بازسازی سقف

بازسازی سقف

زمانی که تصمیم به بازسازی یک‌خانه گرفته می‌شود باید تمام قسمت‌های ساختمان را زیر ذره‌بین برود و بررسی شود که آیا نیاز به بازسازی دارد یا خیر؟ یکی از این قسمت‌های مهم سقف ساختمان خواهد بود که در زیبایی و ظاهر خانه نقش بسزایی خواهد داشت. تعمیر و نوسازی سقف یک‌خانه نسبت به دیگر نقاط ساختمان زیاد هزینه بر نیست. حال گزینه‌های بسیاری برای بازسازی سقف وجود دارد که برخی از آن‌ها را در مطالب زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعاتی در مورد نحوه بازسازی سقف خانه کسب کنید پس تا پایان توضیحات با همراه باشید.

انواع بازسازی سقف:

ایده‌ها و گزینه‌های بسیاری برای بازسازی سقف خانه‌ها وجود دارد که با برآورده هزینه و مطابق باسلیقه می‌توانید یکی را انتخاب و کار بازسازی را شروع کرد. چند نمونه از این ایده‌ها شامل سقف شیروانی، سقف طاق ضربی، سقف کناف و سقف کاذب است. سایت هالی برای بالابردن اطلاعات کاربران در این زمینه مطالبی را ارائه کرده تا بتواند قدمی تأثیرگذار برداشته باشد.

بازسازی سقف کاذب:

یکی از زیرمجموعه‌های بازسازی ساختمان سقف‌های کاذب به شمار می‌آیند. این نوع از بازسازی سقف یک تحول بسیار جذاب است که بسیاری از کاربران آن را می‌پسندند. زیرا این تعمیر و نوسازی زیبایی دکوراسیون خانه و ساختمان را چندبرابر خواهد کرد. سقف‌های کاذب با متریال‌های همچون شیشه، پارچه، گچ، آهن، آلومینیوم، کامپوزیت و چوب انجام خواهد شد. اجرای سقف کاذب به دو بخش شبکه و پنل‌های سبک تقسیم می‌شود که ابتدا شبکه‌های فلزی بر روی سقف نصب و بعد پنل‌ها را بر روی شبکه‌ها سوار خواهند کرد. پنل های که در سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند که عبارت است از:

بیشتر بخوانیم  ایتم های بازسازی ساختمان

۱ ـ پنل‌های عایق صدا: جنس آن‌ها از ورقه‌های کامپوزیت و فیبری بوده است.

۲ ـ پنل‌های وینیل: سبکی آن‌ها زبان زد است و بسیار آسان و سریع نصب خواهند شد.

۳ ـ پنل‌های فلزی: جنس آن‌ها از قلع، مس، نقره و برنج است

بازسازی سقف کاذب: بازسازی سقف چوبی:

چوب این عنصر گران‌بها یکی از عناصر مفید در سیستم عایق‌بندی است که در زمان استفاده از آن در بازسازی سقف‌ها باید دقت کرد زیرا هرگونه اشتباه حتی کوچک باعث نفوذ آب به داخل سقف خواهد شد و بعدها مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد. هنگام بازسازی سقف‌های چوبی از مصالح چوبی غافل نشوید آن‌ها را از جنس‌های بادوام انتخاب نماید. همان‌طور که گفتیم چوب یک عنصر گران‌بها است و بسیاری از متقاضیان توان مالی تهیه آن را ندارند، در بازارهای امروزی کاشی‌های بسیاری از جنس چوب وجود دارد که بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون و بازسازی سقف خانه‌ها به شمار می‌آیند و نسبت به خود چوب کم‌هزینه‌تر هستند.

 بازسازی سقف چوبی:بازسازی سقف طاق ضربی:

این نمونه از سقف که به نام طاق ضربی معروف است دیگر مورداستفاده نیست زیرا عملکرد بسیار پایینی دارد و وزن آن نیز زیاد است. ضوابط و آیین‌نامه ایمنی سقف طاق ضربی را تأیید نکرده‌اند اما بااین‌وجود در بازسازی سقف بسیاری از خانه‌ها از آن استفاده می‌شود. صلیب برشی این سقف‌ها بسیار عالی است و با چند ترفند می‌توان ایمنی آن‌ها را بالا برد. با برداشتن برخی از نخاله‌ها، سنگ‌ها و خاک‌ها و جاگذاری میل‌گردهای بافاصله معین که به تیرآهن جوش می‌شود این ترفند ایمنی را تا حدودی بالا خواهند برد. اجرای آن بدین صورت است که به ضخامت پنج سانتی‌متر روی تیرهای که ایجاد کردند بتن می‌ریزند بعد روی دیوارهای باربر میل‌گردهای به شماره ۱۸ جوش می‌کنند و تا ارتفاع ۲۵ سانتی‌متر روی آن‌ها بتن می‌ریزند این کار را برای ایجاد یک کلاف افقی انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانیم  علت بازسازی چیست؟ چرا باید بازسازی کنیم؟

بازسازی سقف طاق ضربی:بازسازی سقف کناف:

سقف کناف زیرمجموعه سقف کاذب به شمار می‌آید که بسیار کم‌هزینه است همین مزیت باعث شده که طرف‌داران بسیاری داشته باشد. متریال این سقف بسیار سبک است. یکی دیگر از مزیت‌های سقف کناف کم‌کردن ارتفاع سقف است که به‌صورت دلخواه اجرا می‌شود. تنوع در طرح و رنگ نیز جزء ویژگی‌های سقف کناف به شمار می‌آید که توانسته تا به امروز نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب نماید. شما به‌راحتی می‌توانید سقف خانه را با وسایل و دکوراسیون هماهنگ کنید. برخی از مزیت های سقف کناف عبارت است از:

۱ ـ عبور آسان تأسیسات الکتریکی و سرمایشی و گرمایشی

۲ ـ مقاوم در برابر زلزله

۳ ـ تمیزی محیط و فضا از لحاظ تأسیسات و سیم‌کشی‌ها

۴ ـ اجرای سریع و آسان

۵ ـ انعطاف در طراحی و معماری

۶ ـ هزینه اجرای بسیار کم و مقرون‌به‌صرفه

بازسازی سقف کناف:

بازسازی سقف شیروانی:

سقف‌های شیروانی یک نوع از بازسازی سقف خانه خواهد بود که طرف‌داران بسیاری دارد و این امر به دلیل کم‌هزینه‌بودن آن است. برای اجرای سقف‌های شیروانی از متریال‌های مختلفی مانند سفال، فلز، پنل خورشیدی و کامپوزیت آسفالتی استفاده خواهند کرد. این تنوع در متریال خود یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد است زیرا در هر نوع شرایط آب‌وهوایی می‌توان از آن استفاده کرد. قبل از انتخاب و اجرای سقف شیروانی این نکته را مدنظر داشته باشید که معماری ساختمان باید جواب‌گویی این نوع بازسازی خواهد بود یا نه؟ سقف‌های شیروانی را به روش‌های یک‌طرفه، دوطرفه، چند طرفه و حتی مخروطی شکل اجرا می‌کنند. این نوع از پوشش را به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن با میخ، پیچ و چسب بر روی سقف سوار خواهند کرد.

بیشتر بخوانیم  هر آنچه در ارتباط با بازسازی خانه باید بدانید

بازسازی سقف شیروانی:سخن پایانی:

همان‌طور که در بالا بیان کردیم سقف خانه جزئی از قسمت‌های مهم به شمار می‌آیند که بسیار زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد. نمونه‌های از بازسازی سقف‌ها را برای بالابردن اطلاعات شما بیان کردیم دیگر تصمیم با شما خواهد بود برای اینکه بتوانید بازسازی سقف را راحت‌تر و ساده‌تر پیش ببرید به سایت هالی مراجعه کنید زیرا هالی رضایت شما را هدف اصلی خود قرار داده است.

 

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *