زمان لازم برای بازسازی چقدر است؟ -hollysaren.com

زمان لازم برای بازسازی چقدر است؟

در حال حاضر اختصاص هزینه‌های قابل توجه برای خرید یک خانه جدید به میزانی ما را شگفت زده خواهد کرد که گاهی از این روند صرف نظر می‌نماییم. و شرایط روحی نامطلوبی که به سبب اجبار برای زندگی در منزلی که به سبک غالب و اجزای فرسوده‌اش برای خود ساخته‌ایم، روزها را سپری خواهیم کرد. اما مطمئنا به سبب عدم توانایی پرداختی برای خرید یک منزل جدید محکوم به گذشتن از آمال و خواسته‌هایمان نخواهیم بود. در دنیای امروز به قدری دستان ما برای ایجاد تغییرات و هدف رقم زدن تصویری نوین در صنعت ساختمان همراه می‌باشد که با بازسازی و یا نوسازی ساختمانی که در آن سکونت داریم؛ محلی جدید را برای ادامه زندگی آماده خواهیم کرد. گاهی تغییرات فرآیند بازسازی به قدری شگفت‌آور خواهد بود که شاید اگر خودمان در جریان اوضاع قرار نگیریم با پا گذاشتن به محل زندگیمان گمان ببریم که به فضایی ناآشنا گام نهاده‌ایم. صرفه اقتصادی بازسازی ساختمان نسبت به تعویض، گذراندن همه عمر در محل و یا خانه‌ای که در آن هزاران خاطرات گوناگون دارید و اجرای سبکی که کاملا با علایق، روحیات شخصی و خواسته‌های شما هماهنگی دارد همگی مواردی بشمار می‌آیند که شما را برای انجام پروسه بازسازی ساختمان ترغیب می‌کنند. اما زمانی که قرار است برای این هدف اختصاص بدهید، گاهی به یک چالش بزرگ برای عقب نشینیتان از این عملیات تبدیل خواهد شد. و به اشتباه این همه مزیت را قربانی یک فاکتور نگران کننده در ذهنتان خواهید کرد. اما نیاز است تا با کسب آگاهی در این باب یک پاسخ جامع درباب زمان مورد نیاز برای پروسه فرآیند بازسازی ساختمان کسب نماییم.

 

بیشتر بخوانیم  اهمیت نوسازی ساختمان

زمان لازم برای بازسازی چقدر است؟

اگر قصد بازسازی منزل مسکونی خود را دارید؛ مطمئنا با یک معمار و طراح داخلی برای انجام این روند وارد مراوده و عقد قرارداد شده‌اید. طبیعتا در کنار گفتمان و توافق در باب هزینه؛ اولین موضوعی که ذهن شما را درگیر خواهد کرد و در پی‌ پاسخی جامع و دقیق از سوی معمار و طراح داخلی هستید؛ مبحث بعد زمانی مورد نیاز برای به پایان رساندن پروژه است. باید بگوییم که میانگین و زمان حاکم در انجام پروژه باز‌سازی؛ ۶ تا ۸ ماه را به خود اختصاص می‌دهد. البته ممکن است زمان روال طی شدن پروژه متناسب با درخواست‌های شما، تعطیلی‌های نابهنگام در میانه کار و بسیاری از عوامل دیگر با تغییر همراه گردد و از مدت آن کاسته و یا در اغلب مواقع افزوده می‌گردد. البته این مدت زمان ۶ تا ۸ ماهه برای یک فرآیند بازسازی کلی در نظر گرفته می‌شود. زیرا زمانی که تنها هدف نوسازی سطحی و یا تعمیرات جزئی چون سرویس‌بهداشتی باشد. می توانیم تنها در طی چند هفته منتظر به نتیجه رسیدن پروسه بازسازی باشیم.

 

زمان لازم برای بازسازی چقدر است؟-hollysaren.com

به چه روشی می‌توانیم زمان مورد نیاز برای فرآیند بازسازی ساختمان مد نظرمان را تخمین بزنیم؟

قبل از اینکه عملیات بازسازی خانه را آغاز نمایید و پیش از آنکه به قول معروف به شکل رسمی استارت را بزنید، سه مرحله و بعد از انجام عملیات نیز یک مرحله دیگر هست که با مدنظر قرار دادن خود عملیات، به طور کلی ۵ مرحله در کنار هم، مدت‌زمان تخمینی عملیات را برای شما معین خواهند ساخت؛ که عبارتند از:

بیشتر بخوانیم  بازسازی اتاق خواب

مرحله تحقیق

این مرحله از زمانی آغاز خواهد شدکه شما برای اولین بار، تصمیم به نوسازی منزل خود می‌گیرید و فرآیند پژوهش و گردآوری اطلاعات مورد نیاز به جهت به انجام‌ رساندن پروژه را آغاز می‌نمایید.در مرحله تحقیق، در ابتدای راه عموما تمرکزتان را بر میزان مبلغ مورد نیاز به منظور به انجام رساندن پروژه قرار خواهید داد. برای کسب پاسخی جامع در باب این سؤال، نیاز است تا سبک مدنظرتان را تعیین و در ضمن دریافت ایده‌ جذاب به واسطه وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی و البته کسب مشورت از یک فرد یا شرکت دارای تخصص؛ تصمیمتان را قطعیت ببخشید. این مرحله به طور معمول و وابسته به وسواس شما در این حیطه؛ ۲ هفته تا ۲ ماه زمان به خود اختصاص می دهد. فراموش نکنید ثبت یافته‌هایتان در این مرحله می‌تواند راهنمای شما در مراحلی بعدی باشد.

مرحله برنامه‌ریزی

مرحله برنامه‌ریزی در باب بازسازی خانه، همان مرحله‌ایست که ایده‌ها و افکار شما را به همراه مهارت طراح یا معمار در قالب یک نقشه یا طرح اولیه روی کاغذ پیاده‌سازی می کند. زمان اختصاص داده شده به این مرحله بین ۲ تا ۶ ماه خواهد بود. چرا که نیاز است تا میان طراح، معمار، اعضای خانواده و دوستان تبادل ایده صورت پذیرد. از زمانگیر بودن این قسمت می‌توانیم به سبب همراه شدنش با دشواری بسیاری سخن بگوییم. چرا که قرار گیری همه نظرات در کنار یکدیگر و جلب رضایتشان با یک شیوه واحد؛ از سهولت بدور است.

مرحله قبل از ساخت‌وساز

یک مرحله قبل از شروع رسمی پروسه ساخت‌وساز با هدف اجرای عملیات نوسازی خانه،  در واقع مرتبط به دریافت تمامی مدارک تاییدی و یا مجوزهای مربوطه می‌گردد. لازم بذکر است برای انجام هر درجه‌ای از بازسازی موظف به دریافت مجوز نخواهید بود. ناگفته نماند که در این مرحله علاوه بر اخذ مجوزهای مورد نیاز، موارد دیگری چون تهیه یک جدول زمانی، برقراری ارتباط با پیمانکاران، قیمت‌گذاری، انتخاب و خرید مواد و مصالح مورد توجه قرار خواهند گرفت که برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه نمیتوان از کنار هیچ‌‌یک از آن‌ها به سادگی گذر کرد.

بیشتر بخوانیم  تاثیرات بازسازی و تعمیرات بر افزایش قیمت خانه

مرحله بازسازی

همان‌طور که بیان داشتیم، ارائه تخمین برای این مرحله، چندان آسان نیست. چون عوامل مختلفی هستند که می‌توانند روی مدت اجرای عملیات نوسازی یک خانه موثر واقع گردند که از مهم‌ترین آن‌ها میتوان به ۳ مورد زیر اشاره نمود:

  • متراژ تحت بازسازی
  • مکان تحت با سازی
  • عمق باز سازی

 

مرحله بازسازی-hollysaren.com

مرحله تکمیل پروژه

در مرحله قبل، عملاً کار اصلی نوسازی خانه به اتمام خواهد رسید و نیاز است تنها موارد جزئی مورد بررسی قرار گیرند، و نیز تاییدیه مراحل انجام شده را به واسطه سازمان‌ها و نهادهای ذیصلاح، دریافت نمایید و مورد تأیید نهایی قرار گیرد. البته برای بازسازی‌های جزئی، نیاز نیست تا برای کسب هیچ مجوزی اقدام نمایید.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت مهم در مرحله انتهایی پروژه؛ موضوع گارانتی و البته پذیرش مسئولیت نقص و خرابی از سوی پیمانکاران مشغول بکار در پروژه بازسازی ساختمان شما هستند. درست است که پروژه بازسازی به طور کامل به پایان رسیده است اما، شما یک تایم ۳ تا ۹ ماهه دیگر در صورت بروز هر نقص یا مشکلی   حل آن در نظر داشته باشید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *