تاثیر و اهمیت نوسازی ساختمان -hollysaren.com

تاثیر و اهمیت نوسازی ساختمان

بازسازی یا نوسازی یکی دیگر از معقوله های مهم در زندگی شهر نشینی در دنیای امروز محسوب می‌گردد. که بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه ها و فرار از تعویض خانه در شرایط اقتصادی حال حاضر و نیز افزایش سلامت و طول عمر منزلی که بعد از سال‌ها زندگی برخی از اجزای داخلی و بیرونی‌اش فرسوده گردیده اند؛ به سمت آن سوق داده می‌شوند. البته اگر از اهمیت بالای همه این موارد گذر کنیم، زنده بودن همیشگی حس زیبایی شناسی در همه افراد؛ آن‌ها را در شرایطی قرار خواهند داد تا چند سالی یکبار تصاویر زیبا و البته بروزتری را در قالب معماری داخلی رقم بزنند. مطمئنا که شما با یک چیدمان منحصر بفرد به واسطه کالاها و اکسسوری‌های جذاب و خاص، موفق خواهید شد که تا قسمت عمده‌ای با پیاده‌سازی سبک مدنظرتان در فضا، شرایط ایده‌آلی را از بعد زیباسازی در فضای منزلتان حاکم نمایید. اما کافی است در کنار چیدمان پیش‌زمینه نیز چون طرح و رنگ دیوارها، کفپوش‌ها، نورپردازی و …. در درجه مطلوبی قرار گیرند تا بتوانند شما را شگفت زده نمایند. البته که قبل از تمامیت این موارد، سلامت ساختمانی که در حال سکونت در آن هستید؛ وابسته به رفع نقایص و فرسودگی ها با هدف حفظ استحکام و ارتقاء سلامت بنا مهمترین دلایلی بشمار می‌روند که بر اهمیت دوچندان تاثیر و اهمیت نوسازی ساختمان می‌‌افزایند.

 

 

تاثیر و اهمیت نوسازی ساختمان

ساختمان‌ها چه در قالب مکان‌های مسکونی و چه اداری شبیه به یک انسان یا گیاه نیاز به رسیدگی دارند. مطمئنا زمانی میتوان جهت ارتقا سلامت ساختمان و طول عمر آن گام برداشت که در صورت بروز هر آسیب و نیز مشاهده هر نقصی هر چه زودتر در جهت رفع آن گام برداشت. در اغلب مواقع این آسیب ها همچون فرسودگی در تاسیسات به سبب استفاده مداوم در چند سال متمادی در مراحل ابتدایی بروز آسیب؛ با هزینه اندک‌تر و سرعت بالاتری رفع می‌گردند. اما با گذشت زمان و وسعت گرفتن نقص یا آسیب وارده شرایط از لحاظ مالی و زمانی در وضعیت نامطلوبی قرار خواهد گرفت. این مسئله سبب خواهد شد با گذشت زمان از طول عمر ساختمان کاسته شود.

بیشتر بخوانیم  بازسازی و طراحی داخلی

اگر در مثال بارزتری بخواهیم نقش عدم رسیدگی به موقع به یک آسیب و تاثیرش در مخاطره افتادن سلامت و کاهش طول عمر ساختمان را برای شما تداعی نماییم؛ می‌توانیم به ایجاد رطوبت در سقف و دیوارها به واسطه ایجاد آسیب وابسته به بفرسودگی تاسیسات اشاره داشته باشیم. علاوه براین موارد انسداد لوله های آب، تخریب نمای ساختمان به سبب شرایط جوی نامساعد چون آلودگی های هوا و نیز ایجاد ترک و شکست در قسمت‌های متعدد، که مشاهده هر کدام بعد از گذشت سال‌ها و به مرور زمان به دور از تعجب نیست را می‌توان با اجرای بازسازی ساختمان تا میزان عمده‌ای کنترل و رفع نمود. گاهی این رطوبت تا میزانی سلامت و استحکام ساختمان را به مخاطره می‌اندازد که در بسیاری از موارد شاهد تخریب برخی از ساختمان‌ها خواهیم بود‌.

از طرف دیگر همانطور که می‌دانید در گذشته رعایت استاندار و قوانین ساختمان سازی به اندازه حال حاضر با جدیت اجرا نمیشد. با انجام عملیات بازسازی تا میزان عمده‌ای میتوان استانداردهای کاملا بروز را در بخش های مختلف بنا پیاده سازی نمود و مانع از تخریب و فرسودگی زود هنگام آن شد.

تاثیر و اهمیت نوسازی ساختمان-hollysaren.com

توجه به چه مواردی در بازسازی یا نوسازی ساختمان موجب دریافت نتیجه مثبت تری خواهد شد؟

اجرای پروژه نوسازی ساختمان با توجه به چند اصل در پایان شما را به آن‌چه که در ذهن دارید؛ خواهند رساند. در میان این اصول، ۳ اصل از اهمیت بیشتری برخوردارند:

تعیین هدف از نوسازی ساختمان

قبل از استارت پروژه نیاز است تا هدفتان را از تصمیم در باب اجرای عملیت نوسازی معین گردانید. علاوه بر تعیین هدف کلی، میزان اعمال مراحل بازسازی دارای اهمیت است. در این صورت کامل در جریان قرار خواهید گرفت که در مراحل بعدی چون تعیین بودجه و یا زمان مورد نیاز در شرایطی قرار دارید چرا که تمام اهداف و درخواست‌هایتان به شکل تصویری و نوشتار و در قالب نقشه آماده خواهند شد. این نقشه به عنوان یک راهنمای اصلی و البته موثر در تمام مراحل؛ در کنار شما خواهند بود.

بیشتر بخوانیم  سوالات متداول درباره بازسازی ساختمان

تخمین هزینه کلی بازسازی ساختمان و نیز قسمت‌ها مجزا از یکدیگر

کافیست بعد از تعیین هدف کلی؛ با کسب مشورت از معماران و طراحان داخلی، متناسب با درخواست‌ها و نیازهایتان میزان تقریبی بودجه مورد نیاز را معین نمایید.البته با تغییرات ناگهانی در بازار مصالح و سایر متریال‌ها بهتر است که هزینه را ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر در نظر داشته باشید تا در میانه راه مجبور به تعطیلی پروژه نگردید. البته اگر در این روند متوجه عدم تناسب بودجه در دسترس و بودجه مورد نیاز برای پیاده سازی عملیات بازسازی گردیدید؛ می‌توانید با مشورت طراح داخلی دست به حذف یا تغییر برخی المان‌ها بزنید.

 

تخمین هزینه کلی بازسازی ساختمان و نیز قسمت‌ها مجزا از یکدیگر-hollysaren.com

 

یاری گرفتن از نیروی متخصص در پروسه نوسازی خانه

تعمیرات و بازسازی ساختمان قدیمی اگر همراه با دانش و تخصص کافی صورت نگیرد، علاوه بر هدر رفت هزینه بسیار، خروجی لذتبخشی را بهمراه نخواهد داشت. به همین سبب کمک گرفتن از افراد دارای حرفه و تخصص در حوزه بازسازی منزل تا میزان قابل توجهی مسیر را برایتان هموار می‌سازد.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *