طراحی دکوراسیون داخلی منزل | هالی سارن

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از مواردی هست که امروزه به آن توجه خاصی می شود.خانه و کاشانه یکی از نیاز‌های اصلی موجودات زنده است، اولین خانه‌ای که بشر برای سکونت انتخاب کرد غار‌ها و شکاف‌های ایجاد شده در دل کوه بود. ذوق هنری و خلاقیت یک استعداد فطری در انسان هاست، در عصر حجر نگاره‌های مختلفی توسط افراد بر روی دیواره غار هکاکی شده است، این نگاره‌ها باعث زیباتر شدن محیط داخلی غار شده و دکوراسیون داخلی با این اقدام انسان‌های اولیه متولد شده است. دکوراسیون داخلی ناشی ترکیبی از هنر و خلاقیت بوده که سبب تمایز کاشانه بشر از لانه حیوانات شده است. در این مقاله دکوراسیون داخلی را بررسی خواهیم کرد.

منظور از دکوراسیون داخلی چیست

در هر خانه ای صد ها وسیله و ابزار وجود داشته که دارای ماهیت‌های مختلفی هستند. بعضی از آن ها تنها جنبه رفاهی داشته و برای تامین نیاز خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بعضی دیگر تنها یک کالای تزئینی و دکوراتیو به حساب آمده و هدف از خرید و نصب آن‌ها افزایش زیبایی داخل ساختمان است. دکوراسیون داخلی یک الگو و فریم خاص بوده که تعیین می‌کند، کالا‌های موجود در خانه در چه مکانی نصب شوند، چیدمان آن‌ها کنار هم، رنگ و اندازه کالاها چگونه باشد. با وجود دکوراسیون داخلی می‌توان تمام نامرتبی‌ها‌ و به هم ریختگی ایجاد شده درون ساختمان کاملا از بین برد و یک محیط زیبا، منظم و در عین حال سرشار از انرژی را دریافت کرد.

بهترین دکوراسیون داخلی

اگر خواهان یک دکوراسیون عالی وهمه چی تمام هستید، بایستی نکات خاصی را حین اجرا دکوراسیون داخلی اجرا کنید. بهترین دکوراسیون داخلی شامل ویژگی‌های زیر می‌باشد:

  • دکوراسیون داخلی بایستی از مد روز پیروی کند و به راحتی با دکوراتیو‌های دنیای امروز هماهنگ شود.
  • افراط و تفریط در دکوراسیون داخلی جای ندارد، زیاده روی در استفاده از دکوراتیو‌ها و یا عملکرد معکوس از زیبایی و تاثیرگذاری دکوراسیون داخلی خواهد کاست.
  • چیدمان وسایل به نحوی انجام خواهد شد که فضای داخلی ساختمان دچار محدودیت نشود.
  • دکوراسیون داخلی دارای یک الگوی خاص نیست، در هر خانه، دکوراسیون داخلی بایستی متناسب با فضا، طراحی داخلی و موقعیت جغرافیایی اجرا شود. شاید دکوراسیون داخلی ساختمانی بسیار جذاب باشد، اما زمانی که از همین دکوراسیون برای خانه دیگری استفاده می‌شود، نه تنها زیبا و جذاب نبوده، بلکه بسیار زننده خواهد بود. از این رو هر خانه‌ای دارای یک دکوراسیون منحصر به فرد می‌باشد.
  • برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی بایستی از افراد متخصص و توانمند استفاده کرد.
  • از لحاظ فنگ شویی چیدمان باید به نحوی انجام شود، که انرژی منفی از خانه زدوده شده و انرژی مثبت جایگزن آن‌ها شده باشد.
  • طیف رنگ بکار رفته در دکوراسیون داخلی نباید زننده و آزار دهنده باشد.
  • عوامل تنش زا و زیاد کننده استرس باید کاملا از فضای داخلی حذف شوند. مد گرایی افراطی در دکورسیون داخلی نه تنها سبب صرف هزینه‌های گزافی خواهد شد، بلکه پس از چند مدت با روی کار آمدن مد جدید کاملا قدیمی شده و منسوخ خواهد شد. از این رو توصیه شده به جای مدگرایی افراطی و به روز کردن دکوراسیون داخلی پس از هر بار تغییر مد به سراغ دکوراسیون کلاسیک برویم، چرا که این دکور نه تنها جذاب و جدید است، بلکه قدیمی نیز نشده و نیاز به تغییر آن‌ها در بازه کوتاه مدت نخواهد بود.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1453975735934{padding-top: 90px !important;padding-bottom: 30px !important;}”][vc_column][services number=”-1″ style=”imagebelow” services_columns=”4″ btntext=”ادامه مطلب”][/vc_column][/vc_row]