لیست کار های بازسازی

لیست کار های بازسازی

بازسازی ساختمان شامل امور مختلفی است. برای این که بازسازی ساختمان تان از هر نظر عالی و شگفت انگیز باشد؛ بایستی کار ها را با رعایت کوچک ترین اصول و قواعد انجام دهید.

بازسازی‌ساختمانی منحصربه‌فرد و زیبا است‌که کارها به‌بهترین‌شکل و پیرو قوانین انجام شده‌باشند. در ادامه به‌صورت مفصل در رابطه بالیست امور بازسازی ساختمان‌ها توضیح داده‌شده‌است؛ درصورت تمایل به‌کسب اطلاعات بیشتر با هالی سارن همراه شوید.

بازسازی ساختمان چیست؟

به کار هایی که سبب تعمیر ساختمان می شود، بازسازی می گویند. شما می توانید با بهره گیری از بازسازی تمامی عیوب ساختمان تان را از بین ببرید و بهترین سازه ها را جایگزین این عیوب کنید.
بازسازی ساختمان کار سخت و مشکلی می باشد؛ زیرا بایستی برخی از ابزار آلات ساختمان هم چون لوله، کف پوش و… را تعویض کنید. هم چنین در برخی از مواقع برای این که تغییری در فنگ شویی ساختمان به وجود بیاورید؛ مجبورید، اسکلت داخلی ساختمان را تغییر دهید‌.

فرآیند بازسازی، باید در تمام ساختمان ها انجام شود؛ چرا که ساختمان ها پس از گذر زمان طولانی‌ای در اثر عوامل جوی هم چون سرما، رطوبت و نور خورشید دچار فرسایش می شوند. برای این که از آسیب های جدی به بافت ساختمان جلوگیری شود؛ انجام امور بازسازی بهترین راهکار می‌باشد.

 

بازسازی ساختمان چیست؟بازسازی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی ساختمان ها کاری پیچیده و زمان بر می باشد. برای این که در هزینه و وقت شما صرفه جویی شود؛ بایستی اول برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی درست و مناسب به بازسازی ساختمان شما جهت می دهد؛ بنابراین باعث شده روند کار با بالاترین سرعت و کیفیت پیش برود.

بیشتر بخوانیم  مزیت های بازسازی ساختمان کدامند

تمامی دیزاینر ها بزرگ معتقدند بازسازی به روش اتاق به اتاق مناسب نیست؛ زیرا باعث محدود شدن تصمیمات می شود. اگر خواستار یک بازسازی زیبا و چشمگیر هستید، بهتر است؛ در مرحله اول تمامی متریال و ابزار آلات مورد نیاز دیزاینر ها را فراهم کنید.

نبود کمبود، باعث به وجود آمدن خلاقیت بیشتر می شود؛ لذا موجب شده دیزاینر بدون نگرانی از کمبود مواد، زیبا ترین شاهکار های هنری را در ساختمان شما اجرا سازد.

البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید؛ که برای تغییر شکل برخی از قسمت های ساختمان باید حتما مجوز داشته باشید؛ بنابراین قبل از تغییر کاربری اموری همچون سیستم لوله کشی گاز از سازمان مربوطه مجوز لازم را بگیرید، تا پس از بازسازی، مشکلی برای تان به وجود نیاید.

بازسازی ساختمان، قواعدی دارد‌. رعایت هر کدام از قواعد الزامی و ضروری می باشد؛ چرا که طریقه انجام درست امور بازسازی را بازگو می‌کنند. به همین دلیل نادیده گرفتن آن ها اشتباه است. امروزه بازسازی ساختمان با برنامه ریزی و برآورد هزینه ها آغاز می شود؛ تا پس از پایان کار، هر دو سر داد و ستد خوشحال و راضی باشند.

بازسازی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟گام اول در بازسازی ساختمان ها

برای این که خرابی های ساختمان کاملا از بین برود و شما تا سال های متمادی، دیگر به خاطر این آسیب ها رنج نبرید؛ باید ابتدا فرآیند تخریب را در ساختمان اجرا سازید.

فرآیند تخریب ساختمان را از کجا شروع کنیم؟بهتر است؛ بازسازی را با تخریب خرابی های ساختمان شروع کنید. به طور مثال اگر لوله های ساختمان شما نشتی می دهد؛ یا دچار زنگ زدگی شده باید حتما تعویض شوند، زیرا باعث ایجاد لک و سوراخ شدن بافت دیوار ها می شوند.

بیشتر بخوانیم  سوالات متداول درباره بازسازی ساختمان

اگر خرابی ها رفع شوند؛ از حجم کار ها کاسته می شود. بنابراین دیزاینر ها وقت بیشتری برای انجام امور دیگر دارند. علاوه بر تخریب خرابی ها شما می توانید برای ایجاد فضای بیشتر برخی از قسمت های ساختمان را تخریب کنید؛ فرقی نمی کند، دیوار یا ستون باشد.

فرآیند تخریب شاید دارای بار منفی باشد؛ اما در ساختمان ها سبب افزایش زیبایی می شود. به همین دلیل به راحتی از این مرحله  رد نشوید؛ با بهره گیری از فرآیند تخریب می توانید فنگ شویی ساختمان تان را بهبود ببخشید.

گام اول در بازسازی ساختمان هاگام دوم( تعمیر ساختمان)

پس از تخریب خرابی و تغییر ساختار ساختمان، حال بایستی به تعمیر آن بپردازید. برای تعمیر ساختمان از محصولات بروز و نوین بهره بگیرید؛ زیرا بازدهی آن ها بهتر از محصولات قدیمی می باشد.

تعمیراتی که در ساختمان انجام می شود؛ شامل امور ذیل است:

  • تغییر کاربری لوله های آب، فاضلاب و گاز:

لوله های آب، فاضلاب و گاز بایستی در مکانی مناسب قرار گیرند. به طورمثال اگرلوله‌های فاضلاب درموقعیت مکانی اشتباه نصب شوند؛ باعث شده تهویه هوای ساختمان به‌خوبی انجام نگیرد و در نتیجه بوی بدی درمحیط ساختمان، استنشاق شود.

  • قوی کردن کابل های برق، شبکه:

به دلیل این که در ساختمان ها ابزار آلات الکترونیکی متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بایستی حتما جریانی قوی در‌سیستم برق وشبکه ساختمان موجود باشد؛ تا ازسوخته شدن موتور دستگاه ها جلوگیری شود.

  • تعمیر در و سر تیر:

اگر، در ورودی یا اتاق ها کدر شده اند و نیاز به تعمیر دارند؛ حتما به تعمیرات آن‌ها نیز اهمیت‌دهید؛ تا بازسازی ساختمان تان بی نقص باشد.

بیشتر بخوانیم  بازسازی آشپزخانه

گام سوم( گچ کاری و کاشی کاری ساختمان)

گچ‌کاری و کاشی کاری ساختمان، زیبا ترین بخش بازسازی می باشد؛ زیرا باعث‌شده پوششی بر روی مصالح ساختمانی قرارگیرد.  گچ کاری ساختمان، یکی از فرهنگ‌های اصیل ایرانی می‌باشد؛ از قدیم ایام در زیبا سازی ساختمان‌ها از این روش بهره‌گرفته‌اند.

کاشی کاری و گچ کاری‌های امروزی بسیار زیبا هستند؛ چرا که با بهره‌گیری از متدهای روز دنیا در ساختمان اجرا می‌شوند. آخرین مرحله بازسازی نیز مربوط به خرید لامپ، کلید و پریز، شیر آلات و… می‌باشد.

گام سوم( گچ کاری و کاشی کاری ساختمان)
بازسازی ساختمان
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *