بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب

گاهی اوقات افراد برای تغییر روحیه خود و زیباترکردن فضای خانه خود اقدام به بازسازی قسمت‌های مختلف می‌کنند. ممکن است فکر کنید بازسازی هزینه‌های زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. اما شما با استفاده از ایده‌های مختلف با کمترین هزینه منزل خود را بازسازی کنید.بازسازی منزل یعنی تغییر شکل ظاهری منزل، این تغییر شامل تغییر دکوراسیون، تغییر چیدمان، تغییر لوازم، تغییر رنگ دیوارها و غیره می‌شود. قبل از بازسازی اتاق خواب باید ایده‌های مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید یک بازسازی اصولی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: بازسازی ساختمان

اولویت بندی بازسازی

برای بازسازی اتاق خواب اولویت بازسازی سقف است. با اولویت قرار دادن سقف برای بازسازی در صورتی که دیوارها آسیب ببینند به راحتی می‌توانید آن ها را تعمیر کنید. علاوه بر بازسازی سقف، باکس‌های نور، سیستم سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی، سیم کشی و موارد اجرایی برای سرویس بهداشتی مستر هم نیز جزء اولویت‌های باز سازی هستند.

برای بازسازی اتاق و بازسازی سرویس بهداشتی مستر باید این به این نکته توجه داشته باشید که سقف حمام مستر باید با سقف اتاق خواب متفاوت باشد و این سقف باید عایق رطوبت داشته باشد.

اگر لوله کشی‌های موجود در اتاق خواب در سقف انجام می‌شود باید قبل از بازسازی سقف باید بازسازی لوله کشی را انجام دهید. درغیر این صورت اگر لوله کشی‌ها مربوط به سقف نیست، می‌توانید آن را بعد از بازسازی سقف انجام دهید.

پس از بازسازی سقف، باید به سراغ کف اتاق خواب بروید. اگر کف اتاق خواب شما سرامیک است باید آن را هم سطح با پذیرایی باز سازی کنید و اگر طراحی مدرن را انتخاب کرده‌اید باید ارتفاع ورودی حذف شود.

بعد از این که بازسازی کف را نیز انجام دادید حال نوبت به نقاشی سقف و دیوارها و در نهایت نصب کمد دیواری‌ها می‌باشد. اگر کمد دیواری‌هایی که استفاده می‌کنید سنگین نیستند، می‌توانید آن را بعد از این که نقاشی دیوارها تمام شد، نصب کنید. در غیر این صورتی که کمد دیواری‌های بزرگی دارید، بهتر است قبل از نقاشی آن‌ها را نصب کنید.

پس از اتمام تمامی این مراحل آخرین مرحله نصب شلف‌ها و قفسه‌های روی دیوار می‌باشد که این لوازم پس از این که نقاشی تاق خواب تمام شد، نصب می‌شوند.

بیشتر بخوانیم  صفر تا صد بازسازی ساختمان

تاثیر رنگ در بازسازی خلاقانه اتاق خواب

برای بازسازی اتاق می‌توانید با کمی خلاقیت یک اتاق خواب جدید داشته باشید، شما می‌توانید اتاق را از شلوغی درآورده و به یک اتاق ساده تبدیل کنید. به عنوان مثال با انتخاب رنگ سفید برای کمد دیواری می‌توانید اتاق را از شلوغی دور کنید، در واقع فقط می‌توانید با تغییر دادن رنگ فضای تازه به اتاق خواب ببخشید. بنابراین برای بازسازی اتاق خواب از تغییر رنگ‌ها غافل نشوید.

تاثیر کف پوش در بازسازی

تغییر کف پوش یکی از اقداماتی است که می‌تواند نمای اتاق خواب ا بسیار تغییر دهد. انتخاب کف پوش مناسب و استفاده از رنگ‌های مناسب برای فضا، اتاق خواب شما را به یک فضای زیبا تبدیل می‌کند. همان طور که می‌دانید کف پوش از وسایلی است که بسیار به چشم می‌اید بنابراین یک کف پوش مناسب با فضای اتاق خواب انتخاب کنید تا اتاق خواب شما رنگ تازه‌ای به خود بگیرد.

همچنین از دیگر لوازمی که توجه هر ببینده‌ای را به خود جلب می‌کند، پرده است. پرده نیز همانند کف پوش می‌تواند یک تغییر اساسی را در اتاق خواب شما ایجاد کند، باید مدل و رنگ پرده را متناسب با دکوراسیون اتاق خواب و وسایل موجود در آن تهیه کنید. برای تهیه پرده نیازی نیست که حتما پرده‌های گران قیمت خریداری کنید شما تنها می‌توانید با تهیه یک پرده ساده فضای اتاق را زیباتر کنید.

تاثیر کف پوش در بازسازیاتاق خواب فضایی برای آرامش

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای، اتاق خواب آن است، اتاق خواب محلی است که افراد برای استراحت به آن پناه می‌برند همچنین فرزندان اکثر وقت خود را در اتاق خواب سپری می‌کنند، بنابراین فضای اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که بتواند آرامش لازم را برای افراد فراهم کند.

به همین علت اکثر طراحان به شما بازسازی اتاق خواب و تغییر آن به یک اتاق خواب لوکس را پیشنهاد می‌دهند. ممکن است شما به دلیل هزینه بالای این کار از بازسازی منصرف شوید اما بهتر است بدانید که شما باید یک بودجه مناسب می‌توانید اتاق خواب خود را بازسازی کنید.

کسانی که قصد دارند برای اولین بار دست به بازسازی بزنند بهتر است چند اصل را رعایت کنند، تا بتوانند فضای اتاق خواب را به یک محل پر آرامش برای افراد تبدیل کنند.

بیشتر بخوانیم  بازسازی ساختمان حفاظتی

مشورت با اعضای خانواده

برای بازسازی اتاق خواب ابعاد اتاق خواب بسیار اهمیت دارد ، بنابراین باید ابعاد آن را مد نظر بگیرید. سپس باید تمام نیازهای افراد منزل را در نظر بگیرید. برای مثال اگر اتاق خواب متعلق به کودک شما می‌باشد از او بپرسید که با چه وسایل با چه رنگی راحت است و سوال‌هایی از این قبیل که متوجه شوید کودک شما چه اتاقی را مد نظر دارد. ممکن است کودک شما اتاقش را فضایی برای بازی یا تنها انجام تکالیف و کارهای روزانه خود در نظر بگیرد.

اگر قصد دارید اتاق خواب خود و همسرتان را بازسازی کنید، قبل از اقدام در مورد ایده‌های همسر خود سوال کنید و در این مورد با هم مشورت کنید زیرا اتاق خواب مشترک باید به گونه‌ای باشد که تمام افراد خانواده در آن احساس راحتی داشته باشند. زمانی که تمام این کارها را انجام دهید و ایده‌های همه افراد منزل را در نظر بگیرید به راحتی می‌توانید بازسازی و چیدمان اتاق خواب را انجام دهید.

نکته قابل توجه دیگر این است که اگر بخواهید یک اتاق خواب لوکس داشته باشید هزینه‌های سرویس خواب آن بالا خواهد بود بنابرای قبل از تصمیم گیری به بودجه خود توجه کنید. شما می‌توانید از یک طراح کمک بگیرید و یا از ایده‌های موجود در اینترنت کمک بگیرید. در فضای فضای ایده‌های مختلفی برای بازسازی اتاق خواب وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اتاق خواب فشن ایستا

امروزه در اکثر منازل از کمدهای متعدد برای لباس و کفش و کیف استفاده می‌کنند. یکی از ایده‌های خلاقانه و مدرن برای کمدها این است که از کمدهای باز و بدون در برای قرار دادن لباس‌هایتان استفاده کنید، به طوری که تمام لباس‌ها و وسایل شما مشخص باشد.

این ایده برای اتاق خواب یک ایده جذاب برای زیباتر کردن اتاق خواب است. در این ایده اتاق خواب باید به گونه‌ای طراحی شود که شما بتوانید تمام وسایل خود را در آن جای دهید و همچنین برای استفاده از این ایده باید استفاده از آینه‌ها، کمدها و کاغذ دیواری به حداکثر برسد.

بازسازی به سبک مدرن

سبک مدرن به گونه‌ای طراحی شده است که فرد در این سبک به دنبال تغییرهای خلاقانه و اضافه کردن جسورانه می باشد. یکی از نمونه‌هایی که از سبک مدرن برای اتاق خواب استفاده کرده است، اتاق خواب‌های سوئدی می‌باشد.

بیشتر بخوانیم  بازسازی داخل منزل بدون تخریب

اتاق‌ خواب‌های سوئدی دارای دیوارهای رنگی وساده و همچنین خطوط صاف و مستقیم است. اگر شما هم ب دنبال یک بازسازی به روز و شیک هستید‌، می‌توانید از این سبک استفاده کنید.

بازسازی به سبک مدرناتاق خواب عاشقانه

شما می‌توانید اتاق خواب خود را به شکلی که تمایل دارید، بازسازی کنید. این بازسازی می‌تواند منجر به داشتن ک اتاق خواب دنج، یک اتاق خواب لوکس و یا حتی یک اتاق خواب عاشقانه شود. قبل از انتخاب هر سبکی از جذابیت و لوکس بودن آن اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که یک محیط آرام برای شما فراهم می‌شود.

آرامش موجود در اتاق خواب به رنگ‌ها و بافن‌های پارچه‌ای که در ان استفاده کرده‌اید، بستگی دارد. در ی اتاق خواب عاشقانه وسایلی همچون شمع، عودهای معطر، پرده‌های سنگین، لوزام دکوری و ترئینی و نور زیاد را به کار ببرید.

اتاق خواب مینیمالیستی

همانطورکه گفته‌شد اتاق خواب محیطی است که باید بتواند آرامش لازم را برای شما فراهم کند. قطعا هیچ کس به اتاق خواب شلوغ و بهم ریخته تمایل ندارد. بسیاری از افرادی که منظم بودن و خلوت بودن اتاق خواب اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، سبک مینیمالیست را انتخاب می‌کنند تا وسایل کمتری را در اتاق خواب خود به کار ببرند.

مینیمالیست یکی از سبک‌های مدرن در طراحی دکوراسیون است که مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک به کار بردن وسایل کم و رنگ‌های خنثی می‌باشد. اگر اتاق خواب خود را با این سبک بازسازی کنید به آن مینیمال می‌گویند. در این سبک می‌توانید از کمدهای مخفی، رنگ‌های آرام و خنثی و یک دست مبلمان ساده استفاده کنید.

اتاق خواب هنرمندانه

اغلب افرادی که به هنر علاقه دارند به اتاق خواب خود دلبستگی جالبی دارند وشاید دلیل این امر این است که اتاق خواب را پناهگاه خود می‌دانند و تمایلی ندارند که کسی به اتاق آن‌ها دسترسی داشته باشد. اتاق خواب هنرمندانه محلی است که افراد در آن مشغول کتاب خواندن یا موسیقی گوش دادن هستند و محیط خود را برای خلق یک اثر هنری آماده می‌کنند.

اتاق خواب هنرمندانهنتیجه گیری

بازسازی اتاق خواب باید به صورت اصولی انجام گیرد تا بتواند محلی آرام و با آرامش را برای شما ایجاد کند. شما می‌توانید با هزینه‌های اندکی نیز اقدام به بازسازی کنید. حتما نیازی نیست که تمام وسایل را تعویض کنید، همان طور که اشاره کردیم شما می‌تواند تنها با تغییر رنگ دیوارها و تعویض پرده‌ها یا تغییر رنگ آن‌ها نمای جدیدی را به اتاق خواب خود ببخشید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *