چیدمان کابینت آشپزخانه-hollysaren.com

آیا چینش اشتباه ظرف‌ها می‌تواند موجب شکستن کابینت‌ها شود

 کابینت محل مناسبی برای قراردادن وسایل و سازماندهی و ایجاد نظم در محیط آشپزخانه می‌باشد. از آن به‌‌عنوان قلب خانه یاد می‌کنند. یکی‌از مهم‌ترین اصولی که می‌تواند در دکوراسیون داخلی خانه تأثیرات زیادی بگذارد طراحی کابینت‌ها و نحوه چیدن کابینت آشپزخانه می‌باشد. ایجاد نظم در آشپزخانه یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر خانمی به آن توجه ویژه‌ای نشان خواهد داد. چرا که با ورود مهمان‌ها به خانه توجه هر فردی به سوی آشپزخانه جلب می شود. بنابراین چیدمان منظم آشپزخانه نکته مهمی است که می‌تواند دکوراسیون شما را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.

چیدمان کابینت آشپزخانه

بسیاری از افراد با نحوه چیدن کابینت آشپزخانه و چیدن وسایلی که درون آشپزخانه قرارداد آشنایی ندارند. همین مورد باعث می‌شود که صدمات زیادی به کابینت‌ها وارد شود. در واقع در آشپزخانه کوچک یا بزرگ می‌توان با روش‌ها و فنون مختلف وسایل را متناسب با نیاز خود قرار داد.
برای این‌ که در آشپزخانه بتوانید کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید باید تمامی وسایلی را که نیاز دارید درون کابینت‌ها جای دهید. اما متأسفانه بسیاری از افراد به دلیل این ‌که آگاهی مناسبی از چینش وسایل درون کابینت‌ آشپزخانه ندارند باعث می‌شوند که آسیب‌های جدی به انواع کابینت وارد شود.

در واقع به‌ مرور زمان با انباشت وسیله‌ها بر روی ‌هم کابینت‌ها ممکن است ضربه‌هایی را متحمل شوند و بشکنند. بنابراین ظروفی را که در اختیار دارید می‌توانید از هم جدا کنید و هر کدام را در طبقه‌ای از کابینت‌ها قرار دهید.
به‌ عنوان مثال ظروف مهمانی را می‌توانید از ظروف جلو دستی جدا نمایید و یک کابینت را به ظروف مهمانی و کابینت دیگر را به ظروف جلو دستی اختصاص دهید تا فشار زیادی به کابینت‌ها وارد نشود.
همچنین با استفاده از ابزارهای نظم‌دهنده می‌توانید قاشق، چنگال، چاقو، لیوان، فنجان و دیگر موارد را با نظم و ترتیب خاصی درون کابینت‌ها قرار دهید.
یکی از نکاتی که ممکن است بسیاری از افراد به آن توجه نشان ندهند این است که قابلمه های خود را به‌ صورت تودرتو درون کابینت‌ها قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانیم  کابینت‌های چوبی یا فلزی، کدامیک گزینه بهتری برای آشپزخانه به حساب می‌آیند

در واقع انباشت قابلمه بر روی هم باعث می‌شود که فشار زیادی به کابینت‌ها وارد شود. درنتیجه آن با خرابی کابینت روبرو خواهید شد، از این‌رو باید به تعمیر آن بپردازید که تعمیر کابینت هم شما را با هزینه زیادی روبر خواهد کرد.
بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که زمان بازسازی ساختمان کابینت‌های خود را به‌ طور کلی عوض نمایند یا اینکه تغییرات اساسی را بر روی آن ها ایجاد کنند.

چیدمان کابینت آشپزخانه-hollysaren.comعلت ترک خوردن کابینت

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود کابینت‌ها مخصوصاً کابینت‌های چوبی ترک هایی را بردارند. در ادامه این عوامل را برای شما بیان خواهیم کرد.

  • وزن زیاد وسایل یکی از رایج‌ترین و معمول‌ترین عللی است که می‌تواند آسیب‌های جدی را به کابینت‌ها وارد کند.

به‌عنوان مثال شما زمانی‌که از کابینت‌های چوبی برای آشپزخانه خود استفاده می‌کنید باید این نکته را مدنظر قرار دهید که چوب متریالی است که ممکن است حتی با وجود استحکام زیاد هم نتواند در مقابل فشار بیش ‌از حد وسایل مقاومت خوبی را از خود نشان دهد.

بنابراین در چنین شرایطی باید بگوییم که اگر وزن بیشتری نسبت ‌به وزن چوب به کابینت‌ها تحمیل شود پس ‌از مدتی ترک‌های بر روی کابینت ایجاد می‌شود که این ترک ها بعد از گذشت مدت‌زمانی شروع به شکستن خواهند کرد.

  • رطوبت خانه علاوه‌بر وزن بیشتر از حد وسایل می‌تواند تاثیر زیادی بر روی ایجاد ترک بر روی کابینت‌ها داشته باشد. بنابراین یکی از شایع‌ترین دلایلی که بسیاری از افراد به آن اشارهدارند سطح رطوبت خانه می‌باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم رطوبتی که در هوا وجود دارد همراه با چربی‌ها بر روی کابینت جذب خواهند شد. این خود یکی از دلایل انبساط کابینت می‌باشد. بعد از این ‌که رطوبت کم شود کابینت به ‌اندازه‌ اصلی خود برمی‌گردد.

بیشتر بخوانیم  نکات مهم در طراحی باغ

اگر این مراحل چندین‌بار اتفاق بیفتد کابینت‌ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. بعداز مدتی شاهد ترک خوردن آن‌ها خواهیدبود. در چنین شرایطی اگر کابینت آشپزخانه را تعمیرنکنید بعداز گذشت چندروز با شکستن کابینت‌ها مواجه خواهیدشد. این امر می‌تواند هزینه های زیادی را برای شما ایجاد کند.

علت ترک خوردن کابینت-hollysaren.comچگونه از شکستن کابینت جلوگیری کنیم؟

همان‌‌طورکه درمطالب بالاتر ذکر کردیم از عمده‌ترین عواملی که باعث شکست کابینت‌ها می‌شود، قراردادن ظروف‌ زیاد درون‌کابینت‌ها می‌باشد. یعنی به اندازه‌ای که کابینت نتواند تحمل وزن ظروف را داشته باشد.

درنتیجه برای این‌که از شکستن احتمالی کابینت‌ها جلوگیری کنید، باید وسایلی راکه در آشپزخانه وجود دارد دردسته‌های مختلفی قراردهید. همچنین درون هرکابینت مقداری از وسیله‌ها را جای دهید تا فشار زیادی به کابینت‌ها وارد نشود.

چگونه از شکستن کابینت جلوگیری کنیم؟-hollysaren.comسخن پایانی

همان طور که متوجه شدید کابینت‌ها از ابزارهای اساسی دکوراسیون هر خانه‌ای به شمار می‌روند. همچنین می‌توانند به شما کمک نمایند دکوراسیون داخلی منزل خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

همچنین اگر از افراد تنوع طلبی هستید که دوست دارید در بازه‌های زمانی مختلف تغییرات اساسی را بر روی دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید، می‌توانید هنگام بازسازی ساختمان کابینت‌های قدیمی خود را عوض نمایید.

هنگام مراجعه به بازار برای خرید کابینت با انواع مختلفی از کابینت رو به رو خواهید بود که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از ان‌ها را انتخاب نمایید. وب سایت هالی سارن که به صورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی فعالیت دارد در کنار شماست تا بتوانید بهترین کابینت ها را انتخاب کنید و فضایی شیک در آشپزخانه به وجود آورید.

بیشتر بخوانیم  رنگ روکش‌های درب کابینت‌های آشپزخانه وابسته به چه انتخاب می‌شوند؟

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *