در آشپزخانه‌هایی با متراژ پایین چه سبکی از کابینت پیشنهاد می‌گردد-hollysaren.com
۲۵
اردیبهشت

در آشپزخانه‌هایی با متراژ پایین چه سبکی از کابینت پیشنهاد می‌گردد

. کابینت به‌ عنوان مهم‌ترین وسیله برای هر آشپزخانه‌ای معرفی می‌شود که می‌تواند زیبایی بی‌نظیری را به محل موردنظر ببخشد. درواقع می‌توان گفت کابینت‌ها قلب هرخانه‌ای به شمار می‌روند، چراکه هرفردی باورود به هرخانه‌ای توجه خودرا به‌آشپزخانه نشان خواهد داد، بنابراین هرفرد سعی دارد که آشپزخانه خودرا به‌بهترین شکل ممکن طراحی کند.

بسیاری‌از افراد خانه‌هایی‌را بامتراژ کم برای زندگی‌خود خریداری خواهند کرد، در نتیجه ممکن است در مورد طراحی کابینت‌های آشپزخانه دچار تردید شوند، اما باید بگوییم اشپزخانه‌ها باهرمتراژی می‌توانند کابینت‌های زیادی را متناسب با فضا درون خود جای دهند.

در ادامه مطالب قصد داریم کابینت هایی را که برای آشپزخانه‌های کوچک می‌توان مورداستفاده قرارداد برای شما معرفی کنیم.

 

استفاده بهینه از آشپزخانه

اگرآشپزخانه‌ منزل‌شما کوچک است جای هیچ ‌گونه نگرانی نیست. چراکه می‌توانید ازمدل‌های متنوع و جدیدی که دربازار وجود دارد یک کابینت مناسب رابرای‌آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

در واقع بااستفاده‌از کابینت‌های مینیمال می‌توانیدحتی ازفضاهای پرت هم نهایت استفاده‌را ببرید. کوچک یابزرگ بودن آشپزخانه‌ها تاثیر چندانی‌بر روی الگویی که قرار است طراحی شود،ندارد، چراکه شما هرمدلی را که انتخاب نمایید با استفاده از فضایی که دراختیار تولیدکنندگان قرارمی‌گیرد می‌توانند بهترین طراحی‌را برای‌شما انجام دهند.

به‌ عنوان مثال درآشپزخانه‌های کوچک به‌ راحتی می‌توانید از تجهیزات تاشو استفاده نماییدتابه کابینت‌ها دسترسی راحتی داشته باشید. متریال‌هایی که در بازار وجود دارد به شما اجازه می‌دهد آزادانه عمل کنید و هر طرحی را‌که درذهن دارید برای آشپزخانه خود بکار ببرید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام چیدن آشپزخانه کوچک باید مدنظر قراردهید این‌است‌که ظروف آشپزخانه و تجهیزات غذاخوری را به‌ نحوی درمحوطه قرار دهید که یک محیطی زیبا و کارآمد را به شما ارائه دهد.

زمان بازسازی ساختمان، آشپزخانه کوچک را باید به ‌نحوی طراحی کنید که ابعاد آن از آنچه که هست بزرگ‌تر نشان داده شود، در واقع کوچک بودن فضای آشپزخانه نباید مانعی برای استفاده از پتانسیل‌های مختلف و متنوع باشد.

استفاده بهینه از آشپزخانه-hollysaren.com

انواع کابینت

بعد از اینکه طراحی کابینت‌های آشپزخانه انجام شد، می توانید متریال مورد استفاده برای ساخت کابینت را انتخاب نمایید. در این قسمت ازادی عمل بیشتری دارید، چراکه هر نوع متریالی را برای ساخت کابینت اشپزخانه های کوچک می توانید انتخاب کنید.

همان طور که در بالا گفته شد شما می‌توانید از کابینت‌های مختلفی برای اشپزخانه‌هایی بامتراژ پایین استفاده کنید. اما کابینت‌های مینیمال فضای خیلی کمتری را به خود اختصاص می‌دهند، بنابراین به راحتی می‌توانید در فضای اشپزخانه کارهای خودرا انجام دهید. از جمله انواع کابینت که می‌توانید در آشپزخانه های کوچک و با متراژ محدود استفاده کنید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

کابینت یکپارچه

کابینت آشپزخانه یکپارچه از جمله کابینت‌هایی می‌باشد که دارای تیپ خاصی است. با استفاده از آن هیچ‌گونه شکافی در فضای آشپزخانه مشاهده نخواهد شد. همچنین به ‌راحتی می‌توانید تمامی وسایل و تجهیزات موردنظر خود را در این کابینت‌ها جای دهید.

این نوع از کابینت‌ها دارای گوشه‌های خمیده و ملایمی هستند که تا سقف امتداد دارند و به شما اجازه می‌دهند که از آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید.

در این نوع از کابینت‌ها مکان‌هایی مشخص و معینی را برای قرار دادن وسایل خود در اختیار خواهید داشت که به شما اجازه می‌دهد بدون هیچ ‌گونه درگیری ذهنی وسیله‌ها را به‌ راحتی درون کابینت جای دهید.

همچنین در فضاهای مازاد می‌توانید جزیره آشپزخانه را طراحی کنید و وسایل مورد نیاز برای صرف میان وعده و صبحانه خود را در آن قرار دهید.

کابینت یکپارچه-hollysaren.com

کابینت‌های کف تا سقف

اگر قصد دارید از فضای آشپزخانه کوچک خود نهایت استفاده را ببرد و وسایل مورد نیاز خود را به ‌راحتی درون آشپزخانه جای دهید بهتر است کابینت هایی را انتخاب کنید که حالت امتدادی دارند.

این مدل از کابینت‌ها برای محیط‌های کوچک بسیار مورداستفاده قرارخواهندگرفت. چراکه به‌‌راحتی می‌توانید وسایل خودرا درون‌آن‌ها نگهداری کنید. همچنین احتیاجی به دسته‌بندی و علامت‌گذاری وسیله‌های خود نخواهید داشت و می‌توانید به وسایل موردنظر دسترسی، داشته باشید.

کابینت‌های کف تا سقف-hollysaren.com

کابینت تک پنل

کابینت‌ آشپزخانه‌ دیواری تک پنل به‌ عنوان ویژگی کابینت‌های کلاسیک معرفی می‌شود که برای زیباسازی محیط آشپزخانه از آن می‌توان نهایت استفاده را برد.

برای اجرای این الگو بهتر است محیط موردنظر را به‌ درستی مورد بررسی قرار دهید و بزرگ‌ترین دیوار آشپزخانه را انتخاب کنید. تا بتوانید تمامی ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود را درون آن قرار دهید.

هنگام استفاده از این نوع کابینت می‌توانید از دستگیره های براق و خاص استفاده نمایید و تجهیزات مختلفی را برای زیبایی محیط موردنظر مورد استفاده قرار دهید.

البته به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از روکش به براق برای کابینت تک پنل باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر نشان داده شود و نور به‌راحتی در اطراف آن جریان داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کدام نوع کابینت از طول عمر بالاتری برخوردار است

سخن پایانی

بسیاری از افراد هنگام طراحی ساختمان با کمبود متراژ زمین مواجه خواهند بود.بنابراین نمی‌توانند فضای آشپزخانه را بزرگ در نظر بگیرند، از این رو ممکن است نگرانی‌هایی را در مورد طراحی کابینت داشته باشند.

با مراجعه به مجموعه هالی سارن که بصورت  تخصصی‌در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارد می‌توانید طراحی بی‌نظیرو منحصربه‌فردی را برای‌دکوراسیون آشپزخانه خود انجام‌دهید. بدین ترتیب طراحی کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و‌بزرگ به‌دلیل‌اینکه توسط افراد حرفه‌ای و‌کارآمد انجام می‌گیرد به بهترین‌شکل ممکن اجرا خواهد شد. درنتیجه حتی آشپزخانه‌هایی با‌متراژ کوچک‌هم می‌توانند نهایت استفاده‌را از فضا برای طراحی کابینت ببرند.