عمده هزینه بازسازی ساختمان مربوط به کدام قسمت است؟

عمده هزینه بازسازی ساختمان مربوط به کدام قسمت است؟

اگر یک ساختمان قدیمی نیاز به تعمیرات اساسی دارد، همیشه باید با دقت محاسبه کنید – یک خانه قدیمی می تواند در هنگام بازسازی تبدیل به یک تله هزینه واقعی شود. اما همیشه نباید اینطور باشد. پس پیش از شروع کار تمام هزینه ها را به دقت بررسی کنید.

 

 آیا ساختمان‌های قدیمی ارزش بازسازی دارند؟

این همیشه بستگی به این دارد که از کدام طرف به آن نگاه کنید. هر کسی که قبلاً صاحب یک ساختمان قدیمی است و عاشقانه از آن مراقبت می کند می تواند به تدریج آن را بارها و بارها مدرن کند. در این حالت، هزینه های متحمل شده در دوره های زمانی بسیار طولانی تقسیم می شود

.از سوی دیگر، هرکسی که خانه ای قدیمی‌را به دلیل قیمت‌پایین خریداری می‌کند و سپس باهزینه‌های بازسازی جامع ساختمان قدیمی مواجه می شود، در بیشتر موارد به خود ضرر می رساند. در اینجا می توان هزینه های بسیار بالایی را متحمل شد و تله های هزینه های برنامه ریزی نشده نیز ممکن است ایجاد شود.

 آیا ساختمان های قدیمی ارزش بازسازی دارند؟ به طور کلی هزینه بازسازی ساختمان قدیمی چقدر است؟

یک بازسازی کامل می تواند تا ۵۰٪ از ارزش خانه هزینه داشته باشد

به طور کلی نمی توان گفت. بسته به اینکه کدام مناطق باید بازسازی شوند و از چه چیزی برای بازسازی استفاده می کنید، هزینه ها می تواند بسیار متفاوت باشد.

بیشتر بخوانیم  کمد دیواری اتاق خواب 12 متری

برای کسانی که در شرف خرید خانه هستند، برآوردهای تقریبی از هزینه های نوسازی که متحمل خواهند شد وجود دارد: حدود ۴۰٪ قیمت خرید برای یک ساختمان با  حدود بیست سال ، و بیش از ۵۰٪ تا ۶۰٪ قیمت خرید برای یک ساختمانبا بیش از بیست سال قدمت می باشد.

بازسازی ساختمان برای کسانی که مالک خانه هستند، هزینه ها بهتر تقسیم می شوند زیرا در مدت زمان طولانی تری پرداخت می شوند یا قبلاً بخشی از آنها پرداخت شده است.

البته، اینها فقط نشانه های بسیار ابتدایی و کلی هستند که به ندرت کسی می تواند با آنها کاری انجام دهد. شما همیشه باید وضعیت خانه را از نزدیک بررسی کنید و در جایی که واقعاً لازم است، بهبودهای مقرون به صرفه انجام دهید.

 به طور کلی هزینه بازسازی ساختمان قدیمی چقدر است؟ 

هزینه های بازسازی ساختمان قدیمی به چه عواملی بستگی دارد؟

آنچه در درجه اول قیمت را تعیین می کند، کدام کار بازسازی ضروری تر از سایر عناصر  است. این میتواند شامل  یکی ازموارد زیر باشد:

 

۱.پوشش مجدد سقف

۲.عایق بندی سقف

۳.نوسازی و آب بندی سقف مسطح

۴.تعویض شیشه پنجره یا پنجره های کامل و درب پاسیو

۵.جایگزینی درب ورودی با درب امنیتی مدرن

۶.بازسازی و تعویض پنجره های قدیمی

۷.عایق بندی طبقه بالا

۸.عایق بندی سقف زیرزمین

۹.عایق بندی نما

۱۰.بازسازی گچ بیرونی

۱۱.تجدید سیستم گرمایش

۱۲.تجدید تاسیسات برقی

۱۳.تجدید تاسیسات آب

۱۴.مدرن سازی حمام

۱۵.کار نظافت داخلی

۱۶.آب بندی زیرزمین

۱۷.تبدیل زیرزمین یا انباری به فضای نشیمن

۱۸.نصب نورگیر

۱۹.بازسازی تراس

همه این عوامل از خانه ای به خانه دیگر و نیازهای فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر مجموع تمام این هزینه ها را با هم بگیرید، تقریباً به قیمت یک ساختمان جدید می رسید.

بیشتر بخوانیم  طراحی با چوب

برای هزینه های بازسازی ساختمان باید عوامل متعددی در نظر گرفته شود:

قدمت ساختمان

اندازه ساختمان (فضای زندگی در متر مربع)

وضعیت سازه ای ساختمان

اقدامات اصلاحی انجام شده در گذشته

وضعیت انرژی ساختمان

آسیب های موجود به ساختمان (زیرزمین مرطوب، رطوبت دیوار، قالب، آسیب به اجزای باربر مانند سازه سقف یا پله ها و غیره)

نوع و سن سیستم گرمایشی موجود

وضعیت خدمات و تاسیسات ساختمان (تاسیسات آب و برق)

محدوده کار ضروری یا مورد نظر بازسازی داخلی

وضعیت هر ساختمان باید به صورت جداگانه ارزیابی شود و اقدامات لازم برای نوسازی به صورت جداگانه برنامه ریزی شود. توصیه می شود از قبل یک گزارش جامع توسط یک متخصص ساختمان همراه با توصیه های مشخص برای اقدامات و برآورد هزینه دقیق برای اقدامات فردی داشته باشید. هزینه ارزیابی نقشه بردار ساختمان و برنامه ریزی دقیق اقدامات در بیشتر موارد از طریق صرفه جویی در هزینه به سرعت جواب می دهد.

 هزینه های بازسازی ساختمان قدیمی به چه عواملی بستگی دارد؟

عمده هزینه بازسازی ساختمان مربوط به کدام قسمت است؟

 

تا به اینجا به طور کلی با هزینه های بازسازی ساختمان و عوامل موثر در آن آشنا شدید، نمی توان برای این سوال یک پاسخ قطعی داد، زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد، اینکه شما از یک شرکت کمک بگیرید، یا اینکه خودتان صنعتگران را انتخاب کنید. چه نوع متریالی انتخاب می کنید. عمده هزینه بازسازی را متریال به خود اختصاص می دهد اما درجه بندی و سطح متریال نیز در قیمت نهایی تاثیر می گذارد. با اینهمه کمک گرفتن از یک شرکت متخصص و مجرب بهتر می تواند هزینه های شما را مدیریت کند و ازمتریال با کیفیت تر و صنعتگران متخصصی استفاده کند‌.

بیشتر بخوانیم  طراحی داخلی کلاسیک
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *