دکوراسیون داخلی منزل شیک

دکوراسیون داخلی منزل شیک

دکوراسیون داخلی منزل شیک باید ویژگی و خصوصیات منحصر به فردی داشته باشد، که این خصوصیات و ویژگی ها از نظر هر شخص متفاوت بوده و دارای تنوع است‌. برای اینکه به یک دکوراسیون داخلی منزل شیک دست بیابید، باید از افرادی که در این زمینه دارای علم و دانش بوده، مهارت و تجربه دارند، کمک بگیرید. طراحی دکوراسیون داخلی منزل شیک اصول و قواعدی دارد، که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب باید به طور دقیق و به درستی رعایت شود.

برای خانه های کوچک و بزرگ طراحی دکوراسیون داخلی بسیار متفاوت بوده و تنها شباهت محدودی با یکدیگر دارند. طراحی دکوراسیون داخلی منزل شیک باید بر اساس مساحت خانه، سلیقه درخواست کننده و میزان بودجه در دسترس انجام شود.

برخی افراد اعتقاد دارند، که طراحی دکوراسیون داخلی منزل شیک، فقط مختص به خانه های بزرگ و اشرافی است. اما این نظر کاملاً غلط بوده و به واسطه یک نقشه کشی مناسب، انتخاب و چیدمان وسایل، همکاری با یک طراح دکوراسیون داخلی ماهر و مجرب می توانید، خانه های کوچک خود را نیز به خوبی طراحی کرده و از محیط و فضای آن لذت ببرید. طراحی داخلی ساده و بدون دردسر نیست و باید مهارت لازم برای این کار وجود داشته باشد. بنابراین افرادی که قصد دارند، به طراحی داخلی منزل بپردازند، باید اطلاعات کافی و مهارت کافی در این زمینه داشته و یا با طراحان و تیم های طراحی ماهر همکاری کنند.

ما در این مقاله قصد داریم، در رابطه با دکوراسیون داخلی منزل شیک نکاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانیم  آشپزخانه کوچک 

به چه کسی طراح دکوراسیون گفته می شود؟!

به شخصی که وظیفه دارد، شرایط لازم را برای دستور ساخت محیط داخلی یک ساختمان، مطب پزشکی، غرفه نمایشگاهی، مراکز تفریحی، مکان های ورزشی، استودیو های هنری، باغ و ویلا و هر فضایی با محیط نیمه بسته و بسته، فراهم کند، طراح دکوراسیون نامیده می شود. علاوه بر موارد فوق طراح دکوراسیون در ابعاد دیگر نیز دارای وظیفه و مسئولیت است. شامل:

 • اعمال کردن کد های استاندارد معماری
 • طراحی و اجرای نور پردازی
 • کارگذاری و تعمیرات المان های ساختنی
 • نقشه کشی معماری
 • طراحی و اجرای نور پردازی
 • نظارت و درک بر توسعه و ویرایش سیم کشی ها
 • در نظر گرفتن و توجه به قانون های محلی

با توجه به اینکه طراحان  عضو سندیکاها، اصناف و کلوپ های مربوطه هستند، درخواست کنندگان و مشتریان می توانند به راحتی سوابق آن ها را مورد بررسی قرار دهند. بیمه های مسئولیت حرفه ای برای طراحان لازم است. چون به واسطه ی این بیمه می توانند، در صورت نا مطلوب پیش رفتن برخی بخش های پروژه، مقداری از آن خسارت را به وسیله ی بیمه پوشش دهند. سعی کنید، طراحان حرفه و نامی را انتخاب کنید، که در صنف طراحان به خوبی شناخته شده باشند.

 

به چه کسی طراح دکوراسیون گفته می شود؟!دکوراسیون داخلی منزل شیک رفتار را تحت تأثیر قرار می دهد

با توجه به اینکه شکل و شمایل زیبای محیط روحیه و انگیزه به افراد می‌دهد، بنابراین رفتار تحت تاثیر قرار می گیرد. در نتیجه می توان گفت، زیبا سازی و دکوراسیون داخلی محیط با رفتار ارتباط مستقیم دارد. یعنی هر چه این دکور زیبا تر و جذاب تر باشد، برای  افراد حضور داشتن در آن محیط  لذت بخش تر خواهد بود. دکوراسیون های داخلی این قابلیت را دارند، که هنگامی که افراد با دلهره و نگرانی وارد آن مکان می شوند، به واسطه زیبایی و آرام بخش بودن آن به حال خوبی دست یابند.

بیشتر بخوانیم  فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی، همانند یک جورچین و پازل است، که برای کامل شدن آن باید تمامی قسمت ها به درستی و به خوبی کنار یکدیگر قرار بگیرند. تیکه های مختلف این جورچین که برای توصیف طراحی دکوراسیون داخلی به کار برده شد، شامل نور، چیدمان، بافت و رنگ هست. در نظر داشته باشید طراحی دکوراسیون در صورتی به زیبایی جلوه می کند، که تمام عناصر و اجزای مورد نیاز در آن به خوبی با یکدیگر هماهنگی و تناسب داشته باشند. دقت کنید، تاثیر دکوراسیون داخلی بر روی رفتار ازنظرروانشناسی نیز محرز شده و طراحی مناسب با روحیه و خلق خوی شخص پیشنهاد می شود.

دکوراسیون داخلی منزل شیک چه خصوصیاتی دارد؟!

وجود خصوصیات و عناصر به کار گرفته شده، در دکوراسیون داخلی سبب شیک شدن و جذاب شدن آن محیط می شود. در این قسمت از مقاله قصد داریم، به چند مورد از خصوصیات دکوراسیون داخلی منزل شیک اشاره کنیم.

وجود راحتی

طراحی دکوراسیون داخلی باید طوری باشد، که علاوه بر افراد خانواده، میهمانان و سایر افراد از حضور در آن محیط احساس آرامش و امنیت کنند و حضور داشتن در آن مکان برایشان لذت بخش باشد. بنابراین پیشنهاد می شود، در هنگام انتخاب سبک دکوراسیون داخلی سعی کنید، یک طرح را انتخاب کنید، که عامه پسند بوده و برای سایر افراد نیز خوشایند جلوه کند.

جذابیت داشتن

از دیگر ویژگی های یک طراحی دکوراسیون خوب، وجود جذابیت است. یعنی افراد خانه و حتی مهیمانان باید در هنگام ورود توسط این طرح جذب شده و برای آنها منحصر به فرد و خاص باشد.

هماهنگی و تناسب

منظور از هماهنگی، حاکم بودن یکپارچگی در محیط هست. یعنی در واقع تمامی اجزا و عناصر موجود در این نوع طرح باید از نظر سبک، جنس و رنگ با یکدیگر تناسب و هماهنگی داشته باشند.

بهره گیری از تکنولوژی

کامل کننده ویژگی های طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل شیک، بهره‌گیری از تکنولوژی است. تکنولوژی حال و هوای بسیار مهیج و جذاب به خانه یا محل کار می بخشد و افراد به واسطه همین تکنولوژی می‌توانند، از مکان‌های دور، به خانه یا محل کار خود، به برخی امکانات دسترسی داشته باشند. بهره گیری از تکنولوژی همچنین برای امنیت خانه و محیط بسیار کارآمد بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانیم  دکوراسیون پذیرایی کوچک

زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شیک به واسطه گل ها و گیاهان

استفاده از گل ها و گیاهان در خانه یا محل کار در کنار زیبایی، سبب سلامت روح و جسم شده و انرژی خوب و دل انگیزی را در فضا منتشر می کنند.

زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شیک به واسطه گل ها و گیاهان
دکوراسیون داخلی منزل شیک

 قرار دادن گل ها و گیاهان در محیط چه مزیت هایی را به همراه دارد؟!

 • به وجود آمدن خوشحالی و شادی: حضور برخی از گیاهان و گل ها از قبیل پیچک و بنفشه در محیط سبب شده، استرس از بین رفته و حس و حال خوب و شادی جایگزین آن شود.
 • کاهش سطح صدا: گل ها و گیاهان علاوه بر اینکه پاکسازی کننده هوا هستند، می توانند سطح صدا های اضافی را در ساختمان و محل کار کاهش دهند.
 • ترویج آرامش: گل ها و گیاهانی از قبیل سنبل الطیب و چای کوهی این قابلیت را دارند، که استرس و عصبانیت را از شخص دور کرده و به او آرامش ببخشند.
 • افزایش تمرکز: گیاهانی همچون، مارشمالو و رزماری با حذف استرس، افزایش حافظه و تمرکز را برای فرد ایجاد می کنند.
 • منبع انرژی مثبت: حضور برخی از گیاهان باعث انتشار انرژی مثبت شده و حال خوب و منحصر به فردی را برای افراد به وجود می آورند. گیاهانی همچون اسطوخودوس و گل های داوودی این قابلیت را دارند، که پیشنهاد می‌شود، از آنها در محیط به مقدار زیاد بهره برده شود.

 

سخن آخر

ما در این مقاله به نکاتی در رابطه با دکوراسیون داخلی منزل شیک اشاره کردیم، همان طور که گفته شد، وجود المان و عناصر منحصر به فردی باعث ایجاد و تشکیل یک دکوراسیون داخلی منزل شیک می شود. شیک بودن از نظر هرکس معنا و مفهوم متفاوتی دارد و افراد با توجه به سلیقه و روحیات خود شیک بودن یک دکوراسیون داخلی را تشخیص داده و گزینش می کنند.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *