و از ایده‌های شیک برای طراحی آن استفاده کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از المان‌های چوبی در طراحی داخلی حیاط خلوت

یکی از طراحی‌هایی که می‌تواند برای حیاط خلوت مناسب باشد، استفاده از عناصر چوبی نظیر میز و مبلمان‌های چوبی است که برای انتخاب کوسن‌های آن می‌توان از رنگ‌های خنثی بهره برد و یا می‌توانید در فضای حیاط خلوت نیمکت‌های چوبی را قرار دهید.

ساخت یک شومینه بیرونی

یکی از ایده‌هایی که کمتر کسی به اجرای آن فکر می‌کند، ساخت یک شومینه در فضای حیاط خلوت است. قرار دادن یک شومینه در این فضا می‌تواند شما را برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه دور هم جمع کند و در فصول سرد سال مشکلی برای بیرون رفتن و نشستن در فضای حیاط خلوت نداشته باشید.

یک نکته مهم که باید در طراحی شومینه برای حیاط خلوت به یاد داشته باشید این است که ابعاد شومینه باید متناسب با ابعاد و فضای حیاط خلوت باشد، به عبارت دیگر اندازه شومینه‌ای که در حیاط خلوت مورد استفاده قرار می‌گیرد به اندازه حیاط بستگی دارد.

رنگ‌ها در طراحی حیاط خلوت

یکی از مواردی که می‌توانید زیبایی طراحی داخلی حیاط خلوت را چند برابر کند، استفاده از رنگ‌های مختلف برای تزئین حیاط خلوت است. برای طراح این فضا بهتر است رنگ‌های شاد را به کار ببرید زیرا این رنگ‌ها می‌تواند فضای زیبا و متفاوت را ایجاد کند وانرژی خاصی را به افراد منتقل می‌کند. همچنین می‌توانید برای این که طراحی داخلی حیاط خلوت خود را با رنگ‌های مختلف به نمایش بگذارید، می‌توانید از گل‌های مختلف رنگارنگ نیز استفاده کنید.

استفاده از نور پردازی مناسب

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید در طراحی داخلی برای هر محیطی به آن توجه ویژه شود، استفاده از نور پردازی مناسب است. اهمیت استفاده از نور پردازی برای حیاط خلوت را زمانی متوجه خواهید شد که بخواهید شب‌ها را در حیاط خلوت سپری کنید و دورهمی‌های خود را در آن جا برگزار کنید. نورپردازی اصولی علاوه بر این که می‌تواند محیط را روشن کند، زیبایی خاصی را به فضای مورد نظر می‌بخشد.

قرار دادن یک نیمکت بزرگ

ایجاد یک فضای نشیمن در حیاط خلوت از اهمیت زیادی بر خوردار است زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا هر زمانی که می‌خواهید اوقات خود را در حیاط سپری کنید. همان طور که در مطالب فوق نیز اشاره کردیم قرار دادن یک نیمکت بزرگ در حیاط خلوت می‌تواند فضای نشمین مناسبی را برای شما ایجاد کند. فراموش نکنید که باید نیمکت را در قسمتی از حیاط خلوت قرار دهید تا از تابش مستقیم نور خورشید و همچنین از برف و باران دور باشد، به این منظور شما می‌توانید از سایبان‌ها با اندازه‌های مختلف استفاده کنید.

آشپزخانه در طراحی داخلی حیاط خلوت

یکی از ایده‌های جذاب برای طراحی داخلی حیاط خلوت می‌تواند ساخت یک آشپرخانه در این فضا باشد، لازم نیست که آشپزخانه شما بسیار هوشمند باشد همین که بتواند نیازهای اولیه شما را تامین کند، کفایت می‌کند. برای این فضا بهتر است از ظروفی با جنس استیل ضد زنگ انتخاب کنید که در برابر شرایط آب و هوایی بیرون مقاوم باشند.

آشپزخانه در طراحی داخلی حیاط خلوت
طراحی داخلی حیاط خلوت

استفاده از مبلمان مناسب در طراحی داخلی حیاط خلوت

این روزها دیگر از مبلمان‌ها تنها برای طراحی‌ داخلی استفاده نمی‌کنند، و می‌توان از مبلمان‌هایی که ممخصوص فضای باز هستند، در حیاط خلوت خود استفاده کنید. برای قرار دادن مبلمان‌ها در این فضا، مبل‌هایی را انتخاب کنید که برای چنین فضایی ساخته شده‌اند تا در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشند.

اجرای طراحی ساده

این روزها با توجه به این که متراژ اکثر منازل کوچک شده است، فضای حیاط خلوت‌ها نیز بسیار کوچک تر از منازل قدیمی می‌باشد. در صورتی که یک حیاط خلوت کوچک دارید، بهتر است برای طراحی داخلی آن یک سبک ساده و مینیمال را به کار ببرید، استفاده از این سبک موجب می‌شود تا طراحی داخلی حیاط خلوت شما و به طور کلی فضای حیاط خلوت بزرگ‌تر از آن چه که هست نشان داده شود.

در کنار سبک‌های ساده و مینیمال برای این که فضای مورد نظر دچار یکنواختی و بی روحی نشود، بهتر است  از وسایل دکوری و تزئینی مختلف که دارای رنگ‌های متفاوت و شاد هستند، استفاده کنید.

انتخاب سبک در طراحی داخلی حیاط خلوت

انتخاب سبک برای حیاط خلوت بسیار اهمیت دارد زیرا پس از انتخاب سبک مناسب می‌توانید وسایل مورد نیاز حیاط خلوت را بر اساس اصول آن سبک انتخاب کنید. برای مثال در صورتی که قصد دارید برای حیاط خلوت خود سبک روستیک را به کار ببرید، برای طراحی سایر قسمت‌ها بهتر است از المان‌های چوبی استفاده کنید.

استفاده از تاب برای حیاط خلوت

یکی از ایده‌هایی که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از تاب‌های مختلف در فضای حیاط خلوت است، شما می‌توانید تاب‌های مختلف با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا را که در بازار موجود هستند خریداری کنید و آن‌ها را حیاط خلوت خود اضافه کنید.

البته باید گفت که استفاده از تاب برای حیاط خلوت زمانی توصیه می ‌شود که حیاط خلوت شما فضای کافی داشته باشد و دارای مساحت بزرگی باشد در غیر این صورت به کار بردن تاب در فضای حیاط خلوت نه تنها زیبا و کاربردی نیست بلکه فضای مورد نظر را کوچک‌تر و دلگیرتر نشان می‌دهد.

سنگ‌ فرش حیاط خلوت

یکی از ایده‌های پر طرفدار برای زیباتر کردن طراحی داخلی حیاط خلوت، استفاده از انواع سنگ فرش برای فضای حیاط است. سنگ فرش‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در روزهای بارانی و برفی از گل و لای در امان بمانید. سنگ فرش‌هایی که برای حیاط‌ها ساخته شده‌اند دارای طرح ها و نمونه‌های مختلفی می‌باشند که این نمونه‌ها عبارت‌اند از:

 • سنگ فرش‌های بتنی
 • سنک فرش‌های آجری
 • سنگ فرش با استفاده از سنگ ریزه
 • سنگ فرش با استفاده از چوب و سنگ طبیعی
 • سنک فرش سنگ لوح

کاربرد میزها در طراحی داخلی حیاط خلوت

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که آخر هفته‌ها در منزل خود میهمانی برگزار می کنید، می‌توانید برای حیاط خلوت خود یک میز پیک نیز بزرگ همراه با تعدادی نیمکت تهیه کنید تا بتوانید میهمانان خود را دور آن میز جمع کنید و لحظات خوبی را سپری کنید. همچنین می‌توانید این میز را چوب بسازید و یا این که یک میز قدیمی را بازسازی کنید و طراحی‌های جدیدی بر روی آن انجام دهید.

کاربرد میزها در طراحی داخلی حیاط خلوت
طراحی داخلی حیاط خلوت

نتیجه گیری

همان طور که اشاره شد حیاط خلوت یکی از بخش‌های مهم و کاربردی برای هر منزلی است که کمتر کسی به طراحی داخلی آن اهمیت می‌دهد. در طراحی داخلی حیاط خلوت باید از ایده‌های خلاقانه استفاده کرد، ایده‌های ارائه شده در این مطالب تنها بخشی از آن‌ها است که شما می‌توانید برای طراحی حیاط خلوت آن‌ها را به کار بگیرید، به علاوه بهتر است علاوه بر نکات گفته شده در مطالب فوق از ایده‌های خلاقانه دیگری نیز بهره بگیرید. قطعا زمانی که بخواهید حیاط خلوت خود را طراحی کنید، ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای به ذهن شما خطور می‌کند. در صورتی که در این زمینه تخصص و مهاتر کافی ندارید می‌توانید از طراحانی که در این زمینه تجربه کافی دارند، کمک بگیرید.

 

 

 

طراحی داخلی هال پذیرایی

طراحی داخلی هال پذیرایی

پذیرایی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های منزل است و به همین دلیل زیبایی طراحی داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. از آن جایی که پذیرایی بیشتر از سایر قسمت‌های منزل در معرض دید است، طراحان دکوراسیون برای طراحی داخلی هال پذیرایی دقت و حساسیت زیادی به خرج می‌دهند. تفاوتی نمی‌کند که پذیرایی شما فضای کوچک یا بزرگی داشته باشد در هر صورت شما می‌توانید یک طراحی داخلی زیبا را برای آن در نظر بگیرید و از ایده‌های خلاقانه استفاده کنید.

برای دکوراسیون هال پذیرایی شما باید چند نکته اساسی را به یاد داشته باشید،  اول این که فضای پذیرایی باید تقریبا رسمی‌تر از نشیمن باشد زیرا نشیمن فضایی خودمانی‌تر است. در صورتی که بتوانید این دو فضا را با استفاده از عناصر فیزیکی مختلف از هم جدا کنید، توانسته‌اید دو فضای کامل متفاوت داشته باشید. ما در این قصد داریم تا شما را با ایده‌های مختلف برای دکوراسیون هال پذیرایی با اندازه‌های مختلف آشنا کنیم.

 در مورد طراحی داخلی هال پذیرایی

دکوراسیون و طراحی داخلی هال پذیرایی را می‌توانید به شکل‌های مختلف انجام دهید. در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی میکنیم.

دکوراسیون پذیرایی دایره‌ای

یکی از سبک‌هایی که می‌توان برای طراحی داخلی هال پذیرایی اجرا کرد، چیدمان دایر‌ه‌ای می‌باشد که این طراحی نیازمند یک فضای بزرگ و یا متوسط است. در این نوع طراحی داخلی باید مبلمان‌ها را به صورت نیم دایره و یا سه چهارم دایره قرار دهید و حدود یک چهارم فضای خالی را در نظر بگیرید. این فضای خالی معمولا رو به درب و یا به هر شکلی ورودی پذیرایی است.

در صورتی که فضای هال پذیرایی شما بزرگ است، می‌توانید مبلمان‌ها را به صورت یک دایره کامل قرار دهید. زمانی که چیدمان مبلمان‌ها را به صورت دایره‌ای انجام می‌دهید هر کدام از آن‌ها باید با فاصله‌ای مناسب از هم قرار بگیرند به طوری برای رفت و آمد در این بخش مشکلی وجود نداشته باشد.

در این شرایط می‌توانید برای زیباتر کردن محیط از گلدان‌های بزرگ طبیعی و یا مصنوعی، کنسول ، وسایل دکوری و … را در گوشه‌های دیوارها استفاده کنید. همچنین  در چیدمان مبلمان‌ها به صورت  دایره‌ای استفاده از آینه کاری می‌تواند ترکیب بسیار زیبایی را به وجود آورد، در فضاهای محدود به کار بردن آینه‌ها می‌تواند فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. پشنهاد ما به شما این است که اگر فضای پذیرایی شما بزرگ است از چیدمان دایره‌ای برای طراحی داخلی هال پذیرایی استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

اگر فضای پذیرایی شما به شکل مستطیل است با توجه به این فضای شما بزرگ و یا کوچک باشد، می توان از ایده‌های مختلف برای طراحی داخلی آن استفاده کرد.

اگر فضای پذیرایی شما کوچک است بهترین طراحی داخلی برای آن این است که مبلمان‌ها را به صورت ال شکل قرار دهید به طوری که طول آن‌ها در راستای  طول پذیرایی باشد. در صورتی که طول ال را به دیوار طولی هال پذیرایی بچسبانید، فضای جلوی آن بازتر خواهد بود و در نهایت می‌تواند بهترین استفاده را از فضا داشته باشید. اگر بخواهید مبلمان ال را در میان سالن پذیرایی قرار دهید، فضای شما بیشتر از حد معمول کوچک‌تر به نظر می‌رسد و رفت و آمد افراد را با مشکل رو به رو می‌کند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر فضای پذیرایی شما بسیار کوچک است، استفاده از مبلمان‌ها به صورت ال و نیمه ال برای شما محدودیت فضا را به وجود می‌آورد، برای حل این مشکل بهتر است برای این فضا از یک کاناپه تک و یا دو و سه عدد مبل تک استفاده نمایید. چیدمان ال شکل را در  هر هال پذیرایی نمی‌توانید به کار ببرید؛ زیرا اتاق‌های پذیرایی به شکل‌های مختلفی از جمله ال، مربع، مستطیل ساخته می‌شود، برای مثال برای پذیرایی‌هایی که بسیار طولانی و دراز هستند، استفاده از چیدمان ال شکل کار دشواری است.

طراحی داخلی پذیرایی
طراحی داخلی هال پذیرایی

طراحی داخلی هال پذیرایی بزرگ

در صورتی که فضای هال پذیرایی بزرگی داشته باشید به راحتی می‌توانید انواع دکوراسیون‌ها و ایده‌های متنوع را به کار ببرید. این فضا به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از دو ست مبلمان راحتی و استیل بهره ببرید. در این شرایط باید مبلمان‌های استیل شیک را در بالاترین قسمت هال پذیرایی قرار دهید و با رعایت فاصله‌ای مناسب در بخش دیگر مبلمان‌های راحتی را قرار دهید. همچنین می‌توانید فضای چنین پذیرایی‌هایی را با کاناپه‌های جداگانه نیز پر کنید و در کنار آن‌ها آباژورهای ایستاده را قرار دهید.

در این فضا شما می‌توانید سرویس ناهار خوری را نیز در نظر بگیرید، برای انتخاب سرویس میز ناهار خوری سعی کنید، سرویسی را انتخاب کنید که با مبلمان‌های استیل شما همخوانی داشته بانشند و آن‌ها را زاویه قائمه با مبل‌ها قرار دهید. به طور کلی طراحی داخلی هال پذیرایی‌هایی که فضای بزرگی دارند، بسیار راحت است و انتخاب‌های متعددی را پیش روی شما قرار می دهد.

طراحی داخلی هال پذیرایی کوچک

اگر هال پذیرایی شما فضای کافی ندارد و دارای متراژ کوچکی است، باید برای انتخاب مبلمان، باید مبلمان‌هایی را انتخاب کنید که بسیار ظریف باشند تا بتوانید بهترین استفاده را از فضا داشته باشید. یکی از ایده‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید این است که تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید و با استفاده از میز تلویزیون بخش از فضای خود را اشغال نکنید. همچنین در این شرایط به هیچ عنوان میز ناهار خوری را در فضای پذیرایی قرار ندهید و تنها می‌توانید از صندلی‌های کانتر استفاده کنید.

توصیه می‌شود که در پذیرایی‌های کوچک از قرار دادن وسایل دکوری بزرگ و ویترین‌های عریض خودداری کنید و فضا را تنها با استفاده از آپاژورها یا دکورهای دیواری تزئین کنید. در صورتی که به دکورها و کمدهای ویترین دار علاقه مند هستید، از انواع دیواری آن‌ها استفاده کنید تا فضای کمی را اشغال کنند.

طراحی داخلی هال پذیرایی مدرن

برای این که در منزل و در پذیرایی خود یک فضای مدرن را ایجاد کنید اولین مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، رنگ‌ها است. برای طراحی داخلی هال پذیرایی مدرن باید رنگ بیس را یک رنگ خنثی در نظر بگیرید و در برای قسمت‌های مختلف از اکسسوری‌های تیره‌تر استفاده کنید و همچنین سعی کنید تجهیزات زاویه دار مانند مبلمان‌های مربعی را به کار ببرید.

در طراحی مدرن به میزان اکسسوری‌هایی که برای فضا استفاده می‌کنید، دقت کنید، به عنوان مثال نباید چندین کتاب و شمع را تنها در یک نقطه از پذیرایی قرار دهید. اگر می‌خواهید طراحی داخلی هال پذیرایی شما یک فضای آرام را برای شما به وجود آورد برای انتخاب رنگ مبل، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ زمینه همخوانی داشته باشند.

طراحی داخلی هال پذیرایی بزرگنتیجه گیری

ایده‌های زیادی برای طراحی داخلی هال پذیرایی وجود دارد و این ایده‌ها بسیار متنوع می‌باشند و شما باید با توجه به فضای مورد نظر خود، سلیقه، بودجه و سایر موارد مناسب‌ترین آن ‌ها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیزی در مورد سبک‌های مختلف دکوراسیون برای هال پذیرایی اطلاعات لازم را کسب کنید تا بدانید چه سبکی برای فضای مورد نظر شما مناسب است. در  صورتی که در این زمینه تخصصی ندارید می‌توانید از طراحان داخلی حرفه ای که تجربه کافی دارند، کمک بگیرید و این کار را به آن‌ها بسپارید تا زیباترین طراحی داخلی را به شما تحویل دهند. ما در این مقاله تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات طراحی داخلی پذیرایی را به شما معرفی کنیم، امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

طراحی داخلی هال

طراحی داخلی هال

مهمانی‌های خانوادگی معمولا در هال برگزار می‌شوند و اعضای خانواده و مهمانان در این قسمت دورهم جمع می‌شوند و به غیر از زمان خواب تقریبا افراد بخش زیادی از زمان خود را در  هال  سپری  می‌کنند. هال منزل شما باید یک طراحی خلاقانه و جذاب داشته  باشد و بتواند آرامشی را برای  شما و اعضای خانواده‌تان فراهم کند. به همین علت ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات مهم  در خصوص  طراحی  داخلی هال آشنا کنیم.

نکات مهم در طراحی داخلی  هال

همان  طور که اشاره کردیم طراحی هال باید خلاقانه و زیبا باشد، سعی کنید برای این قسمت از منزل یک طراحی و سبک مشخص  را در نظر بگیرید و آن را پیاده سازی کنید تا یک طراحی جذاب داشته باشید. از جمله نکات مهمی که باید  در طراحی داخلی برای هال در نظر داشته باشید عبارت است از:

 • نور پردازی اصولی و مناسب
 • انتخاب رنگ‌های مناسب با سبک دکوراسیون
 • چیدمان وسایل به صورت متنوع
 • مبلمان کاربردی و زیبا متناسب با فضای مورد نظر
 • استفاده از المان‌های دکوراتیو

پس به طور کلی باید این گونه بیان کرد عواملی که به زیبایی هال شما کمک می‌کنند نور، رنگ، چیدمان، مبل‌ها، تلویزیون، عناصر زیبایی و غیره هستند. در ادامه هر کدام از این پارامترها را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

نور پردازی مناسب

حتی اگر هال شما به گونه‌ای قرار گرفته است که در طول روز از نور طبیعی به مقدار لازم بهره می‌برید، باید از نورپردازی مناسب برای شب‌ها استفاده کنید، این نورها باید به گونه‌ای طراحی شده باشند تا بتوانند نور فضای مورد نظر را در هر شرایطی تامین کنند. برای اجرای نورپردازی برای هال باید از متخصصان و افرادی که در این زمینه مهارت کافی دارند، کمک بگیرید تا آن بتوانند نور محل مورد نظر را به گونه‌ای اجرا کنند که با کاربری فضا و سبک دکوراسیون داخلی همخوانی و تناسب داشته باشد.

تناسب رنگ در طراحی داخلی هال

تاثیر رنگ‌های موجود در فضا بر ارامش و روان افراد موضوی انکار ناپذیر است، با این که به کار بردن رنگ‌ها در فضاهای مختلف به دلیل پیروی از یک سبک مشخص  است اما می‌تواند نشان دهنده شخصیت افراد و سلیقه آن‌ها باشد. انتخاب رنگ برای طراحی داخلی هال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای طراحی دکوراسیون‌های داخلی از انواع رنگ های آکرالیک و روغنی و پلی اورتان استفاده می‌شود اما انتخاب هر کدام از این رنگ‌ها به عوامل مختلفی مانند رطوبت فضا، کاربری فضا، تابش نور آفتاب و … بستگی دارد.

مهم‌ترین عاملی برای انتخاب  رنگ مورد استفاده در دکوراسیون‌ داخلی، سلیقه مخاطب است. طراحی که انتخاب می‌کنید باید توانایی این را داشته باشد تا بتواند رنگ مورد نظر مخاطب را به خوبی با سایر  رنگ‌ها ترکیب کند و یک هماهنگی بی نظیر را ایجاد کند.  استفاده از رنگ‌های سرد و گرم، تیره و روشن به صورت  همزمان برای  طراحی داخلی هال احساس آرامش خاصی را به افراد منتقل می‌کند، به علاوه رنگ‌ها حتی در  بزرگ و کوچک نشان دادن فضا  نیز تاثیر دارند.

دکوراسیون هال
طراحی داخلی هال

چیدمان مبلمان  و تجهیزات

نحوه چیدمان مبلمان  در  طراحی داخلی نشیمن یا هال به پارامترهای مختلفی از جمله مشخصه های فضا، نور پردازی و … بستگی دارد. اگر قبل از این که تاسیسات برقی را انجام دهید، نحوه چیدمان مبلمان‌های خود را انتخاب کرده‌اید، به راحتی می‌توانید تنوع زیادی را برای چیدمان مبل‌ها به کار ببرید. برای این که بتوانید چیدمان مبل‌های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و با مشکلات از جمله کمبود جا مواجه نشوید، بهتر است مبلمان‌هایی را خریداری کنید که متناسب با فضای منزل شما باشد. به عنوان مثال اگر هال شما متراژ کمی دارد استفاده از مبلمان‌های ۹ نفره و چیدمان آن ها موجب می‌شود تا در رفت و آمد افراد اخلال ایجاد شود و بخش زیادی از فضا اشغال می‌شود.

انتخاب نوع مبلمان

انتخاب نوع مبلمان‌ها به سلیقه مخاطب بستگی دارد. امروزه مبلمان‌های زیادی با طرح‌های مدرن و کلاسیک و رنگ‌ها و شکل‌های متنوع در بازار موجود هستند و این تنوع بالا به مخاطب این امکان را می‌دهد تا انتخاب‌های زیادی پیش رو داشته باشد  و با توجه به فضای منزل خود، سبک دکوراسیون به کار رفته برای آن و سلیقه خود بهترین  نوع آن را انتخاب کند.

مبلمان‌های منزل باید به گونه‌ای باشند که با مشخصات فردی مخاطب و اعضای خانواده او مانند قد، وزن و نوع استفاده از آن همخوانی داشته باشد. همان طور که اشاره شد نوع مبلمان‌ها باید با سبک دکوراسیون فضا هماهنگی داشته باشد و علاوه بر کارایی و راحتی، زیبایی را نیز به دنبال داشته باشد.

تلویزیون در طراحی داخلی هال

در گذشته برخی از منازل اگر هال را به صورت رسمی و برای پذیرایی از مهمان انتخاب می‌کردند، تلویزیون در برای این فضا در نظر نمی‌گرفتند اما با گذشت زمان و پر کاربرد شدن تلویزیون، این وسیله به یک ابزار جدانشدنی از دکوراسیون‌های داخلی تبدیل شده است. خود تلویزیون، چیدمان اطراف آن نظیر میز و دکور و ابعاد آن همگی باید بر اساس فضا و دکوراسیون منزل انتخاب شوند. نصب تلویزیون در یک محل به عواملی مانند نور پردازی، نزدیکی به تاسیسات برقی و ابعاد آن بستگی دارد.

در برخی موارد برای این که تلویزیون‌ها بخشی از فضای  هال را اشغال نکنند، آن ها را بر روی دیوار نصب می‌کنند در این صورت دیگر نیازی نیست که میز تلویزیون نیز تهیه کنید تا بخش دیگری از فضا را اشغال کند. امروزه در انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی از این ایده جذاب و کاربردی استفاده می‌کنند تا علاوه بر صرفه جویی در استفاده از فضا، زیبایی خاصی را فضای مورد نظر اضافه کند.

نکات مهم در طراحی داخلی هال
طراحی داخلی هال

المان‌های دکوراتیو

همان طور که می‌دانید هال یا نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر منزلی است پس تمامی اجزای مورد استفاده در آن و به طور کلی طراحی داخلی هال از اهمیت بالایی برخوردار است. تجهیزاتی که در فضای هال مانند ساعت، تابلوها، مجسمه، خطاطی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند در آرامش و زیبایی منزل تاثیر زیادی داشته باشند. هر کدام از این تجهیزات شخصیت مربوط به خود را به این فضا اضافه می کند.

شما می‌توانید گوناگونی سلیقه‌های مختلف را در انتخاب هر کدام از این اجزا برای منزل آن‌ها مشاهده کنید، کاربران با توجه به عوامل مختلفی این تجهیزات را به طراحی داخلی هال خود اضافه می‌کنند و باید اندازه آ‌ن‌ها، نوع المان‌های دکوراتیو و تعداد آن ها در آخرین مرحله از اجرای طراحی داخلی مشخص کنید. برای به کار بردن المان‌های مختلف جهت زیباتر کردن فضای منزل باید تناسب را رعایت کنید، قرار دادن بیش از حد این المان‌ها در هال نه تنها زیبایی را به همراه ندارد بلکه موجب شلوغی و بهم ریختگی فضا می‌شود. نکته نهایی این که سعی کنید تمامی این المان‌ها را با توجه به سبک دکوراسیون و رنگ‌های به کار رفته در آن انتخاب کنید تا یک هماهنگی بی نظیر در فضا ی منزل به وجود آید.

نتیجه گیری

همان طور که متوجه شدید هال یک بخش مهمی از منزل است که اعضای خانواده در آن دور هم جمع می‌شوند  و حتی مهمانی‌ های خانوادگی را برگزار می‌کنند. از آن جایی که ایت بخش بیشتر از سایر قسمت‌ها در معرض دید است و توجه هر فردی را جلب می‌کند‌ بنابراین طراحی داخلی هال باید بسیار ز یبا و کاربردی باشد. ما در این مقاله نکات مهم طراحی هال را برای شما ذکر کردیم تا با به کار بردن نکات گفته شده بتوانید یک طراحی داخلی جذاب داشته باشید.

 

 

ویژگی های یک فضای مردانه و نحوه دکوراسیون آن

ویژگی های یک فضای مردانه و نحوه دکوراسیون آن

ساده و مینیمالیست صفاتی هستند که اغلب برای توصیف فضای مردانه استفاده می‌شوند. با این حال، مردان نیز حق دارند از دکوری دوستانه، گرم و ظریف لذت ببرند و در عین حال به شخصیت خود وفادار بمانند. برای این منظور، در اینجا نحوه طراحی و دکوراسیون فضای  مردانه رابا حفظ ویژگی‌های آن بیان می‌کنیم.

ویژگی‌های دکوراسیون مردانه

یک دکور مردانه در عین کاربردی بپدن، مینیمال ، شیک و منحصر به فرد است .  جزییات خاص در دکوراسیون مردانه همه را شگفت‌زده می‌کند.

اما دکوراسیون مردانه فراتر از جزییات اغلب دارای  مواد اولیه مانند چوب یا فلز است که در دکوراسیون سبک صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ‌های خنثی یا عمیقی نیز مانند قهوه‌ای، سیاه، خاکستری یا سبز تیره نیز مختص دکوراسیون مردانه وجود دارد.  در دکوراسیون مردانه حتی مبلمانی که از سبک‌های مختلف به عاریت گرفته شده‌اند، نیز کاربرد دارد.

بنابراین، در یک دکور مردانه، می‌توانیم مبلمانی به سبک صنعتی، مانند بوفه‌های صنعتی را به کار ببریم. وسایل ضروری در دکوراسیونی با این سبک، یک لامپ آویز ساده، یک مبلمان راحتی در فضای داخلی است. حتی می‌توان  سبک‌‌های کلاسیک را نیز در دکوراسیون مردانه مشاهده کرد.

 

 قطعات کلیدی دکوراسیون مردانه

قطعات کلیدی زیادی وجود دارند که می‌توانند یک دکور مردانه را ایجاد کنند، از مبل یا صندلی راحتی اتاق نشیمن شروع می‌شود که در حالت ایده آل از چرم روکش دارخواهد بود.

سپس عناصر مبلمانی روی کار می‌آیند که در اطراف آن قرار می‌گیرند، مانند یک بوفه ویترین یا کمد برای نمایش اشیاء منحصر به فرد مانند اشیا کلکسیونی یا کتابخانه المان‌های تکمیل کننده دکوراسیون مردانه هستند.

میز ناهار‌خوری را در دکوراسیون مردانه فراموش نکنید.  برای فضای ناهار‌خوری، یک میز با رویه چوبی و یک پایه فلزی می‌تواند شخصیت مردانه را تقویت کند و در عین حال یک سبک صنعتی را به همراه داشته باشد. برای کسانی که دوست دارند فضایی دوستانه و صمیمی داشته باشند، مدل هایی از میزهای سفید، خاکستری یا قهوه‌‌ای سبک مدرن را متناسب با دکوراسیون خود انتخاب کنند.

 

 قطعات کلیدی دکوراسیون مردانهدر دکوراسیون مردانه رنگ‌های گرم را انتخاب کنید

در دنیای دکوراسیون، متانت مردانه اغلب با انتخاب رنگ‌های کسل کننده، خنثی و گاهی سرد بیان می‌شود. شما می‌توانید در این سنت سبک بمانید و سایه‌های خاکستری روشن و سفید را نیز اضافه کنید. اینها چند ایده دکور مردانه هستند که برای همه سبک‌ها مناسب است.

استفاده از رنگ مشکی نیز یک گزینه بسیار محبوب در دنیای تزئینی مردانه است. این یک رنگ نسبتاً همه کاره است زیرا به خوبی با دیوارها، مبلمان و لوازم تزئینی فضای شما ترکیب می‌شود. اما این وفاداری به قرارداد‌ها، دیگر ویژگی‌های فطرت انسان  که عبارتند از: پویایی، اخلاق ورزشی، شادابی و غیره را از بین می‌برد. خوشبختانه می‌توانید این جنبه‌ها را با رنگ‌های مختلف بیان کنید.

بنابراین، رنگ‌های آبی شدید این امکان را ایجاد می‌کند که هم فضای داخلی درخشان و هم آرامش بخش را تشکیل دهد. آبی لاجوردی، آبی کاربنی  در تضاد با سفید، فضایی پویا و بسیار زیبا ایجاد می‌کند. رنگ سبز جنگلی به ایجاد دکور طبیعی و گیاهی خاص شخصیت ماجراجویانه جنس مذکر کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید به سمت سایه‌های پررنگ‌تر مانند زرد خردلی یا رنگ‌های حساس‌تر مانند قرمز حرکت کنید.

 

در دکوراسیون مردانه از مواد خام و طبیعی استفاده کنید

ترکیب فلز و چوب یک کلاسیک عالی در طراحی داخلی فضای مردانه است. برای سرزندگی بیشتر، ‌دیوار‌های بتنی یا آجری را در این زیستگاه ادغام کنید. برای ایجاد دکوری گرم، کفپوش پارکت و چوب طبیعی را انتخاب کنید.

تا آنجا که به مبلمان مربوکنید‌شود، مبلمانی که مد دوره خاصی نیست ، راحت و کاربردی را انتخاب کنید. مبل‌های بزرگ را برای عصرانه با دوستان و همچنین قفسه‌های چوبی و فلزی نصب کنید.

در دکوراسیون مردانه از مواد خام و طبیعی استفاده کنیدطراحی داخلی دکوراسیون مردانه را با لوازم جانبی شخصی  کنید

برای اینکه دکوراسیون شما شبیه هیچ فضای داخلی فرد دیگری نباشد، باید آن را با لوازم جانبی شخصی سازی کنید. اگر به ریزه کاری‌ها، کوسن‌ها و پرده‌ها علاقه دارید، این عناصر مختلف جلوه زیبایی اتاق شما را افزایش می‌دهند. می‌توانید بخشی از دیوار خود را با کاغذ دیواری تزئین کنید. وسایل روشنایی با ابهت را انتخاب کنید، اما نور ملایمی را به نمایش می گذارند که باعث دلنشین شدن فضا می‌شود.

 

عناصر تزئینی  را در دکوراسیون مردانه ادغام کنید

بسیاری از مردان یک کارگاه کوچک نجاری یا حداقل چند تا میخ و چکش در جعبه ابزار خود دارند. اگر بلدید که چگونه با این عناصر کار کنید، می توانید عناصر تزئینی که فقط مختص شماست را در دکوراسیون خود ادغام کنید. بنابراین، شما می‌توانید یک جعبه قدیمی را به یک صندلی یا مبلمان اداری تبدیل کنید. با یک پله قدیمی، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی برای کتاب‌ها و اسناد گرانبهای خود ایجاد کنید.

 

چه به هنر علاقه داشته باشید چه دویت‌دار هنرنباشید، مهم است که تابلو‌های نقاشی انتخابی خود را بالای مبل خود داشته باشید. این مجموعه پالت رنگ اتاق شما را غنی می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید یک دیوار قاب برای نمایش آثار مختلف خود ایجاد کنید. کل باید یک شکل هندسی ایجاد کند. قاب‌های خود را به شکل لوزی یا شکل‌های مستطیلی بچینید. بنابراین می‌توانید با تغییر پوستر‌ها، نقاشی‌ها و عکس‌ها به دلخواه دکوراسیونی پویا داشته باشید. برای نشان دادن پیچیدگی، آثار هنری (نقاشی و مجسمه) را در اتاق خود قرار دهید.

 

آزادانه دکوراسیون را ایجاد کنید

دکوراسیون یک فضا بیش از هر چیز بازتاب ساکن اصلی آن است. به همین دلیل مهم است که فضایی را مطابق میل خود بچینید و آن را مال خود کنید تا راحت و در خانه باشید. بنابراین، با میزهای کلاسیک، سنگ مرمر سیاه و خاکستری،  چرم قهوه‌ای و چوب در دکوراسیون مردانه محدود نشوید. به عنوان مثال، اگر ذاتاً برون‌گراتر هستید، از رنگ‌های پویا‌تر استفاده کنید.

 

آزادانه دکوراسیون را ایجاد کنید