طراح داخلی کیست؟ -وب سایت هالی

طراح داخلی کیست؟

یک طراح داخلی می‌تواند پروژه‌هایی را انجام دهد که شامل چیدمان اولیه‌ترین لایه‌های فضا در داخل ساختمان و همچنین پروژه‌هایی است که نیاز به درک مسائل فنی مانند نور، صدا، و قرار دادن در و پنجره دارد.گرچه طراحان داخلی چیدمان و چیدمان فضا را مشخص می کنند، اما نمی توانند دیوارهای باربر سازه را بدون مشورت با مهندس سازه تغییر دهند.

طراحان داخلی اغلب به طور مستقیم با معماران، مهندسان و پیمانکاران در پروژه‌ها کار می‌کنند.

طراحان داخلی باید بتوانند محیط طراحی داخلی را طراحی کنند که کاربردی، ایمن و مطابق با قوانین و مقررات ساختمانی باشد. این قوانین فراتر از پالت های رنگی و مبلمان به اسناد ساختمان، نرخ اشغال، قوانین مراقبت های بهداشتی، و قوانین طراحی پایدار، علاوه بر مدیریت و هماهنگی خدمات حرفه ای مانند مکانیکی، الکترونیکی، لوله کشی و ایمنی برای اطمینان از اینکه مردم می توانند مطالعه کنند، گسترش می‌یابد.

در آنجا کار کنید یا زندگی کنید و علاوه بر بی ضرر بودن، از نظر زیبایی نیز دلنشین است. طراحی داخلی هنر و علم تغییر فضای یک اتاق یا ساختمان برای ایجاد محیط سالم‌تری است که از نظر زیبایی برای کاربران آن بهتر باشد.

طراح داخلی کسی است که چنین پروژه هایی را می‌پذیرد، تحقیق می کند، برنامه ریزی می کند و مدیریت می کند.

طراحی داخلی حرفه ای چند بعدی است که به معنای توسعه مفهوم، برنامه ریزی فضا، بازرسی فضا، برنامه ریزی، تحقیق، ارتباط با ذینفعان پروژه، مدیریت پروژه و در نهایت اجرای طراحی است.

بیشتر بخوانیم  عمده هزینه بازسازی ساختمان مربوط به کدام قسمت است؟

طراحی داخلی بیشتر بر برنامه ریزی، طراحی کاربردی و استفاده کارآمد از فضا تمرکز دارد تا چیدمان فضا (دکور فضا).

 

 

طراح داخلی کیست؟ -وب سایت هالی
وظایف طراح داخلی

به دنبال پروژه های جدید می گردد و به حراج می رود

نیازهای پروژه و اهداف کارفرما را مشخص می کند

نحوه حرکت افراد در محیط و استفاده از فضا را در نظر می گیرد

نقشه های اولیه از جمله نقشه کشی برق را برنامه ریزی می کند

شناسایی مواد و لوازم خانگی مانند وسایل روشنایی، مبلمان، کف، وسایل

با استفاده از نرم افزار کامپیوتری طرح های نهایی را تهیه کنید

یک جدول زمانی برای پروژه طراحی داخلی ایجاد کنید و هزینه های پروژه را برآورد کنید

سفارش مواد و نظارت بر نصب عناصر طراحی

 

 

وظایف طراح داخلی-وب سایت هالی

انواع طراحی داخلی

طراحی پایدار

از استراتژی هایی برای افزایش بهره وری آب و انرژی و کیفیت هوای داخل ساختمان استفاده می کند و محصولاتی را که سازگارتر با محیط زیست هستند، مانند چوب بامبو و چوب پنبه برای کف، شناسایی می‌کند. متخصصان طراحی پایدار می‌توانند گواهی لید برای پروژه خود دریافت کنند که نشان می‌دهد یک ساختمان و فضای داخلی آن با استفاده از مفاهیم پایداری ساخته‌شده‌است.

طراحی بین المللی

فضاها را بازسازی می کند تا در دسترس همه باشد. اگرچه اکثر این طراحان به طراحی فضاهایی برای افراد مسن و افراد با نیازهای خاص عادت دارند، اما این طراحی های بین المللی در نهایت به نفع همه خواهدبود. به عنوان مثال، یک ورودی بدون پله ممکن است برای شخصی که روی ویلچر نشسته است ضروری باشد، اما ممکن است برای کسی که با کودک خود در کالسکه راه می‌رود نیز مفید باشد.

بیشتر بخوانیم  طراحی با چوب

طراحی حمام و آشپزخانه

افرادی در این زمینه در آشپزخانه و حمام تخصص دارند که اطلاعات زیادی در مورد انواع کابینت، شیرآلات، لوازم خانگی، لوله کشی، سیم کشی برق این اتاق‌ها دارند.

طراحی نورپردازی

بر تأثیر نور بر خانه، محل کار و مکان‌های عمومی تمرکز دارد. برای مثال، طراحان نور ممکن است در مؤسسات پزشکی، موزه‌ها، گالری‌ها و تولیدات تئاتری (تلویزیون، تئاتر و غیره) کار کنند تا وسایل روشنایی مناسب برای هر فضا را بیابند و مکان‌یابی کنند.

 

انواع طراحی داخلی-وب سایت هالی

الزامات یک معمار داخلی چیست؟

 

ویژگی هایی که طراحان داخلی به دنبال ایده‌های طراحی خود هستند به شرح زیر است:

داشتن موقعیت زیبایی شناختی و چشم زیبایی شناختی برای ایجاد طرح‌های زیبا، زیبا و چشم نواز،

جزئیات محور بودن

قادر به برقراری ارتباط سالم با مشتریان،

نشان دادن توانایی حل مسئله

داشتن ویژگی های خلاقیت و آگاهی بصری،

داشتن مهارت‌های مدیریت پروژه،

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون چیست؟

طراحی داخلی فرآیندی است که توسط معماران داخلی اعمال می‌شود و نیاز به محاسبه فنی تمام جزئیات دارد. از سوی دیگر، طراحی دکوراسیون فرآیندی است که بخشی از معماری داخلی را تشکیل می‌دهد و با جزئیات مطابق با سلیقه شخصی طراحی می‌شود. پس از طراحی فضا توسط طراح داخلی، فرآیند دکوراسیون با توجه به سلیقه‌های مختلف نهایی می شود. هر دو بازه زمانی سرگرم کننده و خلاق هستند.

 

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون چیست؟-وب سایت هالی

مهارت های خاص طراحان داخلی:

بزرگترین موضوع آموزش طراحی داخلی بر طراحی فضا متمرکز است.

این مرحله شامل تجزیه و تحلیل دقیق فضا و بررسی نحوه استفاده از آن و تغییرات عملی احتمالی در بازسازی فضا می‌باشد.

بیشتر بخوانیم  انواع سبک طراحی داخلی

معمولاً این بررسی‌ها به تغییر طراحی اصلی فضا برای دستیابی به استفاده بهتر و استفاده کارآمدتر ختم می‌شود.

چه زمانی از یک طراح داخلی استفاده کنیم؟

اگر به فکر بازسازی یک فضا هستید و نیاز به راهنمایی در زمینه زیبایی شناسی دارید، استفاده از این شخص بهترین گزینه است. آنها می توانند فضا را از صفر تا صد بازسازی کنند و علاوه بر آن پروژه شما را روز به روز راهنمایی و هدایت کنند.

سخن نهایی

اگر تا به حال سعی کرده اید شخصی را برای طراحی داخلی فضای خود استخدام کنید، باید بدانید که این یک پروژه جداگانه است. توجه داشته باشید که گزینه‌های زیادی در فضا وجود دارد که هر کدام فضای کاری خاص خود را می طلبد و از طرفی طرح‌های زیادی وجود دارد که باید بتوانید از بین آنها انتخاب کنید. هنگام جستجوی فرد مناسب، به احتمال زیاد با کلمات طراح داخلی و دکوراتور مواجه خواهیدشد.

ممکن است در ابتدا فکر کنید که این دو کلمه هر دو به یک مهارت اشاره دارند. با این حال، علیرغم شباهت‌های بین این دو، هر وظیفه و تخصص کاملاً مجزا هستند.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *