بازسازی خانه قدیمی ضرورت دارد

بازسازی خانه قدیمی ضرورت دارد

چگونه یک خانه قدیمی را بازسازی کنیم؟ چه مسائلی را باید در نظر گرفت؟ چه  عناصری  باید ارزیابی شوند؟ آیا بازسازی ساختمان قدیمی ضروری است؟ آیا می خواهید یک خانه قدیمی را بازسازی کنید اما ایده روشنی ندارید که از کجا شروع کنید و قبل از خرید یا کار روی ملک چه چیزی را بررسی کنید ؟ این یک مشکل نسبتاً رایج است زیرا بازسازی یک ساختمان  قدیمی یا فرسوده هزینه های قابل توجهی دارد و باید بسیار دقیق باشد. مطالعه مداخلات باید همراه با متخصصانی انجام شود که می توانند ساختارها و سیستم ها را به درستی ادغام کنند.

ضرورت بازرسی و بازسازی خانه قدیمی

اولین قدم برای بازسازی یک خانه قدیمی بازرسی است. به طور کلی، پس از حدود ۳۰ سال، هر ساختمانی نیاز به “ترمیم” دارد، به ویژه در آن بخش هایی که به طور اجتناب ناپذیری تحت تاثیر سایش قرار می گیرند (سیستم ها، گچ خارجی، پنجره ها، سقف و غیره). اگر در مورد خانه‌های قدیمی صحبت می‌کنیم، این امر حتی بیشتر صادق است، که می‌تواند نیاز به مداخلات جدی داشته باشد تا آنها را به رفاه زندگی مطلوب برساند.

چه بخواهید یک خانه قدیمی بخرید و چه بخواهید یکی از خانه های خود را بازسازی کنید، یک بازرسی دقیق و عینی عملیات بسیار مفیدی است. به شما این امکان را می دهد که:

مطمئن شوید که هیچ مشکل پنهانی وجود ندارد

یک برآورد واقع بینانه از هزینه های نوسازی انجام دهید

چندین جنبه وجود دارد که باید در هنگام بازرسی در نظر گرفته شود: سقف، دیوارهای خارجی و داخلی، وسایل و وجود مشکلاتی مانند رطوبت. همچنین می توانید جهت خانه، شیب زمین و همچنین محیط اطراف را مشاهده کنید (به عنوان مثال اگر در مناطق کوهستانی زندگی می کنید وجود درختان و جنگل ها).

بیشتر بخوانیم  ویلا مدرن دوبلکس

شما می توانید با استفاده از برخی از ابزارهایی که به ارزیابی وضعیت حفاظتی کمک می کنند، بازرسی را به تنهایی انجام دهید (دوربین، لوله کشی، متر و غیره ) . بازسازی یک خانه قدیمی نیاز به دانش ساخت و ساز عمیق دارد و فقط یک متخصص می تواند مشکلات ساختمان را درک کند، بهترین راه حل را برای حل آنها بیابد و هزینه را به طور دقیق محاسبه کند.

ضرورت بازرسی و بازسازی خانه قدیمیمشکلات بازسازی ساختمان قدیمی

 

در یک خانه قدیمی که قرار است بازسازی شود مشکلاتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند: از جمله رایج ترین آنها تأیید وضعیت حفاظت، رطوبت و عایق حرارتی است.

وضعیت حفاظت از ساختمان

وضعیت حفاظت از ساختمان بر هزینه ای که برای بازسازی آن باید متحمل شوید تأثیر می گذارد.

وضعیت حفاظت از یک خانه قدیمی را می توان از دیوارهای خارجی در معرض عناصر مشاهده کرد: وضعیت آنها در مورد درجه رطوبت و قرار گرفتن در معرض خانه چیزهای زیادی می گوید. مهم‌تر از همه ، بررسی وضعیت سازه‌های باربر و استحکام خانه و همچنین ارزیابی وجود ترک‌ها یا شکاف‌های غیرعادی ضروری است. در بسیاری از مواقع نیاز به مداخله شدید، حتی تخریب جزئی یا کلی سازه های تشکیل دهنده ساختمان است.

 

یک شرکت ساختمانی که می داند چگونه در خانه های قدیمی مداخله کند، می داند که چگونه مداخلات لازم برای حفاظت از ساختمان را به دقت ارزیابی کند.

مشکلات بازسازی ساختمان قدیمی
رطوبت

یکی از مهمترین موارد در هنگام بازسازی خانه ، ارزیابی رطوبت است. خانه های باستانی دیوارهای بسیار ضخیمی دارند و بنابراین رطوبت می تواند در پایه دیوارها یا در اتاق زیر شیروانی خود را نشان دهد، شاید حتی به دلیل نفوذ از بالا. همچنین ممکن است نشت آب به خصوص در آشپزخانه و حمام وجود داشته باشد. محیط های دیگری که می توانند مرطوب باشند انبارها، انبارها و گاراژها هستند و به همین دلیل گردش هوا و اندازه پنجره ها نیز کنترل می شود.

بیشتر بخوانیم  ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب

 

شناسایی تمام نقاطی که رطوبت در آن وجود دارد نه تنها برای یک عامل زیبایی شناختی (لکه های قالب کلاسیک تصوری از فرسودگی را ارائه می دهد) بلکه مهمتر از همه برای مسئله بهداشت و سلامت مسکن ضروری است.

 

عایق حرارتی

یک خانه قدیمی که نیاز به بازسازی دارد نیز به عایق حرارتی خوب نیاز دارد . پنجره ها برای تقویت عایق بسیار مهم هستند ، بنابراین اگر معیوب یا خیلی قدیمی هستند باید تعویض شوند. در و پنجره ها هم همینطور.

 

عایق را می توان با نصب پانل ها و محلول های عایق و روکش حرارتی ، با ایجاد عایق های مشابه یا سقف های کاذب، با استفاده از حذف کننده های لاستیکی بر روی پنجره ها به دست آورد.

 

هزینه ای که باید با آن مواجه شود در دراز مدت مستهلک می شود . عایق کاری ساختمان خانه را کارآمدتر می کند، اتلاف گرما را در زمستان به حداقل می رساند، در تابستان خنک نگه می دارد و باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف می شود.

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *