انواع روش های بازسازی ساختمان-hollysaren.com

انواع روش های بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان معانی مشابهی دارد و افرادی که در زمینه بازسازی و تعمیر ساختمان فعالیت می کنند بیشتر از واژه مرمت برای بناهای هنری و تاریخی استفاده می‌کنند. اما برای ساختمان هایی که عمومی هستند مانند منازل و محیط های اداری و تجاری از کلمه بازسازی استفاده می‌شود. تیم بازسازی متشکل از کارشناسانی است که برای بازسازی و تعمیر ساختمان‌های فرسوده فعالیت می‌کنند و کارهایی مانند تعویض یراق آلات و تعمیر نمای ساختمان و تغییر دکوراسیون و هر قسمت از ساختمان که نیاز به بازسازی دارد را انجام می‌دهند. تغییراتی ایجاد می‌کنند که معمولا با توجه به صلاح دید کارشناسان، نوع مصالح و میزان تغییرات در سایر موارد تعیین می شود که همگی در زمان و هزینه اجرا تاثیرگذار خواهند بود. در ادامه با انواع روش‌های بازسازی ساختمان آشنا خواهیدشد.

 

بازسازی باستان شناسی یا مرمت علمی

 

برای انجام مراحل مختلف بازسازی ساختمان در این روش، تمامی مراحل به دقت و علمی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. از جمله مواردی که در این نوع بازسازی باید به آن توجه‌کنید موارد زیر است:

 

  • ساخت و ساز قوی تر و قوی تر

 

  • عناصر جدا شده از ساختمان را نصب کنید

 

  • حفاری برای فونداسیون ساختمان

 

  • بازسازی سنگ های نمای ساختمان
بیشتر بخوانیم  لیست کار های بازسازی

 

  • سخت شدن قطعات ترک خورد

 

بازسازی هنری یا بازسازی هنری

 

زمانی که از شخصی درخواست این نوع بازسازی می‌شود، او به عنوان یک متخصص مجاز است در فرآیند بازسازی ساختمان نوآوری کند و بنا به تجربیات و سلیقه خود اقدام به بازسازی ساختمان کند.

 

اگر قسمتی از خانه نیاز به کاهش یا اضافه شدن داشته‌باشد و یا نیاز به تغییر مصالح باشد، این فرد با ایده‌های جدید تغییرات لازم را انجام می‌دهد و این سبک بازسازی مربوط به دوره رنسانس است، زیرا این دسته افراد معمولا فعال بودند. در آن دوره بناها را با نوآوری‌های خاص خود بازسازی می‌کردند.

 

بازسازی هنری یا بازسازی هنری-hollysaren.comروش های بازسازی ساختمان

 

برای این کار انواع مختلفی وجود دارد که با مهم ترین این روش‌ها آشنا می‌شوید و با توجه به هدف و نتایجی که انتظار دارید، روش مورد نظر را انتخاب خواهیدکرد.

بیشتر بخوانید:انواع بازسازی ساختمان

بازسازی حفاظتی ساختمان

 

در انواع روش‌های بازسازی ساختمان حفاظتی، حفاظت، بازسازی و تعمیر برای کل ساختمان انجام می‌شود و تمام قسمت‌های یک ساختمان بررسی می‌شود و باید بر روی ویژگی‌های مختلف ساختمان و مصالح آن مطالعه کامل و دقیقی صورت‌گیرد تا روند بازسازی خوب است و به درستی انجام می‌شود.

 

انواع روش های بازسازی ساختمان سبک  یا آناستیلوز

 

در این روش بازسازی معمولاً برای قطعات فرسوده قطعات جایگزین در نظر گرفته می‌شود، اما تغییرات زیادی در ظاهر ساختمان دیده نمی شود و تا جایی که امکان دارد قطعات جایگزین بسیار شبیه به قطعات قبلی خواهندبود تا ظاهر اولیه حفظ شود. از ساختمان و معمولاً از این روش بیشتر برای بناهای تاریخی که ظاهر آنها اهمیت زیادی دارد استفاده می‌شود. زیرا اصرار بر حفظ سبک قبلی و حفظ هارمونی وجود دارد و به همین دلیل در این روش باید کمترین تغییر روی بنا ایجاد شود.

بیشتر بخوانیم  طراحی بیرون ساختمان

 

انواع روش های بازسازی ساختمان سبک  یا آناستیلوز-hollysaren.comبازسازی با روش تمیز کردن سبک

 

یکی دیگر از انواع روش‌ها، روش نظافت سبک است که در آن قسمت‌هایی که روی ساختمان قرار دارند و باعث فرسودگی و تخریب آن می شوند، تمیز می شوند و با حذف این موارد و الحاقات نامناسب، ساختمان جان تازه‌ای به خود می‌گیرد.

 

بازسازی تکمیلی ساختمان

 

در انواع روش‌های  بازسازی ساختمان  تکمیلی، قسمت هایی از ساختمان که کاملاً فرسوده شده‌اند، برداشته و بازسازی و تکمیل می‌شود تا بتوان ساختمان را مرمت و مورد استفاده قرارداد. این روش معمولاً در بسیاری از ساختمان‌های قدیمی و فرسوده شهری برای بازسازی و استفاده مجدد از ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

 

روش های نوین بازسازی ساختمان

 

روش‌های جدید یا روش‌های سنتی برای بازسازی ساختمان ها استفاده می‌شود. در روش‌های مدرن، معماران سعی می‌کنند روش‌های سنتی قدیمی را کنار بگذارند و شکلی جدید ایجاد کنند و افرادی که تصمیم به اجرای روش‌های مدرن برای بازسازی دارند.

 

آنها باید مهارت و تخصص کافی در این زمینه داشته‌باشند تا از هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری کنند و با قوانین و اصول آن آشنا باشند تا زمان و هزینه ای که برای این موضوع صرف می شود به هدف مورد نظر هدایت کنند.

روش های نوین بازسازی ساختمان-hollysaren.comانواع روش های جدید بازسازی ساختمان

 

روش کج کردن

 

این روش برای تسریع در روند بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در معماری ساختمان‌ها و بازسازی آنها بسیار حائز اهمیت است. دیوارهای بتنی‌بزرگ معمولاً در کارگاه قالب‌گیری و ساخته می‌شوند. با استفاده از کامیون‌های سنگین به محل آورده و نصب می‌شوند. این روش اگرچه کار را سرعت می‌بخشد، اما معایبی نیز دارد که یکی‌از آنها ایجاد شکاف بین دیوارها است.

بیشتر بخوانیم  تفاوت بازسازی و بهسازی

 

روش گل میخ فلزی و چوبی

 

در این روش معمولاً اسکلت‌اصلی ساختمان با استفاده از مصالح چوبی یا فلزی در کارگاه ساخته‌می‌شود. سپس با استفاده از ماشین آلات حمل و نقل سنگین به محل مربوطه منتقل می‌شود. درنتیجه زمان و انرژی کمتری برای ساخت یک ساختمان مصرف می‌شود و سرعت این روش بسیار بالاست.

 

انواع روش های جدید بازسازی ساختمان-hollysaren.comجمع بندی 

 

انواع روش های بازسازی که ذکر کردیم جزئی بودند. اما به طور کلی به صورت محافظه کارانه یا سبک انجام می شود. و سبک های بازسازی یا جدید یا سنتی هستند و معماران امروزه از روش های مدرن تری استفاده می کنند.

 

هم اکنون با این اطلاعات می توانید با خیالی آسوده بازسازی مکان مورد نظر خود را به شرکت جهان ساخت بسپارید. شرکت شارین با زیباترین و جدیدترین روش های بازسازی و طراحی ساختمان شما سروکار دارد.

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *