عایق کاری محیط در بازسازی-hollysaren.com

عایق کاری محیط در بازسازی

اصلاحات یکی از پرتقاضاترین شاخه های طراحی داخلی و معماری است. با رفرش کردن دسکتاپ می توانید تغییراتی در ظاهر آن ایجاد کنید و آن را از محیط یکنواخت و خسته کننده حذف کنید. با بازسازی دفتر کار می توانید محیط کار را مدرن و کلاسیک کنید. به طور متوسط ​​در ایران معمولا بعد از ۲۲ سال دفتر نیاز به بازسازی دارد. زیرا مطب محل شلوغی است و احتمال خرابی و نیاز به تعمیر در قسمت های مختلف مطب بیشتر است.

همچنین باید سعی کنید در طول فرآیند بازسازی به ایزوله بودن محیط کار نیز توجه کنید. از طرفی اهمیت بازسازی دفتر کار در این است که افراد روزانه زمان زیادی را در دفتر می گذرانند و به محیطی آرام و دلنشین نیاز دارند. علاوه بر این، ظاهر دفتر برای جذب افراد بسیار مهم است.

بازسازی دفتر فقط مربوط به ساختمان های قدیمی نیست. گاهی اوقات، اگرچه ساختمان اداری قدیمی نیست، اما لازم است که فضای محیط کار را به طور اساسی تغییر دهد. این تغییرات ممکن است شامل تغییرات سقف و کف، برداشتن دیوارها، پارتیشن ها، روشنایی و غیره باشد. برای شروع پروژه عایق کاری محیط در بازسازی لازم است اهداف کار را بدانید و خواسته های خود را برای پروژه خلاصه کنید. این اهداف شامل ارزیابی نوسازی دفتر، در نظر گرفتن فضای کاری برای آرامش کارکنان و بهبود عملکرد، نیازهای فناوری، و تعیین محل نگهداری تجهیزات لازم است.

بیشتر بخوانیم  بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

عایق کاری محیط در بازسازی-hollysaren.comمزایای‌عایق کاری محیط در بازسازی

با توجه به گسترش جوامع و تغییرات علمی فراوان مربوط به ساختمان ها و مقررات و نوسازی محیط های کاری و اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از مزایای بازسازی دفتر به شرح زیر است:

استفاده بهتر از فضا به لطف تقسیم بندی مناسب

افزایش عمر مفید ساختمان اداری

مشتریان بیشتری را جذب کند

ایجاد آرامش در کارکنانی که هر روز زمان زیادی را در محل کار می گذرانند.

مواردی که باید هنگام بازسازی عایق کاری محیط در بازسازی به آنها توجه کرد

لازم است در عایق کاری محیط در بازسازی به طور غیر منتظره و ناگهانی عمل نکنید. در بازسازی دفتر نیز باید به استفاده از فضا توجه شود. هدف آن ایجاد هماهنگی بین قسمت های اشغالی و خالی دفتر است.

بهتر است برای بازسازی دفتر از شرکت های نوسازی خوب استفاده کنید و بودجه لازم را مشخص کنید.

بهتر است در بازسازی دفتر حداکثر استفاده از فضا را در نظر بگیرید و همچنین موضوع خاصی را تعیین کنید.

یکی از نکات کلیدی در اصلاح ادارات مبلمان است.

یکی از مهمترین موارد در پروژه نوسازی، عایق کاری محیطی است.

مواردی که باید هنگام بازسازی عایق کاری محیط در بازسازی به آنها توجه کرد-hollysaren.com

عایق ساختمان و انواع آن

عایق کاری محیط در بازسازی در حین ساخت بهترین راه برای عایق کاری دیوارهای شفت است. زیرا هزینه آن کمتر و اجرای آن آسانتر است. از بین روش های مختلف عایق کاری ساختمان در حین ساخت می توان از بلوک های سیمانی عایق (cif)، عایق کاری با استفاده از عایق پانل، عایق کاری با قرار دادن عایق حرارتی بین دو جداره، عایق کاری از بیرون ساختمان، عایق کاری داخل ساختمان مذکور. .

بیشتر بخوانیم  بازسازی داخل منزل بدون تخریب

همانطور که گفته شد می توان عایق کاری روی دیوارهای خارجی انجام داد که در این صورت برای حفظ انرژی داخلی و جلوگیری از ورود و خروج هوای سرد و گرم عایق بر روی دیوارهای بیرونی ساختمان قرار می گیرد. همچنین می توان عایق کاری را روی دیوارهای داخلی انجام داد که در این صورت دیوارها با عایق اندود شده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می شود. انواع عایق های مورد استفاده در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان شامل عایق حرارتی، عایق صوتی و عایق رطوبتی می باشد. به تدریج به شرح هر کدام از آنها می پردازیم.

عایق حرارتی:

عایق حرارتی از پشم شیشه، پشم سنگ، صفحه، رنگ نانو عایق، پلی استایرن و غیره تشکیل شده است. برای جلوگیری از کاهش مصرف انرژی و افت دمای محیط در فصول گرم و سرد سال می توان از عایق حرارتی استفاده کرد.

عایق صدا:

از عایق صدا برای جلوگیری از انتقال صدا و ایجاد محیطی آرام استفاده می شود. این عایق های صوتی فوم های جاذب صدا یا جاذب صوتی هستند که به آنها فوم های عایق صوتی نیز می گویند. دو نوع عایق صوتی دیوار وجود دارد: عایق باز و عایق بسته.

برای ایجاد بهترین عایق صدا، بهتر است از هر دو نوع عایق استفاده شود. یعنی در ضخامت نازک ۷ سانتی متر از ترکیب الیاف معدنی عایق باز و فوم بسته استفاده شد. نمونه ای از بهترین عایق های صوتی سلول باز و بسته شامل فوم سایلنت با ساختار سلول بسته و فوم پلی اورتان با ساختار سلول باز است. لازم به ذکر است که فوم های با ساختار سلول بسته بسیار مقاوم و انعطاف پذیر بوده و بهترین عایق حرارتی و صوتی می باشند. عایق صوتی از صفحات، رنگ نانو عایق، پلی استایرن و غیره تشکیل شده است.

بیشتر بخوانیم  قوانین تخریب ساختمان
عایق رطوبتی:

عایق رطوبتی شامل ایزوگاز، کیسه تار، عایق سفید و غیره است. به مواد ضدآب مقاوم و بادوام عایق رطوبت ساختمان گفته می شود که باید در قسمت های خاصی از ساختمان که امکان نفوذ رطوبت وجود دارد نصب شود.

سخن نهایی

در سال های اخیر با رشد صنعت ساختمان و روند افزایشی سوخت های فسیلی، صرفه جویی در منابع انرژی اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از راه های صرفه جویی و کاهش تلفات انرژی در ساختمان ها یا آپارتمان ها عایق کاری آنهاست.

عایق کاری محیط در بازسازی به طور کلی از نظر کاربرد، جنس، شکل و عملکرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اما مهمترین انواع عایق ها از نظر کاربرد در ساخت و ساز ساختمان عبارتند از عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی.

سخن نهایی-hollysaren.com

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *