علت بازسازی چیست؟ چرا باید بازسازی کنیم؟-hollysaren.com

علت بازسازی چیست؟ چرا باید بازسازی کنیم؟

برای اینکه علت بازسازی را بدانید در ابتدا باید با واژه‌ی بازسازی آشنا شوید، می‌توان گفت بازسازی در لغت به معنای ترمیم و مرمت کردن است. این کار در سطح جهان خواهان زیادی دارد و برخلاف  تصور عموم فقط برای ساختمان‌های قدیمی نیست وانجام بازسازی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد این مقاله را به بررسی علت بازسازی اختصاص داده‌ایم.

بازسازی چیست؟

اگر بخواهیم بازسازی را تعریف کنیم باید بگوئیم که تمامی کارهای جزئی و کلی که جهت ایجاد تغییر در یک ساختمانی مانند منزل و یا محیط کار انجام می‌شود را بازسازی می‌توان گفت. در واقع بازسازی به تمامی فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به منظور ایجاد تغییر و همینطور نگهداری و حفظ یک ساختمان که از لحاظ امنیتی و یا زیبایی نیاز به ترمیم دارد، انجام می‌شود.

معمولا در یک ساختمان نیاز به بازسازی بعد از گذشت حدودا ده سال به چشم می‌آید، می‌توان گفت که بازسازی برای داشتن محیط ساختمانی زیبا و به‌روز بهترین گزینه است.

 

تفاوت بین بازسازی و نوسازی

در کار نوسازی ساختمان بیشتر ظاهر مد نظر بوده و در واقع نوسازی به معنای نو کردن است و به همین منظور انجام می‌گیرد. نوسازی عموما برای بخش‌های داخل یک ساختمان انجام می‌شود این کارها برای انجام موارد سطحی مانند: نصب کاغذ دیواری، تعویض شیرآلات، تعویض درب و … هستند. اما در بازسازی اقدامات جهت افزایش ماندگاری یک ساختمان انجام می‌گیرد و توجه روی قسمت‌هایی است که نیاز به تعمیر دارند. مانند: تعویض لوله‌ها، جابجایی دیوارها و …

بیشتر بخوانیم  بازسازی خانه قدیمی روستایی

 

 با دلایل بازسازی بیشتر آشنا شویم

حال که با مفهوم بازسازی آشنا شدید شاید برای شما سوال پیش آید که علت انجام این کار چه است؟
بازساری ساختمان دلایل مختلفی دارد علاوه بر دلیل اصلی بازسازی که ترمیم خرابی‌های یک ساختمان است، دلایل دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد. دلایلی مانند تغییر سلیقه، خستگی از محیط، فرسودگی و … را به عنوان علت بازسازی می‌توان شناخت.

بازسازی یک ساختمان تصمیم بزرگی است  این تصمیم باید با توجه به نیاز و همچنین بودجه انجام گیرد. در ابتدا باید بدانید که بازسازی برای کدام قسمت از ساختمان نیاز است و آیا زیرساخت‌های ساختمان را نیز در بر می‌گیرد یا خیر!

 

 با دلایل بازسازی بیشتر آشنا شویم-hollysaren.comدلایل بازسازی ساختمان:

 • نگهداری و ترمیم ساختمان‌های تاریخی و قدیمی
 • به دلیل اضافه شدن بار روی ساختمان( برای مثال اضافه کردن یک طبقه‌ی دیگر )
 • تغییر کاربری ( از ساختمان مسکونی به اداری )
 • ایمن سازی ساختمان برای جلوگیری از حوادث
 • تغییر ساختمان و ظاهر آن به شکلی نوین و جدید
 • صرفه جوئی در مصارف مختلف
 • به دلیل وجود مشکلات اجرایی (ممکن است زمان ساخت ساختمان مشکلاتی مانند مقاوم سازی آن به درستی انجام نگرفته باشد.)
 • بالا بردن سطح مقاومت ساختمان در برابر حوادث مختلف
 • نصب تجهیزات برای ساختمان و یا تعمیر تجهیزات موجود در آن
 • تغییراتی در شکل داخلی با توجه به نیاز شخص( مانند تغییر تعداد اتاق‌ها )
 • مقاوم کردن اتصالات درون ساختمان
 • و …

 

دلایل بازسازی ساختمان-hollysaren.com

 

نمونه‌های تغییرات و بازسازی

می‌توان گفت در واقع با انجام تغییرات مختلف در یک ساختمان؛ بازسازی آن را انجام داده‌ایم. در ادامه به بررسی چند نمونه از تغییراتی که بر روی یک ساختمان از پیش ساخته شده می‌توان اجرا کرد می‌پردازیم.

بیشتر بخوانیم  بازسازی کف

 

 1. ایجاد عایق‌های صوتی

امروزه با ازدیاد جمعیت آلودگی‌های صوتی نیز افزایش یافته است که با توجه به این آلودگی‌ها داشتن آرامش و محیطی آرام برای انسان‌ها بسیار ضروری است. وجود پنجره دوجداره در یک ساختمان موجب شده که صدای بیرون از محیط به داخل نفوذ نکند و همچنین صداهای داخلی در خارج از محیط  شنیده نشود.

 

 1. باز سازی دیوارها و کف ساختمان

دیوارها را به شکل‌های مختلفی می‌توان بازسازی کرد برای مثال میتوانید با توجه به نوع نیاز دیوار یک اتاق را تخریب کرده و فضای حال را بیشتر کنید و یا مجبور به بازسازی دیوار و یا کف ساختمان برای برطرف کردن نشتی که در آن قسمت‌ها ایجاد شده، شوید.

 1. باز سازی دیوارها و کف ساختمان-hollysaren.com
 2. بازسازی سقف

بازسازی سقف به دو صورت انجام می‌گیرد که هر کدام علت‌های خود را دارند؛

 • بازسازی پشت بام

بازسازی پشت بام به علت وجود نم در سقف ساختمان و یا همچنین بالا بردن استحکام ساختمان است. چند وقت یکبار باید پشت بام را بررسی و در صورت نیاز به بازسازی، این کار را انجام دهید.

 • بازسازی قسمت داخلی سقف

اما اگر تنها جذابیت و زیبایی ساختمان مد نظرتان است بهتر از فقط به بازسازی قسمت داخل سقف بپردازید. برای مثال اجرای کناف و همچنین آسمان مجازی زیبایی سقف یک ساختمان را چندین برابر خواهد کرد.

 

 1. بازسازی حیاط و علت آن

زمانی که شخصی وارد منزل شما می‌شود اولین چیزی که میبیند حیاط ساختمان شماست و همین مورد می‌تواند علت بازسازی و همچنین زیباسازی محیط حیاط منزل شما باشد. این کار با توجه به سلیقه و همچنین نیاز شما می‌تواند به صورت‌های مختلفی انجام گیرد.

بیشتر بخوانیم  صفر تا صد بازسازی ساختمان

برای مثال: باید بدانید که می‌خواهید چه تجهیزاتی را به حیاط خود اضافه کنید با توجه به بودجه ی خود آن را انتخاب کنید یا آیا می‌خواهید برای حیاط خود درخت و باغچه داشته باشید و یا خیر؟ و یا اینکه آیا از حیاط خود به عنوان پارکینگ هم استفاده می‌کنید؟ اگر نیاز به جای پارک در حیاط باشد باید قسمتی را برای اینکار اختصاص دهید.

بازسازی حیاط و علت آن-hollysaren.com

سخن آخر

ساختمان‌ها برای اینکه زیباتر و مقاوم‌تر باشند و به صورت کلی عمر بیشتری داشته باشند چند وقت یکبار نیاز به بازسازی دارند. در رابطه را انجام بازسازی و ترمیم و تغییرات در ساختمان می‌توانید به سایت هالی مراجعه کرده و به کمک این سایت بازسازی را بهتر و دقیق‌تر انجام دهید.

 

 

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *