بازسازی داخل منزل بدون تخریب-hollysaren.com

بازسازی داخل منزل بدون تخریب

بازسازی به معنای نوسازی است، به این معنی که یک فرد یا تیم روی یک ساختمان کار می کند تا عمر آن را افزایش دهد. بازسازی عمدتاً برای ساختمان ها استفاده می شود. نیاز به بازسازی ساختمان و بازسازی داخل منزل بدون تخریب معمولاً پس از ده سال مورد نیاز است. تغییر نمای خانه، نورپردازی و تغییر ظاهر خانه از جمله اقداماتی است که برای بازسازی ساختمان و خانه انجام می شود. برای داشتن یک خانه زیبا، ساختمان باید بازسازی شود.

 

دلایلی برای بازسازی داخل منزل بدون تخریب 

 

دلایل زیادی برای این وجود دارد، اما مهمترین آنها عبارتند از:

 

خانه قدیمی و فرسوده است یا پول کافی برای ساختن خانه جدید نداریم.

 

خانه مشکلی ندارد و فرسوده نیست. اما می خواهیم فضای داخلی آن را تغییر دهیم.

 

قرار است یک تازه عروس به خانه بیاید و می خواهیم فضای داخلی خانه را تغییر دهیم.

 

ما قصد داریم کاربری خانه خود را به کاربری دیگر مثلا تجاری تغییر دهیم.

 

همچنین قصد داریم بخشی از فضای خانه را بازسازی کنیم که بیشتر در مورد آشپزخانه، اتاق نشیمن، حمام و توالت است.

دلایلی برای بازسازی داخل منزل بدون تخریب -hollysaren.comبازسازی خانه های قدیمی

 

بازسازی خانه‌های قدیمی بسیار ضروری است. زیرا با گذشت زمان ممکن است اختلالاتی در سیستم لوله کشی ایجاد شود. در این مورد ساکنین تا زمانی که دیوارها مرطوب نشده و گچ ریخته شود متوجه آن نمی شوند. یا مشکلی در سیستم فاضلاب و چاه ایجاد شده و بوی نامطبوع فضای خانه را پر می کند. کار تعمیر باید بعد از بازسازی ساختمان انجام شود و در وهله اول بازسازی داخل خانه بدون تخریب باشد که برای صاحبخانه جذاب است.

بیشتر بخوانیم  بازسازی ساختمان توسط خودمان

 

با افزایش عمر ساختمان، نیاز به تعمیر و بازسازی ساختمان افزایش می‌یابد. سیستم‌های ساختمانی به دلیل فرسودگی آسیب دیده‌اند و به مصالح ساختمانی آسیب وارد کرده‌اند. دیوارهای مرطوب یا چکیدن آب از ساختمان همگی به دلیل فرسودگی بوده و نیاز به تعمیر دارند. اما همیشه اینطور نیست که باید خرابی وجود داشته باشد تا ساختمان بازسازی شود. گاهی اوقات ممکن است برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی و طراحی جدید باشد.

 

بازسازی داخلی بدون تخریب

 

بازسازی خانه بدون تخریب شامل کارهایی است که تغییرات جزئی ایجاد می‌کند اما موثر و چشمگیر است. با اندکی تغییرات می‌توان یک خانه قدیمی و دلگیر را به فضایی باز و دلپذیر تبدیل کرد.

 

در بازسازی یک ساختمان قدیمی، اجزای جدیدی را برای ایجاد طراحی روز اضافه می کنیم. به عنوان مثال، یک آشپزخانه بسته را می توان با برداشتن یک دیوار باز کرد. یا طاقچه‌ها را تخریب کرده و طرح های روز را اجرا می‌کند. پله های قدیمی و سخت را شیک و مدرن کرد و اتاق‌های تو در تو را با برداشتن درها و تبدیل آنها به اشکال مدرن و امروزی تغییر داد. همه اینها راحت و جذاب است، مشروط بر اینکه زیر نظر یک موسسه معتبر و متخصص در زمینه بازسازی ساختمان انجام شود.

 

مراحل بازسازی داخلی

 

انجام کار بازسازی و امور آن یک کار گروهی است و یک نفر نمی‌تواند این همه کار را انجام دهد. نیاز به تیم تخصصی متشکل از سازندگان، نقاشان، طراحان دکور، برق و لوله کش. و همه اینها باید زیر نظر مهندس عمران و متخصص انجام شود.

بیشتر بخوانیم  روند بازسازی ساختمان چگونه‌ است؟

 

بازسازی هر خانه با خانه دیگر متفاوت است و به خرابی و عمر ساختمان و مهم‌تر از همه تغییراتی که صاحب خانه در نظر دارد بستگی دارد. اطمینان از دوام خانه نیز مهم است.

 

اول از همه، بهتر است تمام جنبه‌های بازسازی‌داخلی را بدون تخریب آن بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ساختمانی را به شکل u بازسازی کنید، کابینت ها و رنگ دیوارها باید تغییر کند و شاید تغییرات به نور و طراحی نور برسد.

 

مراحل بازسازی داخلی-hollysaren.comبازسازی دیوارها

 

تخریب دیوارها و پارتیشن بندی فضا، سایدینگ چینی، نازک کاری، سیمان و سرامیک کاری باید توسط تیم حرفه ای و گروه معماری و فنی انجام شود.

 

در اکثر بازسازی‌ها، دیوارهای فرسوده به جز دیوارهای باربر حذف می‌شوند. تخریب این دیوارها باید با نظارت و حضور مهندسان انجام شود. دیوارهای مرطوب و آسیب‌دیده را بتراشید و دیوار را گچ‌کاری کنید تا کار تمام شود. سپس دیوار را گچ و خاک بزنید تا خشک شود. سپس شروع به سفید کاری با گچ می کنیم تا ظاهری خوب، مرتب و زیبا داشته‌باشیم.

 

بازسازی خدمات

 

پس از اتمام بازسازی دیوارها، نوبت به بازسازی و تعویض سرویس های بهداشتی می رسد. در بسیاری از موارد، رطوبت دیوارها به دلیل نقص در سیستم تجهیزات حمام است. آب بندی این فضاها به مرور زمان فرسوده و از بین می رود. بهتر است ایزوگام و گچ داخل ساختمان تعویض شود. تا زمانی که رطوبت به دیوارها نرسد. کف تخریب شده و عایق کاری و تزریق انجام شده است. البته، عایق فقط برای خدمات بهداشتی نیست.

 

مراحل بازسازی داخلی-hollysaren.comبازسازی آشپزخانه

 

آشپزخانه در زیبایی خانه بسیار مهم است و در واقع قلب خانه است. امروزه با درنظر گرفتن جلوی‌باز آشپزخانه و کمک به بزرگتر نشان‌دادن خانه، نقش آشپزخانه در زیبایی خانه دو چندان شده‌است. اول از همه، مهم است که آیا می خواهید آشپزخانه را تغییر دهید یا نه و سپس عایق کاری را انجام دهید. سپس مراحلی که در طراحی باید انجام شود انجام می شود.
بررسی سقف و ستون ها نیز در بازسازی ساختمان بسیار مهم است. ستون‌ها در صورت نیاز به تقویت باید تقویت شوند. سقف‌های آسیب دیده در اثر گرما، رطوبت و سرما باید تعمیر شوند. اگر روی پشت بام است، بهتر است آن را عایق بندی کنید.

بیشتر بخوانیم  آغاز بازسازی ساختمان

 

 

سخن نهایی

قبل از اینکه بخواهیم بازسازی خانه بدون تخریب را توصیف کنیم، باید تعریف بازسازی ساختمان را بدانیم. نوسازی ساختمان به تعمیر یا ترمیم بافت قدیمی و فرسوده خانه و بازگرداندن آن به حالت اولیه گفته می‌شود. بر این اساس، هدف اصلی از بازسازی افزایش عمر مفید ساختمان و قابل سکونت کردن خانه است. تا خانواده در آرامش و امنیت زندگی کنند.

در این روش در حین عملیات بازسازی تغییری در ساختار اصلی ساختمان و دیوارهای باربر ایجاد نمی شود بلکه دکوراسیون داخلی، دکوراسیون خارجی، سیستم لوله کشی و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، کاشی و سرامیک کف و دیوار، شیرآلات، سرویس بهداشتی و سرویس های بهداشتی ممکن است تعویض شوند. تغییر اساسی را تجربه کنید

 

در بازسازی خانه بدون تخریب، اصل بر این است که سازه اصلی و دیوارهای باربر سالم و بدون تغییر باشند. اما اصل دیگری نیز در این مورد باید رعایت شود و آن این است که عملیات بازسازی داخل خانه بدون تخریب اساسی انجام شود. این بدان معناست که هیچ سازه ای حتی پلکانی نباید تخریب شود، زیرا در چنین مواردی قطعاً محدودیت زمانی وجود دارد و باید هر چه سریعتر ساختمان را تعمیر و بازسازی کرد.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *